Moyat muj ne jelae da imame dete.....:(((

  • 3 769
  • 63
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 71
Mujut, s kogoto jiveya ot edna godina nasam, chovekat, kogoto obicham i znam, che i toy me obicha, ne jelae da imame dete. Razgovaryali sme mnogo puti, sporili sme, prejivyavali sme ujasni momenti zaradi tova, no toy stoi tvurdo na poziciata si. Kakvo li ne napravih, za da go ubedya, kakvo li ne opitah, no - uvi, nishto ne pomaga. Inache e izkluchitelno svesten i dobur chovek i muj, ryadko sreshtano yavlenie naposledak. Nyamam nikakvi oplakvania v nito edno otnoshenie. Vnimatelen e, grijoven e, mil e, bezkrayno otgovoren, ne hodi nikade bez men, sigurna sam v lubovta mu i izobshto se chuvstvam sigurna s nego. Obicham go strashno mnogo i bih napravila vsichko za da ostanem zaedno. No da nyamam deca mi se struva prekaleno golyama jertva....... Na 36 sam i nyamam mnogo vreme, daje nikakvo. Nay-posle namerih choveka, a to kakvo se poluchi........ Toy e na 46, ima dvama sina i kofti spomeni ot purvia si brak. Decata veche sa porasnali, oshte nyakoya i druga godina i shte budat samostoyatelni. Kategorichen e, che ne iska poveche deca. Sigurna sam, che povecheto ot vas shte me posavetvat da go napusna i da tursya drug, koyto shte iska. Moje bi shte sa pravi. No tova bi bilo mnogo, mnogo tejko reshenie. Nyakoy moje li da mi dade savet kakvo da pravya? Vremeto minava, az se razstroyvam vse poveche i poveche, zashtoto naistina mnogo iskam da si imam detence. Trudno mi e i mi e tejko na dushata. Ima li sred vas momicheta v moeto polojenie i ako ima - kak se spravihte, kak postupihte? Pomognete, dayte savet! Zdrave, uspeh i lubov na vsichki! Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
Това няма прочитане. Пишина кирилица за да ти отговорят повече хора и то по темата.

# 2
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Аз живея с мъж, който има дъщеря от първия си брак и не наваля за други деца. Моят избор беше или да го оставя и да търся друг, който желае такива, или да приема неговото решение и да остана с него. Както се разбира от сегашното време, избрах второто. За протокола: заедно сме от 5 години, а аз съм на 42.
Това е отговор на въпроса ти има ли други в твоето положение. Но в никакъв случай нещо от рода на съвет как да постъпиш.

# 3
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Съжалявам за това как се чувстваш, но той има право да не иска други деца, при условие, че вече има две. Явно не му се иска отново да поема отговорността за малък човек и да си разваля спокойствието. Съжалявам, че ще ти го кажа, но или трябва да се примириш, че ТИ няма да имаш деца и ще сте заедно, или просто да се разделите, а ти да потърсиш майчинството другаде. Ще можеш ли да не го намразиш за това, че ти отказва нещото, което иска всяка жена - да стане майка? Помисли си и постъпи както ти подсказва сърцето. Това все пак е твоят живот.

# 4
  • Мнения: 3 675
здравейте!щом се обичате не си струва да се разделяте само за да се сбъдне мечтата ви за бебе.при нас е по-скоро обратното, искаме дете, а то не се получава-трябва ли за това да напускам мъжа си, ако причината е в него.според мен поговорете още, трябва да има причина той да не иска.но според мен ще бъде грешка, ако го напуснеш.

# 5
  • София
  • Мнения: 71
здравейте!щом се обичате не си струва да се разделяте само за да се сбъдне мечтата ви за бебе.при нас е по-скоро обратното, искаме дете, а то не се получава-трябва ли за това да напускам мъжа си, ако причината е в него.според мен поговорете още, трябва да има причина той да не иска.но според мен ще бъде грешка, ако го напуснеш.
Daaa, i az mislya taka, no vse pak e izkluchitelno trudno da se razdelish s mechtata si.......
Sajalyavam, che pri vas se poluchava taka!!! Tova sushto e mnogo, mnogo tujno! Uspeh vi jelaya, ot sarce!

# 6
  • Мнения: 263
Много съжалявам, че е станало така! Познато ми е това положение, защото моя приятелка беше лудо влюбена в мъж, който не искаше деца.
Много е тежко и това е желание, с което е почти невъзможно да се раздели човек.
За съжаление решенията са само две:
1. Прежалваш желанието си някак (не съм сигурна, че това е възможно). Или пък забременяваш въпреки нежеланието му (което е опасно, защото или ще се разделите, или ще те принуди да направиш аборт и вероятността да се примири той е малка).
2. Разделяш се с този човек и търсиш друга любов! Зная, че е много тежко, но ако не го направиш сега ще дойде момента, когато желанието за дете така ще те разкъсва, че пак ще се разделите. А тогава и годинките ще са минали, и пак ще загубиш любовта си. Моята приятелка имаше време и доста дълго чака нейния човек да промени решението. Това така и не стана и се раделиха пак... Сега има бъбречни проблеми и може би никога няма да има детенце... Няма време! Решавай!

