Забременяване след секцио

  • 9 005
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 524
Фиеста успех за 2то бебче, аз си мисля да поизчакаме ама Божа работа  Laughing
 За секса ти ми акза че ве било ок при вас, аз малко съм стресната но така или иначе поне още седмица едва ли ще правим поради куп причини, но ми е притеснено като след толкова време въздържание а и болката при раждането (аз родих със секцио по спешност) дали ще имам същото "отношение" към секса?  Blush
За пазенето то е ясно че всеки решава но нали кърмя та мисля да говоря с доки за спирала, някой да е мислил по този въпрос?
красим  - какъв ехограф- коремен или вагинален?

# 16
  • Мнения: 23
Доколкото си спомням, аз "нападнах" мъжа ми! Бях в болница 24 дни защото бебо беше в кувьоз - 4 дни на задържане и 20 дни заради бебето. Когато се прибрахме у дома, изпитах такова облекчение, че най-после сме в норм. среда и секса се получи просто естествено.. После някой ми каза, че по принцип е добре да се изчакат 40 дни (без секс, без вдигане на тежко и напъване) заради риск от смъкване на влагалището.. Слава Богу, въпреки че вършех всичко това, съм добре.
Докато кърмиш е добре пак да се пазите, напр. да не свършва в теб. А за след като спреш да кърмиш ти препоръчвам хапчета. Все пак и гинекологът ти трябва да те насочи, но спиралата и опасна, особено ако искаш да имаш отново бебе.
Късмет в леглото! Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 3 524
ох дано .... Praynig
а за спиралата- защо мислиш така?а ти какви хапчета използваш?

# 18
  • Мнения: 23
Ползвах Yasmine, много бях доволна - циците ти растат, не се пълнее, влияят много добре на тялото.Сега не пия

# 19
  • Мнения: 4 546
спирала мисля, че не може, ако кърмиш - нали и тя има хормони

# 20
  • Мнения: 4 496

красим  - какъв ехограф- коремен или вагинален?
С вагинален ме гледа.С коремен ме гледаше само в 9-ия месец на бременността.Може и на 3д да ме гледа,тъкмо му го бяха докарали... newsm78

# 21
  • Мнения: 1 216
За секса след секцио (1вото беше по спешност) нападнахме се веднаха щом престанах да тека в цвят Simple Smile Сега още нему е дошло времето (родих пак секцио преди 20 дни). Беше прекрасно и го чакам с нетърпение
 Спирала до колкото знам ,не е препоръчително за кърмене и след секцио, не знам защо.

За забременяването знам, че трябва да се изчака поне 2 години, за да се възстанови матката. След 1вото секцио забременях на 5тия месец и изпитвах ужасен дискомфорт, усещах как ми се разтяга матката  и болеше  и се наложи аборт. 4 одини по-късно си имам малко бебче и всичко е наред. Със забременяването - получи се от 1вия път!
Успех!!

# 22
  • София
  • Мнения: 3 524
Шоши благодаря ти за изчерпателния отговор.
Добре а като кърмя тогава дори и хапчета да приемам пак ще е вредно за бебока не е ли така? newsm78

# 23
  • Мнения: 4 546
Шоши благодаря ти за изчерпателния отговор.
Добре а като кърмя тогава дори и хапчета да приемам пак ще е вредно за бебока не е ли така? newsm78
да, не трябва да се пият хормони.
Шоши, ти ме разби. на мен док ми каза, че ако се забременее по-рано е по-добре да се роди, абортът бил изключително нежелателен, защото можело да се засегне разреза на матката и това да доведе до големи усложнения.

# 24
  • Мнения: 814
Принципно не би трябвало да имаш никакъв проблем със забременяване след секцио. На мен лекарят ми каза, че е желателнода се изчака година-две, но от гл.т. пълно възстановяване на организма.

# 25
  • Мнения: 3 219
Облаче, не искам да те плаша ,но ще ти разкажа моята история. С голямото ми дете нямах никакви проблеми със забременяването.
Родих със секцио по медицински показания-тесен таз,едър плод, висок  диоптър и Вена Кава / това беше основната причина всъщност/. След раждането нямах някакви особени проблеми, повъзстанових се. С второ дете не бързах-имах още  да уча и куп други причини. Когато детето стана на около 6, решихме,че вече няма да се пазим. И така.......дълги месеци, чаках......, но забременяване нямаше. Детето тръгна в първи клас, малко след това забременях. Естествено, че много се радвахме, казахме и на роднините/ беше по Коледа/. Но малко след това получих кафяво течение и ,въпреки многото лекарства ...загубих бебето месец и нещо по-късно Cry. Обяснение подходящо за случилото се не получих. Реших, че може би природата така е решила и плода нещо не е бил добре. Впоследствие имах и възпаление,което излекувах успешно. След около половин година, даже повече, отново забременях. Но на втората седмица -отново проблеми. Скоро получих ужасен кръвоизлив,наложи се да вляза в болница за задържане, биха ми инжекции Прегнил, пих Дуфастон и разни други. Позакрепих се, но по време на цялата бременност се наложи да се пазя.
  Та мисълта ми беше, че шева от първото секцио вероятно е причината за тези проблеми. Там и двата пъти ми се е закрепяла плацентата, и от това "ръбче " се е отлепяла и двата пъти. Втория път доктор ми каза да се моля в по- късните месеци с нарастването на плода плацентата да се повдигне лека-полека нагоре,иначе можеше в късните месеца отново да се отлепи. Добре, че успях да си износя детето,че даже и пренося.Отново  родих със секцио. Опериращия лекар още по време на операцията ме посъветва да не си и  помислям за трето, много лоши сраствания съм имала и следващо забременяване е още по-рисковано.
Надявам се никоя от вас да няма моите проблеми.
Успешно забременяване.
Само да допълня, че след второто секцио се възстанових доста по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт