да ви се оплача...

  • 1 164
  • 12
  •   1
Отговори
оф, така ме е яд на мъжа ми...
чакаме бебенце след месец
аз толкова се притеснявам за всичко, как ще се справим....
за пари особено - ще можем ли да купим всичко необходимо за бебчо... толкова се притеснявам, че вече последен месец още не смея да спра да ходя на работа, въпреки че едвам се влача вече от преумора : (

а мъжа ми живее все едмо на друга планета
покани сестра си за 2 седмици на гости
а днес разбрах че всъщност за тези 2 седмици по заведения и ресторанти, наляво - надясно, са успели да изхарчат всичките ни спестявания !!!
Не че бяха чак толкова много, но все пак ги спестявахме цяла година... Аз разчитах да си помогнем с тези пари когато се наложи.
Но капака беше друго - когато преди малко осъзнах че всъщност освен всичките ни спестявания липсват и парите за вноската по жилището...
е това вече ми се струва крайно, ама крайно безотговорно...
просто не знам как може да постъпи така!
До сега не е бил никога не е бил чак толкова безотговорен - не знам това неговия начин да се бори със стреса ли е, какво ли?
или аз вече нещо губя реална представа за нещата???
много ме разочарова.
кажете какво да правя сега - и да се карам, и да викам, парите ги няма!
знам че едва ли някой може да ми даде съвет, който да оправи нещата като с магическа пръчка... въпреки че би било хубаво : )

съжелявам ако ви досадих с проблемите си, но имах нужда да споделя...
а като че ли ми и поолекна малкичко : )

# 1
  • Мнения: 1 172
Може да ги е дал на сестра си за нещо важно, което ти не бива да знаеш (техни си тайни).  Уточни с него какво се е случило с парите. И тогава мисли стратегии. Не го нападай предварително, още повече като ти самата казваш, че никога не е бил безотговорен.

# 2
  • Мнения: 2 556
Спри да се тревожиш. КОгато си бременна, и без това се тревожиш 100 пъти повече от нормалното. Повтаряй си: "Бебето няма да остане без креватче, дрешки, храна и всичко останало". Ще видиш, че така ще стане!

Все пак мъжа ти е искал да разходи по заведения сестра си, а не някоя друга особа, нали  Simple Smile Остави за вноската по жилището да мисли той. Ти трябва д амислиш само за бебето и това е!

# 3
  • Мнения: 4 965
Е, каквито и да са тези тайни - нали става въпрос за месечната вноска за жилищто - т.е. с бебе на път, той рискува да останат на улицата, че и събираните /съвместно/ цяла година пари...
Колкото и да държи на сестра си, някак не върви в този момент да я поставя пред дедето си.
За мен подобно поведение би било непростимо, колкото и крайно да е /не говоря за идването на сестра му и за излизанията, а за частта със спестяванията/. Все пак, тя си рискува здравето и живота на детето, за да изкарва пари, а той с лека ръка ги харчи по заведения...

Ядосана, недей да правиш скандали. Точно сега трябва да си спокойна, заради бебето. Но... поговори с него и му кажи, че не приемаш поведението му и той е длъжен да разреши проблема с парите - предполагам, че става въпрос за доста прилична сума.

# 4
Нищо не го оправдава за постъпката му и то в такъв момент.Единствено бих прежалила парите ако с тях ще мога да спася човешки живот на близък/операция или закупуване на скъпи лекарства/.Даваш му ултиматум до раждането на детето да е възстановил сумата.Та вие сте семейство и е трябвало да се допита до теб.Става въпрос за вашите спестявания.

# 5
  • Мнения: 750
Абсолютно съм съгласна с presianna.

# 6
  • Мнения: 1 800
Има такива мъже, действат импулсивно а не мислят с главите си. Решил е да направи добро и да разведе сестра си, но сигурно не се е и замислил, че лишава теб и детето.  Баща ми е такъв, затъва в заеми без да има нужда, за глупости, а в същото време е страхотен баща.

