Бре,че надарено дете!?

  • 4 573
  • 41
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 79
Снощи по новините по BTV показаха едно четиригодишно дете от Шумен,което можело да чете и пише.Дотук добре-браво!Но когато майката се изказа,че детето научило цялата азбука и започнало да пише ,когато било на година и половина... smile3556  Въпросът ми е: вашите дечица кога прописаха?Преди или след като се отказаха от памперса?

# 1
  • София
  • Мнения: 39 740
ами не ме чак толкова надарени. Моята Дияна пише някои букви и познава повечето. Баща й миналия месец я учеше да срича думичката "мама" Simple Smile
Четох, че Alicia Witt (от Urban Legend) се е научила да пише и чете на 2г, но ние не сме Simple Smile

# 2
  • Мнения: 317
и моя вече поназнайва нещо от азбуката. казва ааааа, ъъъъъъъ:D
а е само на 3...................................................месеца. сега ще пробвам да му дам и да пише. уверена съм, че ще се справи. ой, на мама вундеркиндчето  Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 470
Гледах едно предаване на Дискавъри за деца гении,които на 6 месеца проговарят,на 2 знаят азбуката,смятат...........
срещали се 1 на 1000 ако не се лъжа Grinning

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Мойта е на 3 г и 3 м.- познава всички букви, не може да пише нито една, може да брои до 5 и познава цифрите до 9.

Между другото, една бабичка бивша учителка такава лекция ми дръпна да не уча дъщеря си на подобни неща- направо ме убеди, не съм се и замисляла, че това може в последствие да се окаже в голяма вреда...

# 5
  • Мнения: 1 426
майката каза, че детето на 1,5г знаело цялата азбука, не можело да говори все още, но познавало буквите???????????????????????????????????????????

# 6
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Erica
Между другото, една бабичка бивша учителка такава лекция ми дръпна да не уча дъщеря си на подобни неща- направо ме убеди, не съм се и замисляла, че това може в последствие да се окаже в голяма вреда...

Едва ли...ако на детето му е интересно по-добре я учи...по-неправилно е според мен да кажеш на детето "не ти трябва да знаеш" или "ти не можеш" - "малък/ка си още" ...Децата трябва да се насърчават в желянията и стремежите си да се учат...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И на мен ми се струва много странно дете, което още не може да говори да знае цялата азбука! Гледах го момченцето снощи - напълно е възможно сега да чете и пише, но това за уменията на година и половина не ми се вярва!

# 8
  • Мнения: 1 264
Цитат на: mania4ka
майката каза, че детето на 1,5г знаело цялата азбука, не можело да говори все още, но познавало буквите???????????????????????????????????????????

че как е разбрала ,че знае буквите #Shocked това ми звучи като приказките на една позната на две години дъщеря и знаела Хаджи Димитър и На прощаване , а на пет гледала филми със субтитри и си ги четяла сама #Shocked

# 9
  • Мнения: 1 264
Цитат на: Elfi
Цитат на: Erica
Между другото, една бабичка бивша учителка такава лекция ми дръпна да не уча дъщеря си на подобни неща- направо ме убеди, не съм се и замисляла, че това може в последствие да се окаже в голяма вреда...

Едва ли...ако на детето му е интересно по-добре я учи...по-неправилно е според мен да кажеш на детето "не ти трябва да знаеш" или "ти не можеш" - "малък/ка си още" ...Децата трябва да се насърчават в желянията и стремежите си да се учат...

и след това като отидат на училище им е скучно щото знаят да четат , пишат и смятат и ....................вече съм минала по този път

# 10
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Ами синът ми на 2 години броеше до десет- като папагал. Не разбираше, че нещо се изброява. Сега - на три години брои до 50, сигурно и повече и има някакви проблясъци, ченещо се изброява.
На 2 години и 4 месеца познаваше всички букви. Но това са  само 30 букви-мисля че всяко дете може да ги научи стига да има кой да се занимава с него. Наистина не съм убедена, че е добре да чете по-рано от 5 примерно- Какво ще прави в първи клас. Доказано е че такива деца скучаят в първи клас и след това изостават. Не може да пише- писането и рисуването се свеждат до бясно драскане напред - назад със всяко пишешто средство:) Това е моят вундеркинд:)

