Още една лятна седмична темичка 20-26.08

  • 3 647
  • 98
  •   1
Отговори
  • Мнения: 815
Добро утро , момичета!!!



Каня ви на една скромничка закуска Simple Smile Simple Smile

Дано тази седмица е изпълнена само с радост за вас и близките ви!!

А за бартера още си мисля!! Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Добро утро от Севера

тук имахме леееко химическо замърсяване

сега броим оцелелите

# 2
  • Мнения: X
а сега на сериозно
миналата седмица беше третият четвъртък на месец август и тогава се пада премиерата на вкиснатата херинга - национално ястие на нашата област

surströmming или вкиснатата херинга - оставя се заедно с вътрешностите да ферментира за около 8-10 месеца, после се консервира и продава първо през споменатия ден
има специална техника на отваряне на кутията, за да се избегне химическата атака на излезлите газове
после следват разни техники на сервиране върху твърд хляб, с много лук уж за да убие вкуса на гнило и с пресни картофки

няма да си кривя душата и ще си призная, че си купихме и следвахме плътно всички технологични стъпки, но всеки пробва само по една хапка и изплю моментално

а на балкона още смърди след отварянето
не само от газовете, ами и течността почнала да ферментира се изсипала, докато мъжете се спасявали вътре от газовата атака

единствено ни хареса конфитюра от червен лук, който уж вървял към сандвича

та живи сме, макар и леко осмърдени

# 3
  • Мнения: 7 914
ЛюбИтУ
  bouquet за седмичните пожелания и за закусчицата Hug

Joel
 Joy добре се посмях за вашата сметка тази сутрин Hug


Весела и успешна седмица и от мен, момичета  bouquet Hug


тук е мрачно, влажно и хич не става за разходка Sad Sad Sad Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 7 914
pepelyashka
аз не че съм планинарка.. с моите месища ще ми е трудно да се катеря по баири и чукари...ама ми се е затъжило окото за планина... Rolling Eyes

вчера споделях, че за първи път няма да стъпя на родна земя повече от година.. досега най- голямия ми рекорд е бил 8-9 месеца... някак си ми е терсене ....и планините и моренцето като сложа и  ... ама догодина ще си отида поне 2 пъти  Whistling Party

# 5
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Добро утро и от мен. Hug
При нас издържа само 2 дни да не вали. Сега пак си ръми леко Crossing Arms.

Любиту, много добре ми идва закуска, която ме чака готова, като се събудя Mr. Green, много благодаря!   bouquet

Джоел, странни национални ястия имате!  Shocked Гледах ето така, като прочетох колко време стои така рибата. Няма ли някой наистина натровен от това? newsm78

Звездичка, ние поне имаме едно предимство пред вас - имаме планина и езеро.  Mr. Green Иначе за времето сме като огледални Thinking.


Лека седмица, момичета!   bouquet

# 6
  • Мнения: X
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=215924.0

това е рецептата на мармалада от червен лук

Bec, никой не се трови, тези тука явно имат яки стомаси
това всъщност било стар начин за запазване на рибата от едно време - не са имали нито сол за осоляване, нито дърва за опушване след една датска блокада преди 600 г

пише само, че в корема може да има лека революция и препоръчват да се ядат домати преди, по време и след рибката

звезди, БГ няма да ти избяга
гледай си бебока и не мисли тъжни работи

аз си спомням навремето моята носталгия в Дания - изчезна още преди да кацнем като видях нашите сънародници как тръгнаха да слизат още преди самолетът да е рилурал по пистата - директно след кацането, изправиха стюардесите на нокти
или как едно ммм, момченце учтиво обясняваше на екипажа защо няма да си изключи мобилния и че не било опасно щом не сме били излетели

а както ме оставиха на летището да си чакам багажа 3 часа (бях сама с малко дете, малка и ужасно задушна чакалня), и докараха само три колички 3!? newsm78 за 3 полета

дотам бях с носталгията

горе главата

там в датско планините наистина много ми липсваха
сигурно и в холандско е същото
тук поне имаме и планини, и море заедно

но където и да си, свиква се

целувки и лек ден на всички

# 7
  • Мнения: 7 914
Joel
 ама оставиме да  си мечтая де   Crazy... а за планини тук и дума не може да става Rolling Eyes

Bec
 
ама миналото лято времето беше супер... какво му стана тази година ooooh!...дано да имаме пак мека зима поне Praynig

