сънят на тандури или american dream 22

  • 10 715
  • 341
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 091
Миз, честито и от мен! Да ви е жива и здрава!

Блажка, аз да ти кажа как правя...не съм чела тези уебсайтове дето си пуснала, но питам познати, които даряват от години, питам хора от други организации за репутацията на въпросната компания и гледам да е нещо локално, дето можеш да отидеш да го видиш и пипнеш.
Засега да ти кажа като "сигурни" съм си отсяла St Jude, Locks of love ( ама там само коса съм давала, въпреки че ги видях и на твоя уесайт), построяването на нова църква към нашата църква и имаше едно локално за бронежилетки за кучетата на полицаите, за пожарникарите ( разбира се  Wink Mr. Green Laughing) и май това е.
Моя съвет е да се ориентираш наистина към нещо локално....

# 46
  • Мнения: 1 783
Миз, Честита ти рожденичка и от мен! Tada

Бистра, и какво препоръчваш? Как да се оправяме с такива организации и да разбираме коя е читава?

Обаждаш им се по телефона и поискваш да тиизпратят финансовите отчети и им задаваш въпроси - какъв процент от дарението ти ще отиде за програмите, всичко над 80% е добре, ако не е над питате защо; колко хора работят за тях, поисквате копие от последния им 990 формуляр, в сайтовете, за които говорихме са с една година назад обикновено, защото ги вземат от офиса на attorney general, а там ги публикуват късно; и чак след това започвате да ги сравнявате с други подобни организации, не по размер ами по дейност. Ние например имаме към 70% operational expenses ratio, но си има обяснение и не можем да се сравняваме с Planned Parenthood, например. Освен това сме в много добра финансова позиция, защото имаме добри спестявания, и това е също въпрос, който може да зададеш - имат ли достатъчно пари да оцелеят, ако загубят голям дарител; получават ли пари от държавни организации, ако не и са въпреки това добре, е добър признак. Това всичко са въпроси за финансовото състояние, за което най-вече говорят сайтовете. От там нататък, трябва да ги питаш как им работят програмите и какво точно правят и как си изпълняват мисията. Много работа е, затова аз обикновено дарявам, където ми харесва организацията и мисията им или места където съм доброволствала или познати ми препоръчват. Не ми се занимава с такива финансови разследвания. Това си струва, ако се дават много пари, $1,000+.

# 47
  • У дома
  • Мнения: 1 741
миз, честит рожден ден на сладураната и весел празник!

# 48
  • Мнения: 3 491
Бистра и Тандури, благодаря!
Бистра, аз горе-долу така тръгнах да правя, поисках им да ми пратят в писмен вид информация за тяхната организация, и нещо не се разбрахме.
Тандури, и аз на пожарникарите им давам, може би също на 911, на St.Jude съм пращала, но не знам дали е било в последните 2-3 години. Във всеки случай тяхната стратегия ме дразни - това да ти пратят снимка на дете за мене е емоционално изнудване и минава определени етични граници.  
А като цяло стратегията да се звъни по домовете на хората ме дразни, затова и телефонът ми в 90% от случаите е включен на секретар.  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 7 091
Тандури, и аз на пожарникарите им давам, може би също на 911, на St.Jude съм пращала, но не знам дали е било в последните 2-3 години. Във всеки случай тяхната стратегия ме дразни - това да ти пратят снимка на дете за мене е емоционално изнудване и минава определени етични граници. 
А като цяло стратегията да се звъни по домовете на хората ме дразни, затова и телефонът ми в 90% от случаите е включен на секретар.  Simple Smile


Относно искането на писмена информация, тръгнали са едни измамници, дето твърдят, че са я от пожарна, я от полиция, я нещо такова и искат да им дариш определена сума, много са нахални и настоятелни, ама като ги зачешеш затварят! Имайте го предвид! Не само четох за това, ами и на 2 пъти ми се случи дори!

А пък за St.Jude, не го приемам и не ми влияе това със снимките, но разбирам защо го правят в същото време( повечето организации просто са принудени да прибягват към такива средства). Има много хора, които имат нужда точно от такова "онагледяване", за да осъзнаят за какво става въпрос. Аз не им чета брошурките, нито им гледам предаванията, когато имам възможност, давам, като нямам не.

# 50
  • Мнения: 384
Здравейте.
Вчера изкарахме доста добре празника с една ражденичка- хапнахме пийнахме, Плами беше невероятно доволен, т.к. имаше и други деца които го забавляваха а той не спра да гука и пее и като си хареса баба Пенка Laughing ей голяма радост. И после не разбирали децата, ама тази жена е невероятна, толкова много го занимава и забавлява, направо си личеше че е отгледала 5 внучета.
Вчера му щракнах малко снимки на Плами с едно от костюмчетата с което беше на равюто
Снимки на
www. snimka.bg.
потребител - mariyavk
parola6306

# 51
  • Мнения: 1 800
Миз, аз от вчера съм зачeститила на дъщеря ти Laughing. Но днес и е ден! Да те слуша повече ти пожелавам Hug

Маriya75, хубаво сте си изкарали вчера! Сладък бебок имаш ти! Много ми хареса костюмчето му, кой е производителя?