Искрено ти пожелавам да намериш правилното положение, защото зная колко е тежка тази ситуация!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 702
Или пък забременяваш въпреки нежеланието му (което е опасно, защото или ще се разделите, или ще те принуди да направиш аборт и вероятността да се примири той е малка).

Аз бих избрала този вариант. Няма как да ме принуди.
Дори и да се разделим след това, ще знам, че е заченато с любов, а не във всеки мъж след него да се опитвам да си представя бащата на моето дете.

Успех!

# 8
  • Мнения: 11 747
Имам познати,жената беше на около 35-36,а мъжът на 50.Той имаше голям син на 27-28.Години в увещания за дете,той неще,възрастен бил вече,но тя като си няма и иска...Все пак,много трудно той се съгласи и сега имат бебе.Дано някак успееш и ти,не е невъзможно.

Все пак,ако избереш да си с него,макар и без дете,може би не е толкова страшно...

# 9
А мислила ли си за варианта-оставаш с него и се рзделяш с мечтата си.След Х години той те зарязва,а ти оставаш сама.Той си намира млада приятелка и............има дете?Това се случи на моя позната,но вече беше твърде късно да се радва на свои деца.36 години не са много.Имаш още време да осъществиш мечтата си с някой друг.За всеки влак си има пътници.

# 10
  • Мнения: 474
А поставяла ли си ребром въпроса- че не можеш да си представиш живота си без дете, че се чувстваш обсебена от мисълта и дори с напредването на времето това ти чувство става панически силно, че искаш дете от НЕГО, но ако той е твърдо против ще загърбиш любовта си и ще направиш всичко необходимо да намериш баща за детето си. Ако той е склонен да се разделите, но да не се пречупи и да направите опити за собствено дете- замисли се дали имате бъдеще наистина като двойка.
Аз бях в някаква подобна на твоята ситуация- мъжът ми също има дете от 1-ви брак и смятяше, че е приключил с темата бебета, грижи за малко дете и т.н. Така и не разбрах дали се страхува, дали има лоши спомени и въобще -мотивите му.
Аз също като теб опитвах с добро, с разговори, опитвах и с лошо- с ултиматуми, със заплахи и т.н. Но бях докарала нещата до там, че едва ли не всяка вечер намирах начин да пробутам темата отново на масата и пак да си кажа какво мисля. Започнах сериозно да говоря за изкуствено оплождане с донорски материал, казах му че ходя на изследвания, за да съм сигурна, че няма проблем да забременея. Просто направих в един момент адска преса върху него- без скандали, само му разказвах моите мисли и начин на действие. Вярно, скъсах си нервите, защото той мълчеше или казваше- темата е изчерпана за него. В един момент взех решение за себе си, че правя последен опит и ако не стане нищо и не го убедя някакси- наистина ще трябва да се разделим. Направих резервации и го "поканих" да дойде с мен на едно много романтично място, сред красота и далеч от ежедневието. На втория ден след пристигането ни там някакси нещата станаха естествено- дали красотата и обстановката повлия на мъжа ми, дали предразполагането към мечти и излизането от познатата обстановка. Не знам, но успях. Той просто каза "ей колко ще е хубаво да си направим точно тук бебе". Сега имаме син на 1 година, който изпълни света ни. Мисля, че мъж ми изобщо не си спомня или предпочете да забрави онези безкрайни вечери и разговори. Аз не мога да забравя, но усилията и нервите си заслужаваха.
Това е моят опит. Желая ти успех!

# 11
Аз също живях седем години с мъж който не искаше дете с разликата, че нямаше други деца и не знаех защо не иска да има. Последните три години от връзката бяха кошмарни. То не бяха приказки то не бяха молби то не бяха ревове и увещания. За три години не ми дойде на ума и за един ден да се разделя с него. Той беше много добър ,бяхме си уредили живота аз го обичах обаче това за детето ме човъркаше и дълбаеше. Един ден реших , че искам повече дете от колкото него и така имам дете само , че от друг. Сега се чудя как съм могла да търпя толкова време. Добре че поне не изтървах влака и то последния вагон с последното купе и последното място.

# 12
  • Мнения: 139
А мислила ли си за варианта-оставаш с него и се рзделяш с мечтата си.След Х години той те зарязва,а ти оставаш сама.Той си намира млада приятелка и............има дете?Това се случи на моя позната,но вече беше твърде късно да се радва на свои деца.36 години не са много.Имаш още време да осъществиш мечтата си с някой друг.За всеки влак си има пътници.

 Peace нищо не може да замени липсата на дете. За мен живот без дете е непълноценен

# 13
  • София
  • Мнения: 71
Много съжалявам, че е станало така! Познато ми е това положение, защото моя приятелка беше лудо влюбена в мъж, който не искаше деца.
Много е тежко и това е желание, с което е почти невъзможно да се раздели човек.
За съжаление решенията са само две:
1. Прежалваш желанието си някак (не съм сигурна, че това е възможно). Или пък забременяваш въпреки нежеланието му (което е опасно, защото или ще се разделите, или ще те принуди да направиш аборт и вероятността да се примири той е малка).
2. Разделяш се с този човек и търсиш друга любов! Зная, че е много тежко, но ако не го направиш сега ще дойде момента, когато желанието за дете така ще те разкъсва, че пак ще се разделите. А тогава и годинките ще са минали, и пак ще загубиш любовта си. Моята приятелка имаше време и доста дълго чака нейния човек да промени решението. Това така и не стана и се раделиха пак... Сега има бъбречни проблеми и може би никога няма да има детенце... Няма време! Решавай!

