Дуфастон?

  • 27 630
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 135
Здравейте.Имам прогестеронов дифицит,а искам да забременея и затова лекаря ми изпса дуфастон от 11-тия до 25 ден от менструацията.Да обаче на мен не ми идва, както обикновенно.В такъв случай ми каза да пия няколко дни,за да си придизвикам менструацията изкуствено.Само,че бях много притеснена и забравих колко дни.Може ли някой от вас момичета да ми каже колко?Ще съм ви благодарня,че се притеснявам да се обадя на гинекелога ми,няколко пъти ме попитадали съм разбрала .

# 1
  • Мнения: 3 376
Здравей, за предизвикване на менструация може да пиеш Дуфастона 1 седмица по 1 таблетка дневно и после спираш. Но нещо не ми харесва схемата, по която ти е изписал лекаря Дуфастона за преодоляване на прогестероновия дефицит. Звучи ми малко на изуст това "от 11ия до 25ия ден". Следил ли ти е някога овулацията на УЗ? Колко дълъг ти е цикълът?

# 2
  • Мнения: 1 335
Но нещо не ми харесва схемата, по която ти е изписал лекаря Дуфастона за преодоляване на прогестероновия дефицит. Звучи ми малко на изуст това "от 11ия до 25ия ден". Следил ли ти е някога овулацията на УЗ? Колко дълъг ти е цикълът?

и аз се чудя newsm78
Дуфастон-ът удължи доста моя цикъл - с 5-6 дни
Дано скоро се похвалиш с положителен тест!
Успех

# 3
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Ох, тези смотани лекари!  #2gunfire
   ДУФАСТОН се пие САМО СЛЕД ДОКАЗАНА ОВУЛАЦИЯ!!!!!!!!!!!!!
  Така можеш да чакаш да забременееш сто години и пак ще е безрезултатно. Ходи на фоликуметрия и в момента, в който се види че е настъпила Ову започваш да пиеш Дуфастон.Късмет!

# 4
  • Мнения: 4 302
Стандартната схема за предписване на дуфастон е от 15-тия ден на цикъла в продължение на десет дни /защото се предполага, че вече е настъпила овулацията и си навлязла в лутеална фаза/.
На мен лично дългият цикъл не ми се връзва с прогестеронов дефицит. Как го установиха? Хормонални изследвания правила ли си и какви?

# 5
  • Мнения: 3 453
Аз самата приемам Дуфастон 2x1, от 15 ден, но само с ДОКАЗАНА овулация! Понякога започвам по-рано приема, защото и овулацията ми варира между 12-13 ден.
Пия го 14 дни, на 15-тия правя тест за бременност и, ако е отрицателен, спирам Дуфастона.
И мен ме изумява тази твоя схема! Thinking

# 6
Тая схема ми е позната - цели 6 месеца чаках, но не знам какво? #2gunfire След прочит по форумите, разбрах, че дуфастон се приема след доказана овулация, смених доктора и много от нещата изкочиха. Оказа се , че е било загуба на време, нерви и повечко кила в крайна сметка. Сега вървя по правия път и се надявам скоро да се похваля.

# 7
  • Мнения: 135
Здравейте отново.Аз все още не си следя овулацията,защото правим опити едва от 2 месеца.Но изследванията никак не са ми добри.Имам и заболявания на щитовидната жлеза,които също ме притесняват много.Прогестерона съм го изследвала и ми е нисък. Затова гонеколога ми реши да започна тази терапия с Дуфастон.А сега се замислям дали вообще да му вярвам.

# 8
  • Мнения: 3 376
Щом не си следила овулация, изобщо недей да му вярваш! От кой град си, да ти препоръчаме добри специалисти наблизо. Това, че правите опити от 2 месеца, не означава нищо, щом имаш сериозни хормонални проблеми. Моето мнение е, че доверяването на произволни гинеколози може да ти навлече много по-сериозни неприятности, от колкото ако се оставиш на съдбата без да ходиш при никого.

# 9
  • Мнения: 1 335
Миличка, не че искам да съм груба, обаче с хормонални препарати шега никак не бива Hug Да изпраскаш на пациентка схема наизуст изобщо не е лечение. А и при такава схема, ще има да почакаш овулация. Извинявам се, не искам да те наскърбявам.
Лекарят ти, ще ме прощаваш, ма никак не ми харесва.
Как си изсладвала прогестерон, като не ти е следена овулацията?
Изследва се 7 дни след доказана ову.
Мило момиче, потърси второ мнение. Така ще се тормозиш още кой знае колко ...
Пожелавам ти много успех! И пиши как се развиват нещата   bouquet

# 10
  • Мнения: 4 302
Освен гинеколог и добър ендокринолог, трябва да потърсиш.
Нещата са толкова навързани.

# 11
  • Мнения: 135
Аз вече започнах да го пия ,за да ми предизвика менструация.Може  гинеколога ми да не е в много час,незнам.Аз съм от Варна и ако може да ми препоръчате добър гинеколог и ендокринолог ще съм ви много благодарна.

# 12
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Миличка, не че искам да съм груба, обаче с хормонални препарати шега никак не бива Hug Да изпраскаш на пациентка схема наизуст изобщо не е лечение. А и при такава схема, ще има да почакаш овулация. Извинявам се, не искам да те наскърбявам.
Лекарят ти, ще ме прощаваш, ма никак не ми харесва.
Как си изсладвала прогестерон, като не ти е следена овулацията?
Изследва се 7 дни след доказана ову.
Мило момиче, потърси второ мнение. Така ще се тормозиш още кой знае колко ...
Пожелавам ти много успех! И пиши как се развиват нещата   bouquet
   Ма напъло подкрепям всяка дума! Наистина, сменяй го защото само ти губи времето.

# 13
  • Мнения: 135
здравеите на вси4ки от много време несъм влизала в форума но ми се появи проблем и искам да споделя и да ми даде някои савет зна4и аз съм на 25 год от варна съм имам едно дете скоро 6те правим 2 год.оба4е ве4е 3 мес нямам цикал и отидох на лекар за6тото си е за притеснение и гинеколожката ме прегледа на магарето каза ми 4е имам рани4ка на шииката коята трябжа да се премахне и бяло те4ение имам което трябва и то да се излекува и накрая ме прегледа с вагинален ехограф и ми каза 4е нямам болести но имам малка киста на единия яи4ник и ми изписа дуфастон,лецивит и фолиева киселина и като изпия дуфастона трябвало да ми доиде цикала и ми назна4и изследвания на кръв и хормони да ама ве4е свър6и дуфастона и ве4е втори ден никав цикал какво да правя мн ми е притеснено?може ли някои да ми даде савет или мнение ще съм много благодарня Wink

# 14
  • Мнения: 4 302
След спирането на дуфастона, цикълът идва между втория и шестия ден. На мен ми идваше на третия или четвъртия.

Общи условия

Активация на акаунт