ЧЕЗ Електро България

  • 1 535
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 657
Как са ви този месец сметките за тока???

Бясна съм,защото току що си проверих фактурата  и се оказа,че имаме сметка от 230лв #CrazyНикога не сме плащали такава сума ток,варираме от 100 до 130,а сега изведнъж се оказаха 230 ooooh!

# 1
  • Мнения: 47 888
ами ние сме плаащали винаги 20-25, сега плащаме 35-37 лв
мисля че % увеличение съответства на твоя
май както сиренето посъпна с 50% а пишат 10%, така и тока- не е обявено, но поскъпна и то доста
можеш да подадеш жалба да ти засекат наново, дано е грешка  Peace
иначе- ще си плащаш  Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 344
Да не е за два или три месеца?

# 3
  • Мнения: 2 657
разликата между двете фактури/новата и от миналия път/е 700kWh

# 4
  • Мнения: 2 657
Да не е за два или три месеца?

не,не е

# 5
  • Мнения: 515
Не го плащай,отиди в Енергото и пусни заявление да ти го сторнират,ако си го платила щще ти върнат парите,ако не си ще ти го оправят.Аз работя в тази сфера ,но към друга компания.Т  bouquetук тока за юни е за 55 дни,но за юли е за 10-12 дни.потърси си правата.Никой няма интерес да те излъже,просто е станало някаква грешка,случва се.Ако имаш други въпроси пиши ми на лични,ще ти помогна.

# 6
  • Мнения: 2 700
pro77 сигурно е права, че има разлика в дните.
На нас предишната фактура ни беше астрономическа спрямо традиционната ни консумация, но този месец е даже ниска.

# 7
  • Мнения: 2 657
аз не мисля,че някой иска да ни излъже,а че вероятно найстина има  някаква грешка в отчитането вероятно  ooooh!
за мен е необяснимо при една и съща консумация изведнъж сметката да е двойно повече newsm78

# 8
  • София
  • Мнения: 462
Не съм получавала бележка за ток от 3 месеца...от тогава не е и плащан.
Проверявах си в сайта ,не ми излиза сметка..

# 9
  • Мнения: 4 300
Роман мога да напиша за тях.....преди 3 месеца засякоха за месец и половина, съответно почти двойна сметка. Платих си я. На следващия месец за 30 дни- съшата сума, същите квч. Викам си " Изобщо не са минавали да отчитат, просто са писали като предния месец". Да, ама не- тоя месец същата работа. На всичкото отгоре не можах да платя по безкасов път- незнайно защо. На касата два пъти ходих- пак не мога да платя, някаква лелка, излязла от 80те години на миналия век луда ме направи от крясъци и обиди. Платих с превод накрая- в сайта им ми се появи още една сметка. Аз платих едната, то на другата пише платена. Хеле, това го оправиха, платих и втората- на нея обаче още пише неплатена, но пък отстрани има име на касиер.....думи нямам. Само да имат късмета да ми спрат тока и ще ги гръмна #2gunfire
П.С. сега гледам новата сметка- още по висока. До преди 6 месеца плащахме по 25 лв. Скочихме на 38 за последните 3 месеца, днес -45 лв. А нямаме ни един нов електроуред.

# 10
  • Мнения: 47 888
да, и аз гледам че преди 2 месеца уж платихме за месец и половина, после пак съшите суми за месец  Rolling Eyes, за този месец пак
ами от 25 до 37 лв е 50 % разлика все пак Shocked

# 11
  • София
  • Мнения: 462
Рокси,подсети ме за една смешка с лелка от енергото Simple Smile
Отивам аз да си платя тока,и знаех че имам 2 неплатени...незнайно защо понякога ни спират тока ,ако се забавим,понякога не..
Както и да е..та отивам аз ,давам си бележката и на монитора се появяват 3 неплатени сметки...следва учудване от моя страна и въпрос:
  Аз: 3 сметки ли имам за плащане?
  Тя: Не,2 са.
  Аз: Ами аз виждам , че са 3 неплатени...
  Тя: Да.
  Аз:А защо...? newsm78
  Тя: Аз ли трябва да ви обяснявам??? (започва леекичко да се ядосва)
  Аз: Кой друг да ми обясни? 2 или 3 сметки имам за плащане???
  Тя: 2!
  Аз: Ама аз виждам 3 неплатени...
  Тя: Да! (вече ръмжи)
  Аз: Ама защо?
  Тя: Аз ли да ви обяснявам бе госпожа! (тук вече изрева)

 Диалогът продължи в този стил около 5 минути още... и от тогава сметка не ми е пристигала, и тока не са ми спирали.
Сега като отида,очаквам големи изненади Simple Smile

# 12
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 638
При мен сметката е точно с 50% по-висока от миналия месец при еднаква консумация на ток. Мошеници.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 105
Току що провеих на сайта им нашата сметка. ПОследната е неплатена, а за предната пише, че е неплатена при условие, че е 1 000% платена. Бележката е пред мен. Пише, че е неплатена, а на "Внесена сума" е записана платената сума. Не мога да разбера води ли се платена или не newsm78

# 14
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
Миналия месец 30, този-60лв. Е как да го разбирам това? Все е през лятото, все толкова сме харчили.

Общи условия

Активация на акаунт