Нещо наистина страшно.

  • 4 114
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 314
Ужасно, наистина.
Дали майката има вина или не, може да се спори, а и не става ясно как точно е станало всичко. Но е сигурно едно - собственикът на кучетата ако има такъв и общината имат вина в случая.  
Не виждам каква връзка има произхода на жената със случилото се.

# 46
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ужас. много кофти ми стана, когато го гледах по новините.

# 47
  • Мнения: 2 849
 ShockedУжасно е .Какво да кажа и после има хора ,които защитават уличните кучета  ooooh!

# 48
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
....поредната любителка на  ужасяващи истории не  се въздържа да задържи прочетеното за себе си, просто беше задължително да го сподели и ужаси максимален брой хора.  smile3516

Наистина, поне предупреждавайте в заглавието да не се чете от бременни или хора с по-слаби нерви. Много хора се разстройват много от подобни новини!

# 49
  • Мнения: 393
Пак се разделихме на два полюса. Любителите на помиярите и останалата част.
ВИНАГИ съм била на мнението-ако толкова милеете за бедната гадинка-ВЗЕМЕТЕ СИ я в къщи. Хранете я, водете я на КАИШКА, СЪБИРАЙТЕ екскрементите (лайната) в пликче-и после в боклука.
Да, ама не. Не искате домашен любимец в подредения си дом, много проблеми.
Обичам животните, но БЕЗПРИЗОРНИТЕ ПОМИЯРИ НЕ.
Докато живеехме в България/София (в "престижен" район-ЦЕНТЪРА), дъщеря ми на два пъти я нападаха "безобидни" помияри. Детето отиваше да се качи на училищния микробус, спрял пред входа ни. Същите гадинки преди това се опитваха и мене да нападат, но им мина мерка след няколко яки шута, а опита им да скачат по колата ми завърши с няколко разбити муцуни-просто рязко отворих врата на колата и ги нокаутирах. Съпруга ми също имаше кратка схватка, но след няколко шута, на "любимците" им мина мерака.
Гадинките нападат БЕЗЗАЩИТНИ (деца и възрастни).
След второто нападение над щерката (8 годишна тогава), без ВСЯКАВО угризение на съвестта си, им забърках манджа с достатъчно количество отрова (приложна химия Mr. Green) и се постарах САМО ТЯХ да нахраня (не исках някой домашен любимец "да даде фира"). 
В ЦИВИЛИЗОВАНИТЕ държави, ако ДОМАШЕН любимец нападне (или направи опит да нападне), СОБСТВЕНИКА има големи ядове-като се започне от глоби (солидни естествено), принудително взимане на любимеца и след това......евтаназия (на "домашния любимец", не на стопанина естествено   bouquet)

 

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 07:32 от dessivl

# 50
  • Мнения: 288


  Къде, деси, ПАК сме се разделили на два полюса??? Къде са в тази тема "любителите на помияри", дето не искат проблема да бъде решен и кучетата да се скитат по улиците? Я , моля те, цитирай. Май пишеш така, наизуст, колкото да се намираш на работа?Щото до сега се водеше цивилизован диалог, но вече ми прекипя. Ей заради такива диваци има проблеми, щото искате като през средновековието...с отрова. Ами ако случайно отровата попадне в устичката на дете? Ти може и да внимаваш, ама има и по-диви кучемразци.
  Ей, ядосах се.

 

# 51
  • Мнения: 101
Като го четях цялата настръхнах и заплаках - как може да се случи нещо толкова ужасно! Каква болка е изпитало детето и майката..

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 17:25 от beni_vasi

# 52
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Защо обвинявате майката, не мога да разбера. Излязла жената да свърши някоя работа, какво да ги заключи ли, или пък да ги върже за леглото да не излизат, или може би да носи двете деца на гърба си и така да свърши нещо. А направо се чудя, защо не е чакала детегледачката да дойде да наглежда децата, преди да излезе по двора да си гледа кефа.

Откъде да знае, че някой отглежда подивели кучета наблизо, защото тези кучета едва ли са случайно там, все някой ги храни, за да му пазят имота.

Колкото до бездомните кучета в градовете, говоря за София, защото тук живея - нека любителите на сладки бездомни кученца да минат през Студентски град, или друг квартал по избор  през зимата и да разберат какъв е ужасът да те преследва и напада глутница от 15-20 нагли, едри и охранени псета. Или пък през пролетта когато се раждат малките кученца и бъдат изпохапани по краката, защото са минали точно покрай кашона, където се намират малките кученца.