Но познавам едно момиченце, което на година и четири месеца, говореше перфектно-на година казваше и Р. На година и четири ми пееше "Тих бял Дунав се вълнува" и др. песни с дълъг текст и сложна мелодия. Броеше до десет, но наистина изброяваше- камъчета, лопатки. С майката не сме говорили за това- какво прави и не прави- това е което съм видяла, че прави. Сигурно и други неща. Но бабата се занимаваше с него , а тя работи в детската градина в Горна баня- за надарените деца Simple Smile

# 11
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: aq_kiara
Цитат на: Elfi
Цитат на: Erica
Между другото, една бабичка бивша учителка такава лекция ми дръпна да не уча дъщеря си на подобни неща- направо ме убеди, не съм се и замисляла, че това може в последствие да се окаже в голяма вреда...

Едва ли...ако на детето му е интересно по-добре я учи...по-неправилно е според мен да кажеш на детето "не ти трябва да знаеш" или "ти не можеш" - "малък/ка си още" ...Децата трябва да се насърчават в желянията и стремежите си да се учат...

и след това като отидат на училище им е скучно щото знаят да четат , пишат и смятат и ....................вече съм минала по този път

за мен това не е основателна причина да кажа на сина си "малък си, не те интересува", когато ме попита "какво пише тук" или каже "хайде да броим" като се возим в асансьора и т.н.
...защото в училище ще му е скучно...е, не...ами ще се постарая да намеря занимания в останалото време, които ще са му интересни...в края на краищата в школото не само учиш букви, но и общуваш...

# 12
  • Мнения: X
Ееее, то случаи всякакви, ама мойто не го ща такова вундеркиндче Crossing Arms  ще почне да ми обяснява колко съм изостанала и нищо не разбирам Mr. Green
Сериозно, не ща да си насилвам детето та да се тупам аз в гърдите колко е малка, а вече пише и чете. И аз тръгнах научила се да чете и пише на училище, та се чудех адже ба чий го диря аз в училище, като ми е толко скучно и нищо не научавам, а на другите им беше интересно. Crazy  Има време - ехеее стига да и се учи ако ще и цял живот. Аз от много зор все да имам 6-ци, да уча, щом си гушнах дипломката за бакалавър и беж да ме няма, казах, че повече неща да чуя за учене - аман от курсове, курсчета лекцийки и тям подобни. А исках да съм магистър....сега неща Naughty
Та туй лирично отклонение го направих, защото смятам, че подобни прояви са дело на болни мйчини амбиции, а не на детско желание. Хубаво е детето да е подготвено и любознателно, но тези неща насила не стават - со кротце, со благо....и со малко кютек Mr. Green  /шегувам се/

# 13
  • Мнения: 2 755
Замисляли ли сте се по въпроса, какво детство имат децата-гении? Според мен не особено щастливо. Просто те не могат да си намерят мястото. Връстниците им са "тъпи" и "скучни", а тези които отговарят на техния интелектуален потенциал са в друга възрастова група и за тях не е интересно да се занимават с "дечковци". Представете си 8 годишен гений на купон с 14 годишни деца, негови съученици, които се интересуват преди всичко от гаджетата.  smile3533

# 14
  • Мнения: 1 264
много дълъг става цитата ,но синовете ми четяха пишеха и смятаха като започнаха първи клас в часовете им беше скучно защото другите деца тогава се учеха да четат и т. н. ставаха , шумяха и изобщо имахме проблеми с учителката , тя ги караше да сричат те четяха гладко , абе..............сега и малкият прави опити да чете аз не го спирам , но не ми се ще да минавам пак по старият път Grinning

# 15
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Цитат на: pandora
Та туй лирично отклонение го направих, защото смятам, че подобни прояви са дело на болни мйчини амбиции, а не на детско желание. Хубаво е детето да е подготвено и любознателно, но тези неща насила не стават - со кротце, со благо....и со малко кютек Mr. Green  /шегувам се/


Ох Пандора, хич нямам амбиции- той ме пита. Много обича книжките от бебе още- отначало само картинките, после и четенето на приказки. Не мисля,че е вундеркинд- и изобщо не държа. Но факт- той ме е питал и аз съм му отговаряла- без ни най-малка амбиция. Simple Smile Но пък не знае толкова много неща.

