Обезкосмяване при 11 годишно момиченце

  • 4 316
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Не съм сигурна,че ми е за тук темата,ако модераторите решат,че не е така ,нека я преместят където и е мястотото

Дъщеря ми е на 11 години и се развива доста бързо . Крачетата и са окосмени и тя вече се притеснява лятото да ходи боса или с къси полички.  Решила съм вече да обезкосмяваме краката, за да не се притеснява детето и да има самочувствие.

Моля ви посъветвайте ме  кой е най-подходящия метод за нейната възраст ?  
Аз си мисля като за начало да вземем крем-депилатоар - нещо то рода на Veet ,пък за понанатък ще видим.

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
Цитат на: flavi
Не съм сигурна,че ми е за тук темата,ако модераторите решат,че не е така ,нека я преместят където и е мястотото

Дъщеря ми е на 11 години и се развива доста бързо . Крачетата и са окосмени и тя вече се притеснява лятото да ходи боса или с къси полички.  Решила съм вече да обезкосмяваме краката, за да не се притеснява детето и да има самочувствие.

Моля ви посъветвайте ме  кой е най-подходящия метод за нейната възраст ?  
Аз си мисля като за начало да вземем крем-депилатоар - нещо то рода на Veet ,пък за понанатък ще видим.
Дъщеря ми(14год.)с лентите на Veet си маха космите на краката и само първият път я болеше малко,на сега е свикнала и е доволна.Разбира се само за лятото си ги маха по краката и под мишниците.

# 2
# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Благодаря  за линка  !

Ще се почудя още малко,но нямам много време, че детето напира вече да правим нещо. На всичко отгоре и много я е страх от болка и само пита горкото "Ама нали няма да боли ?" Sad

# 4
  • Мнения: X
Добре си решила, по-добре да и помогнеш, отколкото да се притеснява, аз още помня когато точно почваха да ми растат цици Mr. Green  и майка ми не ми даваше да ходя с горнище на плажа - то и с право, ама на мен ми беше едно гадно и срамно #Puppy dog  мислех, че всички ми се смеят....пък те хората толко' и са ми обръщали внимание, ама......

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Така си е , и мойта щерка мисли, че всичко живо гледа косъмчетата по краката и... Simple Smile
А пък и аз имам такива кофти спомени от малка, че и   майка  ми  не се напъваше много да ми помогне с терзанията покрай растящите цици  Mr. Green   и космите тук -там  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 3 091
не се притеснявай! По-добре да й помогнеш! Мама ме заведе на козметик горе долу на същата възраст! И слава Богу! Една приятелка беше започнала да си бръсне краката и ефектът беше ужасен! Аз си правя кола от сто години - космите се разредиха... А дъщеря ти вече е на такава възраст - пораства детенцето! Да ти е жива и здрава!!!

# 7
  • Мнения: 264
Браво, вие сте готини мами. Само в същия дух, влизайте в положението на момичета Simple Smile
Аз също мисля че колата е най-добрия избор за начин на обезкосмяване. На депилатоарните кремове лошото е,че те махат дори малките косъмчета, които са под формата на мъх в резултат на което те заздравяват и си стават здрави косми. Поверете дъщеричките си в ръцете на козметик пък той си знае работата  Sunglasses

# 8
  • Мнения: 46 508
Добре си решила да й помагаш. Започнах с депилатоар, горе-долу на същата възраст. Майка ми си беше купила, а аз го намерих и реших да се разкрася. Но тогава имаше само един вид и смърдеше ужасно, ако помните Sick  Нанесох аз крема и ........ спря водата. Ужас, махнах колкото мога със салфетка, но после анцуга ми миришеше страшно, както и цялата къща Mr. Green
После започнах да ходя на кола - около 2 години, но ми писна и минах на бръснене. Сега от време на време ползвам епилатор, но ме боли  Embarassed
От депилатоарите и бръсненето не ми се увеличиха космите, а сега слагам и един крем за забавяне на растежа и с бръснене растат на 4-5 дена Grinning