Искрено ти пожелавам да намериш правилното положение, защото зная колко е тежка тази ситуация!
  Blagodarya ti mammaPlam!
Mislila sam za varianta da zabremeneya protiv jelanieto mu, no i tova nyama kak da napravya, toy vnimava izkluchitelno mnogo. Znam, che ako uspeya, toy shte obicha deteto i shte se griji za nego, zashtoto, kakto kazah e mnogo otgovoren i seriozen chovek. Popitah go vednuj, ako sluchayno, vupreki, che me pazi, zabremeneya - kakvo pravim? Toy kaza, che shte rajdam i tova e. Shte se primiri. No saznatelno i planirano ne jelae da pravi dete. Ne iska. Napravo mu prizlyava daje kato chue bebe da reve. Cry
Ne se namira lesno nova lubov, ne i tolkova istinska. I tova e golyam problem, dilemata e ujasna. Znam, che nyamam vreme i skoro tryabva da resha, no iskah purvo da polucha i mnenie ot stranichni hora. Vie, vsichki, koito si napravihte truda da mi otgovorite, naistina mi pomagate i vi blagodarya!  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 71
Имам познати,жената беше на около 35-36,а мъжът на 50.Той имаше голям син на 27-28.Години в увещания за дете,той неще,възрастен бил вече,но тя като си няма и иска...Все пак,много трудно той се съгласи и сега имат бебе.Дано някак успееш и ти,не е невъзможно.

Все пак,ако избереш да си с него,макар и без дете,може би не е толкова страшно...
A toy kak priema deteto sega?

# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Аз бих поставила ултиматум, ако не помогне, бих си тръгнала.
  Мъже много... Няма такъв, заради когото си струва да се откажеш от дете.

# 16
  • София
  • Мнения: 71
А мислила ли си за варианта-оставаш с него и се рзделяш с мечтата си.След Х години той те зарязва,а ти оставаш сама.Той си намира млада приятелка и............има дете?Това се случи на моя позната,но вече беше твърде късно да се радва на свои деца.36 години не са много.Имаш още време да осъществиш мечтата си с някой друг.За всеки влак си има пътници.
Tova bi bilo mnogo strashno, i kolkoto i da ne mi se vyarva da stane taka, znam, che se sluchvat takiva neshta. A 36 sa si baya naprednala vuzrast za rajdane, no vse pak moje bi oshte shte moga. Zdrava sam i nyamam nikakvi problemi v tova otnoshenie. Blagodarya ti! Hug

# 17
  • Мнения: 2 180
Ами прати ми твоя мъж и вземи моя, щото той ужасно много иска дете, а аз НЕ!

# 18
  • София
  • Мнения: 71
А поставяла ли си ребром въпроса- че не можеш да си представиш живота си без дете, че се чувстваш обсебена от мисълта и дори с напредването на времето това ти чувство става панически силно, че искаш дете от НЕГО, но ако той е твърдо против ще загърбиш любовта си и ще направиш всичко необходимо да намериш баща за детето си. Ако той е склонен да се разделите, но да не се пречупи и да направите опити за собствено дете- замисли се дали имате бъдеще наистина като двойка.
Аз бях в някаква подобна на твоята ситуация- мъжът ми също има дете от 1-ви брак и смятяше, че е приключил с темата бебета, грижи за малко дете и т.н. Така и не разбрах дали се страхува, дали има лоши спомени и въобще -мотивите му.
Аз също като теб опитвах с добро, с разговори, опитвах и с лошо- с ултиматуми, със заплахи и т.н. Но бях докарала нещата до там, че едва ли не всяка вечер намирах начин да пробутам темата отново на масата и пак да си кажа какво мисля. Започнах сериозно да говоря за изкуствено оплождане с донорски материал, казах му че ходя на изследвания, за да съм сигурна, че няма проблем да забременея. Просто направих в един момент адска преса върху него- без скандали, само му разказвах моите мисли и начин на действие. Вярно, скъсах си нервите, защото той мълчеше или казваше- темата е изчерпана за него. В един момент взех решение за себе си, че правя последен опит и ако не стане нищо и не го убедя някакси- наистина ще трябва да се разделим. Направих резервации и го "поканих" да дойде с мен на едно много романтично място, сред красота и далеч от ежедневието. На втория ден след пристигането ни там някакси нещата станаха естествено- дали красотата и обстановката повлия на мъжа ми, дали предразполагането към мечти и излизането от познатата обстановка. Не знам, но успях. Той просто каза "ей колко ще е хубаво да си направим точно тук бебе". Сега имаме син на 1 година, който изпълни света ни. Мисля, че мъж ми изобщо не си спомня или предпочете да забрави онези безкрайни вечери и разговори. Аз не мога да забравя, но усилията и нервите си заслужаваха.
Това е моят опит. Желая ти успех!
Mila Jana!
Vaobshte ne mi e yasno kak tvoyat muj e pretarpyal takava metamorfoza!!! Ti si izvadila kasmet, kakavto az edva li shte imam. I pri nas "temata e izcherpana", mnenieto po vaprosa e izrazeno mnogokratno "yasno i glasno" i nyama kakvo da obsujdame poveche. I az opitvam vsichko, vyarvay mi! Otgovorat e, che me razbira i che ako tolkova silno iskam da imam dete, to sam svobodna da osashtestvya mechtata si, no ne s nego. Za vsichko ostanalo e perfekten i shte izluja, ako kaja, che sam nedovolna ot neshto. Da ti e jivo i zadravo detence! Radvay se na uspeha si i po-dobre zabravi "onezi bezkrayni vecheri i razgovori". Ti si shtastlivka! Jelaya ti vsichko nay-dobro! Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 71
Ами прати ми твоя мъж и вземи моя, щото той ужасно много иска дете, а аз НЕ!
Gotovo! Joy
A ti zashto NE?????????? ZASHTO???????