И моля, когато тези противни помияри наплашат до смърт вас и вашите малки дечица, тогава пак се събирайте по градинките да се изказвате в тяхна защита.

И аз съм за евтаназия ... с лопатата обаче.

# 53
  • Мнения: 3 268
Напълно съм съгласна с тези,коита смятат,че вината е в безброй многото бездомни кучета.Майката наистина има вина,че не езатворила вратата и кучетата са влезли,но главно вината е в това,че прекалено много търпим тези животни в нашето ежедневие.На Минзухар мога да кажа само,че не съм любителка на страхотии и за нейно сведение това беше показано по телевизията пред цяла България.Може би е трябвало да пощадят нежната й психика и да не го казват в новините.Обърни се за оплакване към БТВ и Нова телевизия.Дадоха подробен репортаж.Как не ги е срам!

# 54
  • Мнения: 101
Не, аз ще ви се противопоставя за евтаназията. Да, кучетата са виновни, но не са единствените виновници - ами хората? Повечето хора си взимат домашни любимци и после като вече са им се нарадвали ги пускат на воля да ходят. Ами общината и управниците - те какво правят по въпроса - едно НИЩО! Да, има хора които мислят за тях и правят разни приюти, но са твърде малко и са в лоши условия. Според мен, Варна се е справила отлично с проблема  - там ги кастрират, ваксинират и кучетата ходят с обеци или каишки, което показва че не е опасно и е ваксинирано.
ИСКАМ да поясня че КОГАТО ЕДНО КУЧЕ Е КАСТРИРАНО ТО НЕ Е АГРЕСИВНО, а става добричко и отпуснато. С него можеш да правиш всичко, включително и да го тъпчеш - то няма да те ухапе.
Казвам го от личен опит, тъй като се занимавам с обучението на кучета за водачи на слепи хора и следотърсачи.
Така че стига с тази агресия - нека помислим реално и решим въпроса на мирна основа!

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 23 655
beni_vasi според мен бъркаш! Като са кастрирани не значи, че не хапят. Пак си остават агресивни щом са кастрирани като възрастни, трябва да се кастрират като кутрета за да има смисъл. Иначе се развиват под влиянието на хормоните и премахването на ....... тестисите им не ги прави автоматично мили и дорби. И проблема остава. Както каза преди време една съфорумка "какво като са им махнали т****те, аз НЕ се страхувам, че ще ме изнаслият, а че ще ме ухапят.".

# 56
  • Мнения: 101
САМО ЕДНО НЕЩО ЩЕ ПОЯСНЯ - ИМАХ ПРЕДВИД ОЩЕ ОТ МАЛКИ ДА СЕ КАСТРИРАТ, НЕ САМО КАТО ГОЛЕМИ. НО ЩОМ ГИ КАСТРИРАТ, ТЕ НЕ ХАПЯТ! ТОВА МИ Е МИСЪЛТА - КОГАТО НА ЕДИН ЧОВЕК МУ ОТРЕЖЕТЕ ЕЗИКА, ТОЙ НЕ МОЖЕ ДА ГОВОРИ, КАТО МУ МАХНАТ ЗЪБИТЕ - СЪЩО, НО ПРИ КУЧЕТАТА Е ОБРАТНОТО, АКО КАСТРИРАШ КУЧЕТАТА И КОТКИТЕ И ИМ ОТРЕЖИШ МУСТАЦИТЕ - ТЕ СЕ "РАЗБОЛЯВАТ" - ТОВА СА ЖИЗНЕНО ВАЖНИ ОРГАНИ ЗА ТЯХ И ТЕ НЕ МОГАТ ДА ХАПЯТ И ДА СА АГРЕСИВНИ...
ИНАЧЕ И АЗ СЪМ СИ ПАТИЛА ОТ ТЯХ. НО НЕ ГИ МРАЗЯ, НЕ МОГА ДА ГИ МРАЗЯ.
АКО МИ СЕ СЛУЧИ НЕЩО ТАКОВА КАТО НА ТАЗИ МАЙКА СИГУРНО ЩЕ УМРА, НО ТОВА НЕ Е РЕШЕНИЕТО СПОРЕД МЕН.
 В ЯДА СИ И АЗ СЪМ УДРЯЛА КУЧЕ, ЗА ДА ПУСНЕ ЕДНО КОТЕ КОЕТО БЕШЕ ЗАХАПАЛО. КОТЕТО УМРЯ ОТ КРЪВОЗАГУБА, А СТОПАНИНА СЕ ХИЛЕШЕ СРЕЩУ МЕН ЧЕ НИЩО НЕ СЪМ УСПЯЛА ДА НАПРАВЯ. И АЗ МУ УДАРИХ ЕДИН ШАМАР. ТОЙ ПОСЕГНА ДА МЕ БИЕ, НО ИЗЛЯЗОХА МНОГО ХОРА И СЕ ОТКАЗА ОТ НАМЕРЕНИЕТО СИ.
КАЗВАМ ЧЕ И ХОРАТА СА ВИНОВНИ ЗА ТЕЗИ СИТУАЦИИ. НА ЗАПАД, АКО СИ ГЛЕДАЛА ЯНТРА, ДАВАТ ПО АНИМАЛ ПЛАНЕТ ЕДНО ПРЕДАВАНЕ ЗА СПАСИТЕЛИ НА ЖИВОТНИ, ЧЕ ХОРАТА ГИ ГЛОБЯВАТ ЗА ЛОШО ОТНОШЕНИЕ КЪМ ЖИВОТНИТЕ, ВЗИМАТ ИМ ГИ И ИМ ТЪРСЯТ НОВИ СТОПАНИ. ДОРИ ГИ СЪДЯТ, ХОРАТА ПЛАЩАТ ГЛОБИ И ЛЕЖАТ ПО ЗАТВОРИТЕ. ТОВА ЕДВА ЛИ ЩЕ СТАНЕ СКОРО У НАС, НО МИ СЕ ИСКА И ТУК ДА Е ТАКА.

