23 дни до термин,а бебето е 2.00кг.

  • 2 752
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 9 973
Лекаря,който ме следи изражда в Шейново.Отидох за направление и обм.карта.Той вместо да ме прегледа,ме попита ще го избирам ли за екип.Казах му,че ще му дам пари ей така без да го избирам и той побесня.На ехограф не ме е гледал от 2месеца,а корема ми почти не личи.Притесних се и днес отидох в Медива на платен преглед.
В 37 г.с.съм,а бебето отговаря на 32 г.с.-тежи само 2.00кг.
Органите му са развити,плацента-добра,води в норма.
Къде е проблема????
Та въпросния лекар от Шейново е АНГЕЛ ИЛИЕВ!!!!!!!!!!!
Бягайте от него и от такива,които искат пари,а насреща-НИЩО!!!!!!!!!!!!!!!
Как да му  доверя живота на бебето си,та и моя дори.А и да си платя за това!!!!!!!!!!
Единственото нещо,което правеше за мен 8мес.бе да ми дава болнични,а накрая ми намекна,че съм му длъжница.
Човека се пазари с мен без дори да знае в какво състояние сме аз и бебето ми.
Нямам думи,изумена съм и не мога да реагирам трезво!

# 1
  • Мнения: 690
Не се притеснявай толкова за бебето - това което знам е, че към края на бременността ехографа не е съвсем точен, може да даде и до 1 кг. отклонение. След като всичко друго е наред, ако се чувстваш добре и усещаш бебето вечроятно всичко е наред. Отиди за всеки случай и на друг лекар.

На мен ми следиха бременността в Шейново, но ЖК беше само за изследвания и мерки  Mr. Green. Иначе ходех при д-р Китанова (пак в Шейново). Не съм и дала и един лев на ръка. Когато я попитах дали ще ми изражда тя ми отговори, че се плащат 100 лв. за избор на екип на касата на болницата. Не смогнах да я извикам, а ме изражда дежурния екип. Нямам никакви оплаквания от тях и не съм им дала никакви пари.

Успех и се успокой!  Hug Praynig

# 2
# 3
  • Мнения: 139
Ми супер! Първо, не знаеш дали наистина тежи толкова, защото ехографите са понякога много подвеждащи. Второ, за толкова дни доста ще наедрее, защото на финала бебчовците така правят. Успокой се и мисли как скоро ще си го гушкаш  Hug

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Не се притеснявай Hug Има време да стане дори 3 кг.

# 5
  • Мнения: 25
Не се доверявай на ехографа!Аз като отидох да раждам доктора ми каза,че бебето няма да е повече от 3 кг.Вики се роди 3.500,54см.Така че не се притеснявай,а се успокой,за да е спокоен и бебчо.Желая ти успех и леко и безпроблемно раждане newsm10

# 6
  • Мнения: 2 005
 Ехографа подвежда Peace Успокой се! На мен до последно ми казваха  ,че бебо ще е малък, а се роди 3350 и 52см Hug Пък и имаш още време до раждането  newsm78 Казват , че последните месеци по-бързо наддавали Wink

# 7
  • Мнения: 6 618
Първо ехографа подвежда и второ има време да наедрее .Моя позната роди 2.100 малка сладка здрава принцеса.
Успех  Praynig

# 8
  • София
  • Мнения: 676
Важното е, че самото бебче се развива нормално  Peace. Ехографа не дава точен резултат, а приблизително. С такива теглики беше синчето ми месец и половина преди раждането. Появи се 3.350. Така, че спокойно  Hug.

# 9
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Хм, благодарение на въпросния лекар съм мнооого бродирана след раждането. Не съм го избирала, имах "късмета" да се падне на смяна.

# 10
  • Мнения: 1 155
Когато гледаха Бояна ми казаха че ще е около 3кг., а тя се ражи 3.250кг. ,така че бъди спокойна

# 11
Само да те успокоя ще ти кажа ,че има оцеляло бебче 0.600 грама.Бебетата са много издържливи същества!
Не е задължително,но ако си пушила е възможно да е с по-ниско тегло.Ходила ли си на 3D?Там в общи линии няма разминаване в килограмите,но щом те уверяват,че органите са му развити не би трябвало да се притесняваш.
Успех ти желая!