# 16
  • Мнения: 2 792
Малко ме дразнят, такива силни изкзказвания, на абициозни майки.
 Димана е на 6г. и половина и сега започва да връзва думите и то главно, защото ходиме на логопед и там покрай работата с различни звуци, някак си логигата и се изясни.
 Отлично съзнавам, че при едно малко по систематично набиване на канчето, можех да я науча да чете доста по рано, само дето не виждам смисъл в това. Буквите, тя ги знаеше горе-долу почти всички(като всяко дете), но трудно ги навръзваше в дума, като звук, сега я виждам, че се справя сама.
 За цифрите, всичко си е до детето, някой имат математическа логика, други не.Димана в момента може да брой до 200,не е вундеркин, просто явно има математическо мислене, като беше на 3г. и нещо един единствен път и обясних логиката на числата от 0-100,тя може да брой до 20 тогава и толкова, след това тя вече броеше до 100(леле взех да звуча, като някоя куха амбиция Embarassed  Embarassed  Embarassed)Момчил в момента е на тази възраст и може да брой само до 6.

# 17
  • Мнения: 3 569
Край - децата ни са бавноразвиващи се. Ами сега ?

# 18
  • Мнения: 5 468
Имам наблюдения, че тъпите хора живеят много по-дълго и доволно щастливо!!! Защо трябва да правим умни децата си?

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ееее,стига де - и аз на 5 години четях абсолютно гладко,даже госпожите в градината неправомерно се възползваха - оставяха ме да чета на децата,докато те си пият кафето.Но това не значи нито че съм била вундеркинд (не съм определено - питайте учителките ми по математика Mr. Green ),нито че ми е било скучно в училище - независимо,че знаех да броя и смятам,даже и таблицата за умножение знаех преди първи клас,си имаше бая други неща,които не умеех,особено пък по математика (щото то само едната чудесна услужлива памет не стига,а трябва и съответен начин на мислене)Добър учител винаги ще намери подход към детето и ще му даде други занимания - в първи клас мен ме оставяха да си чета Емил от Льонеберя на последния чин в часовете по четене,та никак даже не ми беше скучно.
Така че съм твърдо против ограничаването на желанието на децата да се учат преди тръгването им на училище - пък и за много родители е по-интересно да ги учат на букви,отколкото да играят на Не се сърди човече примерно - щом и за родителите,и за детето (подчертавам го,защото съм се нагледала в работата на бесни и неоправдани родителски амбиции) заниманието е приятно,няма нищо лошо в това.
А колкото за научаването само - истински надарените деца наистина се научават сами да четат,и то много отрано,около 2-годишна възраст - така че е възможно,има много такива случаи.Но това се отнася не само за четенето и писането - те са цялостно различни и много напред във всички отношения и умения - така че ако детето е вундеркинд само на четене,значи здраво е играла родителска амбиция Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 3 562
Цитат на: new*
Имам наблюдения, че тъпите хора живеят много по-дълго и доволно щастливо!!! Защо трябва да правим умни децата си?

 Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green Точно така Sign Exclamation

Освен това децата са толкова различни - моята племенничка рецитираше стихчета на 18 месеца, Ради се научи на 20-24м. #Silly
Онова детенце, което беше при Слави (с математиката), ами явно сме талантлива нация  smile3529  smile3523 К'во да се прави 15

