Вие ли управлявате живота си....

  • 2 935
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 323
Приемаш ли, че част от съдбата може да не ти се случи, защото не си готов за това?

# 46
  • София
  • Мнения: 2 840
Мен всички и всичко ме управляват.
Понякога се бунтувам, колкото да покажа някакъв характер, но това си е само поза.
Може така да ми е добре, знам ли....

# 47
  • Мнения: 2 491
И аз го управлявам и той мен, различно, караме го на смени, за да не се уморим, защото рулят е много тежък Wink

# 48
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Приемаш ли, че част от съдбата може да не ти се случи, защото не си готов за това?

Да, аз го приемам.
Знам, че Някой избра момента на появата на второто ми дете. Изчака ме да порасна, да осмисля много неща, да дам много от себе си. И едва тогава ми позволи да стана и биологична майка.

# 49
  • Мнения: 103
Приемаш ли, че част от съдбата може да не ти се случи, защото не си готов за това?

Не, не приемам, никой не е избягал от съдбата си..
Няма начин да не си готов, тъй като ти си решил още преди да се родиш, че ще минеш през това и си "взел" необходимите ти сили за това (такъв е моя светоглед). Хьолдерлин, един поет, беше казал нещо в смисъл на там където е страданието или препятствието, там е и спасението, в смисъл силите, които са ти необходими за да се справиш с това за твое и на света благо. Той не е имал особено щастлив живот.. В крайна сметка дори да не успееш да се справиш с нещо сега, винаги има утре, но задачата си остава..

# 50
  • София
  • Мнения: 3 405
Нямам нахалството да се смятам за толкова велика.
Имаше моменти в пуберитетската ми възраст, когато си въобразявах, че го правя, бях убедена, че светът се върти около малкото ми пръстче, докато самият живот не ми лепна няколко шамара за отрезвяване.
Оттогава имам умението да разпознавам изненадите, които ми поднася, мога да кажа, че в голямата си част са приятни, независимо, че не винаги съм готова за тях.
Но преди да ми поднесе приятните си изненади, все пак животът ме научи да имам предвид и обратната страна на монетата, което считам за огромно предимство.

# 51
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Но преди да ми поднесе приятните си изненади, все пак животът ме научи да имам предвид и обратната страна на монетата, което считам за огромно предимство.

Точно това имах предвид.
Тези дни ми се губи дар-словото.

# 52
  • Шотландия
  • Мнения: 2 855
На младини си мислех, че мога да си управлявам живота, както си искам. После смятах, че той ме управлява. Сега знам, че всички си управляваме живота, но не го знаем, затова сме като шофьори на коли с много педали и кормила, само дето не знаем, като натиснем някой педал, какво се случва и кое точно кормило в кой момент да хванем. И затова си мислим, че колата се движи хаотично и случайно и я носи... вятърът, например. Или някое могъщо невидимо същество я бута или дърпа. Всъщност ние сме това същество, но имаме резултатите, които искаме, ако се потрудим да разучим действието на тая кола. Което е трудоемко и времеемко. Е, и ако например не искаме да летим с колата. Щото някои наши желания просто не са в синхрон с общите закони, следователно няма как да се изпълнят. Т.е. желанията, амбициите ни и т.н. ги осъществяваме най-бързо, когато са в синхрон. Тогава всичко върви като по вода. Дори без много усилия от наша страна. И се подрежда удивително бързо и странно.  Simple Smile

Та затова - да, можем да управляваме живота си, но самата аз още не съм научила всички педали. С някои от тях съм се преборила успешно. Например, знам, че ми се случват разни неща, когато трябва да ми се случат - макар че може многода не ми се иска в момента. По-късно осъзнавам, че имало дълбок смисъл. Понякога разпознавам кой педал съм натиснала, та е станало така.

Абе... който се е учил да кара кола и си спомня как е било, най-добре ще разбере за какво говоря.  Simple Smile

# 53
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Доста самонадеяно е да се твърди, че можеш сам да управляваш живота си.

# 54
  • Мнения: 2 401
Нали се сещате при такова мислене колко е лесно на  "самонадеяните" да управляват живота си, както и този на много други хора?

# 55
  • Мнения: 1 080
Ако можех да управлявам смъртта ,щях да управлявам и живота си ..

 

# 56
  • Мнения: 4 733
Много задълбахте. Аз въпроса го разбирам простичко, " От мен или от някой друг зависи това как протича живота ми на този етап-финансово и емоционално ". Еми от мен си зависи, не мисля че е самонадеяно от моя страна да го твърдя.

# 57
  • Мнения: 436
Аз също управлявам живота си в смисъл на решаване на финансови и емоционални проблеми. Останалото е съдба...

# 58
  • Мнения: 967
По природа см борбен тип и никога не се предавам, но също така и вярвам, че има предопределеност и някакъв неписан закон, който ние следваме без да знаем дори, така че ми е трудно да ти отговоря... Определено имам планове и ги следвам докрай, но знам, че съдбата ми там горе вече е написана и аз не мога да я променя из основи колкото и да се напъвам. Вярвам в максимата "направи каквото трябва пък да ства каквото е писано"  Wink

# 59
  • Мнения: 2 323
Имаше нещо за мъдростта на 2 стр - не сме толкова мъдри....
Смятате ли, че с мъдростта се постига щастие или напротив, колкото си по - мъдър, толкова по-виждащ=> нещастен

Общи условия

Активация на акаунт