"Подивяват" ли децата ви на село...

  • 2 121
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 311
Ех, как ми се иска да можеше и моето дете така да "подивее" някъде за месец.

Вместо това сега си подивяваме (без кавички) двамата на асфалта в София  Crazy.

# 31
  • Мнения: 1 735
Гледам, че са отговорили вместо мен. Благодаря!   bouquet

Дона Флор, знаеш ли какво съм забелязала не само при моето дете, а и при други които живеят на село или идват на гости: когато им дадеш домата(примерно) от магазина, не го ядат. Но заведеш ли ги сами да си изберат, откъснат, измият и изядат, просто става страхотно! Искат още и още и още...
Скоро бях късала някакви краставици и ги сложих в хладилника. На другия ден й давам краставичка(от хладилника) - не ще. newsm78 Помислих малко и отидохме да откъснем заедно прясна краставичка. Почти я изяде цялата (не са от малките).

# 32
  • Мнения: 918
Някой да ми обясни какво означава "контролират контактите им" newsm78

# 33
  • Мнения: 25 599
Под "контролиране на контактите", особено когато става въпрос за съвсем малки дечица, се има предвид, че не се пускат навън да играят с когото намерят, а се събират умишлено с деца, от които няма да "прихванат" лоши навици или вулгарен език. Т.е. - с добре възпитани деца.  Laughing

# 34
  • Мнения: 1 044
Аз по принцип съм против такова "подбиране" и "контролиране". Когато бях дете и майка ми се опитваше да ограничава конктите ми, определено не се получаваше и аз правех точно обратното. Сега обаче малко се замислям по въпроса. На моето село има няколко деца с определено агресивно поведение-бутат се, удрят се, бият се ожесточено понякога и по елементарни поводи. 5-6 годишни са и са оставени без надзор. Баба им си работи в градината, а те вилнеят из селото и правят бели - измъчват животни, късат плодове от чужди дворове, тъпчат посеви и т.н. В събота бяха набили едно 3 г. дете - събрали се 3 срещу него и го набили. Ето тук определено е нужен контрол, а и още нещо май. newsm78

# 35
  • София
  • Мнения: 1 044
След като през пролетта почти 2 месеца бяха нон-стоп със сополи и кашлици, само за 2 дена беснеене на село не чух никоя от тях да кашля, предпочитам това "подивяване". Вече повече от месец са "подивели" на село и много добре им се отразява.

# 36
  • Мнения: 1 172
Някой да ми обясни какво означава "контролират контактите им" newsm78

Подбират другарчетата му.

Определено няма да ми е приятно да общува цял 1 месец с внучето на съседа, което от 2-годишно е научено да псува като каруцар и с гордост демонстрира тези си умения.

# 37
  • Мнения: 6 029
искам и моето дете да подивее, ама няма как да стане... язък.

# 38
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Мая вече трети месец е на село с майка ми, а там е и баба ми. Голям двор, голяма къща, дузини котки и две кучета, курник с кокошки и петли... МОРЕ на стотина метра.. Рай! Как завиждам!!
И детето там ходи чисто голо и доста мръсно, макар често да се къпе в морето и личния си басейн. Живее на свобода и диша прекрасен въздух, обгрижено е с вниманието на двете баби, които се престарават дори. Но маниери пази, не мога да отрека. Вечер се кичи с всичките си бижута, облича рокля и отива на ресторант, където се фръцка и крещи, че е момчето от джунглата...
Определено се отпуска душата му на човечето и подивява. Прави се на котка, кукурига като петел с дни, твърди, че е риба и не иска да излиза от водата, бяга непрекъснато и крещи дивашки крясъци.. Това е страхотно детство!  Heart Eyes

# 39
  • София
  • Мнения: 3 421
...

Знаете ли, че в говеждите лайна има летливи частички, които лекуват и предпазват човешкия организъм от алергии? Може да са на километър разстояние и пак вършат работа. А билките и етеричните масла, а дърветата и всичко останало, дори и най-елементарните тревички... всичко това е направено ЗА човека, но той е избягал ОТ него.
Затова страда и ЩЕ страда.
Shocked Това не го знаех.... Thinking
По същата логика там може ми е пълно с говежди, свински и всякакъв вид тении? newsm78
Гледах филм за лечението на алергиите на ВВС.....баш за това ставаше дума.
Иначе ние си живеем на село до София и се възползваме максимално от това.

И аз четох статия в Нешънъл Джеографик за алергиите и там имаше точно за това, как децата, които имат достъп до крави,телета, говеда - нямат проблеми с алергии.
 Майтап или не, но щом отидем при баба на село и пращам децата с нея да ходят да гледат на съседите теленцето, да го погалят и т.н.
   Не смятам, че децата подивяват - тичат, играят, "събират" слънце и чист въздух. Ядат повече, спят повече - въобще чувстват се прекрасно.
Е, дори да прихванат някоя диалектна дума, то ного бързо после коригират, така, че не е проблем.

# 40
  • Мнения: 516
Гледам, че са отговорили вместо мен. Благодаря!   bouquet

Дона Флор, знаеш ли какво съм забелязала не само при моето дете, а и при други които живеят на село или идват на гости: когато им дадеш домата(примерно) от магазина, не го ядат. Но заведеш ли ги сами да си изберат, откъснат, измият и изядат, просто става страхотно! Искат още и още и още...
Скоро бях късала някакви краставици и ги сложих в хладилника. На другия ден й давам краставичка(от хладилника) - не ще. newsm78 Помислих малко и отидохме да откъснем заедно прясна краставичка. Почти я изяде цялата (не са от малките).
Ами сигурно има нещо такова, защото при майка ми яде абсолютно всичко. А у нас е по- скоро злояд. newsm78

# 41
  • Мнения: 2 722
Цяло лято сме си на село - аз, децата и кучето. Единственото, което е по-различно са две три диалектни думи, научени от съседката и леко отвикване от правилото - Не излизай на улицата, което лесно ще се оправи като си дойдем за постоянно в София. Но чистия въздух и възможността да тича гол на воля по двора са просто незаменими.

Общи условия

Активация на акаунт