# 21
  • Мнения: 394
Слушам от майки на деца от 1 до 6 клас как ги тормозят миличките в училище и не им остава почти никакво време и енергия да играят или да се занимават с нещата, които са им интересни и ги вълнуват - т.е. да бъдат ДЕЦА и направо ми настръхва косата!!! Imp
Една почти отчаяна мама ми разказа какви домашни има дъщеря й, която е в 6-ти клас. Започнах да смятам: 39 задачи математика х 15 минути, 2 разказвателни урока по георграфия и история х 40 минути, съвременна интерпретация на приказката за тримата братя и златната ябълка 1 х 60 минути... До тук излезе над 12 часа домашни ... и всичко това без да почива и без да яде... Като се има предвид, че преди това е била на училище около 5 часа, се получи общо 17 часа!!!! Imp
Попитах мамата, защо им дават по толкова много задачи. Отговорът беше: Борят се да останат базово училище!
Идеше ми да се гръмна! Аз ли не разбирах? Другите ли бяха изперкали? ....
Честно да ви кажа, без да разбирам кой знае колко от гражданско право, си мисля, че родителите в подобни случаи имат пълно основание да заведат граждански иск срещу училището или дори срещу Министерство на образованието като настойници на деца, чието детство се ограбва и които биват тормозени психически.

МНОГО СИЛНО СЕ НАДЯВАМ И СТИСКАМ ПАЛЦИ нещата да се променят!
Надявам се да се измени коренно философията на образованието ни. Практиката показа, че всестранно развити личности са изключение, а и не са необходими - нито за обществото, нито за себе си. Всеки има свои заложби, таланти. Всеки е уникален и специален по своему. Това тотално унифициране и зомбиране наистина е плашещо.

# 22
  • Мнения: 82
Хе, браво на детето!
Моята дъщеря като беше на 1,8 г. и видеше надписи, изпадаше във възторг и почваше да се радва и вика "пиши буки цифи" (пише букви и цифри)", но не ми е идвало на ума да я уча толкова малка  на азбука. Обаче баба й се заразила от възторга й и показала началните букви на мама, тати, бати, чичо, бабите и детето  ги запомнило. И до днес като види тези букви някъде и посочва коя на кого е. Разбира се, че не може да пише Simple Smile Цифрите знае от 1 до 5, защото ги запомнила от играта с пръстчетата.
С една дума, децата научават това, което им е интересно и им носи удоволствие Grinning

# 23
  • Мнения: 1 232
Цитат на: new*
Имам наблюдения, че тъпите хора живеят много по-дълго и доволно щастливо!!! Защо трябва да правим умни децата си?
 202uu ,а по темата мисля,че гениалността н въпросното дете беше силно преувеличенаболни родителски амбиции,не бих се втурнала да афиширам пред цяла Бг ,че детето ми има  специални заложби,когато трябва то само ще ги покаже.А иначе  с работа върху детето,но само ако то има желание могат да се постигнат много неща,сега Вики на 3 години познава повечето букви от азбуката,но казва тази е на мама,на тати на баба на кучето и пр. ,брои до 10,но това са си нормални неща за възрастта и обаче да знае буквите на 1,6 година ми се вижда пълен абсурд

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 4 220
Снощи докато даваха репртажа за детето, по едно време то си бъркаше в носа.
Моя "тъпчо", който след две седмици ще стане на 3 и ни букви знае, ни числа, ни нищо го гледа, гледа...И а, по едно време реших, че ще преброи до 10 засрамен от видяно и същевременно окуражен да изяви скрити заложби - и той взе, че си бръкна в носа и се фръцна....

# 25
  • Мнения: 237
Цитат на: dodo_dodo
Снощи докато даваха репртажа за детето, по едно време то си бъркаше в носа.
Моя "тъпчо", който след две седмици ще стане на 3 и ни букви знае, ни числа, ни нищо го гледа, гледа...И а, по едно време реших, че ще преброи до 10 засрамен от видяно и същевременно окуражен да изяви скрити заложби - и той взе, че си бръкна в носа и се фръцна....


 rotfImbo  rotfImao  rotfImbo  rotfImao  rotfImbo  rotfImao  Направо се разбих от смях!

# 26
  • Мнения: 6 315
Цитат на: dodo_dodo
Снощи докато даваха репртажа за детето, по едно време то си бъркаше в носа.
Моя "тъпчо", който след две седмици ще стане на 3 и ни букви знае, ни числа, ни нищо го гледа, гледа...И а, по едно време реших, че ще преброи до 10 засрамен от видяно и същевременно окуражен да изяви скрити заложби - и той взе, че си бръкна в носа и се фръцна....


 rotfImbo  rotfImbo  rotfImbo

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: dodo_dodo
...

