За....менюто на 4 годишно дете!

  • 1 642
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 999
Изобщо не го разбирам това с манджите.  Crossing Arms
Дъщеря ми яде само прясно сготвено и то само по веднъж, когато изобщо яде де...

Иначе вечеря по следния начин и не заедно, а едно след друго:
Някакво месо - филе най-често, салата от краставица, след което 20-тина маслини, няколко парчета сирене, една чаша с прясно  или кисело мляко и една чаша с някакъв сок/студен чай/ - последните две понякога ги смесва  Sick
Хляб яде само ако ме види, че аз ям и при това като отделно блюдо, за което заслугата е моя тъй като никога не съм й давала хляб с храната, нито съм слагала в супи и подобни.

Смятам, че се храни много добре и ми е много интересно как яде естествено 'разделно'.

# 16
  • Мнения: 1 172
На почти 3 години - предпочита плодове (ананас, диня, нектарина, ябълка, банан),  краставици и домати, и прясно мляко.
Забелязала съм, че ако оставя в чинийка парченца плод/зеленчук, той уж не иска да ги яде, но реално на всяко минаване покрай масичката се обслужва. Така за 5-10 минути, всичко е ометено. Но той пак твърди, че не ги искал Wink

Хляб у нас почти не се купува, счита го за деликатес. И никога не отказва филийка. Не е привикнал към сандвичите. Но не е и като да не ги близва. Кефи се много на менюто в Мак Доналдс.
От десертите предпочита сладолед (отрано го запознах с вкуса му, и той като мен много го обича). За ужас на всички, го яде студен, от фризера.

За готвените ястия - има такива, които са му любими и никога не отказва. Останалите ги побутва и хапва само ако е наистина гладен. Аз пък не готвя само любимите му,защото не смятам, че е правилно да му угаждам така.

Не го насилвам - знам, че гладен няма  да се остави. Няма и да вечеря с шоколад, дори шоколадът да е на масата пред него. Но спокойно може да изпие 2-3 чаши мляко и да го сметне за вечеря. 
Мисля, че сам се справя достатъчно добре с определяне на менюто си. Не се налага да правя драстични корекции.

# 17
  • Мнения: 525
И моята дъщеря е на 4 години и ако може да яде самофилийки и пърженикартофи ще е най-добре. Като по-малка и давах много супи и явно са и омръзнали  Rolling Eyes
Доволна съм поне, че обича плодове.

# 18
  • Мнения: 1 314
При нас храната не е само сухоежбина, но основното й предпочитание е това. От готвените неща боб и леща не иска категорично, понякога яде пилешко със зеле, пиле с ориз, ястие с картофи по-рядко.Но поне си хапва  риба-печена, пържена, панирана, пилешки бутчета или крилца, разбира се с пържени картофки.
От плодовете-ябълка, банан, диня, но не много често. И аз съм забелязала, че ако нарежа и оставя в чинийка, като минава покрай нея ще си вземе, иначе ако я питам дали иска -  ще откаже! А понякога пък учудващо и на мен си иска кисело мляко, или сирене, или кашкавал!
Но повечето пъти е ... филийка с нещо си!

# 19
  • Мнения: 4 390
Дъщеря ми е на 4г.,4м. Тежи 12.8 кг. Crazy
Ужасно капризна по отношение на храната.
Консумира много плодове и риба, по-малко зеленчуци и пилешко. Хляб почти не яде. Не близва сирене, кашкавал, чушки, патладжани, тиквички. Обича кисело и прясно мляко.
Сандвичите не ги почита, но сме във война, заради пържените филии и мекиците - ако може всеки ден ще ги яде, с много мед.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
 В момента моето 4 годишно диваненце яде основно филии със сирене и домат.
Майка ми се е видяла  в чудо какво да готви - най-много някоя мусака или боб да хапне. Ядеше много супи като малък и сега вече не ги иска.
 Добре поне, че плодове яде на корем.

# 21
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
 Препоръчвам ви да прочетете рецептурника за ДГ -особено първите глави.

# 22
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Не давам право на избор - каквото направя за ядене, това се яде.
За големия обикновенно закуската е принцеса, пържена филия, филийка намазана с нещо и чай или мляко с какао.
На обяд ако не съм готвила му правя или гювече или кремвирш печен с кашкавал и салата.
Вечерята е или супа или готвено или месо на фурна с картофи и салата.
Десерта у дома са плодове.
Храни се от 2 годишен сам....но като отиде при бабите яде боклуци - вафли, шоколади...а майка ми дори продължава да го храни! А той вече не е бебе - на 6 години е  Close

# 23
  • Мнения: 1 314
И при нас е така с храненето-като е с мен, започва да се храни сама, като е с татко си или с баба си, използва момента да се поглези и чака да я хранят, пък дори и това се придружава от разказване на приказка , за да яде! Laughing

# 24
  • Мнения: 2 839
Дъщеря ми е на 4г.,4м. Тежи 12.8 кг. Crazy

Я да не ми се дуеш, сина ми на 4г. и 2м. е 11,5кг  smile3534

И аз нещо не я разбирам тая полезност на манджите от какво е.
Казваш яде риба, пиле, няколко вида плодове, салата си иска ... какво още да яде?  newsm78 Просто си предпочита сандвич, при това казваш със салата. Спокойно, гастрит от сандвичи - няма такава диагноза.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 388
И Дария главно по сандвичите си пада. На 5 год тежи 16кг. При нея проблема е, че не обича плодове и зеленчуци-само на сокове. Но е много жизнена и буйн, така че не се притеснявам.

Общи условия

Активация на акаунт