# 9
Една позната купува на дъщеря си депилатоар на Виши и е много доволна.

# 10
  • Мнения: 307
Охх  и аз си спомням  как взех на баща ми самобръсна4ката и си теглих една контра на краката Simple Smile))))) седнах на земята, постлах си един вестник ...и готово:)) ама сварших добре работата де...нямаше фалове:))) само добре, 4е баща ми не разбра, 4е мрази да му се пипат бръснарските принадлежности:)))))) ПОсле ползвах на майка ми, без тя да ме усети и веднъж като ме забеляза ....ми купи на мен дамска самобръсна4ка.  То нямаше как да не се усети де...аз ходех на танци и щеше да е тъпо  да  не забележи 4е си махам коъм4етата по краката (руси и не се виждаха ...ама на ....като заидва тоя пубертет....така е)
След години после използвах епилатор, само първите няколко пъти боля, после не се 4увства ве4е, защото космите изтъняват и корените излизат на "по-плитко". Но сега пак съм на самобръсна4ка, понеже е по-бързо за под душа, а и ми стана навик....така 4е  съм ОК:))
Но  е хубаво 4е си решила да помогнеш на дъщери4ката ...по добре, отколкото да се изгори сама с кола или да сгафи  по др на4ин...

# 11
  • Мнения: 702
Здравей аз махъм косъмчетата с депилатоарен крем по желание на дъщеря ми .Тя сега е на 11 но започнахме когато навърши 10. Засега нямаме проблеми и небих казала че са станали повече или че растът по бързо всичко си е нормално и ок.Желая ви успех

# 12
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Или крем депилатоар или самобръсначка. Това е безболезнено, аз си бях купила епилатор за 100$ и не го ползвам сега, много ми е чувствителна кожата и ме боли ужасно, даже прокървява там където се отскубват косъмчетата. Депелатоара отнема много време и мирише неприятно, със самобръсначка става бързо и лесно но космите стават твърди. С епилатора след време космите уредяват. Успех в избора!

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Много благодаря на всички за мненията и съветите ! Simple Smile

Май първо ще вземем депилатоарен крем , за да премахнем големите косми, после ,когато порастнат пак мънички , ще пробвам с моя епилатор и пак ще мислим .
Важното е детето да се чувства комфортно и със   самочувствие, и да му се спестят излишни комплекси .

# 14
  • Мнения: 5 500
flavi, ако имаш възможност да не мъчиш детето мини направо на фотоепилация. По-дебелите и тъмни косми се повлияват изключително добре.

# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Цитат на: AFRODDITA
flavi, ако имаш възможност да не мъчиш детето мини направо на фотоепилация. По-дебелите и тъмни косми се повлияват изключително добре.


А какъв е принципа на тая фотоепилация?  И болезнена ли е процедурата  - че дъщеря ми е една деликатна госпойца и много
я е страх от болка, затова търся за първия път възможно най-малко трвмиращия начин

# 16
  • Мнения: 5 500
Не е болезнено, нали това е идеята. Обади се в някой реномиран козметичен салон, аз използнам Скин Лайн, и попитай как се извършва процедурата. Ще ти обяснят по-добре, отколкото аз. Усеща се леко парване, може да се намаже и с нещо като упояващ гел мястотои да престои около -20-тина минутки за да не усеща съвсем и това парване. Макар, че е търпимо, аз правя на триъгълник и горна устна и не боли, а на крака мисля, че няма да има проблем.

# 17
#Shocked  #Shocked  #Shocked Абе мами,защо ги мъ4ите още от сега моми4енцата?Като 4ета те са едва на 10=11 години #Shocked Има време за тези работи...греша ли незнам,но аз  си мисля,4е вземането на косми от ранна възраст може да доведе до по голям проблем занапред. Thinking

# 18
  • Мнения: 7 110
Изсветляването на косъмчетата или мъха няма ли да свърши работа? Депилатоарния крем е почти равнозначно на бръснене. Косъма не се отстранява, прекъсва се.

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Цитат на: рони
Изсветляването на косъмчетата или мъха няма ли да свърши работа? Депилатоарния крем е почти равнозначно на бръснене. Косъма не се отстранява, прекъсва се.


Струва ми се, че изсветляването няма да свърши работа, защото космите са доста - дълги и тъмни.

# 20
  • Мнения: 46 508
Цитат на: джули
#Shocked  #Shocked  #Shocked Абе мами,защо ги мъ4ите още от сега моми4енцата?Като 4ета те са едва на 10=11 години #Shocked Има време за тези работи...греша ли незнам,но аз  си мисля,4е вземането на косми от ранна възраст може да доведе до по голям проблем занапред. Thinking


Нищо няма да стане от ранното махане. А аз на тази възраст имах такива косми, че ако не ги бях махнала, щях да имам сериозни психически проблеми ........

# 21
  • Мнения: 3 091
И аз като Никол... Гъстата растителност по главата не е много много за гордост... Като горилка бях... Добре че мама ми влезе в положението рано рано...

Общи условия

Активация на акаунт