Бре,че надарено дете!?

  • 4 565
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 79
Снощи по новините по BTV показаха едно четиригодишно дете от Шумен,което можело да чете и пише.Дотук добре-браво!Но когато майката се изказа,че детето научило цялата азбука и започнало да пише ,когато било на година и половина... smile3556  Въпросът ми е: вашите дечица кога прописаха?Преди или след като се отказаха от памперса?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 717
ами не ме чак толкова надарени. Моята Дияна пише някои букви и познава повечето. Баща й миналия месец я учеше да срича думичката "мама" Simple Smile
Четох, че Alicia Witt (от Urban Legend) се е научила да пише и чете на 2г, но ние не сме Simple Smile

# 2
  • Мнения: 317
и моя вече поназнайва нещо от азбуката. казва ааааа, ъъъъъъъ:D
а е само на 3...................................................месеца. сега ще пробвам да му дам и да пише. уверена съм, че ще се справи. ой, на мама вундеркиндчето  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 470
Гледах едно предаване на Дискавъри за деца гении,които на 6 месеца проговарят,на 2 знаят азбуката,смятат...........
срещали се 1 на 1000 ако не се лъжа Grinning

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Мойта е на 3 г и 3 м.- познава всички букви, не може да пише нито една, може да брои до 5 и познава цифрите до 9.

Между другото, една бабичка бивша учителка такава лекция ми дръпна да не уча дъщеря си на подобни неща- направо ме убеди, не съм се и замисляла, че това може в последствие да се окаже в голяма вреда...

# 5
  • Мнения: 1 426
майката каза, че детето на 1,5г знаело цялата азбука, не можело да говори все още, но познавало буквите???????????????????????????????????????????

# 6
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Erica
Между другото, една бабичка бивша учителка такава лекция ми дръпна да не уча дъщеря си на подобни неща- направо ме убеди, не съм се и замисляла, че това може в последствие да се окаже в голяма вреда...

Едва ли...ако на детето му е интересно по-добре я учи...по-неправилно е според мен да кажеш на детето "не ти трябва да знаеш" или "ти не можеш" - "малък/ка си още" ...Децата трябва да се насърчават в желянията и стремежите си да се учат...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И на мен ми се струва много странно дете, което още не може да говори да знае цялата азбука! Гледах го момченцето снощи - напълно е възможно сега да чете и пише, но това за уменията на година и половина не ми се вярва!

# 8
  • Мнения: 1 264
Цитат на: mania4ka
майката каза, че детето на 1,5г знаело цялата азбука, не можело да говори все още, но познавало буквите???????????????????????????????????????????

че как е разбрала ,че знае буквите #Shocked това ми звучи като приказките на една позната на две години дъщеря и знаела Хаджи Димитър и На прощаване , а на пет гледала филми със субтитри и си ги четяла сама #Shocked

# 9
  • Мнения: 1 264
Цитат на: Elfi
Цитат на: Erica
Между другото, една бабичка бивша учителка такава лекция ми дръпна да не уча дъщеря си на подобни неща- направо ме убеди, не съм се и замисляла, че това може в последствие да се окаже в голяма вреда...

Едва ли...ако на детето му е интересно по-добре я учи...по-неправилно е според мен да кажеш на детето "не ти трябва да знаеш" или "ти не можеш" - "малък/ка си още" ...Децата трябва да се насърчават в желянията и стремежите си да се учат...

