Копиране на чуждо поведение или кой прави лошите деца

  • 7 703
  • 105
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 555
Нормално е детето да прави опит да копира всичко видяно.
Вашата роля като родители е да му покажете кое може да прави и кое не, а не да му ограничавате погледа върху света.

# 16
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не можах да изчета всички отговори, сори, ако се повтарям с някой...

.... За 15 месеца той никога не е проявявал такова нехармонично поведение....


"Хармонично поведение" и дете на година и нещо  Rolling Eyes Замисли се сам и честно си отговори на въпроса как ти се връзват двете понятия.

Аз бих продължила да си водя детето в парка. Да речем, че сега го опазите от "пагубното" влияние на останалите деца, какво ще се случи след време? До кога ще го държите изолирано? Как ще се социализира по - късно? Повярвай ми, шокът за детето ще бъде още по силен и околните влияния още по - големи.
Да го срещаш с други деца, не означава да не го възпитаваш и отглеждаш по начина, който вие намирате за добър. Но може да обяснявате на детето, защо това или онова не ви харесва. Да го научите само да се справя с подобни ситуации.

# 17
  • Мнения: 4 451
Чудесно е, че се опитвате да предпазите детето от караници и конфликти в семейството. Мисля, че му давате достатъчно добър пример и възпитание и няма защо да се страхувате. Но е хубаво да види и "другата страна", за да може един ден да отсее доброто от лошото. Разбира се, като за начало с ваша помощ. Не го спирайте да ходи в парка. Там е толкова интересно за децата, виждат много нови и интерсни за тях неща. Wink

# 18
  • Мнения: 9 902

По повод някакво недоволство Самуил изведнъж започва да се тръшка и пищи, нещо, което никога не е правил преди. Ние се шашнахме. После Мирена се сети, че в парка Самуил е наблюдавал някакво дете да прави такива циркове защото му взели играчките. По друг повод ни блъска и бие по ръцете. Оказа се, че и това е видял, докато играел с дете, което не си дава играчките. За 15 месеца той никога не е проявявал такова нехармонично поведение.


добрата новина е, че Самуил се осъзнава като индивид и пробва различни модели на поведение.
"лошата" новина е, че ще трябва да зачетеш усилията му да бъде различен по свой си начин от вас - двамата родители. В никой от случаите Самуил не е направил нищо нередно, а хармоничността на един характер може да бъде разглеждана по много начини.
не бих спряла детето да се среща с други деца, просто бих удвоила старанието си да обяснявам кое  е добре, и кое не според семейните разбирания; нали не очакваш, че винаги детето ще расте почти без грижи? Светът, слава Богу, не е само правилно изхождане.

# 19
  • Мнения: 2 556
Независимо къде го отглеждате, детето няма да е вечно лесно и доволно, просто няма начин. Дете е все пак, не робот. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 6 206
1. Лоши деца няма.
2. Детето ти пораства.
3. Не се опитвай да го сравняваш с другите на негова възраст, моля те, не го прави! Всяко дете има собствен ритъм на нещата.
4.Ти ще избереш дали ще го държиш в саксия или ще го оставиш  да приеме света такъв какъвто е. Тогава ти и майка му с вашия модел на поведение ще бъдете неговия стълб и то ще вземе каквото трябва от вас, а не от някой друг. И това че се е тръшнало два пъти, не е болка за умиране! Радвай се, че имаш будно дете.

# 21
  • Мнения: 14 654
Намерете компания на Самуил. Никоя групичка не е случайна. Хората се групират по интереси, така че нека играе с деца на ваши приятели. В парка все ще среща деца, чието поведение няма да ти се нрави, но Самуил сам ще усети с кои деца му е приятно да общува. Като чета как го възпитавате, едва ли ще е с "калпазаните".
Според мен дете, което пищи и се храни с лъжица не е нито лошо, нито зле възпитано. Освен на възпитание и пример, това е и въпрос на темперамент.

# 22
  • Мнения: 3 423
Само на мене ли тук ми прави впечатление промъкването
на Валдорфската педагогика и отричането на слабоумните
постижения на българската рекламна индустрия в темата?

# 23
  • Мнения: 6 029
Само на мене ли тук ми прави впечатление промъкването
на Валдорфската педагогика и отричането на слабоумните
постижения на българската рекламна индустрия в темата?


о не. не само на теб.

# 24
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Само на мене ли тук ми прави впечатление промъкването
на Валдорфската педагогика...

Не сте сами  Mr. Green Но не се учидих хич.

# 25
  • Мнения: 6 029
Само на мене ли тук ми прави впечатление промъкването
на Валдорфската педагогика...

Не сте сами  Mr. Green Но не се учидих хич.

чакам ЕБХ.... Whistling

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Мисля, че грешиш, когато приписваш реакции и действия на сина ти копирани от други деца.
Моето дете играе сред деца от много малко, живея в града сред много други хора, всекидневно се събираме с най-различни по характер и темперамент деца.
Имахме период на тръшкане, който отмина сравнително бързо(а големият пък въобще не е минавал през такъв). Не е удряла и не удря и сега, не се бие, не е агресивна, но вижда много деца да правят това.

Трябва да избереш сам за себе си и детето си - дали ще го отглеждаш напълно изолирано и то ще копира само теб, или ще го впишеш в средата на връстниците му и ще се стараеш да го възпитаваш в добродетели, т.е. да му обясняваш кое е добро за него и кое не. Аз съм избрала  втория вариант и нито за миг не съм си мислила да изолирам децата си.

Чела съм те преди, когато жена ти роди у дома.

# 27
  • Мнения: 2 567
Само на мене ли тук ми прави впечатление промъкването
на Валдорфската педагогика и отричането на слабоумните
постижения на българската рекламна индустрия в темата?


Още снощи ми се наби в очите линкчето и се замислих дали Людмил въобще пита сериозно и наистина се интересува от мненията ни или просто е пореден опита за зарибявка с неговите идеи, ама реших да си замълча, че да не развялам хармонията  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 496
  201uuЗащо не оценявате труда на Людмил?! smile3530Човека е отишъл до града,намерил е билборд,снимал го е,качил ни го е тук,за да започнем и ние да се възмущаваме!!! smile3527Това е по-добро занимание,отколкото да заведеш детето си при лошите деца...Че без него току виж сме останали непросветени doh
Всъщност,ти каква "опитност"искаш да споделиш с нас? newsm78И не ми отговори на въпроса:"Как виждаш сина си след 15-20 години?"     nnnuu  201uu

Последна редакция: нд, 19 авг 2007, 14:30 от красим

# 29
  • Мнения: 3 886
Нормално е детето да прави опит да копира всичко видяно.
Вашата роля като родители е да му покажете кое може да прави и кое не, а не да му ограничавате погледа върху света.
ПОдкрепям.Не мисля че можеш да избягаш от истината на света.Подобре сега да ги прави тези неща като всяко дете отколкото после да ти доиде по нанагорно.Всяко дете има свои характер.Не можеш да го предпазваш вечно.Хбаво е че искаш да  не е  попива лошите навици
но такъв е живота.Аз самата например никога не бих си лишила детето от разходка от красив парк и с много дечица.Много се забавлява с тях.До сега никога не ми е създавала лошо впечатление  след игра с тях Peace

Общи условия

Активация на акаунт