Как най-добре ви върви приказката...

  • 2 263
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 070
Явно е седмица за отчитане в Клюкарника, та да пусна и аз една такава тема.
Пък ако искате, освен с да и не кажете и нещо по въпроса.

Човек на масата ли сте? От тези дето могат да заседнат и цяла вечер да лафят за щяло и нещяло и държат да има и обилно похапване. Това предпоставка ли е да се отпуснете?
Аз например, ако се застоя повече от час-час и полвина в заведение, особено на отрупана маса - честно, малко сякаш са ме хванали натясно. Почва я гръб, я кръст, я дупе да ме боли... И изобщо не ми се приказва кой знае колко. Виж, ако се движа, разхождам се - друго нещо - веднага ми тръгва приказката...
Разбира се с голяма компания няма как да тръгнем всички да се разхождаме, но в един момент почва да ми писва да седя на едно място. Виж, ако е шезлонг с коктейл и прочие - по-става, опвам се, по-свободно ми е.

# 1
  • UK
  • Мнения: 3 959
Зависи от компанията. Има компания, с която ми е най приятно да се пръскаме с водни пистолетчета посред лято или да се тъпчем в задуш(ев)на книжарницав три през нощта... Или да видим по пейките в центъра на Бургас цяла нощ и да търсим денонощен магазин. Зависи.

# 2
  • Мнения: 2 891
Винаги съм за приказките, независим какъв е поводът. Бира да има  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 3 491
Най-сладко ми върви приказката, когато съм на вратата, независимо дали тръгвам или изпращам. Все има още и още нещо, което не може да бъде пропуснато.
Както и на врати в не толкова буквалния смисъл на думата - например гарата, автогарата, летището. Като че ли най заприличвам на човек, когато съм на път.

# 4
  • Мнения: 984
Във всички заведения се пууууши, така че не се заседавам дълго. Не съм човек "софраджия", предпочитам умерените гостувания. Освен ако някой не е дошъл у дома за повече време /гости от друг град примерно/.
Присъствала съм на доста "софраджийски" изцепки докато бях студентка. Не живеех в Студенски град, но често съм присъствала на купони в общежитията. УжасТ, особено №42а. Не знам, струва ми се отврат застояването...

# 5
  • Мнения: 2 070
Най-сладко ми върви приказката, когато съм на вратата, независимо дали тръгвам или изпращам. Все има още и още нещо, което не може да бъде пропуснато.
Както и на врати в не толкова буквалния смисъл на думата - например гарата, автогарата, летището. Като че ли най заприличвам на човек, когато съм на път.

Ауу, много ми е неприятно да вися на вратата. Изобщо да вися на едно масто и да пристъпвам от крак на крак. Наистина, ако е интересен събеседника, ама ако е така - по-добре да не е ставал от масата /щом говорим за масата вкъщи или някъде на гости/...

# 6
  • София
  • Мнения: 4 423
Не обичам да стоя повече от два, три часа на софра, но в къщи, като дойдат гости - не си тръгват въобще, дете малко, имам си работа, учтиво се прозявам - но няма тръгване. Confused
Откачам понякога, за това не обичам да се застоявам, просто съм потърпевша и знам колко неудобно може да се почувства един домакин от загори тенджери в къщи.
А приказката най ми върви по телефона и в леглото.

# 7
  • Мнения: 3 491
Най-сладко ми върви приказката, когато съм на вратата, независимо дали тръгвам или изпращам. Все има още и още нещо, което не може да бъде пропуснато.
Както и на врати в не толкова буквалния смисъл на думата - например гарата, автогарата, летището. Като че ли най заприличвам на човек, когато съм на път.

Ауу, много ми е неприятно да вися на вратата. Изобщо да вися на едно масто и да пристъпвам от крак на крак. Наистина, ако е интересен събеседника, ама ако е така - по-добре да не е ставал от масата /щом говорим за масата вкъщи или някъде на гости/...
Laughing Е, аз си подбирам хората, с които да го правя, и чувствата са взаимни. Спокойно, няма вероятност да се засечем в такава ситуация.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 4 664
На маси не ми е много по вкуса да сядам. Шило в торба стои ли  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 353
  И мен ме хваща лудницата, да заформим една масова разходка с бира в ръка?

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз не обичам да вися по масите много-много. Все нещо ме схваща ooooh!
Виж, в легнало положение ставам много общителна hahaha

# 11
  • София
  • Мнения: 1 750
Най-добре ми върви приказката с хора от "един отбор", т.е. близки до начина ми на мислене и интересите ми. А понякога и с хора, които са тотална противоположност, получават се добри спорове, от които научавам доста. Обичам да седя на маса, стига да са приятни мястото (незапушено и просторно) и компанията.

# 12
  • Мнения: 5 877
Най-сладко ми върви приказката, когато съм на вратата, независимо дали тръгвам или изпращам. Все има още и още нещо, което не може да бъде пропуснато.
Както и на врати в не толкова буквалния смисъл на думата - например гарата, автогарата, летището. Като че ли най заприличвам на човек, когато съм на път.

Един приятел описваше това като същностна характеристика на българското общуване. Седиш  у някого на масата, цъкаш с език какви са тапетите и каква чубрица само са сложили на картофите, чудиш се за какво да приказваш и като тръгнеш да си отиваш, една приказка като ти се отворииииии..... за чудо и приказ!

# 13
  • Мнения: 2 070
  И мен ме хваща лудницата, да заформим една масова разходка с бира в ръка?

Форумска среща-разходка? хахха
Шествие на форума - лафче в Борисовата, Южния, Заимов..
Като дойда в Сф може да спретнем някой и друг поход до някъде. Алкохола по желание.

# 14
  • Мнения: 4 664
Виж, в легнало положение ставам много общителна hahaha
Това в какъв смисъл? Не съм присъствала или канила някого на "легнало гости" Laughing

Общи условия

Активация на акаунт