Медицинска козметика за чувствителен скалп

  • 23 866
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 797
Купих си на Клоран шампоана за чувствителен скалп и за сега съм доволна.

# 16
  • Мнения: 6 713
Ползвала съм шампоан на Eucerin, но не помня точно кой от всичките шампоани беше - той ми облекчи сърбежа.

Много бях доволна и от един обикновен катранен шампоан - не мирише особено приятно, но пък на мен ми подейства  Peace

# 17
  • Мнения: 511
И аз, и мъжът ми сме с такъв проблем, пробвала съм много шампоани и медицински и професионални и мазила, това е от кожата и май няма лекуване. Аз поне го имам от ученичка, суха себорея е моето, има и мазна такава.
Мога да ти препоръчам едно много хубаво лосионче казва се Elok(c)om, купуваш от аптека, около 9-10 лв.На мен много ми помага, втрива се в корените сутрин и вечер, има страхотно действие. Също обаче трябва да забравиш за други шампоани освен медицинските, имам предвид Фито, Виши, Дукрей и др.
Използвала съм ги всички,  Виши има един който е специален за сух и сърбящ скалп, препоръчвам ти него като цена е най- поносим, а и Дукре-я съдържа същата съставка /то и цвета им е  един и същ/, против себорея.
Използвай Вишито, комбинирано с лосиончето около 1-2 седмици или повече, докато ти изчезне сърбежа след това може да минеш на Фито, като ги редуваш съответно. Аз така правя на Фито имам ФитоЛактум за честа употреба.
Дано да съм ти била полезна. И все пак посети дерматолог.

# 18
  • Мнения: 1 616
И аз имам проблем с намирането на подходящ шампоан - изпробвах какви ли не марки, наринах сума пари, но така и не открих "моя" шампоан. Ползвах на Дюкрей два шампоана, но и те не ми паснаха - пресушаваха ми скалпа, въпреки че бързо се омазнява. Явно кожата на главата ми е доста капризна... Бях много доволна от RF6 на Rene Furterer, но за съжаление вече не го произвеждат - замениха го с Naturia, от който скалпът ми почна да се лющи, а косата ми стана на клечки от пресушаване. Продължавам търсенето.

# 19
  • Мнения: 145
За шампоан никак не мога да те ориентирам  Blush ,момичетата преди мен добре са се справили.Но като  продукт само за скалпа мога да ти предложа Пантогел - той по принцип се използва за регенерация на кожата при слънчеви,химичекси изгаряния и какво ли още не. Широкото му приложение не е за скалпа на главата,но съдържа витамини(няколко Б вит.),хидратира и успокоява кожата.Въобще не е мазен,попива мн. бързо,ако се притесняваш,че косата може да ти стане на клечици само се изплаква след известно време.Не е скъп(3-5лв,тубичка),аз го ползвам за същото,за лице(хидратира много добре),дори за нацепване на нокти  Mr. Green ,при изгаряния .....

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Благодаря ви момичета,мнооооого сте изчерпателни  bouquet

Още в понеделник,ще отида в аптека Санита,и ще избера нещо.ориентирах се към Phito или Ducray=гледах днес и на Виши продуктите newsm78

Ще видим,като купя нещо ще пиша и как действа при мен,може пък и аз да съм полезна на някой със същия проблем Hug

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте Wink

Аз влизам да се отчета,каква покупка направих Laughing
След  консулт в аптека Санита,си закупих Ducray Kelual D5,лечебен за премахване на плаките/гадните люспи/от главата и сърбела естествено.след около месец ще си взема и шампоана за чувствителен скалп,надявам се да си заслужава.Консултантката каза,че това е най-доброто Peace.
Преди малко си измих косата,добре я чувствам.главата не ме сърби,само се притеснявам да не ми опада косата,че са много агресивни тези шампоани Confused

Пак ще пиша Wink

# 22
  • Мнения: 1 928
Здравейте Wink

Аз влизам да се отчета,каква покупка направих Laughing
След  консулт в аптека Санита,си закупих Ducray Kelual D5,лечебен за премахване на плаките/гадните люспи/от главата и сърбела естествено.след около месец ще си взема и шампоана за чувствителен скалп,надявам се да си заслужава.Консултантката каза,че това е най-доброто Peace.
Преди малко си измих косата,добре я чувствам.главата не ме сърби,само се притеснявам да не ми опада косата,че са много агресивни тези шампоани Confused

Пак ще пиша Wink



А каква му е цената на Ducray Kelual D5?

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 858
21.40лв го взех от Санита.ето и снимка
http://apteki-optima.com/?cid=86&productID=13770

# 24
  • Мнения: 1 928
Благодаря ти  bouquet
и аз май ще го взема тези дни-ако не те затруднява пиши моля те след 2-3 дена как я усещаш косата си и дали скалпа ти е спрял да се лющи

  bouquet

# 25
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Благодаря ти  bouquet
и аз май ще го взема тези дни-ако не те затруднява пиши моля те след 2-3 дена как я усещаш косата си и дали скалпа ти е спрял да се лющи

  bouquet

Естествено,че ще пиша Peace.
Да не казвам голяма дума,добре е косата,даже се накъдри Shocked.по принцип ми е естествено чуплива,но с тая гадна козметика,шампоани и балсами от разни кучи марки,стана ужастна.е и родих и съвсем Laughing
заслужава си да се дадт,малко повече пари за качествена козметика,но поне ще знае човек,че всичко ще е ок.
Айде да не филосоствам сега много,след някой друг ден пак ще пиша.
 Hug  bouquet

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте Hug
Днес ми беше второто миене.нали пише два пъти в седмицата,едвам издържах Sick.като цяло си чувствам косата много добре,посърбява ме,де но значително по-малко.все пак след две миенета,не мога да искам чудеса.другата седмица,ще си взема и шампоана  за чувствителен скалп и ще ги ползвам и двата успоредно.
Ще пиша отзиви и за него Peace Hug

# 27
  • Мнения: 3 410
Здравейте красиви дами  bouquet

За кой ли път, се обръщам с молба към вас. Blush
Тъй като ми се изясни,че масовата козметика за коса не е за мен Naughty,както и професионалната/не съм пробвала всичко,де/,реших да се ориентирам вече към медицинска козметика за коса,Phito или нещо друго.Скъпо,но ефикасно.поне така се надявам Praynig Rolling Eyes
Че питането ми е ,към коя фирма да се насоча newsm78
Трябва ми шампоан,за чувствителен скалп,масчица ако има също ще е добре.всичко което съм ползвала до момента ми идва силно на косата.скалпа ми се лющи и сърби,а краищата са сухи,и ако им сложа балсам или маска,започва зверски сърбел.
Моля дя споделите,който има такъв проблем или горе-долу същия какво ползвате.

Благодаря ви предварително Hug

Опитай този шампоан - съдържа над 30% чист гел от алое, произведен без кората на листа от алое, за да се използва именно при чувствителен скалп.http://www.aloebulgaria.com/index.php?option=com_content&tas … =99&Itemid=69

# 28
  • Мнения: 201
А на дерматолог случайно ходила ли си? Себорея нещо ми се върти в главата  newsm78, но... по-добре първо си уточни проблема със специалист, пък после марките ще ги нищим. Така на сляпо съвет не давам.
Peace
Чувствителният скалп си е за специалист.

# 29
  • Мнения: 3 622
Купих си на Клоран шампоана за чувствителен скалп и за сега съм доволна.

Аз съм го ползвала същия  Peace

Общи условия

Активация на акаунт