плодово пюре вместо обедното мляко!!!!!!

  • 5 528
  • 20
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Педито каза да замествам млякото с плодово пюре,да но аз съм чела,че не се прави така.Какво ще ме посъветвате?1.Да давам пюре и след него веднага мляко колкото иска.2.Да дам пюре и след час мляко.3.Да дам пюрето час преди храненето.А сокчето кога и по колко да го давам?

# 1
Аз слагам пюрето в млякото.Първият ден 10мл. и постепенно увеличаваш до 50 на 50

# 2
  • София
  • Мнения: 6 559
Аз давах пюре и след това дохранвах с мляко - веднага. Така месец и кусур и все още си искаха млякото. Сок давах в 17 часа ( разреден с вода, защото не искат само вода) между храненията в 15 и 19 часа. После заместих плодовото на обяд със зеленчуково и пак мляко от 2-3 дни не давам мляко, а само пюре, а плодовото в 17 вместо сок . Педито каза плодово пюре = на сок, даже пюрето бело по-полезно, а сок давам през деня, разреден с вода т.е вместо вода, защото ОЩЕ не я искат, но не повече от 80 мл. по толкова пият за цял ден.   Rolling Eyes

# 3
Рано ви е да замествате хранене.
А пък и плодовото пюре не е хранително.
То е само за десерт.
Давай го между храненията.
И ако искаш за сега давай само сок, а плодовото пюре дай след като захраниш със зеленчуково. За да не свикне със сладкия вкус.

# 4
  • Мнения: 5 250
С плодово пюре неможеш да заместваш ядене.Можеш да слагаш в него мляко.Аз слагах в бурканче (125 гр плодово пюре)по 1-2 мерителни лъжички адаптирано(ставаше нещо като кисел).Според мен даваш ли друга храна различна от мляко трябва да става с лъжичка, а не в шишето с млякото  Rolling Eyes Както е написала Бригите плодовото пюре е десерт и можеш да го даваш между храненията. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 006
Можеш да слагаш сухо адаптираното мляко(не разредено ) при плодовото пюре.

# 6
  • Мнения: 1 263
И другите са ти казали - с плодово пюре не можеш да заместиш хранене. Може да е вместо сок, между храненията.
И както е писала Радина - храна, различна от мляко трябва да се дава с лъжичка, а не в шишето с млякото.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 694
Плодовото винаги съм го давала между храннията, заместих ядене със зеленчуково, ама с плодово не мисля че ще се наяде.
60 гр. сок и 60 гр. плодово между храненията и мляко дозата колкото си яде. Така давах аз.

# 8
  • Мнения: 2 040
Аз следобяд давам плодовото, но вътре добавям 1-2 мерителни лъж. адапт. мляко и после задължително я поканвам и с готово мляко, но правя само до 60мл, щото тя не иска повече, НО нашата бързо се наяжда, така че .... Без мляко не замествай цялото плодово хранене. Направи и след пюрето й дай и виж дали ще ти пие и колко. Сигурна съм, че няма да ти откаже!

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 5 634
Аз пробвах веднъж така обаче на бебето не му беше достатъчно и след 2 часа беше гладен като звяр. Нашето педи каза така да давам, но после една позната на майка ми ме светна, че плодовото пюре е просто нектар, а не храна.

# 10
  • Мнения: 987
аз давам 60 мл. пюре плюс 60мл. мляко на обяд . мартин го приема добре това хранене . сок давам сутрин между 10-11 часа и следобед между 16-17 часа .

# 11
Моят пък изяжда по 1 бурканче плодово на Ганчев и се наяжда.След това не иска мляко.Издържа 3-3 1/2 часа спокойно.Така че храненето в 17,30-18 съм заместила с плодово.Пък и зависи колко кг сте.Ние на 1,03 бяхме 7,700 кг и реших,че може да мине без мляко.Искам да кажа,че детето ще ти покаже как му е най-добре.

# 12
  • Мнения: X
Със чисто плодово пюре неможеш да заместиш което и да е хранене, то е подходящо за десерт или между хранения, ако искаш да заместиш трябва да го смесваш с каша или мляко /сухото в-во/ или нещо друго.

# 13
  • Мнения: 550
Аз също се присъединявам, че плодовото пюре не е основна храна. То е само за разнообразяване на  храната и за стимулиране на перисталтиката. Дава се сутрин м/у храненията  в 9 и 12ч. Значи някъде към 10.30ч. можеш да дадеш плодово пюре от малко до 40-50гр., а можеш и да го разредиш с 10-20мл. плодов сок и  в бибата, докато свикне с лъжица.

# 14
  • Мнения: 18 542
Плодовите пюрета не заместват млечно хранене!

# 15
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не се замества млякото с плодово пюре, твоето педи  #2gunfire  ...
Плодовото пюре се дава вместо сокче, нали си захранила със сокчета, те са между храненията, значи вместо сокче може да даваш пюренце. Ако бебчето не го хареса, доста майки го смесват с мляко - така става и за обяд. Но хранене се замества с пюре, най-рано към 4 мес. и то със зеленчуково и то ако няма мляко в пюрето има масло...

# 16
  • Мнения: 6 315
Цитат на: PetiaK
Не се замества млякото с плодово пюре, твоето педи  #2gunfire  ...
Плодовото пюре се дава вместо сокче, нали си захранила със сокчета, те са между храненията, значи вместо сокче може да даваш пюренце. Ако бебчето не го хареса, доста майки го смесват с мляко - така става и за обяд. Но хранене се замества с пюре, най-рано към 4 мес. и то със зеленчуково и то ако няма мляко в пюрето има масло...


И аз така зная... Как ги измислят някои педиатри тия неща не ми е ясно!

# 17
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Момичета ама моя Дани намали едно ядене откакто го захранвам с бананово пюре....
Това само за банана ли ще важи? Не е гладен ли? Не е болен... просто се чудя - дали защото банана е калоричен и на пюре е доста гъст и може би хранителен или ...?

# 18
  • Мнения: 18 542
Цитат на: catnadeen
Момичета ама моя Дани намали едно ядене откакто го захранвам с бананово пюре....
Това само за банана ли ще важи? Не е гладен ли? Не е болен... просто се чудя - дали защото банана е калоричен и на пюре е доста гъст и може би хранителен или ...?

Може би, защото банана засища.

# 19
  • Мнения: 3 663
Цитат на: cheta
Цитат на: catnadeen
Момичета ама моя Дани намали едно ядене откакто го захранвам с бананово пюре....
Това само за банана ли ще важи? Не е гладен ли? Не е болен... просто се чудя - дали защото банана е калоричен и на пюре е доста гъст и може би хранителен или ...?

Може би, защото банана засища.

Да, и аз така знам
даже от бананите децата доста дебелеят май Simple Smile

# 20
Цитат на: Margarita
Как ги измислят някои педиатри тия неща не ми е ясно!
Май-май педитата наблягат доста на написаното в книгите #Cussing out и забравят за дечковците. Нашата педиатърка също ми каза да започна с пюретата-в началото по 2-3 лъжички, постепенно да го увеличаваме, и така докато заместим напълно обедното хранене с пюре.

Общи условия

Активация на акаунт