и след това като отидат на училище им е скучно щото знаят да четат , пишат и смятат и ....................вече съм минала по този път

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами синът ми на 2 години броеше до десет- като папагал. Не разбираше, че нещо се изброява. Сега - на три години брои до 50, сигурно и повече и има някакви проблясъци, ченещо се изброява.
На 2 години и 4 месеца познаваше всички букви. Но това са  само 30 букви-мисля че всяко дете може да ги научи стига да има кой да се занимава с него. Наистина не съм убедена, че е добре да чете по-рано от 5 примерно- Какво ще прави в първи клас. Доказано е че такива деца скучаят в първи клас и след това изостават. Не може да пише- писането и рисуването се свеждат до бясно драскане напред - назад със всяко пишешто средство:) Това е моят вундеркинд:)

Но познавам едно момиченце, което на година и четири месеца, говореше перфектно-на година казваше и Р. На година и четири ми пееше "Тих бял Дунав се вълнува" и др. песни с дълъг текст и сложна мелодия. Броеше до десет, но наистина изброяваше- камъчета, лопатки. С майката не сме говорили за това- какво прави и не прави- това е което съм видяла, че прави. Сигурно и други неща. Но бабата се занимаваше с него , а тя работи в детската градина в Горна баня- за надарените деца Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: aq_kiara
Цитат на: Elfi
Цитат на: Erica
Между другото, една бабичка бивша учителка такава лекция ми дръпна да не уча дъщеря си на подобни неща- направо ме убеди, не съм се и замисляла, че това може в последствие да се окаже в голяма вреда...

Едва ли...ако на детето му е интересно по-добре я учи...по-неправилно е според мен да кажеш на детето "не ти трябва да знаеш" или "ти не можеш" - "малък/ка си още" ...Децата трябва да се насърчават в желянията и стремежите си да се учат...

и след това като отидат на училище им е скучно щото знаят да четат , пишат и смятат и ....................вече съм минала по този път

за мен това не е основателна причина да кажа на сина си "малък си, не те интересува", когато ме попита "какво пише тук" или каже "хайде да броим" като се возим в асансьора и т.н.
...защото в училище ще му е скучно...е, не...ами ще се постарая да намеря занимания в останалото време, които ще са му интересни...в края на краищата в школото не само учиш букви, но и общуваш...

# 12
  • Мнения: X
Ееее, то случаи всякакви, ама мойто не го ща такова вундеркиндче Crossing Arms  ще почне да ми обяснява колко съм изостанала и нищо не разбирам Mr. Green
Сериозно, не ща да си насилвам детето та да се тупам аз в гърдите колко е малка, а вече пише и чете. И аз тръгнах научила се да чете и пише на училище, та се чудех адже ба чий го диря аз в училище, като ми е толко скучно и нищо не научавам, а на другите им беше интересно. Crazy  Има време - ехеее стига да и се учи ако ще и цял живот. Аз от много зор все да имам 6-ци, да уча, щом си гушнах дипломката за бакалавър и беж да ме няма, казах, че повече неща да чуя за учене - аман от курсове, курсчета лекцийки и тям подобни. А исках да съм магистър....сега неща Naughty
Та туй лирично отклонение го направих, защото смятам, че подобни прояви са дело на болни мйчини амбиции, а не на детско желание. Хубаво е детето да е подготвено и любознателно, но тези неща насила не стават - со кротце, со благо....и со малко кютек Mr. Green  /шегувам се/

# 13
  • Мнения: 2 755
Замисляли ли сте се по въпроса, какво детство имат децата-гении? Според мен не особено щастливо. Просто те не могат да си намерят мястото. Връстниците им са "тъпи" и "скучни", а тези които отговарят на техния интелектуален потенциал са в друга възрастова група и за тях не е интересно да се занимават с "дечковци". Представете си 8 годишен гений на купон с 14 годишни деца, негови съученици, които се интересуват преди всичко от гаджетата.  smile3533

# 14
  • Мнения: 1 264
много дълъг става цитата ,но синовете ми четяха пишеха и смятаха като започнаха първи клас в часовете им беше скучно защото другите деца тогава се учеха да четат и т. н. ставаха , шумяха и изобщо имахме проблеми с учителката , тя ги караше да сричат те четяха гладко , абе..............сега и малкият прави опити да чете аз не го спирам , но не ми се ще да минавам пак по старият път Grinning

Общи условия

Активация на акаунт