Трудно ли заспиват бебетата ви ?

  • 3 280
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 235
Докато стана на 6 месеца някъде си заспиваше сама в кошарата, но след това...принципно дондуркане ни спасява, но като съм сигурна, че и се спи /търка си очичките/.
Колкото за повиването, мисля, че тук не става дума точно за класическото повиване със събирането на крачетата, а просто да се приберат ръчичките до тялото... И наистина имаше един период, когато бабата така приспиваше госпожицата! Иначе докопваше някоя играчка и забрави, че и  се спи... та после още по-голям рев!

# 31
  • Мнения: 317
Цитат на: M&M
Колкото за повиването, мисля, че тук не става дума точно за класическото повиване със събирането на крачетата, а просто да се приберат ръчичките до тялото...


точно за това става въпрос, миличка. обаче другите не четат, ами бързат да проявят своето "невежество" Mr. Green

# 32
  • Мнения: 3 211
Имали сме най-различни периоди на заспиване. Като малко бебе с биберон, галене на челото и държане на ръката, по време на коликите отгоре ми и после я премествам на леглото й. Около 6-7 мес.пак искаше на ръце или в количката дори и през нощта, или пък на една голяма възглавница и да я люлея на краката ми, после направо с възглавницата в леглото да не се събуди (много ефикасно м/у другото, ако не сте го пробвали, препоръчвам го). Малко по-късно с шишето с млякото. Сега с шише с чай и биберон в другата ръка. Давам й ги и излизам от стаята, сега пак почна да ме вика да я люлея след като си изпие чая.

# 33
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
ОЩе като бременна си бях купила някакви дискове с музика  за бебета и ги слуШах нон стоп, След като  се прибрахме от родилното установих 4е като и пусна музиката спира да пла4е...Та реШих да се възползвам от ситуацията, Ритуалът беШе  след къпането и ве4ерното хранене   следваШе целувка, посля я поставях в коШарата пусках музиката и намалявах осветлението.В на4алото оставах в стаята но така 4е тя да не може да ме вижда, но после направо излизах, като оставях бебефона вклиу4ен.(майка ми направо ЩеШе да ме анатемоса за идеята)
Отна4ало проплакваШе, но постепенно се успокояваШе и заспиваШе.Сега ве4е го е придобила като рефлекс, целувка музика исгасям лампата и излизам от стаята , на втората мелодия ве4е спи като пън.
Когато оба4е сме на гости и се налага да заспи извън коШарата е цяло мъ4ение...

# 34
  • Мнения: 46 437
Цитат на: Нинчето1
Цитат на: nikol78
..........За прибирането на ръцете - накарай някой да те върже теб за една нощ и после кажи как е ......


......ИЗОБЩО НЕ ГО СТЯГАМ ДЕТЕНЦЕТО, НЕ ВИЖДАМ КАК ЩЕ СЕ ДЕФОРМИРА, ИгАтИ И ПРОСВЕТЕНИТЕ


И ти няма да се деформираш, ако спиш с вързани ръце, колкото и да не съм просветена, не бих направила нещо, което не искам някой да ми направи на мен.
Нищо не казваш -  пробва ли да си вържеш ръцете?

# 35
  • Мнения: 317
ДА, ПРОБВАХ ДА СИ ВЪРЖА РЪЦЕТЕ. МНОГО МИЙ ДОБРЕ ТАКА #Silly  #Silly  #Silly
ПРОБВАЙ, МОЖЕ ДА ТИ ХАРЕСА
НЕ ВИЖДАМ ЗАЩО ДА НЕ ГО ПРАВЯ, СЛЕД КАТО БЕБО НЕ СЕ ПРОТИВИ, ТАКА Е КРОТЪК И БЪРЗО ЗАСПИВА, ДАЖЕ СЕ СМЕЕ  #Milti  #Milti  #Milti
НЕ МОГА ДА ПРОЧЕТА КАКВО СИ ПИСАЛА ЗА ДЕФОРМИРАНЕТО, НАЛИ БЕШЕ МНОГО НА ТИ
ИЛИ СЕГА ЕДИНСТВЕНИЯ ТИ ДОВОД Е, ЧЕ НА БЕБО НЕ МУ Е ДОБРЕ ТАКА. КАК ЛИ ПЪК ЗНАЕШ, СЛЕД КАТО НЕ СИ ГО ПРОБВАЛА Crazy  Crazy  Crazy  Crazy

# 36
  • София
  • Мнения: 6 999
Цитат на: nikol78
Цитат на: Нинчето1
Цитат на: nikol78
..........За прибирането на ръцете - накарай някой да те върже теб за една нощ и после кажи как е ......


