Към раждалите с планово секцио

  • 1 947
  • 34
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 252
Здравейте,момичета.Предстои ми планово секцио,а все още не съм отишла да си запазя дата.Интересуваме колко време преди термина си запазихте дата и колко дни преди термина се прави плановото секцио?

# 1
  • Мнения: 4 111
На мен ми направиха операцията в деня на термина, уговорихме се 3-4 дни преди това. Обикновено плановото секцио се прави около 2 седмици преди термина. Моята гинеколкожка беше на мнение, че момченцата са "по-кекави" и трябва да не се бърза.

# 2
  • Мнения: 864
Аз отидох на преглед в болницата в която ще раждам 9 дни преди термина и ми насрочиха дата за секциото след два дена.

# 3
  • Мнения: 4 451
Решението беше взето съвместно с гинеколога ми. Първото секцио ми беше направено 4 дни преди термина, а второто 10 дни преди термина.

# 4
  • Мнения: 724
Гинеколога ми ми предложи няколко дати и аз си избрах беше 11 дни преди термин.

# 5
  • Мнения: 535
Моето секцио го направиха 2 седмици преди термина.Гинеколога ти най-добре ще прецени!

# 6
  • Мнения: 11 003
Моето планово секцио беше по медицински причини и гинеколожката ми реши да го направи 9 дена преди термина.

# 7
  • Мнения: 4 496
Този,който щеше да ме оперира,той ми определи датите.Аз не виждам как мога да си "запазя"дата...Първият път-5 дни след термина,втория и третия-една седмица преди термина. Grinning

# 8
  • Варна
  • Мнения: 252
За да се уточня-и моето е по медицински причини.Бях последно на консултация в четвътрътк-16.08. и гинеколожката ми каза,че трябва да отида до болницата и там да ми определят датата за секцио.Но доколкото и беше известно първата свободна дата за момента беше 24.08.А аз ще ходя до болницата след 2 дни и се притеснявам да не е много късно.

# 9
  • Мнения: 9 050
Не се притеснявай. Няма да е късно. За планово секцио дават сутрешните часове. Но това изобщо не значи, че ако се налага да ти е не по-късно от определена дата, ще те оставят да родиш нормално  Laughing Ще те сместят. Просто може да си следобед или дори вечерта. Но чак пък да не те оперират...
Аз все се надявах да родя нормално и затова закъснях с датата. Накрая лекарката ми ми се обади и ми каза, че ако не ми направи операцията до края на тази седмица, да си търся друг лекар, защото тя седалищно бебе нормално няма да изражда. И аз - ща не ща, отидох. Първата свободна дата беше в края на седмицата ( 6 дни преди термин ) и така....

Даже като раждах аз си имахме там една като теб, спокойна. Тя била за секцио, обаче не бързала девойката. Никой не и казал, че секцио се прави преди термин. И до термина и оставали 2 дни, а тя дошла в болницата за запис на тонове. И както дошла за запис - хайде в предоперационната на системи. Ама си я оперираха. Нищо че датата беше запълнена от преди седмица. Като се налага - няма да те оставят.

# 10
  • Мнения: 207
Чувала съм че плановото секцио се прави 7-10 дена преди термина! На мен ми го направиха една седмица преди термина! Hug

# 11
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Терминът ми беше за 15-ти, насрочихме секциото за 9-ти, но аз отидох на 8-ми и поисках да ме оперират... Моят гинеколог каза, че 7-12 дни преди термина е нормално за планово секцио  Peace И аз родих така по медицински причини Simple Smile Ако терминът ти е на 31-ви, 24-ти не е късно, спокойно - даже е точно 7 дни

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 512
7 dni po-rano

# 13
  • Канада
  • Мнения: 494
Термина ми беше на 27 и доки ми определи дата 14,но....всичко до 21 беше заето.И така родих 6 дена преди термин.И аз бях секцио по медицински причини,даже цели три Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 498
Още в началото на 9-я мес. знаех датата си на секциото-12 дни преди термина...

Общи условия

Активация на акаунт