# 20
  • София
  • Мнения: 71
Аз също живях седем години с мъж който не искаше дете с разликата, че нямаше други деца и не знаех защо не иска да има. Последните три години от връзката бяха кошмарни. То не бяха приказки то не бяха молби то не бяха ревове и увещания. За три години не ми дойде на ума и за един ден да се разделя с него. Той беше много добър ,бяхме си уредили живота аз го обичах обаче това за детето ме човъркаше и дълбаеше. Един ден реших , че искам повече дете от колкото него и така имам дете само , че от друг. Сега се чудя как съм могла да търпя толкова време. Добре че поне не изтървах влака и то последния вагон с последното купе и последното място.

May i pri men natam otivat neshtata, no..........shte bude mnogo jalko i tejko! Tvoyat nastoyash muj i bashta na deteto ti dobur chovek li e? Kak se chuvstvash s nego sled predishnia?

# 21
  • Мнения: 4 555
Съвет в никакъв случай не искам да давам.
Просто се опитвам да си представя как някой мъж ще поиска да направя такава жертва за него - да се откажа някога да имам деца, само защото него го мързи. И в същото време да вярвам, че ме обича. Обича?!
Че то след такъв нож в гърба всичко мога да очаквам от този мъж. И да ме зареже за по-млада и всякакви предателски неща. Никога не бих могла да разчитам на такъв човек за нищо, камо ли да живея с него и да го смятам за любовта на живота си.

# 22
  • Мнения: 459
Събери си багажа и му кажи, че го напускаш, ако те обича така, както ти него, ще се съгласи. Ако ли не, търси си щастието другаде, докато е време.

# 23
  • София
  • Мнения: 71
Аз бих поставила ултиматум, ако не помогне, бих си тръгнала.
  Мъже много... Няма такъв, заради когото си струва да се откажеш от дете.
Razbiram te, no ultimatumite sa vid iznudvane, a nikoy ne obicha da go iznudvat. Osobeno puk za takiva delikatni neshta. I obiknoveno purvata reakcia e oshte po-silno vtvardyavane na otstoyavanata pozicia. Az se opitvam civilizovano, spokoyno i s mnogo lubov da ubedya choveka do men, zasega bez uspeh. Shte opitvam oshte izvestno vreme, nadyavam se da razmisli i da se vslusha v tova, koeto mu kazvam. Da, maje ima mnogo, nikoga ne sam stradala ot lipsa na mujko vnimanie. No takav, koyto si zaslujava, ne se sreshta vseki den. Imenno zatova i mi e tolkova trudno.

# 24
  • София
  • Мнения: 71
Съвет в никакъв случай не искам да давам.
Просто се опитвам да си представя как някой мъж ще поиска да направя такава жертва за него - да се откажа някога да имам деца, само защото него го мързи. И в същото време да вярвам, че ме обича. Обича?!
Че то след такъв нож в гърба всичко мога да очаквам от този мъж. И да ме зареже за по-млада и всякакви предателски неща. Никога не бих могла да разчитам на такъв човек за нищо, камо ли да живея с него и да го смятам за любовта на живота си.
Karina, prava si po princip, no toy mi e dokazal, che moga da razchitam napulno na nego za vsichko ostanalo. Naistina e strashno svesten muj. Samo taya saprotiva za bebe da ya nyamashe.......  Cry

# 25
  • София
  • Мнения: 71
Събери си багажа и му кажи, че го напускаш, ако те обича така, както ти него, ще се съгласи. Ако ли не, търси си щастието другаде, докато е време.
Tova e poslednata myarka, koyato shte predpriema, no hich ne mi se iska da stigam do tam.....

# 26
  • Мнения: 4 555
Karina, prava si po princip, no toy mi e dokazal, che moga da razchitam napulno na nego za vsichko ostanalo. Naistina e strashno svesten muj. Samo taya saprotiva za bebe da ya nyamashe.......  Cry
Може другите неща, които е правил за теб да не са изисквали жертва. Може просто да го е устройвало и да ги е правил.
Любовта се изпитва едва тогава, когато се налага да направиш жертва. Тогава се вижда кое колко струва.

