Към раждалите с планово секцио

  • 1 955
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 252
Здравейте,момичета.Предстои ми планово секцио,а все още не съм отишла да си запазя дата.Интересуваме колко време преди термина си запазихте дата и колко дни преди термина се прави плановото секцио?

# 1
  • Мнения: 4 111
На мен ми направиха операцията в деня на термина, уговорихме се 3-4 дни преди това. Обикновено плановото секцио се прави около 2 седмици преди термина. Моята гинеколкожка беше на мнение, че момченцата са "по-кекави" и трябва да не се бърза.

# 2
  • Мнения: 864
Аз отидох на преглед в болницата в която ще раждам 9 дни преди термина и ми насрочиха дата за секциото след два дена.

# 3
  • Мнения: 4 451
Решението беше взето съвместно с гинеколога ми. Първото секцио ми беше направено 4 дни преди термина, а второто 10 дни преди термина.

# 4
  • Мнения: 724
Гинеколога ми ми предложи няколко дати и аз си избрах беше 11 дни преди термин.

# 5
  • Мнения: 535
Моето секцио го направиха 2 седмици преди термина.Гинеколога ти най-добре ще прецени!

# 6
  • Мнения: 11 003
Моето планово секцио беше по медицински причини и гинеколожката ми реши да го направи 9 дена преди термина.

# 7
  • Мнения: 4 496
Този,който щеше да ме оперира,той ми определи датите.Аз не виждам как мога да си "запазя"дата...Първият път-5 дни след термина,втория и третия-една седмица преди термина. Grinning

# 8
  • Варна
  • Мнения: 252
За да се уточня-и моето е по медицински причини.Бях последно на консултация в четвътрътк-16.08. и гинеколожката ми каза,че трябва да отида до болницата и там да ми определят датата за секцио.Но доколкото и беше известно първата свободна дата за момента беше 24.08.А аз ще ходя до болницата след 2 дни и се притеснявам да не е много късно.

# 9
  • Мнения: 9 050
Не се притеснявай. Няма да е късно. За планово секцио дават сутрешните часове. Но това изобщо не значи, че ако се налага да ти е не по-късно от определена дата, ще те оставят да родиш нормално  Laughing Ще те сместят. Просто може да си следобед или дори вечерта. Но чак пък да не те оперират...
Аз все се надявах да родя нормално и затова закъснях с датата. Накрая лекарката ми ми се обади и ми каза, че ако не ми направи операцията до края на тази седмица, да си търся друг лекар, защото тя седалищно бебе нормално няма да изражда. И аз - ща не ща, отидох. Първата свободна дата беше в края на седмицата ( 6 дни преди термин ) и така....

Даже като раждах аз си имахме там една като теб, спокойна. Тя била за секцио, обаче не бързала девойката. Никой не и казал, че секцио се прави преди термин. И до термина и оставали 2 дни, а тя дошла в болницата за запис на тонове. И както дошла за запис - хайде в предоперационната на системи. Ама си я оперираха. Нищо че датата беше запълнена от преди седмица. Като се налага - няма да те оставят.

# 10
  • Мнения: 207
Чувала съм че плановото секцио се прави 7-10 дена преди термина! На мен ми го направиха една седмица преди термина! Hug

# 11
  • Bapнa
  • Мнения: 762
Терминът ми беше за 15-ти, насрочихме секциото за 9-ти, но аз отидох на 8-ми и поисках да ме оперират... Моят гинеколог каза, че 7-12 дни преди термина е нормално за планово секцио  Peace И аз родих така по медицински причини Simple Smile Ако терминът ти е на 31-ви, 24-ти не е късно, спокойно - даже е точно 7 дни

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 512
7 dni po-rano

# 13
  • Канада
  • Мнения: 494
Термина ми беше на 27 и доки ми определи дата 14,но....всичко до 21 беше заето.И така родих 6 дена преди термин.И аз бях секцио по медицински причини,даже цели три Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 498
Още в началото на 9-я мес. знаех датата си на секциото-12 дни преди термина...

