Хъркате ли?

  • 8 741
  • 64
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 132
Мъже, хъркате ли? Правите ли нещо за да промените това?
Жени, хъркат ли мъжете ви? Как се справяте с това?
 Laughing Laughing

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
мъжа ми хърка, и то доста! ако не бяха децата/ щото малкия отвреме на време се буди/ , щях да спя с тапи в ушите, защото ми пречи...иначе съм забелязала , че не хърка , когато е обърнат настрани...и го ръчкам по цяла нощ да спи така...иначе не мога да мигна от него, а спя като пън/ единствено хъркането му , ме побърква/

# 2
# 3
  • Мнения: 8 242
Мъж ми хърка като дъскорезница  Crazy Затуй се изнесе да дпи в хола, че постоянно ги ритах - то не се спи от него  ooooh! От едната страна малкия през 5 минути се буди да суче, от другата той хърта-хърта  #Crazy

# 4
  • Мнения: 2 388
той не хърка. аз хърках като бременна Embarassed....сега не спим заради бебето, тако че не ми е павил забележки  Wink

# 5
  • София
  • Мнения: 607
Оооооо, и още как  #Cussing out
Имало е нощи, в които по три часа не съм мигвала, за да го бутам и ритам. Лошото при нас е, че няма къде да се изнеса.......Но за новото жилище съм харесала един разтегателен диван в хола - там ще спи  Naughty

# 6
  • Мнения: 526
Кажете за тапите за уши,моля ви Praynig
Помагат ли и кои са най-удобни и ефективни?При нас проблема наистина е сериозен TiredНе мога вече час по час да го ръгам и да слушам дежурното "ама аз не съм заспал" или "еми аз как не се чувам"...
Като се роди малкото,не знам.Живеем в гарсониера и в една спалня с ревящо бебе и тюлен,който бичи като банциг,направо ще се зомбирам.

# 7
  • Мнения: 185
Хърка като е пил ooooh!Много е дразнещо,но сега спим в отделни стаи и може да си пали резачката колкото си иска hahaha

# 8
  • София
  • Мнения: 607
Кажете за тапите за уши,моля ви Praynig
Помагат ли и кои са най-удобни и ефективни?При нас проблема наистина е сериозен TiredНе мога вече час по час да го ръгам и да слушам дежурното "ама аз не съм заспал" или "еми аз как не се чувам"...
Като се роди малкото,не знам.Живеем в гарсониера и в една спалня с ревящо бебе и тюлен,който бичи като банциг,направо ще се зомбирам.

Категорично - НЕ помагат ако спи до теб или в стаята. Опитвала съм, дори моите са ми подарък от свекървата....толкова ме съжали, милата.  ooooh!

# 9
  • Мнения: 78
Не знам за мъжете, но аз съм се будила
от собственото си хъркане когато бях
бременна  Embarassed

# 10
  • Мнения: 25
Цитат
Ефективно средство за бързо и дълготрайно облекчаване на хъркането. Лесен за употрена спрей за гърло, представляващ бленда от микрокапсулирани естествени масла.
 
Каква е причината за хъркането?
Хъркането най-често се дължи на вибрация на меките тъкани в гърлото, провокирана от въздух, минаващ при дишане по време на сън.Една от основните причини за хъркането е колапс на орофаринкса и хипофаринкса, чийто тонус намалява постепенно с годините или при хора с наднормена телесна маса, както и след консумация на алкохол. По време на сън те се отпъскат и дори преминаващия при дишане въздух ги кара да вибрират, вседствие на което хъркането е налице.
В бъдно състояние добрият мускулен тонус поддържа тези тъкани в добра форма и те не вибрират.
 
Как действа Snoreeze?
Snoreeze представлява уникална бленда от микрокапсулирани естествени масла, които действат като "лубрикант" на меките тъкъни в гърлото по време на сън и по този начин редуцират тяхната вибрация и осигуряват на Вас и Вашия партньор спокоен сън.

