Експекто патронум!

  • 2 729
  • 39
  •   1
Отговори
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В "Хари Потър" с тази магия викат покровител. Много силна магия. И много трудно се прави. За "Експекто патронум" трябва да извикаш най-щастливия си спомен.
Какво бихте си спомнили, ако трябва да направите магията?  Grinning

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мама и татко се прибират от Съветския Съюз. Виждам огромната кукла, която ми носят. Искам да имам крила, за да прелетя разстоянието от нашата къща до кладенеца на ъгъла на улицата. Мисля, че ми пораснаха, защото си получих куклата на мига Heart Eyes
Била съм някъде между 4 и 5 годишна.

# 2
  • Мнения: 2 891
Aууу, много ще ми е трудна тази магия, щом не се сещам веднага  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 3 521
Като стандартна ССФ - споменът, когато ми пляснаха мокрото, окървавено, сбръчкано и ревящо новородено бебе на корема...не съм имала момент, когато да съм била по-щастлива.

# 4
  • Мнения: 389
Един августовски ден. Как един мъж с оранжева риза ме вдигна на ръце и ме целуна, а после се разхождахме прегърнати.

Беше толкова невинно и чисто ...

... а за да измагьосам патрона ще се опитвам да не си спомням как свърши всичко, защото ще се задавя в горчилката.

# 5
  • Мнения: 4 451
Ще извикам спомена, мига в който се видяхме за първи път с любовта на живота ми (вече мой съпруг). Grinning Беше любов от пръв поглед, времето сякаш спря в мига, в който се погледнахме. Беше си цяла магия. Flutter

# 6
  • Мнения: 2 070
Ооо, много ме затрудняваш.
Поздрав за темата.

# 7
  • Мнения: 1 992
Споменът за едно лято преди 6-7 години, една хотелска стая и всичко, което се случи през тази седмица.

# 8
  • Мнения: 1 732
Най-щастливият ми спомен е от едно лято в Сандански.
Паркът, езерото и един мъж, който ми обещаваше целия свят...спирам, защото после става  Sick

# 9
  • Мнения: 1 541
Ооо......аз ще да съм могъщ магьосник  Mr. Green Спомени, конкуриращи се за най- хубави с лопата да ринеш! Но фаворити ще са ми момента, в който малкото ми слънчице беше сложено мокро и голо на корема ми и си отвори очичките да ме погледне (дали за нея вида ми в онзи момент е бил хубав е мнооого съмнително  Twisted Evil ) и момента, в който осъзнах че ще се омъжа за мъжа на мечтите си.....Ех, романтична съм си по природа и това си е  Whistling Grinning
Много хубава тема  Peace

# 10
  • Мнения: 2 212
Чудесна тема. Чудесни спомени. Най-хубавият, който ми изникна в главата е твърде личен за да го споделя тук, но нали трябва да стане магията той ще е. Летен спомен, топла вечер, една любов, един човек...и така нататък... Heart Eyes

# 11
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
 Аз съм сигурна, че за споделеното по-горе магията ще подейства безотказно.
А щастливите мигове са много повече, разбира се.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Уффф, много трудно бе!
Мисля, че най-щастливите ми спомени са от детството, но някак си не е конкретна случка, а светоусещане Crazy Не мога да го обясня...Смесица от топла лятна вечер, двор с истинска пръст и дървета, улица, по която тогава не минаваха коли, пукот на цепеници в огъня на двора - бабите от блока варят буркани Laughing, мирис на жега и печени чушки с доматен сос Laughing, а аз и още сюрия хлапетии се въргаляме наоколо и не ни пука, че вече е тъмно - играе ни се Mr. Green
Деси, помниш ли?

Или - мама си идва от комадировка Heart Eyes Последните няколко нощи съм прекарала, заровила лице в нощницата й, мирише ми на нея и не искам да спя с друго Heart Eyes

Пфу, дорева ми се Blush

И последното е скорощно - излизаме на един висок бряг, виждаме ширналото се море, толкова е красиво, че несъзнателно спираш да дишаш, а Ники започва ентусиазирано да вика и да маха с ръчичка " давей, муенце, давей!" Hug и да раздава целувки на морето Laughing

# 13
  • Мнения: 2 818
И аз като една ССФ - раждането на второто ми дете... мокро, хвъзгаво... топло.... в пълна хармония с него...

# 14
  • София
  • Мнения: 1 750
Не знам кой е най-силен, но имам няколко такива спомена. Всеки красив спомен си има своята сила. Дано да стигне за могъща магия Wink

Езерната планина. Лятна планинска утрин. Изкачване на разсъмване. Чувам музиката. Виждам красива зелена поляна, заобиколена от скални масиви. И езерата са там. Кръг от хора, светли хора. Започва танц. И той е там. Вплетени ръце. Безмълвни погледи. Босите крака докосват тревата. Толкова е приятно. Свежо. Вълнуващо. Забравям за болката в крака.  Танцуваме заедно. Сливане с всичко наоколо, прилив на енергия. Гледката. Вълшебство. Поглед. Прегръдка. Думите са излишни.. Душите се познаха.

Един велик миг след раждането, когато за пръв път видях бузанката си. Красивите черни очи, с които ме гледаше. Незабравимо изживяване. А топлината на бузките й ме върнаха от безсилието. Това докосване сякаш с вълшебна пръчка ми вдъхна нови сили и живот. Велик миг.

Когато Ени хваща лицето ми с малките си ръчички и се опитва да ме целуне. Няма такова щастие.

Общи условия

Активация на акаунт