# 15
  • София
  • Мнения: 12 554
12 дена преди термин беше моето секцио. Гинеколожката ми каза да си избера между три дати и аз избрах тази.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 252
Благодаря ви момичета,за отговорите.Знам, че няма да ме оставят да не родя,но все пак исках да зная как стоят нещата.
ZinaSt ,радвам се,че твоята лекарка не иска да изражда седалищно
защото тя седалищно бебе нормално няма да изражда.
.Мен ме подготвиха психически,че ако до операцията бебето реши да се обърне/в момента е напречно/евентуално седалищно,най-вероятно ще го изродят нормално,защото ми е 2-ра бременност #Crazy
Затова се моля изобщо да не се обръща,така и така вече се настройвам за операция.

# 17
  • Мнения: 1 092
Насрочихме дата точно две седмици преди термина,но малкия ни изпревари и се наложи да ме оперират 23 дни преди термин  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 225
Обикновено плановото секцио се прави около 2 седмици преди термина.
Моето беше 10 дни преди термина - аз си избрах датата.
Успех  Hug

# 19
  • Мнения: 9 050
Благодаря ви момичета,за отговорите.Знам, че няма да ме оставят да не родя,но все пак исках да зная как стоят нещата.
ZinaSt ,радвам се,че твоята лекарка не иска да изражда седалищно
защото тя седалищно бебе нормално няма да изражда.
.Мен ме подготвиха психически,че ако до операцията бебето реши да се обърне/в момента е напречно/евентуално седалищно,най-вероятно ще го изродят нормално,защото ми е 2-ра бременност #Crazy
Затова се моля изобщо да не се обръща,така и така вече се настройвам за операция.

Еми то зависи колко е голямо бебето, обаче според мен си е екстремно това да израждат нормално седалищно бебе. Когато лежах в предоперационна, една девойка така я изпуснаха. Тя с второ раждане и беше на леглото до мен. Подготвяха я за секцио, а тя много носела на болка и не вика от контракциите. Само казваше момичето, че има контракции и то много силни и някой трябва да и провери разкритието. Ама никой не и обърна внимание. Накрая, когато я провериха имаше 8 см. разкритие и казаха, че нямало време да я подготвят за операция. Роди нормално, седалищно, 3, 850. Така че, не е невъзможно. Обаче......хич и не беше приятно изживяване. До колкото знам това не е добре не само за майката, а и за бебето. Рискът от луксация е огромен. Така че, си настоявай за секцио. Седалищното предлежание, при бебе с тегло над 3 кг, се счита за медицински показател за секцио.

# 20
  • Мнения: 3 069
Около 10-на дни преди термина.

# 21
  • Мнения: 1 216
Ако искаш плановото секцио да мине по здравна каса, постъпваш (по документи) седмица преди секциото в болница, трябва да се мине комисия с шефа на отделението и да потвърди секциото и тогава се определя дата. ЗА МД знам, че тази комисия е в сряда. Аз постъпих във вторник и следващата седмица във вторник бече гушках беб.

# 22
  • Мнения: 9 050
Ако искаш плановото секцио да мине по здравна каса, постъпваш (по документи) седмица преди секциото в болница, трябва да се мине комисия с шефа на отделението и да потвърди секциото и тогава се определя дата. ЗА МД знам, че тази комисия е в сряда. Аз постъпих във вторник и следващата седмица във вторник бече гушках беб.


За първи път чувам подобно нещо. Постъпих не само по документи, а реално си постъпих в 8 часа сутринта. В 11 ме оперираха. Само няколко дни преди операцията ходих да ми вземат кръв.

