мигрена

  • 6 677
  • 27
  •   1
Отговори
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
здравейте,

от половин година имам мигрена.
предполагам, че и приемът на противозачатъчни помага за трайното й настаняване  #Cussing out

от сутринта съм със страхотен пристъп. пих хапче, главоболието ми мина, но все още ми се повръща.
пих чай за стомаха, но не помогна,ядах лакриц и това не помогна.
 не мога да хапна, от миризмата на почти всяка храна ми се повръща  Confused

как да се справя с гаденето?

сутринта и въздух не ми достигаше и с аромолампата изпарявах ментово масло.
остана гаденето.
съвети?

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 09:09 от asyalein

# 1
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Ази , отиди до аптеката и си купи Dolormin. Изпий една таблетка , изключи телевизора, пусни щорите, проветри помещението и си легни на тъмно и тихо. Ако си много зле и не можеш да отидеш, имаш ли някакъв седатив в къщи?

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ази , отиди до аптеката и си купи Dolormin. Изпий една таблетка , изключи телевизора, пусни щорите, проветри помещението и си легни на тъмно и тихо. Ако си много зле и не можеш да отидеш, имаш ли някакъв седатив в къщи?

Шехи имам долормин, много бавно ми действа.
взех течен аналгин.

обаче продължава да ми се повръща. не мога и да се наведа, прилошава ми.
на тъмно и тихо съм...

# 3
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Уффффффффф, това са гадните странични ефекти на противозачатъчните, предизвикват спазъм на мозъчните съдове, а при здрави жени като лечение съдоразширяващи не могат да се прилагат , щото ще предизвикат хипотензия. Деган имаш ли? Някакво успокоително, Валериана, Лексотан, Диазепам?

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
asyalein, мога да се закълна, че в момента ти се гади от течния аналгин, а не от мигрената.

Иначе ти съчуствам искрено. Аз сега съм само с главобол  Tired

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Уффффффффф, това са гадните странични ефекти на противозачатъчните, предизвикват спазъм на мозъчните съдове, а при здрави жени като лечение съдоразширяващи не могат да се прилагат , щото ще предизвикат хипотензия. Деган имаш ли? Някакво успокоително, Валериана, Лексотан, Диазепам?

пих чай от жълт кантарион, нямаме успокоителни никакви.
незнам какво е деган. без рецепта може ли? ще пратя половинката да го купи.
сутринта пих за главата аспирин...ама не помогна много

asyalein, мога да се закълна, че в момента ти се гади от течния аналгин, а не от мигрената.

Иначе ти съчуствам искрено. Аз сега съм само с главобол  Tired

не е от течният аналгин. гади ми се от сутринта. аналгинът го взех преди час.
днес не съм яла  Confused, само вода пия и някакъв сок

# 6
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Деган го няма на пазара тук. Има метоклопрамид / metoclopramid / , но не мога да разбера без рецепта ли го продават..

Разбрах, тука се продава като Medacalm, без рецепта е, има различни разфасовки, нека мъжа ти купи от тази от 20капс. ,за да пробваш как ще ти подейства.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 18:11 от Шехи

# 7
  • Мнения: 526
Деган го няма на пазара тук. Има метоклопрамид / metoclopramid / , но не мога да разбера без рецепта ли го продават..
Деган (също така и Реглан,Церукал)е едно от търговските наименования на метоклопрамид.Едно и също е.А в българия се продава и без рецепта.

# 8
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Деган го няма на пазара тук. Има метоклопрамид / metoclopramid / , но не мога да разбера без рецепта ли го продават..

Разбрах, тука се продава като Medacalm, без рецепта е, има различни разфасовки, нека мъжа ти купи от тази от 20капс. ,за да пробваш как ще ти подейства.

Шехи, аз нямам Reizdarm..., просто като си завъртя главата или като се наведа ми се повръща.
движа се като робот и то бавничко.

сега аналгинът ме стабилизира, по-добре съм.
надявам се после да успея да хапна...

кафе да пия ли? или да не пия? понякога помага срещу мигрената  Thinking

ако до утре не ми е минало, ще притесня домашния лекар...

# 9
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Аз знам че едно и също ама Деган е фирмена марка , а метоклопрамида е генеричното наименование. В Германия се продава с това име Медакалм


Нямаш, обаче лекува повръщането , и гаденето ,които е чести симптоми при мигрената. Кафе, цигари, акохол....всичко това не трябва да се приема...тъй са ме учили.Вземи да пийнеш една бира...не се шегувам
Притесни го, да вземе да ти изпише някой илачи при мигрен атака  с рецепта ,че е много страшно!

Защо бира? Защото в бирата има малко алкохол и разчитам на ефекта му седатив и да отпусне малко съдовете. Концентратите също имат такъв ефект съдоразширяваш, но после водят до обратното- спазъм.

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 18:26 от Шехи

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз знам че едно и също ама Деган е фирмена марка , а метоклопрамида е генеричното наименование. В Германия се продава с това име Медакалм


Нямаш, обаче лекува повръщането , и гаденето ,които е чести симптоми при мигрената. Кафе, цигари, акохол....всичко това не трябва да се приема...тъй са ме учили.Вземи да пийнеш една бира...не се шегувам

за кафето специално те питам, защото знам, че трябва да се избягва.
но понякога, като хвана болките в началото и пия едно слабо кафе, въобще после нямам мигренозна криза.
затова те и питам...

ако успея да вечерям, ще пия бира... тя за какво помага?

иначе, гледам да мина без хапчета, за Medacalm ще поизчакам...

# 11
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
За пръв път чувам ,че кафе помага...ама то е така, това е най- трудно лечимата болест , а страдат милиони по света. Който открие лечение...ще му дадат нобелова награда. Ази изчезвам ,че малката е гладна и .....Оздравявай бързо!

# 12
  • София
  • Мнения: 5 622
Аз от противозачатъчните, също май си навлякох много тежки главоболия.На мен ми помага само Ацефеин.

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аз от противозачатъчните, също май си навлякох много тежки главоболия.На мен ми помага само Ацефеин.

майка го пие, но на мен не ми помага. Confused

# 14
  • София
  • Мнения: 5 622
Още ли те мъчи?Ами сдъвчи кафе,давали са ми едни таблетки с кофеин ,от тях също ми е минавало.Лошото е ,че те се продават само в САЩ.За това се сетих,че може кафето да ти помогне.Айде стискам палци. Praynig


Аз сега видях,че си местожителство DE,може пък там да ги има таблетките с кофеин.

Общи условия

Активация на акаунт