Пак ти казвам, никога не бих дала съвет на някого да напусне партньора си, само коментирах аз как бих реагирала. А в твоя случай ти трябва да вземеш решението.
Наистина ви е хубаво заедно, разбирате се и т.н., но животът не свършва с днешния ден. Как ще се чувстваш с него след 10 години, когато първоначалната ви страст е отминала и отношенията са станали леко посивели от ежедневието. Дали той самият ще е достатъчен, за да изпълни живота ти тогава? А след още 10 години?
Дали когато дойде момента, в който ще си окончателно сигурна, че повече наистина не можеш да имаш деца, той ще стои до теб и ще държи ръката ти? Дали това ще е достатъчна утеха за теб, дали няма да се озлобиш към него, когато разбереш, че шансът си е заминал завинаги?

Пробвала ли си да му предложиш да забременееш от донор, щом не иска той да е бащата? Как би приел такава идея?

# 27
  • София
  • Мнения: 71
Karina, prava si po princip, no toy mi e dokazal, che moga da razchitam napulno na nego za vsichko ostanalo. Naistina e strashno svesten muj. Samo taya saprotiva za bebe da ya nyamashe.......  Cry
Може другите неща, които е правил за теб да не са изисквали жертва. Може просто да го е устройвало и да ги е правил.
Любовта се изпитва едва тогава, когато се налага да направиш жертва. Тогава се вижда кое колко струва.

Пак ти казвам, никога не бих дала съвет на някого да напусне партньора си, само коментирах аз как бих реагирала. А в твоя случай ти трябва да вземеш решението.
Наистина ви е хубаво заедно, разбирате се и т.н., но животът не свършва с днешния ден. Как ще се чувстваш с него след 10 години, когато първоначалната ви страст е отминала и отношенията са станали леко посивели от ежедневието. Дали той самият ще е достатъчен, за да изпълни живота ти тогава? А след още 10 години?
Дали когато дойде момента, в който ще си окончателно сигурна, че повече наистина не можеш да имаш деца, той ще стои до теб и ще държи ръката ти? Дали това ще е достатъчна утеха за теб, дали няма да се озлобиш към него, когато разбереш, че шансът си е заминал завинаги?

Пробвала ли си да му предложиш да забременееш от донор, щом не иска той да е бащата? Как би приел такава идея?
Ne sam probvala, zashtoto prichinata da ne iska  deca e zashtoto smyata, che nay-posle mu e doshlo vremeto da jivee spokoyno, ima planove za mnogo neshta. Nayasno e, che edno dete bi zabavilo osashtestvyavaneto im i bi narushilo spokoystvieto. Otgledal e dve momcheta pochti sam i ne iska i da chue tova otnovo da mu se sluchi.........

# 28
  • Мнения: 239
Mojat syprug kato se zapoznahme syshto mi zajavi, che ne iska da ima deza i tova e negovoto uslovie. Az za sebe si bjah sigurna, che iskam dete i ne znaeh, dali shte moga da ostana s nego, ako ne si promeni mnenieto za dete. Dobre, che sled izvestno vreme sam kaza, che bi se syglasil da imame dete. Kato go popitah zashto si e promenil taka korenno mnenieto, otgovora beshe, che inache shtjal da me zagubi. Sega sym mnogo shtastliva, che imam deteto. A toj pri trudni situazii ne propuska da spomene, che ne e iskal dete.

Ne iskam da ti davam syvet, dano myjyt ti si promeni mnenieto.

V tvoj interes e da si izjasnish kakvo iskash za sebe si i na kakyv kompromis si gotova. Ako naistina te obicha i dyrji na teb, verojatno bi napravil jertvata da se syglasi na dete. Ako ne, ti trjabva da si najasno mojesh li da ostanesh s chovek, kojto ne e gotov da ti izpylni naj-sykrovenoto jelanie (ako deteto e takova za teb). Ot druga strana ne e zadyljitelno da imash deza, lichno reshenie na vseki!
Dezata pravjat jivota po-pylen, no i dosta po-slojen i po-otgovoren.

Imaj predvid, che edno bebe postavja vsjaka vryzka na izpitanie, osobeno ako ne e jelano i ot dvamata.

# 29
  • Мнения: 5 577
Боже Господи, престанете!

ЗАщо пък задължително трябва да искат хората деца, било то жени или мъже?  Shocked

КОй каза, къде пише???

# 30
  • Мнения: 5 468
Според мен, никой мъж не си заслужава да нямаш дете през живота си Naughty Naughty Naughty. И то защото той си имал вече и не му трябват повече... Егоистично ми се струва.
Баба ми имаше сестра, на която мъжа й не искаше деца. И така си живееха, без деца. Мъжът й почина на 50 години. Тя живя още 20 г. след него - сама като куче... На гости й ходеха от време на време децата на братовчедите й. Демек - племенниците й. Когато почина сама на 70 години, апартамента й взеха те. Продадоха го веднага, още нямаше и 40 дена от смъртта й. Сега като минавам оттам, дори некролог няма... Тъжна история.
Хубаво е да имаш деца. Да ги гледаш как растат, да се грижиш за тях. Не бих се лишила от това вълнение, заради някой си.

