Минаване към едно спане през деня - кога?

  • 1 573
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 676
Ами всъщност това ми е въпроса - кога децата започват да спят по един път през деня?

# 1
  • Мнения: 9 990
Когато един път на ден им стига.
Има таблици/ нямам време сега да ровя за съжаление/, но всичко е относително.Някои хора и на 30 години имат нужда от следобеден сън, други успяват с 5-6 часа на денонощие да минат. Wink

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Когато синът ми стана на 1г. аз сама му промених режима на спане.Причината беше, че ако спеше повече от един път на ден, трябваше да будуваме дружно до 1ч. нощем.

# 3
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Като стана на година се опитах да й променя режима, ама тц  Crossing Arms Детето искаше да си спи два пъти. На година и месец - два, когато започнахме да ходим активно в парка, тя сама започна да спи по веднъж.

# 4
  • Мнения: 1 896
Едва от няколко дни вече спи по веднъж на ден.Но не съм му променяла аз режима-просто постепенно сам си премина  на еднократно спане.

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 14:52 от Ulia

# 5
  • Мнения: 630
Дъщеря ми сама си мина на такъв режим с едно спане преди 3-4 месеца.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Около 1 година. Сутришното спане започна да го измества, вместо в 10.30 заспиваше чак в 11.30, а следобедния го измести чак в 17. Затова го слагах да заспива в 12 и досега е така. Понякога спи по 3 часа.

# 7
  • Мнения: 4 447
Ами всъщност това ми е въпроса - кога децата започват да спят по един път през деня?

Питаш, защото го искаш ли?

За пръв път чувам, че децата спят по веднъж... като се замисля обаче,може би след годинка.. newsm78

# 8
  • Мнения: 5 026
При нас-около 1г3м.

# 9
  • Мнения: X
Детето само си показва кога е готово да мине на режим с едно спане през деня.Просто трябва да го наблюдаваш.
Има един период, в който две-три спанета са много, а едно е малко-направо кошмарен период, като се сетя.Но отминава.

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 15:55 от Анонимен

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Беше около 10 месечна когато спря да спи преди обяд.

# 11
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Моят син беше на 9м. когато започна да спи само по веднъж през деня.

# 12
  • Мнения: 984
При нас беше малко трудно преминаването от две спанета през деня към едно. Получи се устойчиво след края на 1г и 2м. Преди това започна да си променя режима към годинка - ту спи, ту не спи. Сега спинка по 2,5 - 3 часа след обяд.

# 13
  • Мнения: 546
На 1г. 3м. започна да спи по един път на ден.

Има един период, в който две-три спанета са много, а едно е малко-направо кошмарен период като се сетя.Но отминава.

 Peace

# 14
  • Мнения: 5 391
Моят син на 1г2м.Относително е.

Общи условия

Активация на акаунт