# 12
  • Мнения: 593
Ако това ще те успокои, ще ти разкажа за моя бебо. В 38г.с. отговаряше на 32 - 2000гр. И така докрая, но не порасна повече, но за сметка на това беще много добре оформено, здраво бебче. Всъщност се роди 2450гр, винаги стават грешки при ехографа. Бъди спокойна, всичко ще бъде наред, сигурна съм в това Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 191
Със сигурност, бебето ти не е 2кг, нито пък толкова ще се роди. Не си създавай излишни притеснения точно сега, не е полезно. Съвсем права си - стой далече от тоя измислен доктор. Успех!

# 14
  • Мнения: 1 897
В последните дни от бременността бебетата качват най-много, така че не се притеснявай.Важното е че всичко останало при бебето е наред.  Hug
Моето се роди 2.300кг и си е живо и здраво,а аз съм се родила 1.800 и ей ме на здрава и права.
А тая 'просия'  на пари от лекари не ми се коментира.Може би вече са свикнали да си искат и смятат,че сме им длъжници в това отношение,защото винаги се намира някой който 'да бута'.

# 15
  • Мнения: 159
Не се притеснявай! Важното е да се роди живо и здраво,апък колко кила е... със сигурност няма да е 2кг. Ехографите никога не могат да покажат точното тегло,ориентировъчно показват +- 600гр. Като нищо може и да е и 2.600. Имай в предвид,че последните 2-3 седмици децата наддават най-много. Успокой се,защото това малко слънчице,което е вътре в теб усеща всяко едно твое негативно настроение,а то се нуждае само от положителни емоции и цялата любов,която можеш да му дадеш  Heart Eyes Успех Grinning

# 16
  • София
  • Мнения: 1 074
Лекаря,който ме следи изражда в Шейново.Отидох за направление и обм.карта.Той вместо да ме прегледа,ме попита ще го избирам ли за екип.Казах му,че ще му дам пари ей така без да го избирам и той побесня.На ехограф не ме е гледал от 2месеца,а корема ми почти не личи.Притесних се и днес отидох в Медива на платен преглед.
В 37 г.с.съм,а бебето отговаря на 32 г.с.-тежи само 2.00кг.
Органите му са развити,плацента-добра,води в норма.
Къде е проблема????
Та въпросния лекар от Шейново е АНГЕЛ ИЛИЕВ!!!!!!!!!!!
Бягайте от него и от такива,които искат пари,а насреща-НИЩО!!!!!!!!!!!!!!!
Как да му  доверя живота на бебето си,та и моя дори.А и да си платя за това!!!!!!!!!!
Единственото нещо,което правеше за мен 8мес.бе да ми дава болнични,а накрая ми намекна,че съм му длъжница.
Човека се пазари с мен без дори да знае в какво състояние сме аз и бебето ми.
Нямам думи,изумена съм и не мога да реагирам трезво!

Въобще да не ти пука!
Гледай себе си и бебето. Моето беше също отговарящо на по-малко седмици и като резултат го родих 9 дена по-късно. Беше 3 кг.
Не се притеснявай за нищо, не се тревожи излишно - всичко ще е наред, бъди сигурна. Близначета се раждат от по 1,250 и нищо им няма, живички и здравички. С времето ще качи и още, бас ловя, че ще "преносиш". Имай предвид, че терминът е нещо условно и твърде често няма общо с истината.
23 дни съвсем не са малко време!

# 17
  • Мнения: 3 268
Успокой се,бебенцето ти няма да е гигант явно,но съм сигурна,че ще се роди в норма.На мен в началото на деветия месец ми казаха,че е 3.200 кг,а се роди 4 кг.Всичко ще е наред.Дете,с тегло над 2.500кг е в норма при раждане.

# 18
  • Мнения: 2 159
не се притеснявай, ехографите са много приблизителни
а и бебетата трупат килцата точно последните 2 седмици
леко раждане Peace

# 19
  • Мнения: 490
Успокой се, всичко ще бъде наред Heart Eyes
Значи първо ехографите винаги дават отклонения, второ дори и да е толкова малко бебето има достатъчно време да стане поне 3 кг. И ако това ще те успокои - аз също имах такива притеснения, през цялата бременност всички казваха че не си отговаря на седмиците, а накрая бебо се роди 3500кг 3 дни след термин.
Успех и леко раждане ти желая!