......ИЗОБЩО НЕ ГО СТЯГАМ ДЕТЕНЦЕТО, НЕ ВИЖДАМ КАК ЩЕ СЕ ДЕФОРМИРА, ИгАтИ И ПРОСВЕТЕНИТЕ


И ти няма да се деформираш, ако спиш с вързани ръце, колкото и да не съм просветена, не бих направила нещо, което не искам някой да ми направи на мен.
Нищо не казваш -  пробва ли да си вържеш ръцете?


Нинче, незнам колко е голямо бебето ти, но съм чела, че много деца действително се успокояват при повиване, защото новородените изпитват така наречения 'страх от разпадане', което отшумявало в по-късен етап.

Моята дъщеря, която сега е на 10 месеца от известно време се завира да спи в някой ъгъл на леглото си, а преди спеше 'разпростряна' - как й е удобно - незнам.

# 37
  • Мнения: 46 437
Цитат на: Нинчето1
........НЕ МОГА ДА ПРОЧЕТА КАКВО СИ ПИСАЛА ЗА ДЕФОРМИРАНЕТО, НАЛИ БЕШЕ МНОГО НА ТИ
ИЛИ СЕГА ЕДИНСТВЕНИЯ ТИ ДОВОД Е, ЧЕ НА БЕБО НЕ МУ Е ДОБРЕ ТАКА. КАК ЛИ ПЪК ЗНАЕШ, СЛЕД КАТО НЕ СИ ГО ПРОБВАЛА Crazy  Crazy  Crazy  Crazy


Кое не можеш да прочетеш за деформирането???? Ти сама измести темата, много добре те разбрах от самото начало за ръцете и неслучайно първия ми отговор към теб беше именно за ръчичките:

Цитат на: nikol78
Бебетата обожават да спинкат с ръчички нагоре, не бих отнела това удоволствие на моето бебе. А периода, за който говориш минава много бързо и неусетно, без никакви допълнителни средства Wink


А след това ти сама попита какво може да причини повиването на крачетата, без да уточняваш защо питаш и начина на повиване, е, отговорих ти.  

Детето си е твое, ако искаш като му вържеш ръцете, лепни и една лепенка на устата, че може да ти наруши спокойството.
Повече нямам желание да чета за варварски методи ......... ти да не си натиснала без да искаш Caps Lock-а  Laughing

П.П. Връзването съм го пробвала - става, но при по-специални случаи Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 317
хаха, никол, не си добре
ето, специално за теб пиша с малки букви
Цитат
Детето си е твое, ако искаш като му вържеш ръцете, лепни и една лепенка на устата, че може да ти наруши спокойството.

сега, ти ако правиш така, ние не сме варвари, както ти се изрази #Silly
аз ще пиша до немските списания да им кажа какво мислиш Mr. Green
Цитат
П.П. Връзването съм го пробвала - става, но при по-специални случаи

хаха, кой за какво си мисли и кой измествал теми  
ако искаш чети, бе никол. да не съм те карала.
не е варварски метода, ами ти не си информирана.
като се осведомиш ми се обади
 Mr. Green  Mr. Green  Mr. Green

# 39
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Моя бебо, докато бяхме в болницата се опитах да го разповия защото мислех, че не му е добре така, но той изпадна в паника и нададе такъв рев. След като се прибрахме в къщи, го обличах с дрешки, първите 1-2 плака, но после свикна и сега много му харесва, мятка си весело ръчичките и крачетата. А още по щастлив е като е голичък. Разбере ли, че ще го събличам и спира да плаче и започва да се смее и да си говори. Според мен както свикнеш бебето така. Аз лично предпочитам да е възможно най блиско до естественото.
nikol78 и Нинчето1, няма нужда да спорите, всеки има право на мнение. Нека всеки си гледа детето както намери за добре.

# 40
  • Мнения: 21
Цитат на: Нинчето1
Преди беше голям проблем докато заспи. размахва с ръце, върти главичка наляво-надясно, рита с крачета.............
 повивам го с една голяма пелена или одялце. ръцете около тялото, не го стягам много, но да не може да си ги извади.
от тогава е много спокоен.
Grinning

Майка ми има много просто и логично обяснение: Плаши се от ръчичките си. И аз не й вярвах, но аз приспивам щерката с часове, а тя я гушне за 2 минути и..
И изобщо не става дума за повиване, а просто ръчички и крачета да не мърдат за малко.
А след като заспи и го сложите в креватчето то си се намества както най обича: с ръчички над главата.
За 10 минути няма да се деформира.

