Честит Ден на щъркела!!!

  • 10 846
  • 117
  •   1
Отговори
  • Мнения: 286
Поздравявам моята сърдечна приятелка Дарена и сина й Боби послучай Деня на щъркела. 
Желая здраве,здраве,здраве, любов,любов,любов, щастие,щастие,щастие...........
 lovekiss

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
Извинявам се, че се намесвам в темата, извинявам се и за невежеството си, но какво е Ден на щъркела?

# 2
  • Мнения: 883
Дали това не е денят, в който Дарена и Боби са се намерили?  newsm78
Това, което в някои други страни наричат "Adoption day"?
Ако е така, може би тук е мястото някой да направи отделен регистър за този много специален ден за всички нас?
В нашето семейство тези дни са на особена почит.
как е при вас?

# 3
  • Мнения: 286
Това е денят в който Дарена е завела Бобито вкъщи.
Някои празнуват деня когато са се срещнали за пръв път, други когато е излязло съдебното решение. И аз като Дарена, празнувам този ден в който моето слънце влезе вкъщи.

# 4
  • Мнения: 921
В такъв случай, наистина е добре да се направи отделен регистър за този толкова специален ден, както предложи Дефи. Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 9 517
Първо да честитя на Дарена и Боби - този ден наистина е незабравим.
Подкрепям Дефи Peace

# 6
  • Мнения: 1 843
Много хубав ден ви желая, Дарена, нека бъде много, много специален!!!

Ние с момата вече сме решили, че ще има два рождени дни. Умира си за торти със свещи. И за всеки иска по три торти!!!
Интересното е, че вторият е едва 18 дни след официалният...много на душмани!

# 7
  • Мнения: 1 652
Много се вълнувам. Това е денят, който празнувам, че съм Дарена от небесата със син.
 Най-напред- да ви кажа, че днес да трети път самата Bonita  ме просълзява от радост. Ще ви напиша това, което написах сутринта на нея - то много лично и е голямо откровение нямам вече какво друго да кажа. Ето писмото ми до Bonita  с малки съкращения.
Винаги се вълнувам на този ден. И на 4 август, и на 8 -ми......
Но се сещам за този първи ден заедно.
Спомням си меката му косичка и отзад имаше петънце, защото е лежал само по гръбче... Спомням си, колко беше нестабилен- клатушкаше се, не можеше да сяда и колко бързо навакса ... Една седмица  след като си дойде у дома му излезе първото зъбче, после второто ... Помня миризмата на бебешкия прах, на дрешките му. Но за първи път се почувствах майка - аз съм ти казвала- когато мина делото, преди да го взема- отивах в данъчната служба и се видях на витрината- Тогава - погледнах жената, която се виждаше там- хем бях аз, хем не бях . С изненана и уплах от щастие си казах- "Аз съм майката на Боян!" И се видях да приличам на МАЙКА. И се изпълних с много хубаво чувство на радост, дълг, осмисленост, осещественост, жизненост, женственост, пробуждане, прераждане - изведнъж бездната на която беше заприличал животът ми преди това се превърна в китна долина на река, пълна с красиви цветя, пъстра и слънчева, и водата бълбукаше весело. Изпълних се с живот. И въпреки, че това се беше случило няколко дни преди това, аз за първи път стоях сама със себе си и осъзнавах... И сякаш не вярваше душата ми, че я е сполетяла такава радост. Сякаш онази от витрината излезе и ми цапна един шамар, за да ме събуди от кошмара и да ми каже, че той вече свърши... и започва живота. За мен   той  наистина тогава започна .  Това беше много силно преживяване.   Все още се оглеждам във витрините. И вярвам, че оная жена , която ме гледа оттам още веднъж  ще ме изненада ...


Благодаря ви.   Hug  Подкрепям идеята за темата. 

# 8
  • Мнения: 921
Дарена, с известна доза срам ще си призная, че се просълзих, докато четох писмото ти до Бонита. Наистина Бог те е дарил с невероятното усещане да бъдеш майка на детето си. Бъдете щастливи!! И дано да има повече такива поводи за радост тук, сред нас!!  Hug

# 9
  • Мнения: 883
Darena, благословението, събрало ви на този ден да озарява всичките ви дни, месеци и години заедно!
Радвайте се един на друг, наслаждавайте се на всеки съвместен миг - бил той тъжен, или радостен, слънчев или дъждовен, послушен или палав. Ти си МАЙКА и това е твоята орисия - твоето щастие да чуваш най-святата дума "мама" и твоята болка, защото каква по-голяма (но и по-сладка) болка от това - да отстояваш това си право всяка минута. Знам, че не би заменила с нищо това чувство - няма значение, че то те държи будна нощем, че изпепелява от тревога съня ти, че пълни очите ти с парещи сълзи и напук на буцата, когато засяда в гърлото ти - и когато си тревожна и когато си преизпълнена от щастие и гордост.
Защото зад всичко това стои страхотното усещане да заявиш на целия свят: "Това е МОЯТ СИН!!!"

