Как да постъпя?

  • 3 758
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
...
Но тук става въпрос на две крайности.ако легне на масата може и да не стане.Варианта ако остане жив дори и инвалид съм съгласна да не му кажа.защото пак ще е сред нас. Sad

Въпрос на гледна точка - за мен да си неподвижн от шията надолу и да зависиш от друг да те храни и изпишква, е по-страшно от смъртта.
Никой не може да вземе решение вместо теб, но личното ми мнение е, че да вземеш сам избор дали да рискуваш живота си на секундата или да гаснш бавно в болки - е въпрос на зачитане на достойнството.
Но ти би трябвало да знаеш как той приема подобни идеи - дали е готов да знае или би бил щастлив да е в невдение.
Каквото и решение да вземеш - дано баща ти има шанс.


Сетих се за подобен ибор на моята майка, когато бях дете. Дядо ми, лека му пръст, трябваше да бъде оприран /троен байпас/ и вариантът беше - или смърт на операционната маса, или шанс за още няколко години живот, или внезапно спиране на сърцето /последното ако не с оперираше/. Оперираха го - живя още 10 г. и почина от инсулт /т.е. не от болно сърце/, но имаше 10 спокойни години, в които видя внуците си големи. Майка ми не му каза - сама взе решението, заедно с леля ми...

# 16
  • Мнения: 3 500
Според мен трябва да му кажете истината, цялата истина. Нека той да вземе решение. Живота си е негов.

# 17
  • Мнения: 2 891
Направете операцията и не муказвайте за рисковете. Ще мисли по-позитивно и може да не спомене "оставете ме да си отда", което е равносилно на болки, ми се струва.

# 18
  • Мнения: 2 270
Според мен трябва да му кажете истината, цялата истина. Нека той да вземе решение. Живота си е негов.

 Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 231
Кажете му,мила  Tired . И  ти  пожелавам да си силна.

# 20
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ох мила незнам какво да ти кажа  ,от една страна е добре да е наясно с нещата които го чакат ,но пък от друга така ще е по малко притеснен ,вие най добре познавате баща си и би трябвало да сте наясно какво би искал той.Пожелавам ви всичко да мине без никакви проблеми  Praynig

# 21
  • София
  • Мнения: 5 605
Направете операцията и не муказвайте за рисковете. Ще мисли по-позитивно и може да не спомене "оставете ме да си отда", което е равносилно на болки, ми се струва.
Peace

# 22
  • Мнения: 15 459
Моето мнение е, че трябва да направите операцията и да не му казвате за риска. Казвам го категорично защото съм била в неговото положение. На човек, на когото му предстои операция не трябва да му се казват такива неща, за да не пада духом.
Щом има какъвто и да е шанс да живее и да се оправи трябва да опитате, защото ако не го направите после ще съжалявате, че не сте пробвали всичко възможно.
А ако стане най-лошото поне ще знаете, че сте направили всичко което е зависело от вас.
Желая ви успех каквото и да решите и дано всичко да мине добре  Hug

# 23
  • Мнения: 117
1. Да му кажем ли как седят нещата? Има хора за които е по добре да знаят цялата истина, и други които би трябвало да им се спести по-голямата част, аз примерно съм от първите докато мъжа ми е категорично от вторите. А какъв човек е твоя баща знаете само вие -  близките му и вие ще прецените какъв процент от истината да му кажете.
2. По какъв начин да му го кажем? Възможно най внимателно, но преди всичко трябва да сте спокойни пред него и да не го плашите излишно.
3. Да направим ли операцията? Съжалявам но този въпрос не го разбирам. Човек, който е пълнолетен и е със ума си трябва сам да вземе решението за живота си. Вие може да си кажете съответното мнение и доводите си, но да вземате вие решение не мисля че е правилно.

# 24
  • Мнения: 376
Преди няколко години и дядо ми лежеше в болницата на Чирков с масивен инфаркт. Той самия му предложи да го оперират и да му сложат байпас, но дядо ми отказа, защото е страхлив и мрази болниците, а и възстановяването е трудно. Предполагам, че при него имаше и фактора възраст, твоят баща е по-млад човек и има още доста години да поживее. Та нашето решение бе лекарят да си му каже и той сам да си вземе решението, а дали то е било правилното, никой незнае. Той надживява песимистичните прогнози на докторите и дори ходи на работа всеки ден, въпреки, че е на близо 80 години. Да ми е жив и здрав още дълги години, същото пожелавам и на твоят баща. Само исках да кажа, че естественият страх на мъжете от болници няма нищо общо с желанието им за живот. Кажете му най-необходимото, което трябва да знае и нека той сам избере съдбата си. Успех  Peace

# 25
  • Мнения: 3 425
Мисля,че е най-добре да му кажете....щом е в адекватно състояние има право да реши за себе си...искате го за по-дълго сред вас,та дори и инвалид,но той може да не иска това състояние...не е лесно,но той трябва да си реши....рискът е голям  Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 589
Благодаря на всички които ми помогнаха да взема някакво решение    bouquet

Не мисля че това е най правилното но за сега съм решила да му кажа.Няма да му говоря в проценти както Доцента ми обясни.А кое е по доброто за него.Много ми е трудно, постоянно изплува една такава картина пред очите ми как ляга на масата аз седя и чакам от вън и идва доктора да ми съобщи Cry.ба си това ми пречи да мисля  #Cussing out

За сега сме решили брат ми да говори с него,като мъже той е за ЦЯЛАТА ИСТИНА.Аз съм против,не вярвам да има човек който може да вземе най правилното решение в такова състояние.На никой не му се умира и както казах той е страхлив мисля че няма да я направи ако разбере цялата истина .А аз вътрешно усещам че всичко ще е ок Peace с операцията но в същото време тия налудничави мисли ме хвърлят в шах с пешка #2gunfire.Ох много е трудно.Аз съм [b]За той да знае, но какво и докъде?[/b]Още веднъж Благодаря за вашите съвети във всеки отговор има смисъл но пъзела трябва да се сглоби  bouquet
Извинявам се ако пиша хаотично но ми е боза в главата Sad

# 27
Наистина положението е много сериозно и отговорно.Според мен трябва да му кажете по деликатно и той с ваша помощ да вземе решението.Идете в църква помолете се горещо и Господ ще ви подскаже как да решите.Никой не може да определи колко време ще живее без операция.А 30% е доста малък шанс.Преди 20 години дядо ми получи инсулт а преди това беше прекарал инфаркт ,лекаря от бърза помощ каза ,че му остават най-много 2 часа след това живя 2 години горе -долу добре.Така ,че изпитанието ви е голямо ,но баща ти има право да знае нали е в съзнание а и човек си усеща.Но наистина трябва да има желание да се бори за да живее.Дано всичко се оправи.Бог да ви пази!!!УСПЕХ. Praynig

# 28
  • Мнения: 5 468
Аз няма да му кажа и ще го натикам в операционната.
За какво му е да знае, че е обречен иначе? Може да получи инфаркт от новината, инсулт или да се срине тотално. Не му казвайте. Нека доктора го убеди, че се налага операция.

Общи условия

Активация на акаунт