 Laughing Е, все пак детето е показало някакво отношение към видяното  Laughing  Laughing  Laughing
Колкото до предаването, стори ми се, че това детенце казва всичко някак си насила, може и срам да го е било или от камерите  Thinking ...

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
този репортаж беше пълна глупост, ама пълна.
ако сте го гледали внимателно няма начин да не разберете защо.
Телевизията умело може да лъже и да прави чудеса.

И детето гледало "Бързи пари" по bTV Laughing това ме уби, всички знаем в колко часа дават тази тъпотия, и "Изпитът" и това всички знаем в колко часа се излъчва по ТВ.

ами да взема и аз да се обадя в bTV да дойдат да снимат мойто Laughing , което знае половината латински букви да пише и ми показва на мен как се играе  "Тарзан"(скачане, хвърляне на йолехи, стрелки напред, назад)....боже колко съм изостанала, как не съм се сетила до момента да им се обадя, ама мога и аз да я заведа на място, нали всеки ден сме и без това в НДК. Laughing

ама това дете вчера мнооооого изостанало ми се видя - "пише" на тетрадка Laughing е к'ва е тая отживелица ми кажете Laughing тетрадка и молив, мойто направо на лаптопа прави всичко Mr. Green ама доста късно се научи да си пише името, на 2г и половина, срам, срам и резил. шейм он ми Blush  Crazy

# 29
  • Мнения: 1 250
Цитат на: SIANA
Слушам от майки на деца от 1 до 6 клас как ги тормозят миличките в училище и не им остава почти никакво време и енергия да играят или да се занимават с нещата, които са им интересни и ги вълнуват - т.е. да бъдат ДЕЦА и направо ми настръхва косата!!! Imp
Една почти отчаяна мама ми разказа какви домашни има дъщеря й, която е в 6-ти клас. Започнах да смятам: 39 задачи математика х 15 минути, 2 разказвателни урока по георграфия и история х 40 минути, съвременна интерпретация на приказката за тримата братя и златната ябълка 1 х 60 минути... До тук излезе над 12 часа домашни ... и всичко това без да почива и без да яде... Като се има предвид, че преди това е била на училище около 5 часа, се получи общо 17 часа!!!! Imp
Попитах мамата, защо им дават по толкова много задачи. Отговорът беше: Борят се да останат базово училище!
Идеше ми да се гръмна! Аз ли не разбирах? Другите ли бяха изперкали? ....
Честно да ви кажа, без да разбирам кой знае колко от гражданско право, си мисля, че родителите в подобни случаи имат пълно основание да заведат граждански иск срещу училището или дори срещу Министерство на образованието като настойници на деца, чието детство се ограбва и които биват тормозени психически.

МНОГО СИЛНО СЕ НАДЯВАМ И СТИСКАМ ПАЛЦИ нещата да се променят!
Надявам се да се измени коренно философията на образованието ни. Практиката показа, че всестранно развити личности са изключение, а и не са необходими - нито за обществото, нито за себе си. Всеки има свои заложби, таланти. Всеки е уникален и специален по своему. Това тотално унифициране и зомбиране наистина е плашещо.


За съжаление е точно така.
А на горките деца изобщо не им се учи. Направо се побъркваме. И най-странното е, че въпреки абсурдното количество домашни, децата научават по-малко от колкото сме научавали ние в училище. А виждали ли сте новите учебници? Правилата са така написани, че затрудняват даже мен да ги обясня на детето си (някак си явно и учетлката не може да ги обясни)

Ама смееш ли да пропуснеш домашно - пишат забележки (ние сме 3ти клас и имаме 2 забележки). А такава спихоза става за закъсненията и неизвинените отсъствия. ТАКА ЧЕ МАЙКИ МНОГО ВНИМАВАЙТЕ ДА НЕ ЗАКЪСНЯВАТЕ КАТО ВОДИТЕ ДЕЦАТА СИ НА УЧИЛИЩЕ ДА НЕ ПОПАДНЕТЕ В ЗАДРЪСТВАНЕ.

И как детето на18 ще остане нормално? И при тази масова психоза от страна на учителите, накъде ще им избие на децата?