Snoreeze е ефективен в 97% от случаите според клинично проучване на Мичиганския университет.
 
Резултатът от друго клинично проучване (лабораториите Инвереск, Великобритания) показва, че ефектът от употребата на Snoreeze е по-осезаем за партньора:
86% от хъркащите отчитат намаляване на хъркането след употребата на Snoreeze;
93% от техните партньори твърдят, че хъркането е намаляло рязко след употреба на Snoreeze;
Начин на употреба
Snoreeze е лесен за употреба като в допълнение на основното си действие освежава дъха с приятен аромат.
 
Създаден по модерна липозомна технология, препаратът започва да действа незабавно, отделя активните си съставки постепенно във времето, осигурява 8-часов спокоен сън за хъркащия и неговия партньор.
 
Употребява се преди лягане.
Флаконът се разклаща и се впръсква трикратно в задната част на гърлото. Течността се задържа 20 сек. преди да се преглътне, след което не се яде и пие, а ако това стане, процедурата се повтаря.
 
Snoreeze се предлага във флакон от 22ml.
Спреят е с помпов механизъм, така че няма риск от респираторни смущения при неговата употреба.
 
Snoreeze не е средство за лечение на сънна апнея.

# 11
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
за хъркането хъркам, когато спя по гръб, даже вднъж съм се чувал точно преди да се събудя, но по принцип спя на една страна и не преча на жената.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 104
Кажете за тапите за уши,моля ви Praynig
Помагат ли и кои са най-удобни и ефективни?При нас проблема наистина е сериозен TiredНе мога вече час по час да го ръгам и да слушам дежурното "ама аз не съм заспал" или "еми аз как не се чувам"...
Като се роди малкото,не знам.Живеем в гарсониера и в една спалня с ревящо бебе и тюлен,който бичи като банциг,направо ще се зомбирам.

ооооо, същата работа
напълно ти съчувствам
и ергонимична възглавница купувах- не става
през тапите- пак го чувам
откачам вече, ще стигнем до бой скоро време
мисля да купуваме едно диванче за кухнята и там да спи
не издържам вече

# 13
  • София
  • Мнения: 2 104

притеснява ме, че е на билкова основа, а той е алергичен към всякакви треволяци, целият се подува, особено от бял равнец...
да не вземе да получи някой пристъп, че...

# 14
  • Мнения: 526
Ще купя един спрей,пък да видим Rolling Eyes
Големи надежди възлагах на тия пусти тапи,но щом не спасяват положението,хич няма да търся.
Ако отслабне малко,сигурно няма да кърти такива децибели,но това е мисия невъзможна.

# 15
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 216
дааам, лоша работа. и ние сме в гарсониера. лягам си скапана след цял ден тичане след малката и се почва едно циклене... не е много силно, но адски дразни. слагам тапи (има едни най-обикновени, по 50 ст., от Санита). помагат до някъде, но аз като знам че хърка, само се ослушвам Confused. и така, то 2-3 ч., когато хъркането спре, но пък започва да се буди детето... ще му взема от спрея, дано помага Peace

сега видях, че някои се спасяват с диванче. имаме такова, но се оказа, че той не се събира на него. мен пък ми бръмчи хладилникът. абе... ужас и безумие Laughing

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 02:47 от Ekcnpec

# 16
  • Мнения: 3 622
Мъжът ми хърка само когато е пил алкохол и спасение няма никакво.  Thinking  Просто го оставям да спи в дневната на дивана след алкохолни вечери

# 17
  • Мнения: 619
 #Crazy някой път(доста често ) и на ухото ми Wink

ама и аз му го връщам тъпкано  Mr. Green(+ бълнуване)

# 18
  • Мнения: 11
Незнам вашите мъже дали хъркат,ама моята приятелка направо режи дъски  Joy че и на всичкото отгоре и не си признава после,направиме дармадан  Mr. Green

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Незнам вашите мъже дали хъркат,ама моята приятелка направо режи дъски  Joy че и на всичкото отгоре и не си признава после,направиме дармадан  Mr. Green

