това попфолк ли е ?

  • 3 197
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 268
Ако не е попфолк,значи е поп с фолк звучене,което е същото.И не ми харесва.

# 31
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Не знам дали е попфолк, но не ми хареса.
Клипът все пак е по-добре от на чалга певачките.

# 32
  • Мнения: 6 167
Не знам дали е попфолк, но не ми хареса.
Клипът все пак е по-добре от на чалга певачките.

аз мисля точно обратното - клипът е издържан изцяло в поп-фолк стил, присъстват всички елементи - тъп диалог в началото, пури, много лукс, открита кола,  перли и платформи, много грим, латино-драма с изневяра, самотни разсъждения по ъглите, много насилени страсти. клипът е като по учебник на пайнер.  Laughing

# 33
  • Мнения: X
Не ми прилича на попфолк /сред този тип музика има добри попадения/. Това парче обаче е ужасно - не го изслушах до край.   Sick

# 34
  • Мнения: 9 865
аз мисля точно обратното - клипът е издържан изцяло в поп-фолк стил, присъстват всички елементи - тъп диалог в началото, пури, много лукс, открита кола,  перли и платформи, много грим, латино-драма с изневяра, самотни разсъждения по ъглите, много насилени страсти. клипът е като по учебник на пайнер.  Laughing

Ахъм, при това има доста по-сполучливи клипове на Пайнер. М/у другото следейки Планета за да видя въпросния клип се натъкнах на клип+песен на Камелия, където по подобен сценарий се развиват нещата, та помислих, че рЮжИсьорът ще да е един и същ.
Това парче е в стил "ни рак, ни риба".

# 35
  • Мнения: 154
На мен лично много ми бие на поп фолк (без да имам претенциите на познавач). Певицата си звучи като типична фолкаджийка. Честно казано съм неприятно изненадана. Не съм фен на "Каризма", но чак пък толкова ...

# 36
  • Мнения: 7 837
Хубаво, поп-фолка бил замрял.
Значи се е родила ню уейв бозарията.

# 37
  • Мнения: 19
Не ми харесва... newsm11... предпочитам радио1 Peace

# 38
  • Мнения: 145
В темата за компроматите също се спомена песничката :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=211096.320

# 39
  • Мнения: 1 180
Ха-ха, голям смях - тъкмо чета тук и щракам каналите на телевизора - хоп, въпросната песньовка..... Ако я бях чула по радиото, без да гледам клипа, изобщо не би ми направила впечатление /не, че сега много се впечатлих/. А дали е поп-фолк... newsm78, знам ли, то и поп-фолка стана по-друг, май...

# 40
  • София
  • Мнения: 2 842
копирам си мнението от форума в друга тема заедно с думите на една потребителка:

""Анелия си пее пак в нейния стил,Миро също - не са се опитали да направят нещо по-различно.Все едно съм пуснала едновременно 2 песни на всеки един от тях."

по-точно не мога да го кажа
гледах го още първия ден с жив интерес
харесвам Каризма и исках да видя какво са направили и как са се съчетали като гласове
клипа няма нужда да го коментирам понеже са използвани кино-похвати и е станал супер
но за самата песен мнението ми се припокрива - няма съчетание, вървят успоредно просто...жалко, очаквах доста"

и само ще допълня ето това:

"Avtora.com: Каквато и да е реакцията на публиката с това парче правиш нещо ново - разчупваш тези псевдо рамки, които те обвързват само с един дует.

М: Това го каза много хубаво - "псевдо рамки"... Така е. Освен дуета, с който досега съм бил свързан, по-големият псевдо стереотип е, че поп-фолкът бил чалга. А поп музиката едва ли не се доближавала до класическата музика. Всъщност поп музиката си е популярна музика, нищо повече. Така че поп-фолк изпълнителите в момента се доближават много повече до поп музиката в световен мащаб. Усещам една тенденция на приближаване до попа - искат да се влеят в него, защото той е по-лъскав, по-гланциран и има по-добро име. Но има и нещо друго - пазарът инстинктивно отхвърля онези изпълнители, които не се насочват към попа. Гадната чалга от едно време вече не съществува - има я само като нещо забавно, на което да се посмеем. " цитата е от avtora.com

# 41
  • Мнения: 494
 Конкретно на въпроса:Ако пишех за някое списание,щях да определя парчето като "поп,с елементи на етно-музика".Което се води различно от поп-фолк.Но се води Laughing!За разлика от многото добри образци в жанра,това,според мен е доста постно и плоско. Липсва му достатъчно плътност в хармонията, еднообразно е и изобщо "не ме хваща".(А Миро и Галя така са се разлигавили в последно време,така "примяцват",а не пеят,че нищо ,от новите им неща не ме кефи-дразнят ме.)
 Няма да си пусна това парче пак.Бълвоч.

# 42
  • Мнения: 1 840
Според мен е попфолк балада newsm78
Peace

Особено когато запее Анелия.

# 43
  • Мнения: 154
Не мога да кажа,че адски много ми хареса,ама чак пък да ме е издразнило не ме е.Не ми прилича на чалга и не е чак толкова лош клипа,постарали са се хората.
п.с.Не ме яжте моля ви Mr. Green

# 44
  • Мнения: 2 161
в една друга тема, една друга потребителка, казва, че Планет го въртят нон стоп, тоест то цели в публиката на Пайнер , а не на ММ. По ММ дават ли го?
Въртят го и по Mad TV Bulgaria

Общи условия

Активация на акаунт