ДЕТЕТО МИ ХОДИ НА ПРЪСТИ - какво да правя???

  • 9 241
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 567
Добре е да направиш и консултация  с детски невролог не само с ортопед. Успех и дано е здравичко момченцето ти.

Този съвет е много добър.
В доста случаи ходенето на пръсти е сигнал за нещо нередно. Моята дъщеря също ходеше на пръсти, когато проходи и всички много и се радваха, че била като балеринка, а то се оказа, че има сериозни проблеми.
Консултацията с невролог показа генетично заболяване, а ортопедите и отпуснаха сухожилията.
При вас може да няма нищо нередно, както и ви желая да е, но не е лошо консултация със специалисти.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 553
Не се притеснявай ще си проходи нормално след месец , два. Някой деца така си прохождат като балеринки . Peace

# 17
  • Мнения: 5 026
така ходят,докато си стъпят стабилно на крачето в обувка.

# 18
  • Мнения: 505
Може да стане балетист човека, какво толкова  Laughing
Сега сериозно - напълно нормално. Ние не използваме проходилка и дъщеря ни пак ходи на пръсти.  Нормално.

# 19
  • Мнения: 1 092
Моята дъщеря също ходеше на пръсти,сега нямаме никакъв проблем Peace.Явно е често срещано при мъниците  bouquet

# 20
Ива ходеше на пръсти да 2г и 3- 4 месеца. Обикновено не е повод за безпокойство, но може да се дължи и на скъсяване на някакви мускули на сухожилията на крачетата. Ние 2 пъти правихме консултация с ортопед, накара я да клекне няколко пъти и разни други упражнения. Препоръча ни по 10 пъти на всяко краче да натискаме стъпалото да достигане на прав ъгъл. Най-добре се консултирайте.

# 21
Разбирам те колко е притеснително и някак си дразнещо, прави и забележки, лошо е ако и стане навик. Като се движат така и имаш чувството, че всеки момент ще падне, много е кофти...

# 22
  • Мнения: 139
и моето дете ходеше на пръсти даже се шегувахме, че ще става балерина, но всичко си отмина с времето. Виждала съм и други деца да ходят по този начин, така че няма страшно. Всичко ще си дойде на място

# 23
  • Мнения: 524
Първо да кажа за ортопедичните обувки, не знам защо всички препоръчват обувки с твърда подметка, купувам ортопедични обувки от магазин за ортопедични обувки и подметката е по-скоро мека, кожата на обувките е твърда. По темата моята дъщеричка проходи на пръсти, сега си ходи нормално, но винаги съм нащрек, защото с голямото ни дете имахме проблеми и все още имаме. Затова една консултация с ортопед никога не е излишна.

# 24
  • Мнения: 66
.... и моето ходеше на пръсти. Сега е на 3. От време на време пак така пристъпва, но иначе си ходи нормално. Нищо обезпокоително.

# 25
  • Мнения: 436
Не се тревожи, нашият "мъж" също ходеше като балерина, първо се притеснявахме, после ни беше смешен  Party
Но с времето се оправи, стъпи на цяло стъпало. Подкрепям за обувките с твърди подметки, определено подобряват походката и помагат за по-бързото стъпване на цяло стъпало!
Вече е на 5 год. и няма никакви проблеми с походката Peace

# 26
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
"ДЕТЕТО МИ ХОДИ НА ПРЪСТИ - какво да правя???" Можеш да го  заведеш на преглед при ортопед. Ако вече си го направила и знаеш, че няма причина за притеснение, но все още те човърка, просто се зареди с тъпрение докато периода да отмине. Детнцето на мои  приятели е на година и 6 м., има повече от половин година стаж ходене и продължава да стъпва предимно на пръсти.

# 27
  • Мнения: 3 091
Задължително трябва консултация с ортопед!
аз съм ходела изключително само на пръсти - имам изкривяване на гръбнака - т.е. напълно прав е. Това е била причината да ходя на пръсти като дете. Имам много висок свод, който не е успял да компенсира гръбначния проблем. Можело е да се коригират нещата на време, но нашите също много са ми се радвали

Общи условия

Активация на акаунт