# 7
  • Мнения: 474
Като бях в роделния дом на съседното легло имаше момиче, което плачеше денонощно, че мъжът й си купил нов телефон, дрешки и не знам какво си за себе си с парите за наема и за бебешките неща. Оказа се, че неговата майка му е обещала за раждането на детето да му даде .... лв., с които да накупи необходимото. Т.е. той си е имал резервен вариант, но не й го беше споделил, да бъдело изненада. А тя милата си изрева очите в най-напрегнатия момент от живота.
Моето мнение- сядате на масата, представяш списъка с необходимите неща, тоталната приблизителна сума и задаваш въпроса как ще се справите. Делово и без излишни емоции, които да те разстроят допълнително, търсите изход от ситуацията.
Само си пази здравето и нервите!  Успех!

# 8
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Е, каквито и да са тези тайни - нали става въпрос за месечната вноска за жилищто - т.е. с бебе на път, той рискува да останат на улицата, че и събираните /съвместно/ цяла година пари...
Колкото и да държи на сестра си, някак не върви в този момент да я поставя пред дедето си.
За мен подобно поведение би било непростимо, колкото и крайно да е /не говоря за идването на сестра му и за излизанията, а за частта със спестяванията/. Все пак, тя си рискува здравето и живота на детето, за да изкарва пари, а той с лека ръка ги харчи по заведения...

Ядосана, недей да правиш скандали. Точно сега трябва да си спокойна, заради бебето. Но... поговори с него и му кажи, че не приемаш поведението му и той е длъжен да разреши проблема с парите - предполагам, че става въпрос за доста прилична сума.

Абсолютно съгласна съм с Azaf. Но си мисля, че и от скандал има нужда.

# 9
  • Мнения: 1 172
Е, каквито и да са тези тайни - нали става въпрос за месечната вноска за жилищто - т.е. с бебе на път, той рискува да останат на улицата, че и събираните /съвместно/ цяла година пари...
Колкото и да държи на сестра си, някак не върви в този момент да я поставя пред дедето си.
Не е ясно дали парите са безследно изчезнали (похарчени) или ще бъдат възстановени в някакъв близък момент Peace Това, което схванах, е че авторката изведнъж забелязва липсата на спестените и отделените за вноска пари. Но не пише какво обяснение й е дадено. Има много възможни варианти, най-добре е да постави директно въпроса... така и така вече е разбрала и се тормози. Дори и да е някаква тайна, пазена от нея предвид състоянието й, създалата се ситуция не я щади.

# 10
  • Мнения: 4 965
Разбира се, че е задължително да изясни нщата с мъжа й. Възможно е да ги е дал за малко и всеки момент сестра му да ги върне; възможно е дори да е внесъл парите за апартамента, но аз останах с друго впечатление - т.е. тя е разбрала, че той е изхарчил спестяванията и вноската за водене на сстра му по заведния /т.е. с парите за бебето - той и сестра му са яли, пили и се веселили/.
Дори и да е тайна - пазена от нея, изчезването на парите и обяснението за изхарчването му заведения - надали е най-щадящото в случая.
А и не вярвам пари, които те са спестявали цяла година и той ги е изхарчил за 2 седмици, да успее да ги възстанови за няма и месец до раждането  newsm78.
Изобщо, в едно смейство /каквото следва да са тя и мъжа й/ няма място за тайни между него и сестра му /колкото и да я обича, да държи на нея, да се подкрепят взаимно и т.н./ - тя не е част от семейството, а за едното изфукване /да я води по купони и да плаща/ най-малкото е неразумно с парите, които не са само негови - те са и на жена му, а и на бебето /т.е. не приемам вариант да ги изкарват двамата, а той да ги харчи тайно/.
 Peace

# 11
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Ядосана, ако си от Бургас, пиши ми на лични - искам да ти помогна. Аз сега не съм в България, но родителите ми са от Бургас.

# 12
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Спокойно , мила. Винаги около първото дете тревогите са огромни. Сега виждам, че тези тревоги са излишни и безсмислени, но те разбирам напълно.
И аз запървото бях купила и приготвила всичко още от 6тия месец. Но въпреки това щях да получа нервна криза, защото навлязох в 8мия, а креватчето стоеше в ъгъла и още не беше сглобено.

Ако имаш нужда от нещо, което смяташ, че не можеш да си осигуриш, на ЛС ще получиш инфо къде да пишеш и да споделиш.

А да не би твоя мъж да е взел парите, за да те изненада с покупките за бебето newsm78

Общи условия

Активация на акаунт