Измъкваш се тихичко от леглото...
Вземаш цифровия фотоапарат, снимаш клип...
В тъмното... Нищо няма да се вижда, важното е "звука" да се чува...
И веднага след като спреш да снимаш клип...
Правиш и една снимка със светкавица...
Да не каже после - "Нещо друго си снимал..."
Mr. Green

# 20
  • Мнения: 11
Мислил съм го тоя вариант,ама спя от вътрешната страна на леглото и....ще ме усети  Twisted Evil,но определено ще намеря начин да го документирам  Wink

# 21
  • Мнения: 25
Мъжете са 3-пъти по предразположени към хъркане от жените, предполагам който се интересува ще се разрови малко из нета и ще разбере причините, неразбирам защо повечето жени се отнасят към този проблем на мъжете си лошо сякаш имат някаква вина и го правят нарочно. Изключвам случайте от хъркане причинено след употребата на алкохол, цигари и наднормено тегло.
Ето примерно аз похърквам когато спя на гръб, нито пия нито пуша нито съм с наднормено тегло, иначе по гръб ама никак не обичам да спя, а се обръщам несъзнателно в съня си. И моята съпруга понякога много ми се ядосва дори съм се будил вечер и съм виждал физиономията с която ме гледа - сякаш "ей сега те заклах". Разбирам ги жените че им пречим да спът нормално, но трябва заедно да се борим с туй хъркане. След употребата на алкохол, мъжете да бегат в другата стая а тези с наднормено да поспортуват малко.  Останалите може би трябва да посетим лекар уши-нос-гърло, от където следват няколко варианта:

1- чрез средства като сънни часовници ли какви бяха там не помня, лепенки за носа, на тези двете не им вярвам много Simple Smile или спрейове, от които най ефективен е този който споменах по горе - снорийз, но за жалост доста скъп 24-29 лева  #Cussing out #2gunfire  Не приемайте други медикаменти!

2 - оперативно, може би може да се нарече повече козметична операция, премахване на част от небцето, или е възможно причинителя да е мъжеца (глътката - незнам дали така се нарича - познат се е подлагал на такава операция става за секунди, според жена му от тогава НЕ хърка). Но операцията на небцето в доста слуаи решава трайно въпроса но рядко за постоянно, защото след време небцето отново увисва при сън като му се отпуснат мускулите (четох че музикантите на духови инструменти и певците почти не страдали от хъркане тъй като небцето им било доста "тренирано"  Crazy тук е момента да вметна - жени ако хъркате замислете се как може да потренирате мускулите на небцето си  Mr. Green Joy Mr. Green )  

3 -  и по кофтия момент - налепи в носа, синузит и сънна апнея. Жени ако съпруга ви хърка много, вижде да не би да спира дишането му за 5-10 секунди, ако има нещо такова - моментално на лекар.

Това успях да събера като информация от интернет (може и да са глупости Outta Joint ), след като по миналата седмица жена ми ме помоли учтиво да ида да спя в другата стая  Sick  
МНого ми е интересно как на доста места препоръчват - ако хъркате само когато спите на гръб, опитайте се да смените позата и се старайте да не се обръщате - добре бе питам аз как докато спя да си мисля "аз ся на гръб ли съм, я да се врътна"  #2gunfire hahaha

Разбира се намерих и разни древни рецепти като пиене на сок от зелеви листа и и още нещо в него но не помня къде заврях лисчети където ги написах  newsm78
 

# 22
  • Мнения: 4 678
Жени,хъркате ли???
Аз хъркам ,но съм чувал и жени да хъркат. Peace

# 23
Аз не, но бившата ми жена да.  Joy

# 24
  • Мнения: 4 678
Дано не е бивша заради темата Joy

# 25
  • Мнения: 80
Мъжът ми хърка само когато е пил алкохол и спасение няма никакво.  Thinking  Просто го оставям да спи в дневната на дивана след алкохолни вечери
newsm10 smile3511 smile3507

