Каква водичка

  • 1 292
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 209
Здравейте мами - имам бебче на 2 месеца и ни предстои пътуване в друг град - на почивка в хотел, където няма да мога да преварявам вода - каква вода мога да давам за 4 дни - четох за минералните води - нещо май не е добра идея. Купих й трапезна вода - мога ли да давам от нея и ако не - каква вода мога да давам тогава?!?!?!? newsm78

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 525
Избери си някоя на,която пише,че става за кърмачета Peace т.е. розов етикет!

# 2
  • Мнения: 1 049
Девин - изворна вода (не минерална!) с розов етикет. На нея пише, че става за бебета и няма нужда да се преварява  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 865
Девин-розов етикет.
Хипп също имат бебешка вода.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Можеш да си вземеш Девин-изворна/розов етикет/.

# 5
  • Мнения: 1 701
От раждането на Калина купувам Девин с розов етикет, като до 6-тия мес. я преварявах.

# 6
  • Мнения: 9 050
Не се подвеждай по розовите етикети. Не всяка вода с розов етикет става за бебета. Торн Спринг например е с доста висока минерализация и въпреки розовия си етикет не е подходяща.
Подходяща е Девин - изворна. Също така, ако имаш възможност, можеш да си купиш от специалните води, които предлагат някои производители на бебешка храна - Хип, Хумана, Милупа. ( Казвам, ако имаш възможност, защото те са доста по-скъпи. Литър и половина от водата на Хип е 2 лева и нещо, почти 3 лева. За тези пари можеш да си купиш 5 литра Девин - изворна ).
Също така ти препоръчвам да си купиш от възможно най-малките разфасовки, защото веднъж отворена, водата може да бъде давана без преваряване до 24 часа. След това се препоръчва да се превари ( пише го на всички бутилки на чуждите производители - Хип и т.н.)

# 7
  • Мнения: 4 111
Няма ли да е възможно да си носиш преварена вода в 5 литрова туба от минерална вода?

# 8
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Девин с розов етикет.

# 9
# 10
  • Мнения: 1 701
Също така ти препоръчвам да си купиш от възможно най-малките разфасовки, защото веднъж отворена, водата може да бъде давана без преваряване до 24 часа. След това се препоръчва да се превари ( пише го на всички бутилки на чуждите производители - Хип и т.н.)
Да бе.... тия хитреци са го написали, за да продават по-големи количества от измислените си води, които с нищо не са по-добри от нашите изворни, напр. ...  #Cussing out Всъщност, само предполагам...  Thinking

# 11
  • Мнения: 9 050
Също така ти препоръчвам да си купиш от възможно най-малките разфасовки, защото веднъж отворена, водата може да бъде давана без преваряване до 24 часа. След това се препоръчва да се превари ( пише го на всички бутилки на чуждите производители - Хип и т.н.)
Да бе.... тия хитреци са го написали, за да продават по-големи количества от измислените си води, които с нищо не са по-добри от нашите изворни, напр. ...  #Cussing out Всъщност, само предполагам...  Thinking

 Laughing Не, просто след отваряне, не може да се гарантира стерилност. Те не препоръчват да се изхвърля. Просто пише след 24-тия час да се преварява преди да се дава на детето.

# 12
  • Мнения: 4 784
На нас също ни предстои пътуване и престой на хотел и за да мога да преварявам вода спокойно, мисля да си купя термокана. Четох във форума, че много майки ги използват за да преваряват водата на бебетата си, лесно преносима е, а и идеално ми влиза в употреба.

# 13
  • Мнения: 4 111
На нас също ни предстои пътуване и престой на хотел и за да мога да преварявам вода спокойно, мисля да си купя термокана. Четох във форума, че много майки ги използват за да преваряват водата на бебетата си, лесно преносима е, а и идеално ми влиза в употреба.

Аз я използвам все още и съм почече от доволна - бързо и лесно.

