Много плаче в яслата-какво да правя

  • 9 802
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 019
Моля ви дайте ми съвет какво да правя,синът ми е на 1ги5м и от месец е на ясла,но плаче почти постоянно там и се притеснявам,чудя се да го спирам ли,въпреки че ми се налага да работя.Много ми е жал като го видя плаче та се къса,а като отида да го взема веднага спира,дали това е период на адаптация?

# 1
  • Мнения: 25
Не се притеснявай ще свикне.Моята дъщеря тръгна на 1г и 8мес.и доскоро ми ревеще сутрин като я оставям.И на мен ми се е доплаквало като я слушам да реве ама стисках зъби.От колко време сте на ясла?Как са учителките?

# 2
  • Мнения: 2 019
от месец е,учителките са добри,но ми е гадно че той постоянно реве,не само когато го оставям

# 3
  • Мнения: 1 172
Ако плаче постоянно и не само при раздялата (докато затворят вратата след него), бих го спряла. Учителките какво ти казват за идеята да спре да ходи на ясла? Те би трябвало да имат по-правилно мнение, базирано на дългогодишен опит.

# 4
  • Мнения: 2 019
казват,че бил още бебе и искал майка си,че още не е свикнал,сериозно обмислям да го спра,ще ми се още малко да почакам.А първите дни не плачеше

# 5
  • Мнения: 25
Ами аз съм детски учител,но такива деца,които да реват постоянно не съм имала е поплакват си ,но аз ги вземам и започваме да си приказваме и те забравят.После към обяд пак се присещат,но им казвам,че мама е на работа и че ще й се обадя и докато се върна те са заспали.Много е важен подхода на учителя.Това е само мое мнение.Но според мен не го спирай.После за детската ще ти е още по-трудно.И пак казвам това си е мое лично мнение.

# 6
  • Мнения: 2 019
 chrisa-да нещо както ти го казваш е, разликата е,че на моменти посинявал от плач,неспокоен,не играе Sad.Днес дори казват ,че се превивал все едно,че го боли нещо,а сутринта беше толкова весел нищо му нямаше

# 7
  • Мнения: 1 172
А в детски центрове оставяла ли си го? Само там ли реве, или винаги си плаче за теб - независимо дали го оставяш при баби, в детски кътове и т.н.?

Мисля, че ще свикне, ако го предразположат, chrisa е писала за това.

Но пък ако проблема е в това, че не могат да го успокоят, май няма да е лесна тази адаптация Sad  За мен би било много тревожно, ако плаче по цял ден - някак ненормално ми се струва детето цял месец да е в такова състояние и емоционално, и физическо Sad

# 8
  • Мнения: 2 567
Аз бих го отписала. Цял месец рев, та и чак до посиняване ми се струва направо като тормоз за детето.
Не съм пращала моята на ясла, но смятам, че ако до няколко дена едно дете не спре да реве значи не му е дошло още времето за социализиране.

# 9
  • Мнения: 2 019
и на мен ми е много гадно,че трябва да работя и да си оставям детето така,при баби не е така,дори и с други деца като е играл няма проблем-само там.Не ми се иска да го спра,все се надявам че ще свикне,иначе ако го спра после всичко наново

# 10
  • Мнения: 25
А вдигал ли ти е температура?

# 11
  • Мнения: 2 019
да беше седмица вкъщи преди 10дни-летния вирус,но пък иначе казват,че се храни добре и спи долу-горе добре следобед,мисля да го пробвам пак само до обед известно време,ако пак е така го спирам малко,вече почнах да се чудя дали изобщо някога ще се адаптира

# 12
  • Мнения: 2 567
Не смятам, че ако сега го спреш и го пуснеш като малко по голям всичко ще се почне на ново.
Племенницата ми също много плачеше за майка си. Дори и при мен или при баба си ако е. Направо се захласваше и няма успокояване.
Тръгна на градина на две години и осем месеца и сестра ми много се притесняваше и мислеше, че няма да се получи. Да ама стана. Детето беше вече по голямо и много лесно го разсейваха в градината с интересни неща. Твоето е още малко и няма според мене с какво толкова да могат да го разсеят. А и като стане малко по голямо, вече ще бъде израснало тази толкова голяма необходимост да е с тебе и не ми се вярва така тежко да приема раздялата, както сега когато си е още бебе.

Според мене варианта баба, ако ти наистина, ама наистина няма как да не почнеш работа докато детенцето ти стане поне на две и нещо е много по-добър.

# 13
  • Мнения: 1 172
и на мен ми е много гадно,че трябва да работя и да си оставям детето така,при баби не е така,дори и с други деца като е играл няма проблем-само там.Не ми се иска да го спра,все се надявам че ще свикне,иначе ако го спра после всичко наново
На твое място бих го спряла временно ... След 2-3 седмици бих опитала пак, за кратко (1-2 часа). Междувременно ще можеш да проследиш дали има други съпътстващи проблеми - било то никнене на зъбки, било то нещо друго. Обяснението, което персоналът ти дава, май не ти помага и ще трябва и сама да го наблюдваш Sad

Само мога да си представям колко ти е гадно и на теб, и на малкото човече Sad С моят син започнахме да се разделяме много рано. Тогава само на мен ми беше мъчно, той не разбираше какво става. Сигурно, ако по-късно трябваше да свикваме, бих се предала преди него Sad
Дано по-скоро да преустановите този тормоз и за двама ви по най-добрия начин - било то с адаптация, било то с отписване.

# 14
  • Мнения: 2 019
благодаря на всички за отговорите,ще направя така както е най- добре за него,като начало ще пробвам да го оставям за по няколко часа

Общи условия

Активация на акаунт