Осигурявате ли се на реалната си заплата

  • 4 056
  • 87
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 353
  На половината от реалната. Отидох в счетоводството твърдо решена да оправя тази работа, казаха ми, че ще трябва да си плащам 100 лв. на месец и се отказах. Мисля от септември да свием някои разходи и да си направя нормални осигуровки, но това все още са добри намерения.

# 31
  • Мнения: 376
на реалната  Peace

# 32
  • Русе
  • Мнения: 2 354
минимума за бранша

# 33
  • Варна
  • Мнения: 2 942
На реалната, държавен служител съм

# 34
  • София
  • Мнения: 1 103
 Осигуряват ме на реалната, но досега не съм видяла някаква полза от това. Дразни ме фактът, че всеки месец едно 200-300 от изработеното от мен отива някъде и никой не ми казва какво става с тия пари. Единствено което ми се е налагало да ползвам е здревеопазването, за което съм си плащала и плащам прескъпо. Тогава защо ми взимат здравни осигуровки, така излиза че за едно и също нещо плащам два пъти.

# 35
  • Мнения: 51
Сега се осигуравям на минималната, и досега не ме интерсуваше толкова този въпрос, но сега като ми предстои майчинство и виждам колко много са ме ощетили работодателите, заплатата не ми е чак толкова голяма, тъй че това с прага не ме засяга, но все пак предпочитам да е на реалната.
Сега си доплащам сама за по-големи осигуровки, защото на работодателя ми му се струва много скъпо да ме осигуравя на реалното, ще ми се да излеза в болнични, но няма да мога с тези осигуровки.
Решила съм повече да не попадам в това положение, но ще видим после какъв акъл ще ми дойде.

# 36
  • Мнения: 852
На минималната за бранша Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 798
На реалната се осигурявам и към 300 лв са ми удръжките, но...като за всяко нещо си има и плюсове и минуси. За сега най-близкия плюс , кйто виждам е , че евентуално май4инство ще бъде прилична цифра.

# 38
  • Мнения: 2 700
На средностатистическата за длъжността ми. Под реалната ми е  все пак.

# 39
  • София
  • Мнения: 442
минимума за бранша

# 40
  • Мнения: 1 181
на реалната

# 41
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Сега се осигуравям на минималната, и досега не ме интерсуваше толкова този въпрос, но сега като ми предстои майчинство и виждам колко много са ме ощетили работодателите...
Това 90-те % от заплатата при майчинството е много хубаво, но повечето дейности, за които се вземат наистина прилични пари са такива, че дори 3 месеца отсъствие те вади от строя (в моя случай и 1 месец да липсвам ще е фатално).
Единственият плюс на високите осигуровки е евентуалната бъдеща пенсия.
Но там, изненада, има таван!
За лични партиди (както е в Швейцария, например) само плахо се споменава като много апокрифна идея.
Ами няма да се оправят никога нещата по тоя начин, това е.

ПП. Здравните изобщо не ги зачеквам, че там е мътна и кървава.

# 42
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Права е CTramell  Peace
Не се натискам за големи осигуровки- не ми трябват, предпочитам заплатата ми да е по-висока, а не парите ми да потъват в данъци. А на лекар като ходя почти винаги си плащам, с тая здравна каса е направо мъка.

# 43
  • София
  • Мнения: 1 817
И аз искам да вземам голяма заплата, но също така искам нпрмални пътища, работеща държавна администрация, нормално здравеопазване, а за това трябват пари и ако никой не си плаща данъците на реалните заплати, това, което искам никога няма да стане факт.

# 44
  • Мнения: 106
Сменила съм доста професии и работни места и винаги са ме осигурявали на реалната заплата  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт