доктора ни разкървави пишлето

  • 3 833
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 610
И на бебо така на 7м. доктора му цепна кожичката при забелване.Изглеждаше ужасно,огромно и кървеше при всяка смяна на памперса.Много се бях изплашила и си мислих че от травмата ще срастне,но всичко мина нормално,няколко дена не го пипах за да не го доразцепя после започнах по малко и нямаше никакви проблеми(само дето още не се е забелила цялата,т.е.по ръба още е залепнала на доста места,но ме е страх пак да го водя при доктора  и ще чакам с времето да се оправи))

# 16
  • Мнения: 17 546
Не се притеснявай! Три момчета отгледах и на първото докторката направи същото. На другите двама после аз сама. Така трябва да се направи и колкото по-малки толкова по-добре. Аз приготвях отвара от лайка и натопявах пишката в чашка с отварата, докато стояха мирни и кротуваха. И така всеки ден при къпане докато зарасна раничката от отлепването на кожата и после всичко беше наред. Не съм мазала с антибиотици, не са се възпалявали. Ако кожата остане залепнала около ръба на главичката, се събира кожен секрет, който образува бели мастни топченца и може да се възпали. Отлепвайте смело до край, защото после е по-трудно.

# 17
За съжаление трябва да се помага на природата
Забелването е важно, защото иначе кожата се "свива" и не може да се дърпа после назад. Това е важно поради няколко причини. Първо - за добра хигиена - трябва да може да се дръпне кожата назад, за да се почиства добре главичката на пишлето, защото иначе може да се стигне дори до инфекция.
Освен това срастналата кожа е възможно да затрудни растежа на пишлето - сигурна съм, че порастналите синове няма да го простят - знаете колко е важно за психиката на мъжете.
Забелването трябва да се прави внимателно при всяко миене. Ако не е правено( или поне в недостатъчна степен) започва срастването на кожата, като накрая главичката въобще не може да се покаже. Това си е проблем - казва се фимоза.
Наистина има много писано по темата.
На лекаря може да се сърдиш ако е бил груб, но иначе е за добро! Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 3 188
На лекаря може да се сърдиш ако е бил груб, но иначе е за добро!

Nusquam nec malum malo, nec vulnus curatur vulnere.    -   Никъде не лекуват злото със зло, а раната с рана.

Нищо не може да оправдае грубостта на лекаря, особено към детето.
Темата за кожичката (фимозата) е широко дискутирана. Но не по-малко важно е отношението  към болния.
Дали лекарят е постъпил по индикации (нужда от такава манипулация) е едно, но начинът на изпълнение е брутален.
Трябва ли забелване, аз лично препоръчвам да се прави под краткотрайна обща упойка от специалист по детска хирургия.

www.pedsurg.net

Общи условия

Активация на акаунт