# 14
  • Мнения: 1 314
Аз купувам Изворната на Девин/с розовия етикет/, а също така и една на Трънска Банкя, която се продава в бебешките магазини и е с розов етикет/отпред има едно жълто слонче и пише бебе/-въобще не е скъпа-има разфасовки от 0,500л - 50ст, а 1,5л - 80ст.! Peace

# 15
  • Мнения: 4 451
Девин с розов етикет. Peace

# 16
  • Мнения: 2 849
Девин или Горна баня .

# 17
  • Мнения: 3 069
Вики е доста по-голям от вас и все още пие преварена вода.
Бяхме на почивка в Созопол и педиатърката ми каза задължително да преварявам и бебешката минерлна вода с розов етикет.
Доверих и се, тя си знае работата!
Носехме си каната за преваряване на вода с нас.Не е проблем и вие да си вземете.

# 18
  • Мнения: 6 618
Можеш да си вземеш Девин-изворна/розов етикет/.
Peace

# 19
  • Мнения: 2 677
Изворната вода на Девин е най-подходяща.

# 20
  • Мнения: X
ха,ха! това се пълни глупости,че до 24ч. се разваля.защо тогава хпродават за домакинства разфасовки от 7л. и 10л?  стана ми смешно. и водата та трънска баня,т.н. том спринг е чудестна вода подходяща за кърмачета, тази вода е с розова капачка и поше на самият етикет.не се подвеждай на различни постинги и изказвания. подходяща е всяка вода с розов етикет,капачка.но непречи да вземеш кана ерлектрическа или газаво туристическо котлонче.аз когато и до днес ходя с преспиване с дъщеря ми 1г.4м. винаги вземам този котлон.успех

# 21
  • Мнения: 990
Девин -розов етикет  Peace

# 22
  • Мнения: 1 672
В магазините за бебета се предлага подходяща бутилирана вода, вземи си от там




# 23
  • София
  • Мнения: 676
Девин - изворна вода (не минерална!) с розов етикет. На нея пише, че става за бебета и няма нужда да се преварява  Simple Smile
   Peace  Peace
 Продават и вода за бебета на Hipp.

# 24
  • Мнения: 649
По-добра за двумесечно бебе е изворната вода (с розов етикет). Ако не, може да му даваш и трапезна, тя също е с ниско съдържание на PH.

# 25
  • Мнения: 288
Девин -розов етикет, има я във всеки магазин,така че не е необходимо да мъкнеш големи туби

# 26
  • Мнения: 911
Избери си някоя на,която пише,че става за кърмачета Peace т.е. розов етикет!

Нищо подобно!
В една статия за новите стандарти на хранителните продукти пишеше, че подобни текстове са некоректни рекламни трикове. За съжаление в момента не мога да посоча линка.
Става въпрос за Девин.
На тази възраст водата задължително трябва да се преварява.
Най- уместното е, ако има време да си купи електрическа/термо кана.
Аз имам такава , пести и време при завирането, дори и да забравя навреме да изключа котлона каната се самоизключва.

# 27
  • Мнения: 1 101
Преварявах водата на малкия до 6-месечна възраст, след което започнах да редувам Девин (розов етикет) и Торн Спринг.

# 28
  • Мнения: 2 005
Девин - подходяща за кърмачета с розов етикет Peace

# 29
  • Мнения: 888
подкрепям  Peace

# 30
  • Мнения: 145
Бебчето ти е малко,трябва да се изварява водата.Можеш да помолиш в хотела да ти съдействат.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=201192.msg4308809;topicseen#msg4308809   

# 31
  • Мнения: 4 447
Здравейте мами - имам бебче на 2 месеца и ни предстои пътуване в друг град - на почивка в хотел, където няма да мога да преварявам вода - каква вода мога да давам за 4 дни - четох за минералните води - нещо май не е добра идея. Купих й трапезна вода - мога ли да давам от нея и ако не - каква вода мога да давам тогава?!?!?!? newsm78

ДЕВИН - Розов етикет, но ако си вземеш едно бързоварче - можеш да преваряваш като стой та гледай!  Peace

# 32
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 237

От 40-дневна възраст моето дете пие такава вода. Непреварена, неподсладена.

Общи условия

Активация на акаунт