Имам два проблема

  • 2 582
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • out of space
  • Мнения: 8 573
juna, чакай сега малко да се изясним! Къде и кога съм казала, че синът ти е прилеп? Или че някое друго дете е прилеп? Айде да те помоля да не интерпретираш писаното от мен както ти падне, какво ще кажеш, а?

# 31
  • Мнения: 3 663
Цитат на: nikol78
Ако само се е отказало - ок, но ако един месец се дере всяка нощ и поглъща голямо количество вода, значи не е готово да се откаже.

За мен просто е невъзможно цял месец едно бебе да не се храни през нощта и да продължава да е гладно в тези часове
времето е повече от достатъчно, за да свикне организмът му
може да пие толкова много както от жега, така и от никнещи зъбки - използва бибата, за да си чеше венците
може да се е превъбудило прекалено през деня и да му е трудно да спи
може просто да иска мама да го гушка
както казах вече има поне още 10 причини, които мога да посоча
за мен нощният сън е толкова хранителен колкото и храненето, ако не и повече
нощите са за спане, а не за хранене
така е при всички хора
бебе над един месец просто няма нужда от това


ПП: единствено оправдано е нощното кърмене и то заради лактацията

# 32
  • Мнения: 3 663
Цитат на: catnadeen
Да питам защитниците на правилото, че детето трябва да се отучи от нощното ядене - мили мами, ако се събудите от глад през нощта - колко от вас ще се наливат с вода? И колко боли корема в такива случаи? Сигурно си спомняте като сте били бременни моментите когато сте се събуждали освирепели от глад - та чак лошо ви е било...та тогава водата помагаше ли ви да продължите да спите?

Значи първо - хайде да не казвам никога, ама само един два пъти в съзнателния ми живот се е случвало да се будя нощем, за да се храня и определено е можело да мина и без храна
за болки в корема е абсурд да се говори
организмът на почти всички хора е биологично настроен да спи нощем
и второ - тук въобще не става въпрос за инцидентни събуждания, а за редовно хранене през нощта, което е чисто и просто излишно и ненужно
не можете да си представите откакто Таня спи по 10 часа през нощта колко е по-спокойна денем и как драстично намаляха коликите
Цитат на: catnadeen
Аз съм за естественото гледане - т.е. ти да се нагласиш спрямо нуждите му защото то си знае най-добре какво му трябва  а е още малко да капризничи!!!
Значи ако искаш да разбереш дали е гладно през ноща - направи му ядене и ако яде - остави го да яде!

Аз лично никога нищо не съм казвала за капризнечене и никога не съм смятала нощното хранене за каприз
и ако трябва да съм честна - ако Таня сега се разбуди по някое време през нощта и и дам мляко 100% ще го изпие, ама не 'щото е гладна, а просто 'щото е ламя и яде всичко, което и се даде и в количества, които и се даде

# 33
  • Мнения: 317
Цитат на: nikol78
Цитат на: T o n i
Цитат на: juna
(нещо съм се подвела).Сори. Embarassed  Embarassed  Embarassed

случва се Simple Smile бебето е на адаптирано мляко, а за мен лично дали детето е кърмено или не  - има разлика по отношение на нощното хранене та затова така го казах Simple Smile


Щом не спи спокойно и пие много вода, значи е гладно, каквото и да яде все тая, буди се от глад Neutral Face


Точно така!

# 34
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Тони не искам да се карам с никого - но това, че дадена мама не яде нощем не значи, че нейното дете няма нужда и няма да обича да яде късно - например....
Аз не смятам, че това, че дадено светило е написало , че нощното хранене е излишно, то това е вярно! Мда и как и кой го провери? Пък и за едного може да е вярно, а за друг - не! Мисля, че воденето по нечии писания - било то и лекарски не е най-добрия начин.... Считам, че това са добри указания, които трябва да се опитваме да спазваме, като се съобразяваме с ИНДИВИДУАЛНИТЕ НУЖДИ на нашето дете.
Ако беше толкова лесно да турим всички под един знаменател...

