Покажете свежи идеи за преграждане на хол,но....

  • 108 283
  • 108
  •   1
Отговори
# 75
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
за да не губите пространство от хола,бих ви предложила едната стена от хола да се направи вграден гардероб с плъзгащи се врати до тавана.в него да се монтира спалня с механизъм(амортисьори).вечер вратите влизат една в друга и спалнята се сваля.останалата част от стената може да стане гардероб.Simple Smileсестра ми постъпи така.изпълнението направиха в мебелна фирма-излезе им колкото една готова спалня с гардероб.на вратите залепиха огледла и хола стана оптически по-голям.

Обмислях нещо такова.
Дали може малко по-подробна информация, евентуално снимка и разбира се къде са го изработили, защото не всяка фирма би се заела с такова нещо.
И да не забравя, удобно ли им е често да вдигат и свалят леглото.

# 76
  • София
  • Мнения: 1 326
за да не губите пространство от хола,бих ви предложила едната стена от хола да се направи вграден гардероб с плъзгащи се врати до тавана.в него да се монтира спалня с механизъм(амортисьори).вечер вратите влизат една в друга и спалнята се сваля.останалата част от стената може да стане гардероб.Simple Smileсестра ми постъпи така.изпълнението направиха в мебелна фирма-излезе им колкото една готова спалня с гардероб.на вратите залепиха огледла и хола стана оптически по-голям.

Обмислях нещо такова.
Дали може малко по-подробна информация, евентуално снимка и разбира се къде са го изработили, защото не всяка фирма би се заела с такова нещо.
И да не забравя, удобно ли им е често да вдигат и свалят леглото.

Все пак при мен стои въпросът не само да се прегради хола, с цел да станат две стаи, но и да се шумо изолират....и този вариант както го разбирам май няма да стане

# 77
  • Мнения: 47 980
ние преградихме с два гардероба и бюро, отпред е детската, а отзад в по- малкото помещение е спалнята ни
в бившата детска стая стана хол
мислехме да правим стена, но след време може да не я искаме и ще трябва да я махаме
за шумоизолиране мисля че само стена с врата ще е удачно

# 78
за фирмата изпълнител няма да ви я препоръчам,защото при изпълнението имаше проблеми и с времето на доставката и с качеството.мисля че всяка фирма би се заела,проблема е в амортисьорите(турските са по-евтини)не мога да ви кажа от къде се купуват.спалнята не я вдигат всеки ден,покриват я с шалте,иначе  е удобно.по принцип в хола нямат много мебели-ъглова гарнитура  с масичка,TV,DVD.

Последна редакция: вт, 22 яну 2008, 21:55 от tuin

# 79
На мен лично ми харесва идеята с нещо като плитък шкаф - висок колкото барплот и отгоре с раздвижени етажерки с хромирани вертикални тръби и най-вероятно така ще го направя у нас.

# 80
  • Мнения: 423
Ох момичета страшни сте  bouquet  bouquet
Ние живеем в гарсониера и хола ние преграден както на luda- само че рамката е дървена.
Вътрешната стая е на малкия,а тази със прозореца наша спалня. Сега обмисляме ремонт,обстоен и искам тази дървена рамка да изхвърчи от там и пак да преградим,ама искам с нещо практично и пак да остане светло от татък , затова се спрях на това
http://www.ikea.com/PIAimages/30353_PE103235_S3.jpg
влюбих се в тази етажерка ли как да го нарека. Хем ще имам място за саксийки и за разни дреболийки къде да си редя,хем ще е светло, и пак е преградено.

# 81
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз така ще преграждам  Grinning

# 82
и ние ще преграждаме,но с гипсокартон и врата(задалжително)още не сме сами на етажа.

# 83
  • София
  • Мнения: 9 857
Много хубава тема,смятам да се запиша и аз.
Предстои ни покупка на жилище,най-вероятно двустайно.Ще имаме детска,кухня и спалня.Ще ми се обаче спалнята да бъде и нещо като дневна,сега ми се заражда тази идея,след като преминах през няколко идейни етапа Mr. Green.По-горе имаше линк със спалня под подиум,нещо подобно на тази детска стая:
http://www.napravisam.bg/?id=pdetskastaia&p=17
Някой виждал ли е на живо такова нещо,дали е удачно,практично?Иска ми се отдолу да е спалнята,а отгоре на подиума малки диванчета може би...

# 84
  • Мнения: 48
Имах комшии, които си бяха преградили хола от спалнята. От вратата започваше голяма секция от край до край срещу нея беше разположена холова гарнитура. След нея по посока терасата беше разположена вид решетка /от пода до тавана/ изработена от дърво по която пълзяха цветя, а от другата страна беше спалнята, срещу която се падаше гардеробът,който беше част  от секцията. Само между секцията и решетката /решетката е перпендикулярна на секцията/ имаше оставено разтояние, за да се стига от вратата до спалнята и терасата. Не помня какъв вид бяха цветята, но като идея много ми харесваше. Вече не съм в същия град иначе можех да направя снимки и да ти ги покажа. Надявам се, че горе-долу си добила представа как изглежда.
 
 
 

# 85
  • Мнения: 2 724
Много хубава тема,смятам да се запиша и аз.
Предстои ни покупка на жилище,най-вероятно двустайно.Ще имаме детска,кухня и спалня.Ще ми се обаче спалнята да бъде и нещо като дневна,сега ми се заражда тази идея,след като преминах през няколко идейни етапа Mr. Green.По-горе имаше линк със спалня под подиум,нещо подобно на тази детска стая:
http://www.napravisam.bg/?id=pdetskastaia&p=17
Някой виждал ли е на живо такова нещо,дали е удачно,практично?Иска ми се отдолу да е спалнята,а отгоре на подиума малки диванчета може би...
Преди 16 години направихме подобен подиум ,отдолу на колелца се прибира спалнята ,а отгоре има мека мебел.
В момента това е стаята на сина ми ,много е удобно, през деня е като всекидневна, а вечер- спалня.

# 86
  • София
  • Мнения: 9 857
aleks ,може ли да дадеш снимки ,моля! Grinning

# 87
  • Мнения: 2 724
Разбира се, че мога ,но трябва да почакаш до понеделник ,защото фотоапарата не е в мен.
Ако успея да изровя по- стари снимки, ще ти покажа Peace.

# 88
  • София
  • Мнения: 9 857
Разбира се,не ми е спешно,никак даже.Благодаря ти! Grinning
На вас майстор ли ви го прави?

# 89
  • Мнения: 2 724
Не, ние си го правихме, по -точно моят мъж.
Всъщност трябва да се направи здрава метална конструкция, върху която се поставя дюшеме и върху него може паркет или някакви плоскости, които да се залепят. На спалнята се закрепват здрави колелa на всеки ъгъл и общо взето е това.
За да разположиш мека мебел, все пак ти трябва достатъчно площ  .
Рових за снимки, но на компютъра са качени много малко и почти не се вижда подиума.
Ето тук се виждат стълбичките:
 http://img05.imgshare.eu/i/Nuneto/dsc05236_ecbf5.jpg

Другата седмица ще снимам и ще ти покажа в детайли Peace.

Общи условия

Активация на акаунт