# 30
  • Мнения: 1 975
Оставям децата ми да играят и да лудуват колкото си искат......то сега им е времето  Grinning
 азбуката... 4етенето и писането после като му дойде времето ще го нау4ат..... като вси4ки останали деца  Laughing

# 31
  • Мнения: 5 877
Ането знаеше 4-5 букви на година и седем месеца. Все едно е дали ще го научиш детето да познава жирафчето или да си познава буквичката. Форма-звук. Картинка на жираф - произнесената дума "жираф". Да не е по-лесно от буквата и съответния звук? или по-малко абстрактно, след като не е виждало такова животно?
Но от това още не следва, че е знаела да чете. Сега още не знае, макар вече да е запомнила още буквички и да си разпознава името (то не е много сложно:-) Не я насилвам, но с удоволствие играя на такива игри с нея. По думите на майка ми аз съм знаела да чета от много малка, 3 годишна някъде. Не съм се имала никога за вундеркинд или нещо подобно. В първи клас имаше десетина деца, които знаеха да четат, просто ни отделяха в задната част на стаята да играем с пъзели. Беше много приятно. Не се чувствам ощетена и ограбена откъм детство. Напротив, имах изключително приказно детство, тъй като нямаше нужда да врънкам някоя уморена баба да ми чете приказките Simple Smile

# 32
  • Мнения: 5 468
Цитат на: dodo_dodo
И а, по едно време реших, че ще преброи до 10 засрамен от видяно и същевременно окуражен да изяви скрити заложби - и той взе, че си бръкна в носа и се фръцна....

 Laughing  Laughing Това със скритите заложби ме разби:)

# 33
  • Мнения: 5 539
От сайта на "Тест на нацията":
“ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ…
   Изследвания доказват, че коефициентът на интелигентност на жените расте, когато са бременни.  Sign Exclamation    
Крис Лангън има IQ 195, най-високият познат коефициент на интелигентност в неговия щат. На шестмесечна възраст той е можел да говори, а на четири години вече и да пише. Въпреки високия коефициент, който го приравнява с хора като Исак Нютон и Микеладжело, Лангън все още работи на половин работен ден като охрана на бар и живее в много малък апартамент.    
   Уилям Джеймс Сидис чупи всички рекорди. Смята се, че неговият IQ е някъде между 250-300. Още 18-месечно бебе четял вестник “Ню Йорк таймс”, като двегодишен сам научава латински, а две години по-късно се справя много добре със старогръцки. По времето на своята зрялост говори повече от 40 езика и диалекта. През целия си живот обаче Уилям Сидис не се е занимавал с нищо съществено.


А това от сайта на Нова ТВ:
http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=4841 #Shocked

# 34
  • Мнения: 5 468
Цитат на: lilita
Още 18-месечно бебе четял вестник “Ню Йорк таймс”

И аз вчера хванах моята Гергана да чете съсредоточено вестник "Капитал". Направо съм изумена!

# 35
  • Мнения: 1 017
А Митака говори френски, а е само на няма и три smile3533  smile3534

# 36
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: lilita

А това от сайта на Нова ТВ:
http://www.ntv.bg/news/show_news.php?id=4841 #Shocked


Ей, това за момиченцето го гледах тази вечер по новините на Нова! Направо се шашнах!

# 37
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
ЕЕе има и вундеркинтчета тук- там!Моя прописа на година и нещо  Crazy - тапетите ми имат неповторими шарки #Shocked На почти 3 г е знае да си брои пръстчетата и разпознава буквите на имената на домашните си любимци - на мама ,тати ,кака и приятелката в яслата  superuu

# 38
  • София
  • Мнения: 4 022
Моят мъж е могъл да чете на 4год. заглавия от вестник, но пък не е никакъв "вундеркинд".И щерката знае всичките букви , коя на кой е и може да брои до 20 , но аз не мисля че е нещо особено.Някои деца имат по-добра механична памет и лесно помнят, ако имат интерес и някои им показва учат разни неща и понеже не е насила за тях това е игра.И в сп."Мечо Пух " има много готини "задачки" за деца.
Аз май съм "най-бавноразвиващата"  вкъщи , защото не можех да чета преди да тръгна на у-ще Laughing

# 39
  • Мнения: 2 784
Цитат на: aq_kiara
Цитат на: mania4ka
майката каза, че детето на 1,5г знаело цялата азбука, не можело да говори все още, но познавало буквите???????????????????????????????????????????

