За ветераните във форума и отношението към тях

  • 6 551
  • 169
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 473
Провокирана от поредната тема за това колко са низгвернати новаците, как старите кучета ги нападали и разбирате ли колко зле постъпват ветераните с младите потребители, пускам тази тема с въпрос към онези с повече стаж на тези ширини - Отнасяли ли са се към вас зле по един или друг начин, само защото сте ветерани? Дайте конкретни примери, като цитирането на никнейм не е задължително.
Личният ми опит също е причина да пусна тази тема. В последните 6-7 месеца все по-често бивам взета на подбив заради броя публикации в профила ми. Излишно е да споменавам, че колкото по-възпитано репликирам, толкова по-яростно ми се опълчват насреща. Някакъв странен начин за избиване на комплекси ли е това, стратегия да бъдат забелязани ли, какво? Кому е нужно това?
Темата сериозно ме вълнува, затова ще ви помоля да подходите подобаващо.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 785
Да! И мен ме юркат заради броя публикации Crossing Arms Какво да направя, че мисля, чета и пиша по-бързо? А, а?

Още: често се случва като напишеш нещо по-остро (примерно - защото същото нещо е обсъдено ъмнайсе пъти за последния час или е откровено тъпо), да се чуе, ау, к'ви са зли ветераните, новите са бели, пухкави и сладички, питат си невинно само... Питай - ама и чети преди това. Ако същия коментар е отправен от по-нов потребител, дали ще има разлика или писанието под въпрос ще стане по-малко тъпо?

# 2
  • Мнения: 4 473
Абсолютно! А само си представете, че всички подфоруми отчитаха публикации  ooooh!
Пускането на дублиращи теми предизвиква ситуации, в които се излива толкова негативизъм, че се питам дали съществува още толеранс на това място. Недай си Боже редовен потребител да пусне такава тема - сякаш това, че има трицифрен брой публикации не го извинява да е незапознат с всички публикувани и разисквани теми.

# 3
  • DE
  • Мнения: 967
Мис Бу, не съм виждала потребител с повече от твоите публикации.
Ама пък да те юркат за това..  newsm78

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Стрелче, не се кахъри И за това  Hug Не си струва, мила   bouquet

# 5
Да! И мен ме юркат заради броя публикации Crossing Arms Какво да направя, че мисля, чета и пиша по-бързо? А, а?

Още: често се случва като напишеш нещо по-остро (примерно - защото същото нещо е обсъдено ъмнайсе пъти за последния час или е откровено тъпо), да се чуе, ау, к'ви са зли ветераните, новите са бели, пухкави и сладички, питат си невинно само... Питай - ама и чети преди това. Ако същия коментар е отправен от по-нов потребител, дали ще има разлика или писанието под въпрос ще стане по-малко тъпо?
Аз искам да помоля Бууууу-ту да попише малко с моя ник срешу заплащане - мисля че ника ми се връзва с общата концепциА! Така или иначе нищо не губи.   bouquet

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми не съм забелязала различно отношение към мен конкретно Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 46 430
Редовно, когато някой няма какво да отговори в защита на тезата си се хваща за броя на публикациите ми  hahaha
Както казва Бу - "мисля, чета и пиша по-бързо", даже май пиша по-бързо, отколкото говоря  Laughing а и преди имах ужасно много свободно време  Simple Smile

Реших вече да отговарям, че е техническа грешка  Flutter Laughing

# 8
  • Мнения: 984
Не съм сигурна, че те интересува точно моето мнение, но на мен ми се струва, че проблемът идва от групирането на хората във форума. По този начин един нов, за да се впише, избира една от възможните три стратегии:
1. Залепва се като гербова марка за някоя групичка. Ако го харесат "ветераните", както казваш, започва едно невъобразимо, неудържимо лигавене, което може би за останалите е симпатично, но на мен лично не ми харесва. Гнусничко е.
2. Бутва се в саксията с темички, свързани със секс, свирки, изневери, хейтърски и ноу ю глупости и така блясва на арената като свежо ново попълнение. И всички му обръщат внимание щат или не щат.
3. Постъпва, както постъпват в твоя случай. Това е най-трудния и рядък случай, защото изисква усет и умение да ядосаш, нервираш, оскверниш кротък, благ човек. Съответно "ветерана" изстърсва бълхите от време навреме, обаче, някои от тях са много нахални и хапят отровно. Ветеранът пуска тема като тази - и ето ти темичка за плюене, лигавене и простащини до забрава.

Има начин човек да се впише и без горните три опции - просто да е себе си, без да вършее и подлизурства, без да се прави на това, дето не е и без да се бута в бостана всеки път като му настъпят /без да искат/ чепика.

Е, това ми е мнението /а мненията, както пише на една съфорумка на профила, са като задниците..../

С уважение, Мишон.

# 9
  • Мнения: 46 430
Има и 4 вариант, който избрах аз, когато бях новак - Влиза и започва да пише в темите, които го интересуват  Peace

# 10
  • Мнения: 4 447
В началото една ветеранка, явно смятакйи се за светилО по много въпроси, ми направи много грозно впечатление и все още мисля, че е грозна.  Crossing Arms

 Grinning

# 11
  • Мнения: 3 091
Стрелче, голЕм ПРАЗ!   bouquet

най-лесното е форОмците да кажат, че другите са им виновни - било то модове, админи или стари потребители


# 12
  • Мнения: 984
Права си, мила Никол, това е част от нормалния начин. И аз така направих. Понеже бях бременна и сама - "Отчетните"! Много си ги обичам всичките там, много си помагаме!

# 13
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Има и 4 вариант, който избрах аз, когато бях новак - Влиза и започва да пише в темите, които го интересуват  Peace

Този е най-безконфликтен. Четеш си, пишеш си...Не си тук, за да те забележат и не си съдираш задника с тази цел.

# 14
  • Мнения: 4 473
Не съм сигурна, че те интересува точно моето мнение, но на мен ми се струва, че проблемът идва от групирането на хората във форума.
..................
Има начин човек да се впише и без горните три опции - просто да е себе си, без да вършее и подлизурства, без да се прави на това, дето не е и без да се бута в бостана всеки път като му настъпят /без да искат/ чепика

Мишон, благодаря ти за мнението!
Трите точки няма да ги коментирам, защото целта на темата ми не е да се плюе по новаците в никакъв случай! Има премного такива теми и без друго, където новите потребители се жалват и става една мътна и кървава...
Онова, за което говорех е последния абзац от постинга ти. Казала си го точно, кратко и ясно. Когато аз се регистрирах тук, също бях посрещната като `заек`, но влязох именно по този начин - бях, съм и ще бъда винаги себе си. В една друга тема наскоро писах, че последната една година чета повече и пиша по-малко именно защото въпросното преднамерено отношение на по-новите потребители ме възпира. Дистанцирам се от конфликти доколкото ми е възможно и явно пасуването е част от начина да се предпазя от такива.

Общи условия

Активация на акаунт