ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 6

  • 14 311
  • 509
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 453
ДОБРЕ ДОШЛИ В НОВАТА НИ ТЕМИЧКА НА ВСИЧКИ[/size][/color]



НЕКА СЕ ХРАНИМ ЗДРАВОСЛОВНО, ЗА ДА СВАЛИМ КГ-ТЕ БЕЗ ЙО-ЙО ЕФЕКТ


Изчислете сами нужния Ви прием от калории за деня
Жени

Стъпка 1
РП = 655 + (9.6 X кг) + (1.8 X височина в см) - (4.7 X години).

Пример
Ако сте на 32 г
Имате ръст 162.5 cm
Тежите 84 kг
Вашият РП е 655 + (806) + (293) - (150) = 1604 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата)= РП X1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Ако сте изключително активни (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако жената,в горният пример има заседнал начин на живот то нейният общ разход ще бъде РП (1604) по 1.2 = 1925
1925 ккал са енергията необходима, за да се поддържа сегашното й тегло.

Мъже

Стъпка 1
РП = 66 + (13.7 X кг) + (5 X височина в см) - (6.8 X години).

Пример
Ако сте на 25 г
Имате ръст 190 cm
Тежите 90 кг
Вашият РП е 66 + (1233) + (950) - (170) = 2079 ккал

Стъпка 2
Ето как да определите целият си разход за деня:
Умножете РП по коефициента, отговарящ на вашата физическа активност:

   1. Заседнал начин на живот с малко движение = РП X 1.2
   2. Лека физическа активност (леки упражнения или спорт 1-3 дни в седмицата) = РП X 1.375
   3. Ако се движите със средна натовареност (не много тежка физическа дейност/спорт 3-5 дни е седмицата)= РП X 1.55
   4. Тежка физическа дейност (усилени тренировки/физическа работа 6-7 дни в седмицата) = РП X 1.725
   5. Изключително активни мъже (много тежки физически упражнения, спорт и физическа работа, 2-разови тренировки и т.н.)= РП X 1.9

Пример
Ако мъжът в горния пример има заседнал начин на живот, то неговият общ разход ще бъде РП (2079) по 1.2 = 2495
2495 ккал е енергията, необходима за да се поддържа сегашното му тегло.
Защо всички тези формули?

Те ще ни помогнат да определим калорийният си разход и съответно да си поставим цели за загуба или покачване на тегло. Невъзможно е да обърнем законите на термодинамиката и разхода на енергия, за това е необходимо да ги манипулираме. Всеки килограм от мастните ни запаси се равнява на около 7000 ккал, това означава, че трябва да изразходим тези 7000 ккал от масните ни запаси. За това има няколко начина: а) диета в) физическа активност с) диета+физическа активност.
 

 




Ето и новата ни таблричка, с която Мими отново се е справила перфектно:


Линк към старите темички:
ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ

ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 2

ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 3

ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 4

ЗА ОТСЛАБВАЩИ И ОТСЛАБНАЛИ 5




УСПЕХ НА ВСИЧКИ МОМИЧЕТА И МНОГО МИНУСИ ДА ИМА В НОВАТА НИ ТЕМА!!!
[/size][/color]



Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 14:47 от Kpuccu

# 1
  • Мнения: 3 453
Вече имаме един победител с кг-те : Мами-Цвети -това е за теб миличка



Сега е наш ред, хайде да се стягаме отново и през тази седмица да има само минуси!Ние сме силни момичета!


# 2
  • Мнения: 1 454
За всички принцеси : Нека да се мотивираме и да правим компания на Мами следващата тема!
Целувки!
До скоро


Браво Крисс!

 Hug Hug Hug

# 3
  • Мнения: 237
Запис и в новата темичка Simple Smile
Браво на Криси и на Мими за оформлението   bouquet
И честито и на Мами-първата отслабнала в нашата красива табличка! Heart Eyes
Аз чак сега видях че е трябвало да се пускат мерки и затова ще си стоя със старите за да ме е яд че не са същите и сега  Mr. Green Да има какво да догонвам и за стимул.... Crazy
Хубав ден слабушки!!!  Wink

# 4
  • Мнения: 1 975
Запис и от мен в новата темичка и заявка за мноооого свалени килца и сантиметри Peace

Крисси чудесно си я оформила, Мими табличката е прекрасна  Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 3 453
Благодаря Ви момичета Hug  bouquet

Кате, не се притеснявай мила, ето тъкмо имаш стимул за новата седмичка Hug

# 6
  • Мнения: 1 279
Айде и аз да ви се натреса! HugНали съм отслабваща! Rolling Eyes
Не мой то тъй - искам да съм на всяко гърне мерудия!
Искам и в такваз таблица да ма изтипосът!
Да-а-а...