# 23
  • Мнения: 1 216
Забравих да спомена: Секциото ми беше 9 дни преди термина

# 24
  • Мнения: 356
На 16.07 отидох на преглед.Доктора ми каза че всичко е наред и да си избера една дата от следващата седмица.Аз си избрах сряда - 25.07.Термина ми беше на 03.08.
Успех  Hug

# 25
  • Мнения: 400
От 2 седмици до 10 дни преди термина.

Идеята е хем да не е твърде рано, хем да не започне раждането и да се прави секцио по спешност.

Питай лекаря си, те ще ти кажат.

# 26
  • Мнения: 4 555
Рискът от луксация е огромен. Така че, си настоявай за секцио. Седалищното предлежание, при бебе с тегло над 3 кг, се счита за медицински показател за секцио.
Моята докторка не го счита за такова  Confused Бебето ми гони трите кг вече, а има още мнооого до термина. И ще ми е първо раждане.
Ако не се обърне бебето, мисля просто да сменя докторката.
Твоята коя беше? Не ми се ще да обикалям и да питам кой би ми направил секцио заради голямо седалищно бебе  Confused

# 27
  • Мнения: 9 050
Моята е в Тина Киркова. ............. се казва. Но аз при нея ходих на частно и после в Тина Киркова си платих за избор на лекар по техните тарифи ( официалните, пари под масата на никого за нищо не съм давала. ) Но това, че бях на частен прием не е допринесло за по-лесно секцио. По принцип тя отказва да прави секцио, ако не се налага. Но и никога няма да каже, че ще изражда нормално, ако има показания за секцио, само за да и дадеш повече пари или нещо подобно. Аз не исках секцио и тя за това ме остави да изчакам дали няма да се обърне бебето. Накрая ми показваше на видеозона, обясняваше ми защо бебето не може да се обърне, тъй като няма място да го направи и т.н. Не бих казала, че ме е навивала за секцио, само защото и е по-лесно или нещо такова. Жената си ми обясни всичко аргументирано....как се обръща бебето, колко място му трябва и т.н. Просто накрая каза, че рискът става прекалено голям и не е разумно да чакаме повече, защото бебето ще тръгне да излиза седалищно и тогава ще е по-зле.

Но съм сигурна, че има и други лекари, ако не искаш да плащаш за избор на лекар или пък да раждаш в Тина Киркова. В здравния форум ще ти препоръчат поне няколко.

Последна редакция: пн, 20 авг 2007, 09:46 от ZinaSt

# 28
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
За това, че ще раждам секцио се разбра 7дни преди термин, смених си доктора, направих си тест за упойка и си избрах датата след консултация с Иван Станчев  Laughing 3дни преди термин.

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Отидох месец преди термина.Преглеха ме, питаха ме за датата и това е.
Определят ти дата на постъпване,около 2 дни по-рано.

# 30
  • Мнения: 4 555
Моята е в Тина Киркова. Виктория Благоева се казва.
Благодаря ти.
Аз не се притеснявам от плащане, и без това за сега съм се спряла на Вита, където ако остана, ще дам много повече пари. Просто искам нещата да се развият максимално добре и искам да съм готова за всички варианти.
Предпочитам да раждам нормално и ако бебето се обърне, така ще стане, но искам да съм подготвена и за вариант да не се обърне, просто за да не оставям нещата на случайността.

# 31
  • Мнения: 1 925
Обиковено се прави 10 дена преди термин.  Peace

# 32
  • Мнения: 81
Аз родих с планово секцио преди 3 седмици в Тина Киркова, 10 дни преди термина. Въпреки всеобщото мнение относно секциото, аз го избрах пожелание и не съжалявам, втори път пак бих го избрала  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 005
Моето секцио беше 2 седмица преди термина и родих момченце 3.350кг  и 52см. Peace

# 34
  • Мнения: 183
Знаех датата си на секциото 13 дни преди термина.Аз си избрах датата,но родих 1 ден по-рано т.к се наложи да ми правят секцио по-спешност. Родих 7 дни преди термина.

Общи условия

Активация на акаунт