Кичури??

  • 10 662
  • 55
  •   1
Отговори
  • виртуално
  • Мнения: 2 860
От години не съм си правила, но си спомням че ми отиваха. Сеега ме е обхванало неудържимо желание да си направя отново. Въпросът ми е какви са модерни: ситни или едри и въобще приемам всякакви съвети

# 1
  • София
  • Мнения: 4 423
По принцип каквито ти отиват Grinning .Аз съм с естествено руса коса и правя тънки кичури само за по-свеж вид,но един съвет от мен-ако не искаш кичурите да ти станат жълти на второто измиване,като ти ги направят настоявай за "матиране". Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 985
Задължително при добър фризьор, някой изпитан и който си разбира от работата. И задължително с фолио.

# 3
  • Мнения: 264
Определено при фризьор и само с фолио - никакви гумени шапки. Между другото не познавам момиче на което да не му седят хубаво направени кичури. Аз например съм със светло кестенява коса и понеже никога не съм я боядисвала а ми омръзна да се гледам "постна" реших да си направя кичури ... и оттогава 5 години подред само кичури си правя. Истината обаче е една - не е важно да са дебели и да се вижда че имаш такива, а да са ситнички. По този начин придават обем и раздвиженост на косата, а в повечето случаи не като намеса на фризьор, а като естествени отенъци на косата. Колкото до матирането след като се обезцветят - ЗАДЪЛЖИТЕЛНО! Никой уважаващ себе си фризьор няма да те остави с прясно изрусени патешко жълти кичури, по подразбиране всички ги матират  Rolling Eyes Но не се колебай - още утре отивай и ще видиш че няма да съжаляваш, ще те освежат много  #Milti

# 4
  • Мнения: 1 014
И аз съм на кичури. Правят ми ги с термо ленти (така се изрази фризьорката ми). След като ходих да ми ги подновяват, косата ми изглежда още по-руса от първия път.

# 5
  • Мнения: 1 032
А какво представляват тези термо ленти? Embarassed

# 6
  • София
  • Мнения: 328
Хубаво нещо са кичурите, още повече сега са модерни, но наистена-САМО ПРИ ДОБЪР ФРИЗЬОР и изпитан.В момента съм с лошо направени кичури и не можеш да си представиш колко трудно се понасям

# 7
  • Мнения: 1 014
Цитат на: juna
А какво представляват тези термо ленти? Embarassed

Ами на външен вид са бели и хлъзгави, другото вече идва от името на лентите.

# 8
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Малко извън темата да питам.
Аз също имам голямо желание да си направя кичури но преди време имах неблагоразумието да си боядисам косата червена,та сега червеният цвят е почти изчезнал само на слънцето от време на време се забелязва тук там червен отенак.Може ли при това положение да си направя кичури?Прече ли че имам още червено тук там по косата си?И още нещо тъй като съм само на 24год.а вече имам почти цял кичур бяла коса(незнайно защо) точно от пред дали след като си направя кичурите намя да личи бято много?

# 9
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз си направих червени кичури пък, на фона на застарелите руси. Много хубаво стои и двата цвята са правени върху тънки  кичури. Косата ми е чуплива, но съм виждала подобни и върху права, много е раздвижено,много ми харесва. Flutter
Похвалих се. Експериментирайте, но при специалисти.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: alma
Аз си направих червени кичури пък, на фона на застарелите руси. Много хубаво стои и двата цвята са правени върху тънки  кичури. Косата ми е чуплива, но съм виждала подобни и върху права, много е раздвижено,много ми харесва. Flutter
Похвалих се. Експериментирайте, но при специалисти.


A! Значи казваш добре стават на чуплива коса - щото моята е такава и не знам защо, но бях решила, че няма да ми отиват, а много искам. Ама пък да не стана пък много обемна в главата, защото всячески се опитвам да се отърва от обема на косата си  - приглаждам, изправям, връзвам - не се харесвам с буйно руно. Знам ли се аз какво искам, а Thinking ?

# 11
  • Мнения: 274
Цитат на: ivka10
Малко извън темата да питам.
Аз също имам голямо желание да си направя кичури но преди време имах неблагоразумието да си боядисам косата червена,та сега червеният цвят е почти изчезнал само на слънцето от време на време се забелязва тук там червен отенак.Може ли при това положение да си направя кичури?Прече ли че имам още червено тук там по косата си?И още нещо тъй като съм само на 24год.а вече имам почти цял кичур бяла коса(незнайно защо) точно от пред дали след като си направя кичурите намя да личи бято много?

Ми според мен това,  че имаш червено е много хубаво - ще можеш да си направиш кичури от три - четири цвята - примерно като Малина -телевизия Планета - даже ми се струва ,че по -отношение на кичурите това сега е най-модерно, стига само фризьорката ти да успее да  ги направи. Аз пък през цялата си бременност ходех на кичури , а след като родих имах неблагоразумието да се боядисам синьо - черна щото реших, че това ще ме направи по-слаба и сега , когато искам пак да стана на кичури никоя фризьорка не ще да ме направи защото боята още не ми се е махнала .Така че моят съвет е да експериментираш смело!

# 12
  • Мнения: 264
Цитат на: ivka10
Малко извън темата да питам.
Аз също имам голямо желание да си направя кичури но преди време имах неблагоразумието да си боядисам косата червена,та сега червеният цвят е почти изчезнал само на слънцето от време на време се забелязва тук там червен отенак.Може ли при това положение да си направя кичури?Прече ли че имам още червено тук там по косата си?И още нещо тъй като съм само на 24год.а вече имам почти цял кичур бяла коса(незнайно защо) точно от пред дали след като си направя кичурите намя да личи бято много?

Скачай без страх към фризьорката, аз си направих 1вите кичури понеже на един фестивал на прическата ме боядисаха с оранжева боя която УШ се измивала като минеш със шампоан. Но не видиш ли не се изми, та я покафених цялата. Като започна обаче да ми израстват корените се получиха досадните разлики в цветовете и тогава на помощ дойдоха кичурите. Като си ги направих омекотиха точно тази разлика в двата цвята (понеже пак изби оранжево). И после на месец два ходих да ми подновяват само корените на кичурите истана перфектно - въобще не ставаха циганските пластове разноцветна коса и така си върнах стария цвят на косата + кичури с които не искам да се разделям. Няма да съжаляваш, повярвай ми  #Milti

# 13
  • Мнения: 3 743
Препоръчвам ти да си вземеш "маска за руса или изрусявана коса с матиращ ефект" на Avon - използвам я от няколко месеца и съм много доволна !

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
И аз искам да си направя на кичури.....но възможно ли е?
Боядисвам си косата черна от 10г, а с къна от 6г.
Естествения цвят на косата ми е тъмно кестеняв.
Възможно ли е косата ми да се изсветли и в/у нея да се направя кичурите? Примерно кестенява със светли кичури ?

Общи условия

Активация на акаунт