# 57
  • Мнения: 193
В един много по - добър свят от този, в който живеем, хората и животните ще съжителстват в мир и хармония.
В този добър свят, в който ще бъдем, въобще няма да има бездомни кучета, защото няма да има хора, които да ги изоставят.
А ако въпросната циганка имаше детегледачка, изобщо нямаше да обсъждаме този проблем.

Бездомните кучета трябва да изчезнат, защото са опасни и то много, как точно ще стане това е проблем на компетентните органи.

Все пак важно е кой вариант е по - евтин.
Нека си даваме парите за доброто на бездомните деца (които също не би трябвало да съществуват), а не за доброто на бездомните кучета (колкото и да обичам животните)!!!

Честно казано, мен идеята за евтаназията ме подтиска... обаче повече ме подтиска идеята за изядени деца...

# 58
  • Мнения: 690
Според мен, кастрирането е решение на проблема в перспектива. Днес пред блока има 2 кучета, на пролет стават 10. А другата година??? Именно с кастрирането ще се намали популацията им. Не знам дали спират да хапят. Може би не. Но поне няма да се размножават. Обичам кучетата, но обичам и детето си. Искам да ходя на два крака, а не с помощни средства. Не бих посегнала на куче. Всъщност - излъгах. Преди две години имах инцидент с домашен любимец на съседка, воден на каишка. Не знам какво не му хареса на кучето в поведението ми, но скочи и ме ухапа. Резултата беше - ритнах го, изквича и полетя. Дъщеря ми беше свидетел и после много плака - и за мама и за Маша (така се казваше кучето) Добре че се случи на мен, а не на детето, защото ако беше на него, сигурно щях да му откъсна главата на булончето.
Виждам, че докато аз пиша, Alito е написала много точно всичко което се върти и в моята глава. Обичаме животните, а къде останаха хората, които имат нужда от помощ и внимание?

# 59
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
В един много по - добър свят от този, в който живеем, хората и животните ще съжителстват в мир и хармония.
В този добър свят, в който ще бъдем, въобще няма да има бездомни кучета, защото няма да има хора, които да ги изоставят.
А ако въпросната циганка имаше детегледачка, изобщо нямаше да обсъждаме този проблем.

Бездомните кучета трябва да изчезнат, защото са опасни и то много, как точно ще стане това е проблем на компетентните органи.

Все пак важно е кой вариант е по - евтин.
Нека си даваме парите за доброто на бездомните деца (които също не би трябвало да съществуват), а не за доброто на бездомните кучета (колкото и да обичам животните)!!!

Честно казано, мен идеята за евтаназията ме подтиска... обаче повече ме подтиска идеята за изядени деца...

И аз мисля така. Това за детегледачката беше иронично, защото все пак става въпрос за самотна, бездомна и нископлатена циганка, която обвиниха че оставила децата за няколко минути безнадзорни, като че ли на другите майки децата им са завързани за ръката.

Общи условия

Активация на акаунт