# 26
  • Мнения: 1 568
Хърка,казва че някакви капки щял да си купува,ама......... newsm78

# 27
  • Мнения: 526
" най ефективен е този който споменах по горе - снорийз, но за жалост доста скъп 24-29 лева "
 newsm09
Почти трийсетуна за една плюнка спрейче Shocked
Че то на дъртия заек сигурно ще му трябват по 2 на месец като еквивалент на това,че го мързи да отслабне Twisted Evil
Мисля си дали да не му зашия на 2-3 тениски по нещо ръмбаво отзад,та като спи с тях,да не може да се извърти по гръб,а да лежи само на една страна Thinking Сигурно звучи малоумно,ама вече съм направо ku-ku
То не е лесно-по цяла нощ  1countingsheep

# 28
Мами, които признахте, че мъжете ви хъркат - сега признайте, хъркащите ви съпрузи с наднормено тегло ли са?

# 29
  • Мнения: 526
Мами, които признахте, че мъжете ви хъркат - сега признайте, хъркащите ви съпрузи с наднормено тегло ли са?
Отдавна съм обявила на всеослушание,че е шкембест.Всъщност това само по себе си не ми е проблем,проблем се явява хъркането,което е следствие на килограмите в повече Confused

# 30
  • Мнения: 2 132
Мами, които признахте, че мъжете ви хъркат - сега признайте, хъркащите ви съпрузи с наднормено тегло ли са?
Моят приятел не е с наднормено тегло, не пие , не пуши , но хърка най- вече когато спи по гръб. Пуснах темата за да видя как са нещата при другите мъже. По принцип хъркането ми пречи ако заспи преди мен и почне да хърка. Най-често му казвам да се завърти.
Аз обаче се притеснявам да не е здравословен проблема с хъркането. Иначе като заспя не го чувам и не ми пречи Grinning

# 31
Дано не е бивша заради темата Joy
Ахахахаха не Simple Smile
Заради друго е, това просто като опит го споделих. По принцип не ми пречи хъркането, като заспя ни приемам, ни предавам.

# 32
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Хърках като бях бременна... Ама мъжо хъркаше и тогава, и сега  Crazy Карам го да се обърне и спира. Ако пак почне, пак го сръчквам и така... Още не е толкова критично положението, че да купувам спрейове  Mr. Green

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 1 199
Както е писала Непокорна и моя хърка отвратително и най-вече,когато спи по гръб.На мен също ми писна да не мога да спя заради хъркането и също го ръчкам цяла нощ да се обръща настрани,но след като се обърне и отпусне и след 10 минути е пак по гръб и ситуацията с ръчкането се повтаря цяла нощ.Абе,откачам,сега като съм бременна,нищо не ми е удобно,все съм недоволна,но това хъркане ме влудява най-много.

# 34
  • Мнения: 302

По принцип не хъркаме. Нито аз, нито любимата...  Grinning

# 35
  • Мнения: 189
Бе, не знам как се случва, ама все на такива хъркащи попадам. Единия го чувах от другата стая, другия ме е страх, че в пристъп на бяс ще го удуша с възглавницата някоя нощ...
Моето спасение е да заспя преди него иначе и аз ku-ku

# 36
  • Самоков
  • Мнения: 561
Мъжът ми хърка, но аз като бях бременна му го върнах тъпкано.  Mr. Green А сега спя толкова дълбоко, че дори не го чувам.  Whistling

# 37
  • Мнения: 619
Мъжът ми хърка, но аз като бях бременна му го върнах тъпкано.  Mr. Green А сега спя толкова дълбоко, че дори не го чувам.  Whistling
Crazy
Май само двете сме смелите жени дето си признаваме Wink