Това което съветва не е нощно хранене - а проверка от какво има нужда детето!  Wink

Erica - не мисля, че сме родили децата да ги съобразяваме с нас - тогава да си вземем по една булонка и да я дресираме! Мисля, че съвместния живот с детето иска синхронизация на нуждите и желанията - до получаване на симбиоза, а не налагане на нашата воля върху малкото беззащитно създание.... Или да му тъпчем каквото и когато си искаме щото ние знаем и разбираме?!  Thinking

Както и да е не съм искала да се карам с майките защитнички на нощното гладуване - просто ги питах ако те се събудят от глад как биха реагирали... Но изглежда никой от тях не се е будил  от глад и въобще не може да си го представи това  Thinking  ....Жалко - аз пък съм умирала от глад понякога когато стоя до 3-4ч  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 032
Цитат на: Erica
juna, чакай сега малко да се изясним! Къде и кога съм казала, че синът ти е прилеп? Или че някое друго дете е прилеп? Айде да те помоля да не интерпретираш писаното от мен както ти падне, какво ще кажеш, а?

Естествено ,че няма как да си казала такова нещо за синът ми. Но пък ми се видя много крайно това:
Цитат
Коя живинка яде през нощта питам аз? Прилепите? Нощните пеперуди?
И как трябваше да го разбирам?...То е ясно,че като поотрастнат децата вече няма да искат мляко и през ноща.Това ми е твърде болна тема и ако твоите дечица са се отказали от нощното хранене,това не значи,че всички са и да се правят такива заключения.Или пък може би,това че ядат нощем децата е някаква приумица на майката... Thinking

# 36
  • Мнения: 46 508
Цитат на: T o n i
....за мен нощният сън е толкова хранителен колкото и храненето, ако не и повече.....


Точно така, а когато не може да спи спокойно и се буди, съня не е пълноценен и хранителен.
А причините, които изреждаш може да са причина за събуждане 1-2 пъти, но цял месец???? Не пречи да пробва, ако детето си изпие млякото и заспи като пън, какво има да разсъждаваме Thinking

# 37
  • Мнения: 3 663
Цитат на: nikol78
Точно така, а когато не може да спи спокойно и се буди, съня не е пълноценен и хранителен.
А причините, които изреждаш може да са причина за събуждане 1-2 пъти, но цял месец???? Не пречи да пробва, ако детето си изпие млякото и заспи като пън, какво има да разсъждаваме Thinking

първо се върни назад да видиш, че не става реч за цял месец, а за последната седмица - тоест детето си е било научено да не се храни и буди и сега нещо го провокира
като се има предвид, че точно сега времето се затопли, ако не е променено обличането му - почти 100% му е топло
ако се направи това - да се пробва да ли ще яде - детето директно ще си се научи отново да се храни през нощта и всички усилия досега (които е станало ясно, че са имали резултат)отиват на майната си
за да се научи да не се храни трябват много изобретателност и упоритост, а да се върне към старите навици е достатъчна и една нощ
това нещо подобно на работата с бабите - като дойдат и винаги разглезват децата за два-три дни и после майките със седмици се борят да възвърнат предишните навици

Н_А_Д - исках само да ти кажа - обърни внимание още веднъж на това дали на детето не му е топло - с какво е облечено, колко градуса е, проветрена ли е добре стаята преди сън, дали не е завито с нещо, което му ограничава движенията и го изнервя, дали дневните занимания не му идват в повечко и се изморява прекалено съответно после му е трудно да спи спокойно, ако се притесняваш, че може да е гладен - увеличи дневните дози с по 10-20-30грама, помисли дали нещо не се е променило в обстановката, което може да е започнало да го дразни, дали пък нещо не го боли, дали не никнат зъбки и т.н. каквото ти хрумне. Може да е от смяната на времето също - от рязкото затопляне. Нека даването на храна през нощта, след като веднъж сте отвикнали, да е последната мярка

# 38
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Браво Тони!

# 39
  • Мнения: 46 508
Цитат на: T o n i
първо се върни назад да видиш, че не става реч за цял месец, а за последната седмица - тоест детето си е било научено да не се храни и буди и сега нещо го провокира.........


Напротив, бебето си е ревало нощем от началото на втори месец, когато вместо мляко започва да дава вода, за последната седмица - буди се през час и половина.

Цитат на: N_A_D
Здравейте, моят бебо е на 2 месеца и 1 седмица и отскоро премахнах нощното хранене. Вместо млякото обаче му давам вода и изпива почти едно малко шишенце. Правилно ли постъпвам? Или да го оставям да се да се наплаче и да му давам само биберона?...

