За нормално раждане?

  • 2 407
  • 65
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 190
Аман вече от тая тема, повтаря се по 10 пъти седмично. ooooh!
Чудно ми е защо за някои майки най-голямото удовлетворение в този живот е че са родили "нормално".
ГОЛЯМОТО предизвикателство идва после и се състои в това да отгледаш едно дете и да му помогнеш да стане стойностна личност с нравствени ценостти и идеали.
На другия спор мога само да погледна с презрение.

# 46
  • Мнения: 2 100
Аман вече от тая тема, повтаря се по 10 пъти седмично. ooooh!
Чудно ми е защо за някои майки най-голямото удовлетворение в този живот е че са родили "нормално".
ГОЛЯМОТО предизвикателство идва после и се състои в това да отгледаш едно дете и да му помогнеш да стане стойностна личност с нравствени ценостти и идеали.
На другия спор мога само да погледна с презрение.

 Peace

# 47
  • Мнения: 13 804
Не мога да разбера защо така захапахте жената поместила темата.
Въпросът е повече от ясен и зададен на жени раждали със секцио по желание или с епидурална упойка - Никой не пита тези със секцио по предписание и поради други проблеми възникнали по хода на раждането и предопределили необходимостта Предполагам, че  изборът се предпопределя от страха от неизвестната болка , а в последващи раждания от известността за болката. Има и жени които смятат че раждането секцио е по безопасно за бебето , предполагам че има и други фактори , които могат да се споделят без грубости...

# 48
  • София
  • Мнения: 622
Не мога да разбера защо така захапахте жената поместила темата.
[/quote
Хмммм, не мисля,че така зададена темата цели споделяне,има си елемент на критика. Авторката "захапа" темата за гордата майка,което е абсурдно. Мисля че реакциите са напълно оосновани и заслужени.

# 49
  • София
  • Мнения: 4 035
Не мога да разбера защо така захапахте жената поместила темата.
Въпросът е повече от ясен и зададен на жени раждали със секцио по желание или с епидурална упойка - Никой не пита тези със секцио по предписание и поради други проблеми възникнали по хода на раждането и предопределили необходимостта Предполагам, че  изборът се предпопределя от страха от неизвестната болка , а в последващи раждания от известността за болката. Има и жени които смятат че раждането секцио е по безопасно за бебето , предполагам че има и други фактори , които могат да се споделят без грубости...

Аз ще ти кажа защо я захапаха така.Защото едно е да питаш каква е причината да направиш един или друг избор,а съвсем различно е да си позволяваш да даваш оценки и квалификации за хора,които не познаваш и да определяш дали една жена ИМА ПРАВО да е горда по това как е родила,независимо пожелание или не!Това,че си напънала 5 пъти все още не те прави майка.Гарантирам ти ,че 90% от изоставените деца по домовете са родени хем вагинално,хем без упойка!!!

# 50
  • Мнения: 4 555
Не мога да разбера защо така захапахте жената поместила темата.
Аз пък не мога да разбера момента на самохвалство в темата кой как е родил.
От една страна се хвалят, че са родили нормално и това ги прави повече майки, защото не са използвали обезболяваши, от друга твърдят, че не боляло толкова много, пък и без това после се забравяло. Еми като не боли толкова много и после се забравя, защо е това непрекъснато изтъкване  newsm78

# 51
  • Мнения: 4 555
Гарантирам ти ,че 90% от изоставените деца по домовете са родени хем вагинално,хем без упойка!!!
Това е 100% точно така  Peace

Цитат
Защото едно е да питаш каква е причината да направиш един или друг избор,а съвсем различно е да си позволяваш да даваш оценки и квалификации
Още повече, когато самата причина е очевидна. За какво човек може да използва упойка, ако не срещу болка. Просто самият въпрос е реторичен и поставен с цел самоизтъкване.

# 52
  • Мнения: 730
Упойките са създадени за хората и никога не бих родила без упойка,а и предпочитам да е секцио.Не мисля,че трябва да изпитам адските мъки, за да съм горда майка!Няма абсолютно безболезнено раждане.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз и за друго се зачудих.Защо не пуснеш тема "Колко съм горда,че ми правят зъбите без упойка!"Защо упойките при раждане са толкова заклеймявани,а при зъболекар и дори лидокаина и аулина при козметчиката не са?!И пак ще подчертая,че аз лично родих без упойка също защото това беше мой личен избор по ред причини,а не за да съм горда Rolling Eyes

# 54
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Аз отивам да се срамувам в ъгъла, понеже ми "извадиха"бебето.  Embarassed Никакъв повод за гордост нямам,язък!

# 55
  • Мнения: 1 949
Не мога да разбера защо така захапахте жената поместила темата.
Въпросът е повече от ясен и зададен на жени раждали със секцио по желание или с епидурална упойка - Никой не пита тези със секцио по предписание и поради други проблеми възникнали по хода на раждането и предопределили необходимостта Предполагам, че  изборът се предпопределя от страха от неизвестната болка , а в последващи раждания от известността за болката. Има и жени които смятат че раждането секцио е по безопасно за бебето , предполагам че има и други фактори , които могат да се споделят без грубости...

Заради това изречение я захапах аз лично :
А не да го извадят /секцио/ и после горди майки, че  са родили деца!

# 56
  • Мнения: 13 804
Тези теми за секцио и естественото раждане за истински кошмар ...
Нека уважаваме избора на всеки и аз също смятам че майка се става не само от това че си родил...

# 57
  • Мнения: 3 268
Родих сина си нормално,без грам обезболяващи през 1990 г. 14 часа продължи раждането,болката не мога да я опиша с думи.Детето се роди 4 кг 55 см.Затова,когато през 2002г. трябваше да родя дъщеря си,реших отново да е нормално вагинално с епидурална упойка.12 години не забравих болката и не виждам защо, като има възможност да страдам по-малко,да не се възползвам от това.В крайна сметка живеем в 21 век.

# 58
  • Мнения: 4 496
А не да го извадят /секцио/ и после горди майки, че  са родили деца!

В крайна сметка живеем в 21 век.
...Не всички,не всички.... newsm08

# 59
  • София
  • Мнения: 4 899
Детето ми е РОДЕНО със секцио, а не извадено. #Crazy А когато секциото е по медицински показатели и нямаме избор, тогава какво?!
Горда майка съм и още как! newsm44

Абсолютно подкрепям Гигилче!!!  yes

Секциото е вид РАЖДАНЕ!!! Това, че всяка сама прави самостоятелно личния си избор на родоразрешение, не прави едните майки ПО- от другите. Ще раждам с планово секцио по желание и нито ме е срам да го кажа, нито ме е срам, че ще го направя, нито това ще ме направи по-малко майка на детето ми. И нито една причина за това мое решение НЕ е страх от болката. Да не говорим, че една коремна операция може да боли много повече от едно вагинално раждане - просто едното боли по време, а другото след самото раждане!!! Но и при двата случая се РАЖДА - нали даряваш нов живот, независимо по какъв начин!!!

Общи условия

Активация на акаунт