Аз да споделя за криб. Обадих се -много любезна жената беше(поне засега). Иска снимки на надрасканите части да ги изпратят на производителя или на доставчика(малеее много забравям в последно време ooooh!). Та като се почна едно ровене, ама намерих прослувутия кабел(естествено в на мъжа ми чантата, а той все вика не съм го виждал Mr. Green). Изпратих снимки и чакам сега да ми отговорят.
 Иска ми се да се изкажа за благотворителните организации, но нищо незнам по въпроса. Домашен телефон нямаме поради такива обаждания от 2 години. Аз ако имам нещо, което не използвам отива на Goodwill и така. Май не става точно за това на въпрос, ама аз да се изкажа Rolling Eyes
 Мацки, изпозагубихте се днес!  Айде чакам да пишите , че да имам какво да чета после Hug

# 52
  • usa
  • Мнения: 2 113
благодаря за поздравленията! да ви се връщат пожеланията трикратно! тя ми е послушна иначе госпожицата, въпреки всички гостуващи по нейна вина полицаи, и добра душа, но ми е много разсеяна и току обърква нещата... абе да е жива и здрава, пък всичко друго се преглъща!

и аз на пожарникарите им давам, може би също на 911, на St.Jude съм пращала, но не знам дали е било в последните 2-3 години. Във всеки случай тяхната стратегия ме дразни - това да ти пратят снимка на дете за мене е емоционално изнудване и минава определени етични граници.  

а на пожарникарите ли даряваш или на доброволците-пожарникари? щото те по телефоните обикновено звънят доброволците, а те не са съвсем пожарникари и дори не са "идеални".

на st jude дарявам въпреки подмолните им номера със снимките. най-вече защото наистина не връщат дете отишло там независимо от възможността на родителите да платят, а и раковата тема ми е болна тема. дарявам на червения кръст, тук-таме на някое училище и музей и разни други дребни еднократни дарения съм правила, ама не ги броя. все се каня да започна да дарявам на ncse, ама пусти мързел да се организирам...

# 53
  • Мнения: 2 257
на st jude дарявам въпреки подмолните им номера със снимките.
Имаш предвид онези скъсващи сърцето снимчици, които слагат към чека ли?

# 54
  • usa
  • Мнения: 2 113
на st jude дарявам въпреки подмолните им номера със снимките.
Имаш предвид онези скъсващи сърцето снимчици, които слагат към чека ли?

икзактли...

# 55
  • Мнения: 1 147
Добър ден и от нас  Laughing Ужас, почнах вече да говоря в множествено число.
Тия дни хич не мога да спя, повече се уморявам, отколкото да си почивам. Сутринта се събудих в 5 часа, и цял ден всички ми е като в мъгла. Утре чакам теста да мине и да приключваме.
Току що се сдобих с две щайги ягоди от един преминаващ мексиканец, който ги даваше много евтино. Това хубаво, ама нямам никаква представа какво да ги правя. Идеи?

# 56
  • Мнения: 3 491
на st jude дарявам въпреки подмолните им номера със снимките.
Имаш предвид онези скъсващи сърцето снимчици, които слагат към чека ли?

икзактли...
Много е гадно, аз не съм получавала писма от St.Jude от доста време, но тази стратегия за мене е емоционално изнудваща. Може и да съм пращала чекове, за веднъж-два пъти си спомням, после не помня.
Всъщност тези, които ми се обадиха снощи, бяха пък организация за изследване на рак на гърдата, което също е кауза, към която не мога да съм безразлична. И си искаха дарението, защото миналата година съм им пратила. Но съпругът беше погледнал въпросния сайт за тези организации, и не беше останал с добри впечатления за тяхната ефективност. Т.е. , ако човек наистина иска да дари за борбата против рак на гърдата, има други, по-добре работещи организации. Аз точно това им поисках снощи, ако могат, да се представят по-добре, и те не го направиха.
миз, на пожарникарите доброволци съм пращала чек, да. Веднъж, мисля, тази година, и то защото разбрах, че те са тези, които по Коледа идват в нашия квартал облечени като дядо Коледовци и снежанки, с пожарни в гирлянди, и раздават кенди кейнс за децата. Други деца не знам дали излизат, но моите мръзнат часове преди събитието на терасата и се оглеждат за пожарникарите доброволци, ще рече човек, че на синджир ги държим вързани да не близнат кенди. Та затова им пратих чек, бях лично пристрастна.

# 57
  • Мнения: 54
Аз естествено пак съм закъсняла.  Simple Smile
Но ето - и аз се записвам.
И да използувам случая и да се похваля:
На 6-Спетември ставам американска гражданка. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 994
Честито на всички Марии (малко на патерици) и на щерката на миз!   bouquet

Зора, освен да ги изядете, друга идея не ми идва newsm78. Може с разбита сметана, може на смути. Да ви е сладко Simple Smile

Вчера много гаден ден се оказа за Земята, а пък такъв хубав празник  Sad. Земетресение, бомби, паднали мостове...Въобще толкова хора си отидоха, пък и колко още са ранени!
Дано да няма скоро пак такива дни!

# 59
  • Мнения: 2 254
Вчера много гаден ден се оказа за Земята,
  Точно това си мислех,след сутрешните новини...буря имало в индиана,много хора без ток,някаква мина затрупала хора+посоченото от теб....а уж пускам новини,да видя какво ще е времето.....пак взех да  го мисля тоя свят...накъде отива....
  Да ти е жива и здрава щерката миз.
Зора,дай малко ягодки насам...ще спретна тортичка:))))
  И да ви поскам компетентното мннение(пак):пиете ли витамини?Бременните-за вас знам Simple Smile
 Ако да-какви?Предписани ли са ви,или на своя глава?Всичко по темата......

Общи условия

Активация на акаунт