Дуфастон?

  • 27 645
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 473
Здравейте, аз пия Дуфастон за спиране на кървенто по време на бременност. Прочетох горе-долу всички мнения и никаде не срещнах да се пие за това. По скоро въпроса ми е  : от хапчетата имам само и за събота сутринта, а съм на доктор чак в понеделник и не си спомням дали ми е казал като свърша опаковката дали да спра или трябва да продължа с нова. За това ако някой знае нещо повече, моля да го сподели !!!
П.П. Пия ги вече 9-ти ден

# 31
  • Мнения: 7 716
Не го спирай, обикновено се изписва до 12 г.с. По-добре продължи до понеделник, после лекарят ще прецени.
Доста често се пие при кървене по време на бременност.

# 32
  • Мнения: 73
Здравейте.Имам прогестеронов дифицит,а искам да забременея и затова лекаря ми изпса дуфастон от 11-тия до 25 ден от менструацията.Да обаче на мен не ми идва, както обикновенно.В такъв случай ми каза да пия няколко дни,за да си придизвикам менструацията изкуствено.Само,че бях много притеснена и забравих колко дни.Може ли някой от вас момичета да ми каже колко?Ще съм ви благодарня,че се притеснявам да се обадя на гинекелога ми,няколко пъти ме попитадали съм разбрала .
С това изказване искам да отговоря на "съвета" да не давам съвети, обаче не мога да се въздържа да не кажа, че двете страници на темата са меко казано абсурдни. Тази същата, вместо да разчиташ на мнения на лаици да се беше обадила на лекаря си и да го беше попитала. Само той можа да ти отговори на въпросите, защото той ти е назначил лечението, а всичко казано в тази тема са предположения на лаици, изхождащи от собствения си ограничен опит или позовавйки се на принципа "имам едни познати, на които де е случвало...". Представям си, какво би се случило, ако медицината почиваше на такива основи. Протестираме срещу лекарите и диагнозите, и предписанията им, но ако не бяха те, най-вероятно повечето от нас нямаше да се радват на доброто си здраве и на здравето на децата си! Простете, ако съм била по-рязка, но да подклаждате страховете на една объркана жена, без да сте наясно какъв ТОЧНО Е ПРОБЛЕМЪТ й е несериозно.

# 33
  • Мнения: 7 716
Правилно, Story относно лечението през интернет. Laughing
За подклаждането на страховете - по-добре да я е страх, отколкото да е безотговорна и да и приспиваме вниманието, защото ако стане нещо поради това връщане назад няма.

# 34
  • Мнения: 135
А възможно ли е да има менструация,още преди спирането на дуфастона.Снощи имах ръждиво течение (слабо),но и не съм сигурна дали е менструация.Само да ви кажа,че съм на 21-ия ден от последната менструация и от 10 дена взимам дуфастон.

# 35
  • Мнения: 4 324
А възможно ли е да има менструация,още преди спирането на дуфастона.Снощи имах ръждиво течение (слабо),но и не съм сигурна дали е менструация.Само да ви кажа,че съм на 21-ия ден от последната менструация и от 10 дена взимам дуфастон.

Да, възможно е да имаш менструация, преди спирането на дуфастона.
Пишеш, че правите опити за бебе от 3 месеца - това е много макло време за да се тревожиш. Отпусни се, мисли за хубави неща и не си натоварвай мозъкът излишно!

За какво изобщо пиеш дуфастона, за какво ти го изписаха?
Успех и късмет!

# 36
  • Мнения: 135
Пия го понеже си правих изледвания на прогестерона на 21-вия ден.Оказа се нисък.Но не знам дали вообще да вярвам на това изследване,тък като съ с нередовен цикъл и не съм сигурна че овулацията ми(ако вообще имам такава ще  е като по учебник на 21-вия ден.Мисля че резултатите ми са неточни и от там и лечението което провеждам.За да обрисувам по-добре картинката ще кажа,че съм и с СПЯ и Теореидит на хашимото.Пия лекарства и за тези заболявания.
а СЕГА СЪМ МНОГО ОЗАДАЧЕНА ОТ ТОВА ЗАЦАПВАНЕ,КОЕТО вече е 4-ти ден.И незнам дали да го определя като зацапване или по скоро изхвърлям някакви ципички.Някой може ли да ми каже нормално ли е това?