Прегърни силно детето си и му признай, че то за теб е целия свят - може и да не разбере думите ти, но без съмнение ще ги почувства.

Прегръдки и за теб, приятелко!

# 10
  • Мнения: 883
DarZaMen, и ние празнуваме втори рожден ден. И винаги държат на тортата и на свещичките (а уж са вече големи  Laughing)
Дори напоследък се замислям дали да не си въведа и аз още един рожден ден  newsm78 Но тъй като не знам деня, на който съм станала част от своето семейство, може би трябва да се спра на датата от Свидетелството си за раждане  Thinking

И понеже аз предложих, а виждам, че предложението среща разбиране и одобрение, започвам списъка -

Надежда - 12 септември 1994 г.
Борис - 24 декември 1999 г.

(Още съм на работа, ама като се прибера, ще видя каква дата стои на свидетелството ми за раждане  Mr. Green)

# 11
  • Мнения: 1 669
Дарена, в този прекрасен за теб ден ти пожелавам Боби да те радва безкрайно, да не слизат никога

усмивките от лицата ви, да бъдете щастливи..., по-щастливи..., най-щастливи!!!

  bouquet

Честит Ден на щъркела!!!

# 12
  • Мнения: 1 652
Благодаря на всички ви за милите думи.   bouquet

# 13
  • Мнения: 1 249
С особено учудване и радост приемам съществуването на един такъв ден.

За мен е едно от едва видимите и крехки стръкчета на разбирането в обществото на това, че

осиновяването не е "беден роднина",
сянка,
заместител и пр. и пр.

на раждането,

нито е по-добро,
нито е по-лошо от него,

а просто е нещо коренно различно, друго явление, друго нещо, което има свое отделно място в живота на всеки и на обществото като цяло.


Точно тук му е мястото да кажа, че именно заради гореизброеното и грешно възприемане на осиновяването като заместител на раждането, което и в момента масово доминира, държавата пред 10 ноември не бе въвела платен отпуск и специални привилегии за майката- осиновителка.

Всеки, който е поне малко запознат с тогавашната действителност не би отрекъл, че пари и други организационни привилегии за стимулуране на майчинството  и децата имаше и не е логично точно за тези майки да няма.

Истинската причина да няма е защото осиновяването се криеше, държавно подкрепена  "фалшификация" масово се правеше с рождените дати и датата на издаване на втория акт за раждане, като това се приемаше за много хуманно.

А на всеки действащ юрист е пределно ясно, че привилегии за майка -осиновителка се ползват след предствяне на влязло в сила съдебно решение за осиновяване, а такова от 1000 майки тогава, я представи една, я две.  Другите са се пазели като от дявола от афиширането на подобно нещо.
Това е тяхно право, разбира се, но това е и причината да няма привилегии на основание на осиновяването, а да се ползват останалите привилегии и помощи на био-майката и то само ако сроковете за тях не са изтекли.

А аз винаги съм смятала, както и съм го писала в този форум, че това е принизяване и незачитане на ролята и мястото на майката - осиновителка и то не може да се компенсира със "захарни" приказки по форумите за милата майчица и децата - слънчица и пр.  и пр. 

На неразбралите - не се извинявам.
На тези, които мислят, че написаното от мен няма нищо общо с деня на щъркела - още повече отказвам да се извинявам.

Жалко за децата като мен,  smile3518 smile3518 които никога няма да знаят кога точно са родени и кога са срещнали родителите си. А това са важни неща и е абсурдно да не се  зачитат.

А дали на много малките деца да се казва и какво точно да се казва, е индивидуален подход и всяка майка познава най-добре конкретното си детенце и средата, в която живее семейството. Детето може и да не разбира ккаво празнувате, а ако е по-голямо може да му е неприятно да се споделя това с други хора, но дори и майката само за собствената си душа да си отразява празника и само на нея да и е мило и тържествено, това вече е много и е особено здравословно не само за детето, а и за всички.

Много добри пожелания за празниците на всяка от вас !

Имате всички основания да сте горди и да си отбелязвате дните   bouquet   newsm10 newsm53





 

# 14
  • Мнения: 1 249

(Още съм на работа, ама като се прибера, ще видя каква дата стои на свидетелството ми за раждане  Mr. Green)


не съм никак хазартен тип, но съм готова да се обзаложа, че е нереална Sad Sad Sad

например - деня,  който е посочен за твой рожден, или един-два дни след това

бих се зарадвала, ако не съм права




За себе си не знам и не мога да попитам за никоя от датите.
Жалко, че не мога да се включа във вашата таблица и да имам такъв празник.

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 16:13 от Miraetta

Общи условия

Активация на акаунт