# 8
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
......видях нашите сънародници как тръгнаха да слизат още преди самолетът да е рилурал по пистата - директно след кацането, изправиха стюардесите на нокти
или как едно ммм, момченце учтиво обясняваше на екипажа защо няма да си изключи мобилния и че не било опасно щом не сме били излетели

 hahaha По това се познава винаги, когато има бг на борда Joy - обикновено се чува: "Ейййй, чувай, чувай, сега излизаме!", или пък някой си играе на игричките от телефона. При кацане - ръкопляска се newsm78, включва се телефона при приземяването Crossing Arms, и в момента в който се чуе: "Молим ви да останете по местата си до окончателното спиране на самолета" - всичко живо става.  hahaha

В интерес на истината, освен в бг самолети, никъде в друга компания не съм чувала някой да ръкопляска при приземяване. А вие? newsm78

# 9
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
 Здравейте,
момичета, намерих нещо страхотно, балканска народна музика, в изпълнение на Найджъл Кенеди - любимият ми цигулар. даже има Йовано, Йованке.  Mr. Green Мисля че на много от вас ще им хареса.

http://DMCA-removal-from-Google/details.php?id=97556&hit=1
( ако не сте регистрирани в Замундата, няма да ви се отвори)

Поздрави от нас. Лека и успешна седмичка.

# 10
  • Мнения: 815
Ха-ха, Вес, и на мен това ми направи впечетление ( така ли се пише? Simple Smile ), че хората ръкопляскаха при приземяване.
И то беше само на полети до Бг.
Дори имаше и хора, които започнаха бурни ръкопляскания и викаха ( по-скоро крещяха Simple Smile ) София-София, или България-България.... Simple Smile Simple Smile
Не знам това израз на какво е?
От много обич по Родината ли?

Вес, добре дошла за закусчицата Simple Smile
Днес нали съм рано-рано на работното место, а и сме с часова разлика реших да ви изненадам първа Simple Smile Simple Smile


Joel, ти ме разби с тази развалена риба??
Странни традиции Simple Smile
Представям си и как мирише.....
А защо трябва да се ядът домати?
Какво съдържат?
Много въпроси станаха....

Звезди, не тъжи, мила...
Всичко с времето си...
Догодина ще е двойна радостта!!
Да нацелуваш малкия сладур!!

Лек и спорен ден, девойки!!!

# 11
  • Мнения: 5 475
Добро утро от мен! Hug

ЛюбИтУ,благодаря за  пожеланията и за закуската! Hug

Joel, опасни преживявания с тази риба..  Wink


Тук е студено,цяла нощ гърмя и валя,а сега е мрачно и ръми.
Днес не ми се очертава излизане ,понеже чакам куриер да ми донесе новия компютър.Да видим кога ще дойде.

А за който питаше за празника,тук е неработен ден 15 август ,нали са католици. Peace


По този повод със закъснение  Embarassed ,но пък от сърце много щастие на именничката Мимка!!  Heart Eyes  bouquet

Весела и успешна седмица  на всички!! bouquet Hug

# 12
  • Мнения: 5 183
Привет, моми4ета - коки4ета!
Моят Томи е добре, но антибиотика го пие, 4е той е "докато свърши", а и кашлицата май е без промяна Rolling Eyes Но поне той се 4увства добре, не е отпаднал, ходи на градина с кеф, храни се, спи спокойно, температура не е вдигал от 4 дни. А в сабота бяхме на едно българско събиране и там бесня като отвързан.

Джоел, направо ме разби с тази херинга  Sick Но сладкото от 4ервен лук много ме заинтригува!


ЛюбитУ,
благодарско за "скромната" закуска  Grinning

По повод на това, 4е хората ръкопляскали в самолета, се сетих за нас с Томи, като пътувахме преди 4 години за България. Никой не го беше виждал. ОТИВах си в родината с бебе, за първи път, откак бях заминала и много се вълнувах. Прехода е голям - сменят се няколко самолета и т.н. На кацане в Лондон съседката ни в самолета каза на Томи:"Добре дошъл в Европа, малък Томи!" и аз се разплаках. А как се вълнувах на кацане в София само аз си знам. За ръкопляскам и през ум не ми е минавало  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 410
добър ден и от мен! Joyаз сега се надигам от дивана-нещо ми е лошичко,ама се оправих.ако искате студеничко ще пратя,ама за късмет днес е топло hahaha.а и при нас е време да идва пролетта,нямам търпение Blush.лек ден от мен и слънчева Африка

# 14
  • Мнения: 5 183
.а и при нас е време да идва пролетта,нямам търпение Blush.

И ние сме в о4акване на пролетта  Grinning
ама аз ще бЕгам към зимна България.

Общи условия

Активация на акаунт