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
При мен винаги,когато съм приемала Дуфастон се получаваше зацапване преди цикъла ми.Не знам дали е нормално.

# 38
  • Мнения: 3 376
И аз получих зацапване преди цикъл след единствения ми за сега прием на Дуфастон. Но като се замисля, аз и предишните цикли, които не бяха на Дуфастон, също имах зацапване.

# 39
  • Мнения: 14
Здравейте.
Първо да уточня, че не правя опити за забременяване (виждам, че е доста тематичен форумът), но от този месец ми изписаха Дуфастон, тъй като последните 5 месеца имах следовулаационно зацапващо кървене. Намерих тази тема и се надявам някой да ми отговори.
Пия го по схемата: от 15 до 24 ден по 2 пъти дневно. Изписан ми е за 3 месеца, този месец ми беше първия. Получвам разни ефекти, и не съм сигурна кое е от Дуфастона и кое не. Кантарът отчита малък плюс, но това не ме притеснява много, стига да не стане голям плюс.
От първия ден на приема всяка вечер получвам безобразно сърцебиене. Преди 2 дни приключих за този месец, но сърцебиенето продължава. Не пия кафе, кола, не ям шоколад, вечер се налага да пия Валериан (въпреки че той не ми помага особено), но сърцебиенето го има. Не е постоянно, а на пристъпи. Само на 20 години съм и определено не ми се струва нормално. Гинекологът ми замина за 2 седмици в чужбина и няма как да го попитам.
Днес бях при личната лекарка и тя ми каза, че щитовидната ми жлеза е "мека" и е възможно в нея да се корени проблемът. Но можело и от Дуфастона да получвам сърцебиене. На някой случвало ли му се е? Имам час за ендокринолог, но чак за понеделник.
Месец юни ми изследваха FSH, LH i PROL, тъй като имаха съмнения за поликистоза, но за щастие отрекоха. За справка: FSH- 3.42, LH- 4.0, Prol- 185, в периода 3-5 ден от цикъла.
Съжалявам, че така хаотично представям нещата, но не знам кое с какво е свързано и какво да очаквам. Ако на някой му се е случвало или знае нещо по въпроса- моля, пишете ми.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Теди,лично на мен никога не ми се е случвало да имам сърцебиене от Дуфастона.Аз също имам проблеми с щитовидната и понякога също получавам сърцебиене,чувствам се все едно сърцето ми е в гърлото.Та си мисля,че е по-вероятно да е от щитовидната това сърцебиене,отколкото от Дуфастона,но все пак това е само предположение.Успех с лечението!

# 41
  • Мнения: 195
Аз от Дуфастона нямам никакви странични действия.

# 42
  • Мнения: 14
Нова изненада  Tired
Имам зацапване. Не знам цикъл ли да чакам, какво ли. То до утре ще си проличи, но ми писна ..  #2gunfire

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Често от Дуфастона се получава зацапване преди цикъла.

# 44
  • Мнения: 82
Кой лекар във Варна прави успешна фоликулометрия?Препоръчайте ми някой, който да ме следи и да отдели време. Много от гинеколозите не им се занимава и бързат да предпишат Дуфастон (от 14-то число) без да са доказали О. Визирам Петинка Цветкова. На мен така ми предписа Дуфастона, а тук чета че се пие след доказана О. Е,какво да правя вече незнам? Искам да я сменя с някой който ще има време да ме погледне и да ми направи необходимото за доказване на О.

Общи условия

Активация на акаунт