Скачай на въже

  • 5 156
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 737

AQ,сигурна ли си,че те болят коленете  от скачането?загряваш ли преди това?защо не пробваш с малко клякания?
Да, сигурна съм, тренирам редовно и съм опитвала различни неща. Покляквам, ама частично - не до край, поради същия проблем - болки и напрежение в колената.

# 16
  • Мнения: 266
не само колко ами и колко серии на ден newsm78
Дами,ако искам да ви отчаям ще ви кажа, че познавам жени които скачан на въже по 20 мин без да спират.
За начало скачайте колкото можете,а по-късно ще увеличите времето всеки ден
Въжето е трудно(дишането)но за това пък много ефектно, за цялото тяло и сърцето  bouquet
На пазара има и въжета с броячи на подскоците  bouquet
Моето въженце има индикатор за изхабените калории, изминати мили и километри. За другото не зная, но калориите ме депресират. И се сещам за рекламата "САМО 2 калории...", а за да ги изгоря скачам поне 60-70 пъти бързо...Явно наистина да е ефективно трябва да е поне 20 минути скачането.
Но въпроса ми е - има ли полза ако е на серии от по 5 мин и да кажем 2 мин разхождане и после пак скачане. ooooh!
И друго- може ли да се сменя темпото- бързо-бавно, двойни подскоци бавно- бързи единични, с единия крак- с другия и т.н. newsm78

# 17
  • Мнения: 4 678
А който не може?  Embarassed Embarassed Embarassed
Едно време в залата колко наказания отнесох, така и не се научих да скачам на пусто въже. накрая компромисно скачам просто така както с въже, но без него....
Уффф малко русата го обясних ама ме разбрахте надявам се  newsm78 newsm78 newsm78.
Поци абе сори че само вървя и спамя във всяка тема, но моля те дай упражнения за прасци. Ама не да стават яки, а по-скоро да се оформят някак си. Embarassed Embarassed Embarassed

Може също да застанеш на някое по - високо прагче (ако имаш в апартамента (ние имаме на банята)) на пръсти и да слизаш до долу с петите и после да се изидигаш на пръсти на това прагче  Peace Много добро упражнение  Peace

Може да го правите по 3 различни начина
-с нормално разположени ходила-40 ПОВТОРЕНИЯ
-с изнесени навън присти и събрани пети-40 ПОВТОРЕНИЯ
-с изнесени навън пети и събрани пръсти-40 ПОВТОРЕНИЯ
Като  направите и трите начина с повторенията ,ще видите за кво става на въпрос
  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 685
И аз скачам от известно време-поради липса на възможност за друго кардио.
Ама съм си измислила някаква си програмка/подобна на РЕГЕ /-правя сериите по бройки,не по минути-5-6 по 100подскока като една от сериите е с двата крака едновременно-изнесени напред-най-трудно е.Така 500-600 подскока ми отнемат 10-тина минути-значи за 20мин ми трябват 1000-1200подскока Whistling ooooh! Tired
ПОЦИ от думите ти разбирам,че подскоците трябва да са винаги с двата крака-така ли е най-ползотворно? newsm78

# 19
  • Мнения: 6 958
50 подскока от мен днес  Twisted Evil Знам, скромно е, но аз съм доволна и на толкова  Mr. Green

# 20
  • Мнения: 4 678
И аз скачам от известно време-поради липса на възможност за друго кардио.
Ама съм си измислила някаква си програмка/подобна на РЕГЕ /-правя сериите по бройки,не по минути-5-6 по 100подскока като една от сериите е с двата крака едновременно-изнесени напред-най-трудно е.Така 500-600 подскока ми отнемат 10-тина минути-значи за 20мин ми трябват 1000-1200подскока Whistling ooooh! Tired
ПОЦИ от думите ти разбирам,че подскоците трябва да са винаги с двата крака-така ли е най-ползотворно? newsm78

ДА   bouquet

# 21
  • Мнения: 7 263


Може също да застанеш на някое по - високо прагче (ако имаш в апартамента (ние имаме на банята)) на пръсти и да слизаш до долу с петите и после да се изидигаш на пръсти на това прагче  Peace Много добро упражнение  Peace

Може да го правите по 3 различни начина
-с нормално разположени ходила-40 ПОВТОРЕНИЯ
-с изнесени навън присти и събрани пети-40 ПОВТОРЕНИЯ
-с изнесени навън пети и събрани пръсти-40 ПОВТОРЕНИЯ
Като  направите и трите начина с повторенията ,ще видите за кво става на въпрос
  bouquet

Лелееее това звучи като древно китайско мъчение!
Значи трябава да се пробва  Mr. Green Mr. Green

# 22
  • Мнения: 4 678
Пробвай и сподели Peace

# 23
  • Мнения: 1 339
И аз правя някакви опити да скачам. Доста е изморително, но гледам поне до към 100-тина скока да ги докарвам.
Да се похваля. Съвсем без да знам как да скачам, се оказа, че скачам точно както Поци е обяснил. Само ръцете не са ми плътно до тялото, но това ще се поправи непременно  Peace

# 24
  • Мнения: 4 678
В началото по малко,не се притеснявай
  bouquet  bouquet  bouquet

# 25
  • Мнения: 263
Почива ли се между сериите?

# 26
  • Мнения: 4 678
То няма серии Peace
Почваш и скачаш докато издържиш Peace
Може да направиш и серии, но е хубаво при всяка серия, да изцеждаш до край  bouquet

# 27
  • Мнения: 4 678

--------------------------------------------------------------------------------
 
За всяка тренировка ще скачате по 1 мин,след което има 30 сек почивка.Повтаряйте този цикъл,докато изтече времето на тренировката.Например на 25 ден след като сте загрели с 5 мин бавно ходене,в графика ви има 16 мин бързо скачане на въже.За да направите това,скачайте бързо в продължение на 60 сек,починете 30 сек и продължавайте така, докато изминат 16 мин.Това отговаря на 11 периода от по 1 мин скачане с 30 сек почивка между тях
Има причини профи боксьорите да скачат на въже.В основни линии,натоварването при скачането е направо убийствено   

# 28
  • София
  • Мнения: 89
Аз от няколко месеца си скачам на въже. В началото скачах около един час всеки ден, но не с двата крака а така един след друг. Така за около 2 месеца свалих 8 кг без диети и изобщо съм си яла вскичко. След това нямах време да скачам, а и нали е лято ходихме насам натам по гости където се яде по много  Laughing Искам да кажа, ча за всичкото това време (около месец и половина) аз не съм си върнала килата въпреки, че на моменти направо съм преяждала. Сега от няколко дни отново почнах да скачам, този път по правилния начин както Поци е описал. Натоварването е доста по голямо и затова скачам само половин час на ден (нямам време за повече). Ограничих и сладкото и буквално за дни съм се стегнала (даже приятелят ми забеляза и аз е така  Shocked ).
  И след толкова много обяснения искам да ви кажа СКАЧАЙТЕ НА ВЪЖЕ!!!

# 29

Общи условия

Активация на акаунт