# 31
  • Мнения: 5 577
Ню, а по-добре ли е да имаш дете, без да имаш кой да ти помага с желание и любов, ей така - само заради това да си майка? Примерно говоря, аз имам и дете и мъж мечта.

Не съм съгласна.  Naughty

Не бих родила дете на човек, който не желае силно.
Не бих родила дете, само защото не искам да умра сама.
Не бих родила дете на някой, който няма да иска да идва с мен на разходка в парка.
Не бих родила разбира се, и ако забременея случайно, само защото ме е страх от аборт.

Последна редакция: ср, 22 авг 2007, 15:48 от МърГулия.

# 32
  • София
  • Мнения: 71
Mojat syprug kato se zapoznahme syshto mi zajavi, che ne iska da ima deza i tova e negovoto uslovie. Az za sebe si bjah sigurna, che iskam dete i ne znaeh, dali shte moga da ostana s nego, ako ne si promeni mnenieto za dete. Dobre, che sled izvestno vreme sam kaza, che bi se syglasil da imame dete. Kato go popitah zashto si e promenil taka korenno mnenieto, otgovora beshe, che inache shtjal da me zagubi. Sega sym mnogo shtastliva, che imam deteto. A toj pri trudni situazii ne propuska da spomene, che ne e iskal dete.

Ne iskam da ti davam syvet, dano myjyt ti si promeni mnenieto.

V tvoj interes e da si izjasnish kakvo iskash za sebe si i na kakyv kompromis si gotova. Ako naistina te obicha i dyrji na teb, verojatno bi napravil jertvata da se syglasi na dete. Ako ne, ti trjabva da si najasno mojesh li da ostanesh s chovek, kojto ne e gotov da ti izpylni naj-sykrovenoto jelanie (ako deteto e takova za teb). Ot druga strana ne e zadyljitelno da imash deza, lichno reshenie na vseki!
Dezata pravjat jivota po-pylen, no i dosta po-slojen i po-otgovoren.

Imaj predvid, che edno bebe postavja vsjaka vryzka na izpitanie, osobeno ako ne e jelano i ot dvamata.

Sigurno ti e mnogo muchno, kato ti napomnya, che ne e iskal deteto........ Super gadno ot negova strana!!!!!! I az se strahuvam da ne mi se sluchi podobno neshto, ako moyat sluchayno reshi da se "jertva".

# 33
  • София
  • Мнения: 71
Боже Господи, престанете!

ЗАщо пък задължително трябва да искат хората деца, било то жени или мъже?  Shocked

КОй каза, къде пише???
Vaobshte ne e zadaljitelno, no e normalno. Ne e osaditelno jelanieto da imash dete, kakto i nejelanieto. Prosto e dobre i dvamata partnyori da sa na edno mnenie, a ne na razlichno, zashtoto togava naistina e mnogo trudno!

# 34
  • София
  • Мнения: 71
Според мен, никой мъж не си заслужава да нямаш дете през живота си Naughty Naughty Naughty. И то защото той си имал вече и не му трябват повече... Егоистично ми се струва.
Баба ми имаше сестра, на която мъжа й не искаше деца. И така си живееха, без деца. Мъжът й почина на 50 години. Тя живя още 20 г. след него - сама като куче... На гости й ходеха от време на време децата на братовчедите й. Демек - племенниците й. Когато почина сама на 70 години, апартамента й взеха те. Продадоха го веднага, още нямаше и 40 дена от смъртта й. Сега като минавам оттам, дори некролог няма... Тъжна история.
Хубаво е да имаш деца. Да ги гледаш как растат, да се грижиш за тях. Не бих се лишила от това вълнение, заради някой си.
Tujno e, naistina! No ne e tova prichinata da iskam da imam dete. Ponyakoga i hora s po no nyakolko deca umirat sami i zabraveni.......

# 35
  • София
  • Мнения: 71
Ню, а по-добре ли е да имаш дете, без да имаш кой да ти помага с желание и любов, ей така - само заради това да си майка? Примерно говоря, аз имам и дете и мъж мечта.

Не съм съгласна.  Naughty

Не бих родила дете на човек, който не желае силно.
Не бих родила дете, само защото не искам да умра сама.
Не бих родила дете на някой, който няма да иска да идва с мен на разходка в парка.
Не бих родила разбира се, и ако забременея случайно, само защото ме е страх от аборт.
Prava si! Bi bilo ujasno! No nali vinagi se nadyavame na nay-dobroto razvitie na neshtata.......  Eh tazi nadejda, tazi nadejda........

# 36
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Ние със съпруга ми имаме едно момче на 15 г. От около 5 години аз искам да имаме второ дете, но той не иска. На 42 години е и мисли, че му е късно да става баща. Последните три години някакси с много уговорки се съгласи ама то пък не се получава. Естествено само заради мен се съгласи ,и затова с неудоволствие отиде да направи спермограма, а пък то се оказа ,че точно в него е проблема. Сега не иска да се лекува и да ходи по лекари. Аз все още се надявам да стане чудо и  Господ да реши да ме направи за втори път майка, но след две неуспешни инсеминации ,това по естествен път едва ли ще се случи. Сигурно трябва да започна да свиквам с мисълта, че ще имаме само едно дете.

