Важно - машина за хляб - 4 част !

  • 45 611
  • 354
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 7 106
[Кифлички:
Разточвам на кръг, режа на триъгълници, слагам мармалад, завивам и нареждам в тава. След като втасат на топличко мажа с жълтъка и ръся със захар.

Първо - поздравления за шедьоврите, които си показала! рано - рано ми престърга стомаха  Laughing.

И искам да питам за кифличките какъв диаметър е горе-долу кръга и на колко парчета го режеш, за да станат по-големи, че аз до сега съм правила само мини кифлички?

# 346
  • София
  • Мнения: 3 816
Lebeduna , страхотни неща си направила! smile3501 Гевречетата много ми допаднаха, досега не съм правила, но много скоро ще изпробвам рецептата ти.  bouquet

# 347
  • Мнения: 812
Зори, аз ги правя на око - кръга ми е около 30 см и режа на 8 триъгълника. Получават се не много големи кифлички. Но ако искаш да направиш кифла с марамалад, тогава разделяш тестото на топки (големина по желание) и разточваш всяка топка на елипса. В единия край слагаш мармалада (може и шоколад, крем и т.н.) и леко изтегляйки завиваш кифлата. Крайчето да остане отдолу. Нататък стандартната процедура - втасване, мазане, печене...

# 348
  • Мнения: 4 176
Докладвам с нов хляб.
Този път сложих шепа маково семе. Стана страхотеееееееенннннн!  chef

# 349
  • bg
  • Мнения: 44
Момичета,дайте съвет-отскоро имам машина за хляб и при всичките ми опити хлябът се получава с големи дупки.Много ми е маята или е друга причината?На вкус става обаче вида му не като на нормален хляб.

# 350
  • София
  • Мнения: 2 113
Дано Пина ти види въпроса, тя разбира от технология, теория и практика на хляба.

Мисля, обаче, че е добре да кажеш малко повече за програмата и рецептата, които те водят до тези резултати. На мен ми се получават големи дупки, когато хлябът ми е с по-рядко тесто и превтасал. Не мога да твърдя обаче, че това са единствените причини.

От прочетеното тук и другаде, а и от практиката ми (скромна), съм забелязала, че в машината тестото трябва да е малко по-твърдичко отколкото като месиш наръка, като върти машината да не се вижда размазващо се тесто под перките, а те да си "обират" тестото и да го повдигат при бъркането, дори оставаш с впечатление, че им е малко трудно да го обръщат, но не се пръска и не е сухо. Като го понатиснеш с пръст, докато се меси при първото размесване, е стегнато, лепкаво все пак и еластично, не е на  каша, а като топка, или по-скоро свързана маса, която се премята насам-натам:)))))))

# 351
  • bg
  • Мнения: 44
Благодаря ти dimitrina73,
пробвах рецепти от упътването на машината,а също и от този форум,но и основен и френски ми се получиха с дупки.Първият ми опит като че ли беше най-успешен и тестото се получи наистина по-твърдо,но пък се препече,после пък тестото ми се оказваше по-меко и лепкаво.А самия хляб някак се ронеше.Незнам дали тестото превтасва,но основната ми програма е 3ч. , а френски-3ч.50минл.Кратките програми не съм ги пробвала.

# 352
  • софия
  • Мнения: 756
момичета, някоя правила ли е ситния хляб /този с галетата/?
меракландисала съм му се днес ама още не мога да си представя какво ще излезе... Grinning

# 353
  • Мнения: 11 747
ja01,Димитрина ти е дала отлични напътствия! Peace И аз гледам тестото да не ми се маже под бъркалките - установих,че това е идалния критерий.
Причината за дупките е точно,по-продължително втасване,което може да е следствие на по-дълго време или повече мая,или по-меко тесто.

Тъй като виждам,че си в Щатите - има и друг показател - разбрах,че там ползвате суровини и материали по които аз не съм компетентна - съжалявам  Embarassed
По-горе 2 момичета от Щатите се обясняваха за някакви брашна,дето хич не са ми ясни и ако те не са ти подходящи,няма как да дам съвет.

# 354

Общи условия

Активация на акаунт