# 38
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
" най ефективен е този който споменах по горе - снорийз, но за жалост доста скъп 24-29 лева "
 newsm09
Почти трийсетуна за една плюнка спрейче Shocked
Че то на дъртия заек сигурно ще му трябват по 2 на месец като еквивалент на това,че го мързи да отслабне Twisted Evil
Мисля си дали да не му зашия на 2-3 тениски по нещо ръмбаво отзад,та като спи с тях,да не може да се извърти по гръб,а да лежи само на една страна Thinking Сигурно звучи малоумно,ама вече съм направо ku-ku
То не е лесно-по цяла нощ  1countingsheep
и аз си мислех тоя  вариант с пришиването , ама бях по- крайна Mr. Greenмислех за кабърчета / или габърчета , или там за бога , както се пише ..../
Мами, които признахте, че мъжете ви хъркат - сега признайте, хъркащите ви съпрузи с наднормено тегло ли са?
,
моя е кльощав , като палестински сирак , ама това не му пречи да хърка яко!!!

# 39
Мили дами , ние си знаем че хъркаме като парен влак на баир, но истината е че на вас просто не ви се спи след като чувате хъркането ни. Аз имам 3 деца ( кака и близнаци на 2 месеца ) събуждам се само от проплакване и след като се успокоят заспивам веднага, а жена ми твърди , че не можела да спи. Ако е изморена и и се спи и с топ няма да се събуди.

# 40
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
Мили дами , ние си знаем че хъркаме като парен влак на баир, но истината е че на вас просто не ви се спи след като чувате хъркането ни. Аз имам 3 деца ( кака и близнаци на 2 месеца ) събуждам се само от проплакване и след като се успокоят заспивам веднага, а жена ми твърди , че не можела да спи. Ако е изморена и и се спи и с топ няма да се събуди.
заспиваш , след като се успокоят , обаче... нали? Wink

# 41
  • Мнения: 323
Дъскорезница smile3511.Май няма лек ....незнам Cry

# 42
  • Варна
  • Мнения: 124
Като беше с корем и много пуши(спря ги за 3 мес.) хъркаше не се траеше  Naughty
Сега свали шкембето и спря но метна пак цигарите и легне ли по гръб  #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 43
  • Мнения: 213
хърка и то много когато легне по гръб
добре че спалнята е голяма и го бутам да се обърне на другата страна
а когато е пиян го търкалям Joy Joy

# 44
  • Мнения: 200
Хъркааам... newsm50

# 45
  • София
  • Мнения: 1 956
Аз пуснах наскоро в "Здравословни проблеми" тема за хъркането, но решение - никакво. Така си замря темата.
Ми да - хърка човекът. То и майка ми и баща ми хъркаха...А бе така ми е писано...
КАто бях бременна си сложих тапи и закъсах здравата. Получих миниерен синдром - виене на свят, повръщане, отпадналост... Получава се, когато вътрешното ухо се засегне. Вътрешното ухо е центърът за равновесие. Тапите променят налягането в ухото и оттам вестибуларният апарат се разбъзиква. НЯма лечение. Минава от само себе си за 1-2 месеца, което значи 1-2 месеца да не се става от леглото, да се залита и човек и до банята сам да не може да отиде. Добре, че ми мина малко преди да родя! ТАКА ЧЕ - НИКАКВИ ТАПИ - МНОГО СА ОПАСНИ!

Аз се изнесох в детската стая - при детето, за да си го кърмя нощем. Но нямам намерение да се връщам в спалнята скоро. НЯма лечение хъркането... И не е нарочно. Но спасението е друга стая... Тъкмо ще сме си по-интересни като легнем някой път заедно  Embarassed

# 46
  • София
  • Мнения: 4 884
Мнооого хърка, ама много. Не мога да го понасям това хъркане вече. И като прочетох тук, че спасение няма, и на мен ми идва да започна да хъркам. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 55
Наскоро водихме спор по тази тема със съпруга ми.Аз твърдя , че той не хъркаше преди пък сега започна, а той казва , че всички мъже хъркали.Според мен нещо се промени и той започна да хърка и аз като всички- бутам, говоря му , какво ли не , само за да спре , за да заспя, после не ми пречи.

