Къдрене

  • 3 242
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 733
Моля някой се е къдрил да сподели наистина ли последиците за косата са толкова ужасни. Решила съм да си направя косата леко къдрава, посъветвах се с фризьора си, който каза, че работи с къдрин на Paul Michell, безамонячен и максимално щадящ косата и променя малко или много структурата на косъма, но косата си стои хубава дори и след като отмине ефекта от къдренето. Аз обаче все още се колебая... Само да допълня, че никога досега не съм къдрила или боядисвала косата си.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
И аз това се чудя доста време вече. Искам да се накъдря леко (не да ставам на къдрици, а най-едрото възможно- на вълни), но никоя фризьорка, ама никоя не ми дава ooooh! Казва ми, че само 1-2 седмици щяло да има ефект, после щяла да нацъфти и т.н.

# 2
  • Мнения: 1 339
Не правете тази грешка  Naughty
Миналото лято исках да се накъдря. Отидох и разговарях с момичето. Избрахме с кои ролки и т.н.
С къдрин май ме маза. Нави ми косата. Седях сумати време. Ок, това се понася. След това ми уформи косата и изглеждаше супер яко.  Wink  Като ми каза как трябва да я поддържам от тук нататък ме заболя сърцето. Не стига, че процедурата по къдренето ми излезе около 60 лв. ами трябваше от тук нататък да давам пари за пяна за коса( стигаше ми за 1 седмица 1 пяна)
Момичето ми каза всеки ден да слагам пяна (което ще рече всеки ден да я мия). Да слагам пяна, да мачкам, с дифузер на сешоар да я навивам, па не знам си какво си, не знам си какво си. Ужас!!!!!! Еми това и без да бях ходила да ме къдрят мога да го правя и косата пак ми става къдрава. В един момент не можех да си позволявам да отделям толкова време за тази коса (тя е до кръста) и я оставих без всякакви пяни и глупости. Изглежда ужасно, на едни грозни вълни и страшно изтущена  Sad До ден днешен се личат тези вълни и доста сухичка. Слагам яко балсами и маски за да изглежда що годе добре.

Просто не правете тази грешка. Не си заслужава просто  Stop

# 3
  • Мнения: 393
Моя приятелка реши да се накъдри преди няколко месеца и го направи но сега ходи с къса коса. От къдрина още в салона след като е стоял колко трябва започнаха да падат цели кичури от косата и. След консултация с друг фризьор са и казали че марката къдрин с която са я правили в хубава, но структурата на косата и се е оказала слаба и резултата  #Cussing out Така че и моя съвет е не си правете такива експерименти, не си заслужава, по добре с маша и ролки отколкото къдрин

# 4
  • Мнения: 7 186
Който познавам да се е къдрил трайно, горчиво е съжалявал след това Confused
По добре измисли някакъв вариант за оформяне вкъщи- дифузер, ролки, маркучи и т.н.

# 5
  • Мнения: 526
Моят съвет е-трайно къдрене НЕ.Миналата година се накъдрих,косата ми беше до раменете,фризьорката ме направи на по-едри вълни и изглеждаше супер,но...Къдравата коса изисква много козметика,за да стои добре,иначе просто става като метла,а като поизрасте,каквото и да я правиш,все си стои като метла SadИ тогава помага само ножицата Tired

# 6
  • Мнения: 1 877
Къдрила съм се много пъти и винаги ми е ставало СУПЕР.Никога не ми е изгаряла косата,а пък и поддържането е много лесно - не трябва да се решиш,може само по малко балсам да се слага...Но явно моят тип коса търпи такива процедури,а и фризьорките,на които съм попадала,са били добри професионалисти.Само един път не се получи,но аз съм си виновна,защото бях в цикъл...

# 7
  • София
  • Мнения: 5 658
Цикъла влияе ли на къдренето? newsm78.Аз веднъж се къдрих,много ми изтощи косата. Rolling Eyes.Мисля,че по тънките коси,искам много подхранване и грижи, след такава процедура.

# 8
  • Мнения: 1 733
Мерси за отговорите. А толкова ми се искаше да се накъдря.......Simple Smile

# 9
  • Мнения: 526
Мерси за отговорите. А толкова ми се искаше да се накъдря.......Simple Smile
Ти си прецени,но ако косата ти е по-тънка,изтощена и си я третирала с бои и т.н.къдренето със сигурност няма да ти се отрази добре.Все пак това е процедура,която изменя структурата на косъма и само ако си с много здрава коса има шанс да изглежда добре,както се е получило при Хелта.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 658
Мерси за отговорите. А толкова ми се искаше да се накъдря.......Simple Smile
Ти си прецени,но ако косата ти е по-тънка,изтощена и си я третирала с бои и т.н.къдренето със сигурност няма да ти се отрази добре.Все пак това е процедура,която изменя структурата на косъма и само ако си с много здрава коса има шанс да изглежда добре,както се е получило при Хелта.

Ако е боядисвана,направо забрави за къдрене.Веднага ще си смениш прическата на къса,след процедурата.

# 11
  • Мнения: 141
Daniele,
Аз си къдря, по-точно начупвам косата може би вече 11 - 12 години ( на около 9 месеца ходя да ме начупва моята фризьорка). Доволна съм, много, защото когато ми е права косата и на втория ден от измиването и вече се е сплескала, а когато е начупена го нямам този проблем и косата стои обемна и изглежда по-гъста. Косъмът ми не е дебел, но не е и тънък - нещо средно може би. Аз не се харесвам с права коса и затова реших да се къдря. От къдрина косата се изсушава, което при мен е голям плюс, защото по принцип ми е мазна. Поддържам косата с маски - на всяко къпане, ползвам кристали и пяна.
Само споделям за моята коса кака стоят нещата! Hug
Ти решеваш за себе си! Peace

Може би е добре да се посъветваш с повече фризьори!  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 733
Страхотни сте! Ще помисля още малко и ще ви кажа какво съм решила. Не съм боядисвала никога през живота косата си, така че това поне ми е плюс Simple Smile

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Като чета, и аз се отказвам да се къдря, защото все пак предпочитам да съм с коса Mr. Green

# 14
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Който познавам да се е къдрил трайно, горчиво е съжалявал след това Confused


 Не е вярно!Къдрила съм се много пъти, през това време се боядисвах всеки месец.Абсолютно никакъв проблем нямам с косата!Не е изгоряла, оредяла, или побеляла!

 Има много качествени къдрини, не са като от преди години като те накъдрят и косата да се залепи за темето!

 За къдренено и къдриците съм!

Общи условия

Активация на акаунт