# 37
  • София
  • Мнения: 71
Ние със съпруга ми имаме едно момче на 15 г. От около 5 години аз искам да имаме второ дете, но той не иска. На 42 години е и мисли, че му е късно да става баща. Последните три години някакси с много уговорки се съгласи ама то пък не се получава. Естествено само заради мен се съгласи ,и затова с неудоволствие отиде да направи спермограма, а пък то се оказа ,че точно в него е проблема. Сега не иска да се лекува и да ходи по лекари. Аз все още се надявам да стане чудо и  Господ да реши да ме направи за втори път майка, но след две неуспешни инсеминации ,това по естествен път едва ли ще се случи. Сигурно трябва да започна да свиквам с мисълта, че ще имаме само едно дете.
Mnogo sajalyavam za tova Silvi! Yavno s majete rabotata e trudna ne samo pri men...... Ne che tova e nyakakvo uspokoenie, naprotiv! No ti pone edno dete imash, a az i nyakoi kato men - nito edno. Oshte po-zle. Nadyavam se da uspeesh da stanesh mayka za vtori put i ti stiskam palci! Hug

# 38
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Grizanka , така е наистина. Ако питаш мен твоето положение е още по-сложно. Ти сама ще прецениш макар ,че от опит знам ,че е много трудно. За мен обаче е много важно една жена да има поне едно дете, направи всичко възможно да го имаш, след време няма да съжаляваш, сигурна съм, опитай всички възможни средства, а си мисля че ако детето дойде, твоят мъж ще го приеме. Успех ти желая!!! Следвай мечтите си!

# 39
  • Мнения: 6 682
Ню, а по-добре ли е да имаш дете, без да имаш кой да ти помага с желание и любов, ей така - само заради това да си майка? Примерно говоря, аз имам и дете и мъж мечта.

Не съм съгласна.  Naughty

Не бих родила дете на човек, който не желае силно.
Не бих родила дете, само защото не искам да умра сама.
Не бих родила дете на някой, който няма да иска да идва с мен на разходка в парка.
Не бих родила разбира се, и ако забременея случайно, само защото ме е страх от аборт.

И аз изповядвах твоята теория, когато бях на -------  години. Даже мога да добавя и още "не бих".
Биологичният часовник тик - така и няма........................... време.
Няма по-важно от едно дете, мъже наплодил Господ.......

# 40
  • Мнения: 6 417
А той в началото на връзката ви не спомена ли, че не иска да има повече деца?  newsm78 На твое място аз не бих направила такъв компромис - да се лиша от дете само за да угодя на мъж, който вече има две деца и не му се занимава с трето. Crossing Arms

Последна редакция: чт, 23 авг 2007, 01:39 от Шушон

# 41
  • Мнения: 474
Ню, а по-добре ли е да имаш дете, без да имаш кой да ти помага с желание и любов, ей така - само заради това да си майка? Примерно говоря, аз имам и дете и мъж мечта.

Не съм съгласна.  Naughty

Не бих родила дете на човек, който не желае силно.
Не бих родила дете, само защото не искам да умра сама.
Не бих родила дете на някой, който няма да иска да идва с мен на разходка в парка.
Не бих родила разбира се, и ако забременея случайно, само защото ме е страх от аборт.

И аз изповядвах твоята теория, когато бях на -------  години. Даже мога да добавя и още "не бих".
Биологичният часовник тик - така и няма........................... време.
Няма по-важно от едно дете, мъже наплодил Господ.......


Абсолютно вярно!
На 22 г. смятах, че забременяването е божа работа и резултат от безкрайна любов, че женските трикове са нещо долно и грозно
на 25-26 г. смятах, че една жена трябва да знае идеално всичко за забременяването и планирането му
на 34 г., когато забременях, ползвах тестовете за овулация, планирах в подходящите дни как да предразполагам мъжа си и т.н.
Твърденията "не бих" бях оставила някъде в миналите си години.
Сега твърдя, че в името на това да желаеш и да станеш майка, всичко е позволено!

Гризанка, представи си живота ви след 5-8 години, ако все още не сте опитали да имате общо дете. Дали този мъж ще може все така да изпълва живота ти, дали тогава няма да си готова на всичко, за да промениш нещата за себе си, но вече шансът ще е паднал до незначителен %. Имам близо до себе си такава жена и повярвай- осъзнаването на безнадеждността, че си закъсняла безвъзвратно да пробваш да станеш майка е сигурно едно от най-ужасяващите чувства, които могат да сполетят една жена. Подчертавам думата "пробваш".