И като сте почнали да давате примери с нас и аз да дам:
Преставете и че искате да спите, а постоянно има нещо което мърда и ви разсейва дали ще заспите? А ако това са собствените ви ръце? Няма ли да Ви е по добре някой да ги спре за малко?

Но всеки решава сам.

Успехи на всички!

# 41
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Цитат на: magi99
Цитат на: Isa
Не е с цел да ви дразня, но никога не съм приспивала Дариа /на 10 месеца е вече/. Ама по никакъв начин - не съм я носила, не съм я люля, дори количката не съм поклащала. Като й се спи - заспива, ако не й се спи не ще.
Дори преди около 2 седмици имахме период от няколко дни вечер нещеше да заспива - вземахме я при нас в хола и след около половин час сама показваше, че е готова за сън.
Може да съм просто късметлийка с такова дете, но си мисля, че има значение това, че никога не е "приспивана".

 Аз мисля, че си късметлийка.С моята приятелка заедно раждахме първите си деца, с разлика 12 дни. Е, нейната заспиваше където си поиска - на проходилката, на столчето за хранене, понякога даже и на земята. Спи ли й се нищо не я интересуваше и си заспиваше детето.Докато моята хубостница беше точно обратното. Когато стане време за сън, или по-точно видя че й се спи, я слагах в леглото. Е то беше такъв рев, че направо откачах. Дори когато се изморяваше от рев, пак не заспиваше. Накрая вече се принудих да я взимам поне за минутка, докато се успокои, че тя посиняваше от рев. И двете деца от самото им раждане съм ги слагала в леглото без да ги приспивам, но ефекта е нулев.


И Маги 99,до кога приспиваше малката?Аз вече се отчаях ,стана вече на 8 месеца и не мога да я отуча от ръцете.Вече ми е тежка и неиздържам.

# 42
  • Мнения: 1 404
Това е и моята болна тема Sad Бебка е много трудна със заспиването и минахме през какви ли не периоди-на ръце,в люлка,на шезлонг,в количка,песни,приказки и т.н.До края на 5 месец си заспиваше самичка в леглото и после изведнъж започна да плаче и да не иска да заспива.Сега обаче заспива на гърдата спокойно от около седмица и аз горещо се моля този райски период да не свършва скоро Praynig  Praynig  Praynig

# 43
  • Мнения: 1 404
Цитат на: Нинчето1
Цитат на: nikol78
Естествено, че е вредно за крачетата, не сте ли ходили на ортопед? Не четеш ли статии? Има достатъчно изписано по въпроса ........ а да не говорим какви снимки са поместени в статиите, които показват резултата от повиването  Sad
За прибирането на ръцете - накарай някой да те върже теб за една нощ и после кажи как е ......


ДА, ЧЕТА СТАТИИ!!!! ИЗ НЕМСКИТЕ СПИСАНИЯ ЗА БЕБЕТА. ЗА СПРАВКА СПИСАНИЯТА СА ОТ ТАЗИ ГОДИНА, МОГА ДА ТИ ПРАТЯ АКО ИСКАШ #Silly  #Silly  #Silly
КАКВИ СА РЕЗУЛТАТИТЕ ОТ ПОВИВАНЕТО? КАТО СИ СПЕЦИАЛИСТ, НА ВРЕМЕТО КАТО СА ГО ПРАВИЛИ ТА КАКВО, ДА НЕ БИ ДА ИМА НЯКОЙ ДЕФОРМИРАН ЗАРАДИ ТОВА
ИЗОБЩО НЕ ГО СТЯГАМ ДЕТЕНЦЕТО, НЕ ВИЖДАМ КАК ЩЕ СЕ ДЕФОРМИРА, ИгАтИ И ПРОСВЕТЕНИТЕ

Много мразя да се впускам в такива спорове,но именно защото са повивани бебетата навремето сега има толкова деформирани,както ти се изразяваш хора или иначе казано-деформации на тазобедрените стави.И това постоянно повтаряне-немски списания,немски спецове blahblah -извинявай ама звучи доста несериозно и малко смешно даже.

# 44
  • Мнения: 317
бе я прочети всичко, което съм писала, пък тогава многознайствай, Bili
ий, аман от такива като теб
ти от личен опит ли говориш, да не си повивала кучето си като малка  #Silly
и ти звучиш смешно, ама на

Общи условия

Активация на акаунт