Отрязаха дървото....

  • 14 927
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 193
Буболина, знам колко е неприятно. Наскоро се занимавах с подобен проблем. На нашата улица за последните 6 месеца отрязаха 3 здрави стари кестена. Случайно или не, все бяха пред строежи.
Преди да пуснеш жалба до Екослужбата към общината ти, първо провери дали самите те не са издали разрешение за отрязване на дървото. При това положение, можеш да пишеш до дирекция “Зелена система” към Столична община /адресът е бул. "Петко Каравелов" N 5/.

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 00:10 от Elen

# 16
  • Мнения: 393
Буболина, преди няколко дни така отрязаха дърво пред един от входовете на нашия блок SadБеше също толкова голямо и красиво, но им цапало колите ooooh! Та , възмутени съседи се обадили в полицията и аз бях двидетел как след няколко часа на тези, които го отрязаха им пишеха актовете Grinning Според мен можеш още утре да се обадиш в РУ и да съобщиш Hug

# 17
  • Мнения: 19
Здравей, много е гадно това което ти се е случило Cry. За нещастие предстои да се случи и при нас. Ние сме на първия етаж,а един комшия от 4-тия иска да реже дървото което е точно пред блока-стигащо до 3-тия етаж. Става въпрос за Липа. Казва, че причината е в това,че липата му пречи да си вкарва колата в гаража, а вече 24 години(моята възраст) си е вкарва без проблем  Crossing Arms Дано се откаже иначе и ние ще загубим тази прекрасна гледка през зимата и прекрасната сянка през лятото Praynig
А най-интересното е,че винаги слага колата на сянка под Липата...макар и с действието си да запуши съседния гараж Thinking....иначе му пречи дръвчето а newsm78

# 18
  • Мнения: 1 942
Mарш в общината  Naughty

Аз се обаждам като видя клони само да режат и идат на мига. Последния, срещу който подадох жалба засади по 3 дарвчета за наказание нейде си + отрязаните + глоба. и това ме уведомиха в писмен вид

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 818
Аз се обаждам като видя клони само да режат и идат на мига. Последния, срещу който подадох жалба засади по 3 дарвчета за наказание нейде си + отрязаните + глоба. и това ме уведомиха в писмен вид

Силвето  newsm20

# 20
  • София
  • Мнения: 3 833
И на мен ми се случи наскоро подобна история. В двора на Златица, откъдето съм родом и където съм прекарала най-хубавите години от детството си, имаше много, наистина много дървета, на доста години - огромен бор, черница, ароматна липа, красиви шумолящи брези, и още други дори. Израснала съм сред тях, атмосферата в този двор беше неповторима, чувствах се като в райско кътче. И сега баба ми, която остана да живее там, като решила, че й пречат, намерила там някакъв и за нула време отсекли всичко. Без да каже на никого, чуваме се по телефона и тя се похвали как си била "разчистила" двора. Направо нямам думи...

# 21
  • Мнения: 3 098
Аз исках да се отреже дървото,което е на тротоара до входната врата.За България говоря.Посадил го е комшията,говорих с него,той нямаше нищо против,защото е орех и ще създава проблеми.Но преди да се отсе4е това дърво,трябва да имам разрешение от общината.Такъв е закона.
Можеш да се поинтересуваш дали този 4овек е имал такова.Ако ли не,ще го глобят да му е за урок.

# 22
  • Мнения: 5 468
подай жалба в общината че е отрязал дървото без разрешение.
Peace

# 23
  • Мнения: 8 999
Буболина, бъди зряла и мъдра. Много неща в живота ни умират - кога от старост, кога поради нелепо стечение на обстоятелствата. Пий една студена вода/ракия/бира и полей дънера - от него ще поникне ново дърво, което ще расте заедно с децата ти.

# 24
  • Мнения: 3 880
Много гадно. Какво е това своеволие, бе хора? Как така Ще отреже дърво на десетилетия zаради неговия си кеф Close
Буболина, не го оставяй да мине метър, нека да си плати zа "удоволствието".
Тук даже в собствената си градина нямаШ право да отсечеШ дърво ако нямаШ нужното раzреШение, а тоzи тръгнал да оЩетява маса народ Close

Като ти прочетох поста веднага проzвуча в главата ми една моя любима песен от едно време_ Дървото на Ахат. Винаги настръхвам на таzи песен, а строфата "Аz, който растях с ваШите детски игри, макар че дълго живях, сега Ще ме отсекат" направо ми иzправя косата. Тогава виждам липата пред дома на родителите ми, тя наистина растна с нас и сега е огромно дърво и ако някой я отсече Ще се почувствам ужасно (тя, zа Щастие си е наШа собственост).
Иzвинете zа сантименталното отклонение.


В памет на отсечените дървета

# 25
  • Мнения: 7 837
Имаме голям бор в края на двора. Уж е на наш парцел и въпреки всичко не можем да махнем ей така. А и на него живеят две катерички  Simple Smile

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Наистина трябва разрешение от еколозите към общината. Един приятел наскоро вади такова за да отсече 2 дървета в двора който си купи, защото се падаха точно на мястото където трябваше да минава оградата му. Не съм сигурна дали имаше значение вида на дървото, но той си подаде молба, плати някаква такса и чак тогава получи разрешение.
Така че никой не може току така да сече каквото и когато му дойде наум. Още повече на общинска земя.

# 27
  • Мнения: 14 654
Съседът ти е гадина. А пък аз трябва да умолявам баба ми да не сече собствените си дървета, които растат в двора на нейната си къща. Ненормална работа- отряза една череша и една дюля, сега иска да отсече един прекрасен лешник и една 30- годишна круша, защото идвали много оси; една ела, която посадихме със сестра ми преди 19 години (донесохме си я от Семково и тя се прихвана) така и не разбрах защо отсече  doh .

# 28
  • Мнения: 3 423
И сега - конструктивно. Какво може
да се направи постфактум? Писане
на жалба до общината? Писане на
жалба до полицията? Таен кютек?

# 29
  • UK
  • Мнения: 3 959
И трите? Гадина мръсна.

Общи условия

Активация на акаунт