Имам един въпрос за обратната захапка

  • 1 476
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 423
Здравейте! Дъщеря ми е на 1г. и 5м. и от известно време много често започна да си издава долните зъбки напред, като яде, като се смее, като се нервира например #Cussing out и това страшно ме притеснява дали не е признак за обратна захапка, направо немога да си намеря място от притеснение. Вчера излизахме в една нова градинка и там не ни бяха виждали и на много майки им направи впечатление как яде солета и ми се дорева. С другите ми познати майки сме си говорили и те са ми казвали да не се притеснявам и че това е нормално и техните деца така били правили със зъбките и че по този наин си чешали зъбките. Че ще я заведа на лекар е ясно, но просто исках да споделя и с вас и да ми кажете при вашите дечица имало ли е нещо такова? И незнам друго нещо, хората, които са с обратна захапка така ли се раждат или в последствие им се обръща?

# 1
  • София
  • Мнения: 3 392
Следя отблизо тези процеси, защото дъщеря ми си смуче пръстчето.
Почти я отказах вече, но и тя прави странни муцки.

# 2
  • Мнения: 143
Здравейте мами!
Синът ми е на 10год. и има обратна захапка, вече от 3 години носим апаратче и вече му се коригира, горните зъбки прескочиха както трябва.За съжаление не можеше да се реагира по-рано, тъй като за да се сложи апаратчето беше необходимо да смени поне долните предни 4 зъбчета и горните два, при него много късно стана всичко това и дори му вадиха млечните, тъй като не падаха.Така че още Ви е рано да се притеснявате, пак си направете консултация с ортодонт, там ще ви информират най-компетентно.Чао!

# 3
  • Мнения: 568
Отидете за по сигурно на зъболекар, но доколкото знам този проблем се коригира с шина след израстването на постоянните зъбки, а не на млечните. Ако се открие навреме се лекува без проблем, кофти е само ако се чака прекалено дълго - след 15-16 г.
Доколкото знам, когато има обратна захапка зъбките се припокриват обратно в спокойно състояние. Нашето дете имаше типцова захапка - зъбите се срещат зъб срещу зъб, а не горни върху долни както е нормално. Но когато сменихме млечните зъби, постоянните си израстнаха правилно и се оказа, че няма нужда от лечение.

# 4
  • Мнения: 1 092
аз мисля че нямате  "здравословен" проблем - детето просто си прави "муцунки",които са му интересни Peace.Мисля че този период ще отмине  bouquet

# 5
  • Мнения: 423
Отидете за по сигурно на зъболекар, но доколкото знам този проблем се коригира с шина след израстването на постоянните зъбки, а не на млечните. Ако се открие навреме се лекува без проблем, кофти е само ако се чака прекалено дълго - след 15-16 г.
Доколкото знам, когато има обратна захапка зъбките се припокриват обратно в спокойно състояние. Нашето дете имаше типцова захапка - зъбите се срещат зъб срещу зъб, а не горни върху долни както е нормално. Но когато сменихме млечните зъби, постоянните си израстнаха правилно и се оказа, че няма нужда от лечение.
Ох, дано да нямаме проблем, не че е нещо кой знае какво, но си е неприятно за самото дете!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
И Тери прави такива муцуни.Понеже назад има само един кътник си подпъхва долните зъбки пред горните и прилича на беззъба баба.Засега само ни докарва до смях,защото си мисля че е от липсата на дъвкателните зъби/дано съм права де/.

# 7
  • Мнения: 95
Здравейте на всички, писали тук! Тъй като и синът ми показва признаци на обратна захапка, ще следя темата с интерес! Отскоро забелязах, че като му мия зъбите и го карам да захапе, за да измия предните зъбки - има обратна захапка. Притесних се- ако трябва преглед, лечение- да не закъснеем!

Общи условия

Активация на акаунт