луксация

  • 932
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
здравейте мами!на моята дъщеря ,която е на 5 месеца и се разминават гънките на крачетата.преди два месеца е водих на ортопед и той каза ,че всичко и е наред въпреки разминаването,но аз се притеснявам.ортопеда каза ,че не се налага да и се прави снимка.[много ви моля пишете някоя от вас имала ли е подобен проблем и дали /трябва да потърся второ мнение .иначе си отваря крачетата както трябва а доктора каза ,че няма луксация.благодаря ви предварително!!!color]

# 1
  • Мнения: 1 092
кажи от къде си за да можем да ти препоръчаме добър ортопед  bouquet.Според мен е задължително да поискаш второ мнение от специалист Peace

# 2
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
А на ехограф гледа ли бебето?
Гънките на дупето отзад не са критерий за луксация.
ако си отвежда хубаво краченцата докрай, като жабче, значи е много по-вероятно да няма. Може да се посъветваш и с друг лекар, разбира се.

# 3
  • Мнения: 1 174
Незнам дали е така,но моят педиатър каза,че това с гънките не било вярно и критерии за луксация или какъвто и да е проблем! Peace

# 4
  • Мнения: 702
Дъщеря ми имаше разминаване на гънките на краката, но няма луксация. Аз също като теб много се притеснявах и затова я водих на повторен преглед при друг ортопед. За твое успокоение потърси второ мнение.

# 5
  • Мнения: 169
Да.Потърси второ мнение за да си по спокойна Peace

# 6
  • Мнения: 5
аз съм от пловдив.благодаря ви много ,ще потърся и друго мнение по въпроса.препоръчаха ми д-р янакиев,но в момента го няма в българия доколкото знам.така и така имам време да ви попитам и още нещо.моята дъщеря се казва стефани и е както казах на 5 месеца.притеснявам се ,че вече 3 пъти пада от спалнята.видимо нищо и няма и на лекар я водих след второто падане и той ми каза ,че при децата често се случва,но аз се шашкам.на вашите дечица случвало ли се е да падат от леглото?благодаря ви предварително!!!

# 7
  • Мнения: 54
ние падаме почти всеки ден де главата сме ударили де колената сме ужулили но до де се научем да ходим стабилно така ще е на 1г. и 3м. сме и още се клатушкаме

# 8
  • Мнения: 524
аз съм от пловдив.благодаря ви много ,ще потърся и друго мнение по въпроса.препоръчаха ми д-р янакиев
Потърси друг лекар или виж какво ще ти каже Янакиев и после, ако се налага отиди в Горна баня, не разчитай на Янакиев, него повече го интересуват парите. Само те съветвам, ти си реши.

# 9
  • Мнения: 702
на вашите дечица случвало ли се е да падат от леглото?
Случвало се е и то не един път, и не само от леглото  Grinning
При по силен едър в главата изчаквай да мине един час преди да я сложиш да спи. Следи за повръщане, залитане и отпадналост. Ако се появи някой от тези симптоми веднага потърси лекарска помощ.

Общи условия

Активация на акаунт