# 40
  • Мнения: 280
Тони, чудесна си!!
Включвам се едва сега, но след всичко прочетено ми се иска да ти кажа, N_A_D, съжалявам за възникналия спор, който сигурно не ти е доставил удоволствие. Споделям изцяло съветите, които ти е дала Тони. Все пак, каквото и да четеш, научаваш, изобщо получаваш като информация за отглеждането на своето бебче, никога не забравяй, че ТО е уникално и се довери на това, което ти подсказва майчиният инстинкт. Успех и по-леки нощи!!

# 41
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Bubachko
Тони, чудесна си!!

Въобще не искам да влизам в спорове тука, още повече че познавам Тони и имам положително мнение за нея.
Само искам да кажа, че това бебе реве от глад и по-добре вместо да го наливат с вода, да му дадат мляко да пие и тогава да си заспи спокойно. Бебетата незнаят, кога е ден и кога е нощ и това го пише във всяка една книга за бебета - не правят никаква разлика между деня и ноща. Докато си направят режим, минават поне 3-4 месеца. Повечето бебета сами се отказват от нощното хранене, но не и на първия или втория месец. Не мъчете децата си, само защото мислите, че трябва да го "научите на ред" още на такава възраст. Когато е гладно го боли коремчето и въобще не му пука, колко е часа.
Моето бебе се отказа само от нощното хранене, когато стана на 4 месеца. А сега, почти на 11 месеца, пак от време на време иска да пийне млекце по някое време през ноща. Казвам - от време на време, а не системно. Отдавна сме забравили, какво е да ставаш посред нощ, да храниш бебе. Но... имаше и такъв период.

# 42
  • Мнения: 3 663
Цитат на: nikol78
Напротив, бебето си е ревало нощем от началото на втори месец, когато вместо мляко започва да дава вода, за последната седмица - буди се през час и половина.
биберона?...

ами ето това пише на първата страница
най-добре Н_А_Д да си каже Simple Smile
Цитат на: N_A_D
Другото което ме тревожи е, че от около седмица насам не спи спокойно през ноща-буди се на час и половина и понеже от около месец не го храня през ноща, го наливам с вода. Дали не греша като му давам вода-тази нощ е изпил около 0,5 л-нормално ли е това.

аз затова казах, че ако бебето от месец не се храни през нощта просто няма начин стомахчето му да не е свикнало
ако е спряно нощното хранене от седмица е нормално да се буди - Таня го правеше 2 седмици и от тогава до сега вече спи абсолютно непробудно
та затова смятам, че не е гладно Simple Smile
а за различаването на деня и нощта - ами как да ги различат бебетата, като се хранят и нощем Simple Smile аз точно това си мисля - че като спрат да се хранят в малките часове и тогава започват да осъзнават, че нощта е за спинкане Simple Smile
както и да е Simple Smile
не искам да споря наистина Simple Smile
просто казвам, че нощното хранене не е нужно
и ако майката е достатъчно изобретателна и упорита за недълго време може да осигури и на себе си и на бебето здрав и полезен нощен сън Simple Smile
но вие си знаете най-добре какво да правите с децата си Simple Smile

# 43
  • Мнения: 350
Цитат на: N_A_D
Относно нощното хранене какво ми  каза педиатърката(това не означава че е 100% вярно)-деца които са хранени през ноща са предразположени да боледуват Rolling Eyes . Колко е вярно това нямам представа.


МОля те питай тази педиатърка да се аргументира.
Не сме неандерталки, и ние имаме богата култура и познания на тема анатомия и физиология. Омръзна ми от .... да не казвам какви... изказвания от сорта "Ами така е прието."

Тя и моята бивша!!! лична лекарка говореше празни думи с авторитет, но като я питам - и  не казва нищо убедително...

# 44
  • Мнения: 3 663
Цитат на: sunny7
Цитат на: N_A_D
Относно нощното хранене какво ми  каза педиатърката(това не означава че е 100% вярно)-деца които са хранени през ноща са предразположени да боледуват Rolling Eyes . Колко е вярно това нямам представа.


МОля те питай тази педиатърка да се аргументира.

Всъщност, да, и на мен би ми било интересно...

Общи условия

Активация на акаунт