# 48
Май и аз похърквам ама е толкова рядко и за малко щот спя много леко и се будя сам:)

Но да ви се оплача ми се наложи да се преместя в другата стая, че нямаше спане от хуркането на жената...

Добре, че не и се случва често.

П.П. не си купувайте гарсониери ако имате хуркащи половинки...

П.П.П. или поне се прибавайте балкона към стаите, че да имате къде да бягате...

# 49
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
Кажете за тапите за уши,моля ви Praynig
Помагат ли и кои са най-удобни и ефективни?При нас проблема наистина е сериозен TiredНе мога вече час по час да го ръгам и да слушам дежурното "ама аз не съм заспал" или "еми аз как не се чувам"...


странно, и при нас са същите оправдания и фрази rotfImao

# 50
  • Варна
  • Мнения: 672
Хъъъркаааааа
Аз не  Naughty

# 51
  • Мнения: 297
Мъжът ми не хърка, на моменти се опитва по малко, но не става. Аз май-май похърквах когато бях бременна, поне така той ми казваше. От много време не ми го е казвал, сигурно не хъркам вече.

# 52
  • Мнения: 2 907
Аз хъркам много докато мъжът ми не хърка. А пък недай си Боже да съм пийнала, добре че той има дълбок сън  Laughing 

# 53
  • На морето!
  • Мнения: 5 747
Мъжът ми не хърка,а аз съм похърквала малко докато бях бременна в 9тия месец  EmbarassedАма то е нормално,аз накрая едвам дишах вече  Laughing

# 54
  • Мнения: 60
Мъжът ми хърка доста!!! Но аз му хванах цаката побутна го от тук - от там и работата се оправя newsm10

# 55
  • Мнения: 4 621
Хърка, когато спи по гръб. Като го побутна да се обърне нещата се оправят. Ако ли не - одялцето и в другата стая Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 397
Хъркаме си и аз и той,но не си пречим. EmbarassedГоркото дете. Mr. Green

# 57
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
Това ми е болната тема. Голямо хъркане ,голямо чудо. Изнесох го в хола да си прави каквото иска. Колко време го карам да отиде на лекар,не иска,много го е страх. Бил онеправдан на дивана,изгонен от спалнята. А аз ,че не спя заради детето,а и да не спя,че да го ръчкам по цяла нощ.А като каже,че не ми се спяло и затова чувам хъркането, ми идва да го ликвидирам.

# 58
  • Мнения: 116
Хъркаме си и аз и той,но не си пречим. EmbarassedГоркото дете. Mr. Green
То казва че не чува, а ние си хъркаме на смени - Първо аз до към 4, а после се будя и бутам лакти за тишина

# 59
  • София
  • Мнения: 211
И моя хърка якоооо smile3511 По цяла нощ го бутам,ръгам, ритам...ама направо ми писна и нямям сили вече  Cry Майка ми прати подобно спрейче от Англия- 11 лири, ама не помагаааа.Направо незнам- не е дебел, но си има шкембе.Май лекар си трябва...

# 60
  • 1st floor
  • Мнения: 9 098
.А като каже,че не ми се спяло и затова чувам хъркането, ми идва да го ликвидирам.
  hahaha hahaha hahaha

# 61
  • София
  • Мнения: 2 967
Моя хърка, но колегата ми не харка Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 62
  • Мнения: 7 201
Мъж ми хърка като дъскорезница  Crazy Затуй се изнесе да спи в хола.
Същия случай.Не можех да спя от него!Сега пък не мога спокойно да изгледам и един филм. Mr. Green

# 63
  • Мнения: 138
Когато съм хремав и ми е запушен носа са ми казвали ,че леко похърквам..
BTW -  харесва ми едва доловимото потреперване на въздуха създадено от любимата ми , то е като нежното ромолене на диво планинско поточе ..

# 64
  • Мнения: 219
Хърка най-редовно...че даже не ми вярваше като му казвах Shocked
Бутам го да го разбудя за да престане,така се справям Grinning

Общи условия

Активация на акаунт