# 20
  • Мнения: 814
 Всичко ще бъде наред, не се притеснявай. И на мен ми казаха , че беба ще бъде малка, а тя се роди 3200.

# 21
  • Мнения: 5 026
Винаги има +/- разлика в теглото. Не се притеснявай, всичко ще е ОК  Peace

# 22
  • Мнения: 1 992
Дори и да е било точно измерването на ехографа, има още поне 23 дни, ще качи със сигурност. Моята дребосъчка се роди 2600, не се притеснявай.

# 23
  • Мнения: 1 233
Не вярвай много на мерките на ехографа. Моята дъщеря я очакваме под 2,500, а се роди 3,100. Peace

# 24
  • Мнения: 3 698
Органите му са развити,плацента-добра,води в норма.
Супер !!!
За килограми не се тревожи, ехографите подвеждат.Щом всичко си е ок, почивай си и си мисли за бебчето.Успокой се  Hug .Желая ти леко раждане !

# 25
  • Мнения: 7 723
Не се притеснявай, мойто беше 4.700кг по същото време... Grinning
Не винаги ехографите са точни!

# 26
  • Мнения: 953
Важното е да е износено а ти имаш няколко дена до 37 седмица
Ако отвориш отчетени ще видиш че има доста дребосъчета 2,400 - 2600 износени и напълно здрави дечица.
Моето се роди 2,700кг, имаше отклонеие от 0,5 кг от това което видяха на ехографа, бяха ми казали 3,200 кг.

# 27
  • Мнения: 187
През цялото време ни казваха, че бебо расте голям, едва ли не гигант.
А той се роди 2.800. Е, как да вярвам на ехографа!

Не се притеснявай, бебетата растат  последните дни най-много!
Важното е органите му да са развити.

# 28
  • Мнения: 3 743
Не се притеснявай Peace две приятелки родиха преди месец, на едната ехографа й показваше, че бебето е около 3.100кг, а се роди 4 кг. А на другата казваха, че бебчето ще е около 3.300кг, а се роди 2.350.

# 29
  • Мнения: 288
Те определят килограмите според големината на главичката,т.е, това са някакви приблизителни изчисления,щом органите са добре развити- това е най-важното.А за въпросния лекар не ми се коментира, направо нямам думи,аман от изнудвачи

# 30
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
Спокойно ехографа  не е точен. Нито този в 8 кабинет, нито този в родилно. Ако го мерат бебо и на двата ще излезат различни резултати. Така беше при мен и то в деня на раждането. И накрая бебо беше със съвсем различно тегло и от двата

# 31
  • Мнения: 2 015
Мен ме гледаха 30мин. преди да родя и ми казаха, че бебето ми ще тежи 3кг., а се роди 3280гр. само след 30мин.Ти имаш още време, а и ехографа не може да бъде точен Peace.Успех Hug!

# 32
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз родих първото точно 23 дена преди термина с тегло 2.190, ехографа показваше под 2 кг.

# 33
  • Мнения: 51
Не се притеснявай.
Бебетата в последните 2-3 седмици трупват по 50 гр. на ден, така че имате още да качвате докато се роди.
Наслаждавай се на това което ти предстои и УСПЕХ!!!!!

# 34
  • Мнения: 3 069
Ехографа не винаги показва точните размери!
Не се тревожи, всичко ще е наред.

# 35
  • София
  • Мнения: 593
На мен в Шейново горе преди предродилна лекаря ми каза че е около 3,400 и позна роди се 3,350 но на една приятелка не си спомням в коя седмица й казаха че бебето е 2,400 в сьщата тази г.с и мойта принцеса беше толкова но нейния хубусник се роди 4,750 Mr. Green Mr. Green #CrazyНе се притеснявай сигурна сьм че всичко ще е ОК. Леко бременеене и раждани и да се похвалиш newsm32

# 36
  • Мнения: 8 999
Шейново е всеизвестна печатница за пари. Жалко, че си попаднала там. Но, не се притеснявай. Моето бебе /всъщност и двете ми деца/ се родиха по 2.450 кг., износени, в края на деветия месец. Нямай притеснения за бебето си. Сега то е най-важното нещо.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 078
Преди почти 7 години раждах в Шейново дъщеря ми.
2 седмици преди термина ми един доктор заместваше моята лекарка на прегледа и каза,че корема ми е много малък,а бебето е около 2.00кг,но тъкмо съм щяла да родя лесно Laughing Та-а-а ... наложи се секцио по време на лесното ми раждане,т.к. пъпната връв беше се увила около крачето,а бебето се роди 3.500кг.
Така че не се притеснявай.Всичко ще бъде наред   bouquet
Просто си потърси сега свестен лекар за да си спокойна за раждането.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Ехографа подвежда Peace Успокой се!