# 7
  • Мнения: 3 453
GoldyV, МНОГО СЕ РАДВАМ ДА ТЕ ВИДЯ И ТУК Hug Добре дошла и успех Peace  bouquet За следващия път ще напишем кога и пращай мерките да те изтипосваме Mr. Green

Момичета, Голди ми е калежка от ВМ-НВД Wink

# 8
  • Мнения: 2 099
Честита ни нова темичка.  bouquet
Крисси чудесна работа.  bouquet
GoldyV добре дошла при нас. Ще чакам да се включиш в табличката ни в следващата ни темичка. Успех с диетата и много минуси.
Галичка, толкова се зарадвах на морето че затова изобщо не се сетих. Ох, дано наистина Вики да не настине или се разболее отново, че направо ще се пръсна от притеснение. Лекарката каза, че било хубаво да отиде на море, но също така спомена, че сега е още по-податлива на зарази и да я пазим много.
Daisi4ka страхотно пожелание, дано скоро всички се видим при Отслабналите. Мамито ще ни е за пример.
 

# 9
  • Мнения: 1 279
mimival моите са като пушки на морето!По цял ден тичат и са потни /няма спасение/, киснат се във водата нон-стоп, и сладоледи ядат - и дори хрема не хващат.Виж, като се прибрахме в града и веднага си дава отражение, може и от мръсотията да е.То сега във Варна повече от коли няма.Голям отврат!

# 10
  • Мнения: 2 099
Добро утро,
Днес денят ми се очертава доста натоварен- чистене, приготвяне на багажи, пазаруване, свиждане и незнам дали ще успея да пиша. Много съм щастлива, че утре заминаваме на море, чак не ми се вярва. Не съм виждала Сл.бряг от няколко години и нямам търпение да отидем. Заредила съм се с камера и фотоапарат и после, като се върнем /след седмица/ ще показвам снимки. Мисля, че за Вики там ще е раят- ще има и вода и пясък - любимите и неща. Ох, дано си изкараме добре и без инциденти, Praynig че за първи път ще ходим с дете на море.
Стига толкова за морето...
Вчера хапнах добре на обяд/кюфте, салатки/, за вечеря се почерпих с коктейл от порт.сок с водка и днес кантарчето отново показва твърдо 52кг., така че вече си смених линийката. Няма да вземам кантарчето на морето, но съм си мушнала в чантата сантиметъра. Laughing
Лек ден на всички.  bouquet

# 11
  • Мнения: 1 279

Страхотна почивка ти желая mimival-че!

# 12
  • Мнения: 2 099
Мерси много GoldyV. Ох, отивам да посвърша нещо.

# 13
  • Мнения: 1 416
Добро утро,мили и сладки мой приятелки  Two Hearts Two Hearts Two Hearts
Мими и Криси темичката е страхотна и с всяка следваща е все по хубава иска ми се поне още -5 кг да имам за сваляне  WinkМими направо ми стана неодобно като сте ме изтипосали в началото на темичката  Embarassedмерките са ми старички имам по -2 см на талията,ханша и бедрото и -1 на прасеца ,ама аз съм си виновна че не ти пратих мерки  Sick
Мименце приятно изкарване на морето миличка пожелавам ти от сърце почивка изпълнена с много весели и полужителни емоции  Hug Hug
Криси от сърце ти желая 58 на кантарчето в неделя   bouquet
Голди добре дошла  welcome welcome welcome
Момичета скучно ми е самичка най отдолу в табличката чакам ви при мен  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 14
  • Мнения: 1 279
Голди добре дошла  welcome welcome welcome
Момичета скучно ми е самичка най отдолу в табличката чакам ви при мен  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Идвам, идвам!...Може след година-две, ама...!

Общи условия

Активация на акаунт