че как е разбрала ,че знае буквите #Shocked това ми звучи като приказките на една позната на две години дъщеря и знаела Хаджи Димитър и На прощаване , а на пет гледала филми със субтитри и си ги четяла сама #Shocked

Майтап няма,сестра ми беше на 2 години и половина,а аз имах да уча "Опълченците на Шипка".Цялото го знаеше покрай мене детето.Няма нищо общо с интелигентността,едва ли го е разбирала,просто на тази възраст попиват като гъбки.Сега например не го помни,ама тогава знаеше сума стихчета.
Аз лично предпочитам детето ми да е нормално и общително,вместо с проблеми,каквито имат повечето генийчета.да не мислите че им е лесно-рискът от инсулти,инфаркти,язви и самоубийства е с пъти по-висок.Да не говорим че в по-късна възраст страдат по-често от Алцхаймер.

# 40
  • В офиса
  • Мнения: 4 007
Liorena, вярно много демоде. И мойта мина направо на уърда Grinning При това на БДС, 'дет и аз не мога:) Пък ква е добра с мишката:D

Гении, тинтири-минтири. Децата имат различен тип памет. И изобщо различни интереси. Едни помнят стихчета, други букви, трети нищо не искат да помнят, но пък са много бързи и сръчни....Не можем да ги сравняваме, че това било по-умно, или с повече способности от онова. Чак като завършат университет, ще може да "си ги мерим".
Дребната на 2 (точно) познаваше всички бг букви (обаче и до днес има проблеми с ротацията им - като види L и вика "Г"). Точно тогава знаеше и 'сичките планети, барабар с по-известните им спътници, цветовете тоже. Е, от 2 до 2 1/2 нито е 'зела да чете, ни да смята Laughing Обаче напоследък шашка народонаселението с това, че познава марките коли. 'Ми такава си е, няма проблеми да върже символ с име, но пък не знае ни едно стихотворение, нито пък си прибира играчките, или си обува обувките. Да не споменавам как рисува  Laughing

Оня ден, бавачката разправя, докато чели книжка, мойта се се закачала с децата, "чокмезила" се насам-натам, чоплила си носа, абе не се спряла. Обаче като решила да я разпита за кво се говорело, запомнила била. Тъй че, и на тези дет' не изглеждат от най-концентрираните, също им влиза в главата. Такава им е възрастта, да помнят, не са "обременени" като нас - дъртите.
Дразня се като 'земат да ме питат кой се бил занимавал с нея. Щот изобщо не се вписвам в графата "амбициозни". Страх ме е да не си помисли, че е нещо по-специално и да си вирне носа, като знае разни неща, които не вълнуват връстниците й. А разликата между нея и съседското детенце е само, че на нея примерно колите и игрите на ПС-то са й интересни, а на него - други неща.

# 41
  • Мнения: 2 755
Цитат на: lilita
От сайта на "Тест на нацията":
“ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ…
   Изследвания доказват, че коефициентът на интелигентност на жените расте, когато са бременни.  Sign Exclamation    
Крис Лангън има IQ 195, най-високият познат коефициент на интелигентност в неговия щат. На шестмесечна възраст той е можел да говори, а на четири години вече и да пише. Въпреки високия коефициент, който го приравнява с хора като Исак Нютон и Микеладжело, Лангън все още работи на половин работен ден като охрана на бар и живее в много малък апартамент.    
   Уилям Джеймс Сидис чупи всички рекорди. Смята се, че неговият IQ е някъде между 250-300. Още 18-месечно бебе четял вестник “Ню Йорк таймс”, като двегодишен сам научава латински, а две години по-късно се справя много добре със старогръцки. По времето на своята зрялост говори повече от 40 езика и диалекта. През целия си живот обаче Уилям Сидис не се е занимавал с нищо съществено.

Язък Sick Напразно похабени знания. За съжаление високият интелект не е гаранция за успех в живота.

Общи условия

Активация на акаунт