# 39
  • София
  • Мнения: 5 079
Миличка, първо се успокой! Колкото и модерни уз да съществуват, все пак е възможно "устройството" зад тях Mr. Green да дава грешни данни и да те притеснява ненужно... #2gunfire На мен ми предричаха огромно бебе, което се роди 2600 г, само. Но беше и е здрав като камъче, какво като беше малък. Родих го много лесно, което също е плюс.  Wink Просто си поеми въздух и насочи оставащата ти енергия към избор на Човек, на който да се довериш. Аз избрах израждащия ме лекар дни преди да родя. Просто ми го препоръчаха, отидох на преглед и си казах, че ще е той. Лекърката, водеща ми жк я писах чак в Черния списък...  #Cussing out
Грешки са възможни, не се настройвай, че нещо му има на бебчо, може всичко да е фалшива тревога. СТискам палци и ти желая най - лекото и лесно раждане и най - сладкия и здрав бебок...  Praynig

P.S. а за този "д - р" Илиев ти вярвам, защото при постъпването ми да раждам, докато дойде моят лекар така грубо ме пребърка (точната дума! Sick) за разкритие и такъв коментар пусна, "че съм изкървяла и съм щяла да го ... ИЗЦАПАМ!  #Crazy, че ми стана ясно що за идиот е... Пази Боже, че не раждах при него, както беше на смяна. Ужас...  #Cussing out

# 40
  • София
  • Мнения: 672
Най-важното е да се успокоиш и да не се притесняваш. Важното е не колко килограма ще се роди едно бебе, а дали е здраво и дали си има всичко, дали органчетатаму функционират нормално и т.н. Има бебета, които се раждат 2100 и такива които се раждат 5500 (казват, че Бойко Борисов се е родил 5500 и майка му едвам е оцеляла при раждането). Както виждаш това е разлика повече от 2 пъти, но няма нищо страшно! Даже казват, че малките бебчета после наддават по бързо.

Второто което е- ехогрфа дава много приблизителни мерки. На мен лекарката с голяма неохота ми казва колко тежи бебока, просто защото казвайки ми го тя добре осъзнава че най-вероятно много хубаво ме лъже Simple Smile И на 3Д-то лекарката (а бях при една от най-добрите в София) отказа изобщо да го ИЗМЕРИ, защото каза, че неточностите са големи!

И последно, на моя приятелка 3 дена преди да роди бебето и го измериха 2300, а малката се роди 3400 и я изписаха 3100... да продължавам ли? Усмихни се, гушни си коремчето, погали го, поговори му и въобще не се притеснявай!

Момичета, винаги имайте едно на ум: докторът на който попадате може да е най-големия некадърник и циник, така че се отнасяйте с резерва към оновакоето ви се казва.

# 41
  • Мнения: 1 081
Никой ехограф не е 100% сигурен метод за определяне теглото на детето. На мен ми казаха, че ще родя 3.600, а излезе 4.250. А лекаря ти - добре че си отишла при друг.

# 42
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Никой ехограф не е 100% сигурен метод за определяне теглото на детето. На мен ми казаха, че ще родя 3.600, а излезе 4.250. А лекаря ти - добре че си отишла при друг.

Така е. До края на бременността ми докторът все разправяше как бебето е около 3 кг, а съм можела и по- голямо да родя  Mr. Green Е, родих го- 3800.

# 43
  • Мнения: X
Най-важно сега е да си спокойна и да не се притесняваш за нищо. С моят син всички ми се смееха, че нямам корем и ме питаха :"Ти мишка ле ще раждаш?" - ама той се роди 3. 500 кг. С малката принцеса докторката в ЖК ми казваше "първото бебе е било голямо, ама това ще е фино" - а тя се роди 3.300 кг и все ми казваха, че изостава с 2 седмици. Така че спокойно Naughty

Общи условия

Активация на акаунт