Жена от " класа"....

  • 12 459
  • 142
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 521
Хайде пак се извъртяха нещата до селско и градско. Комплекси ли надушвам?

Съгласна съм с Мата за Коко Шанел. Добавям и Жералдин Чаплин и певицата Белослава Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 2 896
Гуинет Полтроу - ми то собственото й име само да вземеш и може да си направиш извода от кое забутано ранчо в от някоя Каролина е родата.


Tц, еврейка е.

# 47
  • Мнения: 73
"Класата" си е в нас. Колкото по-малко се втренчвам в приетото за "класа" извън мен, толкова повече "класа" в мен Simple Smile Simple Smile Simple Smile Simple Smile
В класа си бях на почит newsm78

# 48
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Според мен не опира до потекло, пари или образование, а до самочувствие. Но не онова натрапчивото самочувствие.
Има жени, които независимо как са облечени, независимо дали са в мерцедес или с парцал в ръка изглеждат "от класа".

# 49
  • Мнения: 73
Според мен не опира до потекло, пари или образование, а до самочувствие. Но не онова натрапчивото самочувствие.
Има жени, които независимо как са облечени, независимо дали са в мерцедес или с парцал в ръка изглеждат "от класа".
Както казва Баш Майсторът:"И между професорите има простаци!" Simple SmileТъй да се каже - "класа" е вътрешно състояние, състояние на Духа Peace

# 50
  • София
  • Мнения: 1 635
Получи се много ограничено определение за "жена от класа", докато на мен ми се струва, че израза има по-широко приложение и по-скоро намеква за качества на човека, отколкото за мястото му на раждане.

Не мога да се съглася и с това, че "класата" не върви ръка с ръка с парите. Не е задължително да става дума за много пари, но трябва да са поне достатъчно. Не е задължително и такава жена да е публична личност. Може да е просто шефката на офиса до вас или жената на някой приятел.

За да получиш такова определение обаче се изисква определен тип поведение на сдържаност и дистанция, което не е присъщо за всички.  Wink

# 51
  • Мнения: 4 138
Хайде пак се извъртяха нещата до селско и градско. Комплекси ли надушвам?

Съгласна съм с Мата за Коко Шанел. Добавям и Жералдин Чаплин и певицата Белослава Peace

a за Хана Шигула защо не си съгласна, сърфи Rolling Eyes
виждала съм я на живо и съм разговаряла с нея. тази жена направо те помита с излъчването и с класата си.

впрочем май синонима на жена от класа е ДАМА.

# 52
  • Мнения: X
Онзи ден, след като прочетох темата за счупения ток, се сетих за една сцена от един френски филм. Полицаи отива в бар и показват снимка на бармана и го питат: "Виждал ли си тази жена?", "Онзи ден беше тук", "Сигурен ли си, да не бъркаш?" "Няма начин, запомних я. Седеше си и изведнъж видя някого на улицата, изхвърча от заведението да го гони и си счупи тока на обувката. Без да мисли, събу обувките и продължи да го гони боса. Жена от истинска класа!"
 Simple Smile

# 53
  • Мнения: 984
Без да мисли, събу обувките и продължи да го гони боса. Жена от истинска класа!"
Точно така! Simple Smile Устремена, целенасочена, разкрепостена...

# 54
  • Мнения: 2 161
Аз познавам две такива жени.Едната беше много възрастна,когато се запознахме,може би вече не е жива.Изглеждаше ранима и безплътна.За възпитанието й е излишно да говоря.Обожаваше Жилбер Беко.Много приятни спомени.
Другата класна жена е магнетична и изискана личност.Познавам я отскоро,от две години,тя е публична личност.Нямам представа какъв е произходът й,не сме стигнали този етап в отношенията ,за да си споделяме,но където и да е израсла,просто в кръвта си го носи класното.Много я харесвам.Какво харесвам?Просто съм запленена!

# 55
  • Мнения: 4 195
трябва да е образована и добре възпитана. да знае как да се държи. да изглежда добре  - да е поддържана, подходящо облечена...
....и това, обикновено е генетично заложено...
на същото мнение съм. Някак си за този израз - жена от класа, ми се връзва и един друг - за вълка и козината му, в смисъл - не вярвам, някоя дрипла, без елементарно домашно възпитание, морал и ценности, да успее да стане жена от класа. Няма начин индивид от женски пол, израсна в кофти обстановка, без основа, без себеуважение, да успее дори и с цената на милиони, да стане жена от класа newsm78

# 56
  • София
  • Мнения: 3 392
Lil_Vixen, ако имах съмнения, че не би ме разбрала, нямаше изобщо да си правя труда да пиша.
Jillian, не ме разбра,естествено, че върви ръка за ръка с парите, но парите не винаги означават класа.
Това е възпитание, което отразява класова принадлежност, независимо дали семейството е загубило парите си през времето, децата им пак получават такова възпитание.
И да, жената от класа определено не можеш да я заинтригуваш с умрял плъх, но в сексуално отношение би сложила в малкия си джоб почти всяка обикновена уличница, с тази разлика, че една дама никога не би говорила за пари и за секс, това са области, предимно на действие, а не предмет за разговор и демонстрациите във въпросните области са недопустими.
Една дама би носила къса пола, с тази разлика, че не би прескочила тънката червена линия, която разделя безупречния вкус от обикновената вулгарност.

# 57
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
За мен образ на жена от класа е Райна Кабаиванска.

# 58
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да си довърша приказката за умрелия плъх.  Mr. Green
Не искам да съм "жена от класа". Най-вече защото тези жени не са щастливи. Заети са да мислят за себе си и да не изпаднат от рамката. Такава жена рядко е обичана жена. Много бързо доскучава. Такава жена рядко е и добра майка.
Принцеса Даяна или Камила? Жените недоумяват как принц Чарлс може да има Даяна и да избере Камила. Жените недоумяват. Мъжете знаят защо.
Добър пример за жена с класа е Бри (май това й беше името) от "Отчаяни съпруги". Wink
П.П. А бащата на Гуинет Полтроу е известният режисьор и продуцент Брус Полтроу.  Wink

# 59
  • Мнения: 3 268
Гуинет Полтроу - ми то собственото й име само да вземеш и може да си направиш извода от кое забутано ранчо в от някоя Каролина е родата.


Tц, еврейка е.
Искам да споделя,че бащата на Гуинет е един от най-богатите и мастити холивудски продуценти.Тя е родена и израстнала в разкош.Явно и видно е,че е получила и добро възпитание,за разлика от лиглата Парис Хилтън.В повечето случай семейната среда от най-ранно детство е определяща за жената от класа.

Общи условия

Активация на акаунт