До каква възраст кисело мляко?

  • 1 183
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 361
Знам, че всяко дете пие кисело мляко до различна възраст, но все пак има ли някаква препоръчителна граница. Моята дъщеря около 20.30-21.00 вечеря и след това около  22.00- 22.30 пие по 100-150 гр мляко. Струва ми се, че й идва повече, но незнам дали да я отказвам или да я изчакам сама да се откаже.  newsm78

# 1
  • Мнения: 5 362
Не съм си и помисляла да спирам на Кали киселото мляко.Само че тя не го е пиела никога,а си го яде с лъжица.
Защо искаш да я отказваш от млякото?Вкъщи и ние с мъжът ми си хапваме редовно мляко(нищо,че не сме бебета),а и малката го обожава.

# 2
  • Мнения: 288
Киселото мляко е полезно, защо да се отказва детето и аз много обичам да пия

# 3
  • Мнения: 361
Аз не искам да я отказвам в никакъв случай. Не сте ме разбрали правилно. Само се притеснявам да не би да й натоварвам стомахчето преди нощния сън Thinking

# 4
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Какво те кара да си мислиш, че млякото и идва в повече? Неспокойно ли спи? Иначе нищо лошо не виждам, освен че ако се пият течности преди ляганне, ще има и повече пишкане през нощта. Но това не е болка за умиране.

# 5
  • Мнения: 533
Тя сама ще се откаже, така че докато го иска нека пие.
А и кото количество не е много, така че не мисля, че се натоварва преди сън.

# 6
  • Мнения: 361
Спи си спокойно newsm07 и май ще я оставя да си пие  Misc Baby Bottleколкото си иска и до когато тя си реши  Peace

# 7
  • Мнения: 239
Към киселото мляко добавяте ли нещо - захар, бишкотки или др.? Аз все още давам на сина ми(1г.и 4м.) вечер АМ+бишкоти, а сутрин само АМ, но смятам да премина вече на кисело мляко!

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457
Дъщеря ми е на 2г.2м. и още пие мляко преди сън, само че АМ. Ще и давам докато тя иска  Grinning

# 9
  • Мнения: 1 233
Ми тя сама ще си каже, че не иска мляко вечер. Но то е полезно, колкото повече пие-толкова по-добре. Мъжа ми например е пиел мляко до 5 годишен Simple Smile

# 10
  • Самоков
  • Мнения: 561
Синът ми всяка вечер пие кисело мляко, а понякога и сутрин, не смятам да го отказвам от това. Понякога му слагам и бисквита.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Ами аз съм на 31 години и досега консумирам доста кисело мляко. Laughing Не мисля,че точно за тази храна има пределна възраст.

# 12
  • София
  • Мнения: 15 219
Племенницата ми ще навърши 4г. след няколко дни. Оше пие кисело мляко преди заспиване.

# 13
  • Мнения: 239
Синът ми всяка вечер пие кисело мляко, а понякога и сутрин, не смятам да го отказвам от това. Понякога му слагам и бисквита.
nelly_d, към киселото мляко добавяш ли захар или го даваш така както си е?

# 14
  • София
  • Мнения: 15 219
Не слагай захар.
Моето дете и племенницата ми никога не са пили подсладено кисело мляко и го харесват и така. То си до дете-как ще го хареса, как не-но по-добре е да го хапва без захар.

Общи условия

Активация на акаунт