# 42
  • София
  • Мнения: 71
Grizanka , така е наистина. Ако питаш мен твоето положение е още по-сложно. Ти сама ще прецениш макар ,че от опит знам ,че е много трудно. За мен обаче е много важно една жена да има поне едно дете, направи всичко възможно да го имаш, след време няма да съжаляваш, сигурна съм, опитай всички възможни средства, а си мисля че ако детето дойде, твоят мъж ще го приеме. Успех ти желая!!! Следвай мечтите си!
Blagodarya Silvi! Hug
Razbira se, che opitvam i shte opitvam vsichko vazmojno, no ako ne stava.......may shte se naloji da se razdelim. Udarat za men shte bude golyam, puk i za nego, no..... Cry Dano pri teb neshtata se poluchat i da si mnogo, ama mnogo happy! Grinning

# 43
  • София
  • Мнения: 71
А той в началото на връзката ви не спомена ли, че не иска да има повече деца?  newsm78 На твое място аз не бих направила такъв компромис - да се лиша от дете само за да угодя на мъж, който вече има две деца и не му се занимава с трето. Crossing Arms
Zdravey Shushon! Wink
 Prosti mi, che pisha na latinica! Ako pisha na kirilica shte tryabva da pisha edno izrechenie pet minuti......
Ta: v nachaloto, kogato se zapoznahme i vlubihme, sme razgovaryali na vsyakakvi temi, vkluchitelno i tazi za deca, hey taka, principno. Vse oshte nyamahme seriozni namerenia da jiveem zaedno i prochie. Toy mi kaza togava za nejelanieto si da ima poveche deca, koeto mnogo me uchudi i ozadachi. Az si kazah moeto jelanie puk da imam. Neshtata naprednaha s vremeto, zadalbochiha se, no tozi vapros men me pritesnyavashe i ne smeeh da vzema reshenie za obshto budeshte. Dali zaradi tova, dali zaradi neshto drugo - ne znam- no edin den, bez da sam go karala, toy sam mi kaza, che vinagi e sajalyaval, che nyama momichence i vsushtnost bi iskal. Toest bi se prejalil oshte vednuj, ako nyakak si moje da e siguren, che shte ni se rodi momiche. Obyasnih mu, a i toy si znae de, che za tova garancia nyama i postignahme sporazumenie. Pomoli me da izchakam godina i polovina, za da napravi vsichko vazmojno da podobri finansovoto ni polojenie, zashtoto edno bebe si iska svoeto i to nikak ne e malko. Zael se e s rabota i planove v tova otnoshenie i derzae zdravo, taka che shte go postigne sas sigurnost. I kato mine tozi srok - shte si pravim bebe. Vidya mi se razumno i priemlivo i se saglasih. Tozi razgovor nateja v polza na vzemane na reshenie da sme zaedno ot tuk natatak i da gradim obsht jivot. Premestih se pri nego i zajivyahme zaedno. Ne govoreh za dete, ne go pritiskah, korektno i krotko chakah da mine godina i polovina. Minaha dva-tri meseca v mir i lubov. Pri edin razgovor, veche daje ne si spomnyam za kakvo tochno beshe, toy ni v klin, ni v rakav iztursi "Eto zatova sam se zarekal da nyamam poveche deca". Ostanah kato grumnata! Popitah kakvo stava, otgovori mi, che e razmislil i tova ne mu se vijda nikak dobra ideya. Reshil bil kategorichno. Ottogava se mucha da go nakaram da si promeni otnovo mnenieto. Imahme mnogo i machitelni razgovori, koito sasipvat inache chudesnata ni vruzka. I na dvamata ni e trudno. Zasega nyamam uspeh. Shte opitvam oshte izvestno vreme i ako ne se saglasi shte tursya drug put za sebe si. Tia raboti nasila ne stavat. Ako shte imam dete, to iskam bashta mu da go jelae, chaka i obicha, da go otgledame dvamata s lubov. Tova e. Blagodarya ti!

# 44
  • Мнения: 2 673
Латиницата тук доста не биха я чели...

бих те посъветвала да срежеш лентата..
не ми прилича на човек, който би те разбрал, съжалявам че така мисля, но...от разказаното..
Вярвам ти че е добър човек, но не е човек, с който да прекараш остатъка от дните си, ..а пък това с момиченце - ДА, момченце - НЕ...Извинявай..

И аз родих на 35, ..още не е късно за теб

# 45
  • Мнения: 700
Уважи желанието му! Точно както много хора настояват тук, че не те обичал достатъчно, и че това било сигнал за "предателско" поведение в бъдеще, означава ли че и той не си мисли същото за теб, само защото той иска нещо, което ти не си готова да му дадеш. Той, както разбирам иска да си живее живота без терзания около зачеване, раждане, гледане, възпитание, ти не си готова да му осигуриш това и искаш да изживееш всички тези неща.
Ти имаш свои представи за живота си, той - негови.
Ако обаче той "поддаде" и имате дете по общо съгласие, защото дори не ми минава през ума, че хора преминали пубертетските години могат да си причиняват неща от рода на "да забременееш без негово съгласие", дали тогава няма да искаш той да изживява същата еуфория, която ще изживяваш и ти, дали няма да си силно разочарована ако той те помоли да поемеш повечето от грижите за детето, дали няма да се почувстваш предадена и притисната до стената. Защото в момента той се чувства притиснат до стената и най-вероятно за да "поддаде" ще поиска от теб ти да се натовариш с грижите покрай детето.
Сега переспективата да се грижиш за дете сигурно ти изглежда розова, но ако нямаш пълното разбиране и подкрепа от партньора си е много трудно.
Партньорът ми не искаше деца, не толкова силно колкото твоя, но даде ясно да се разбере, че не иска, харесва си живота такъв, какъвто е, но ме обича и ще направи компромис. Сега обича дъщеря ни и много се грижи за нея, но никога не мога да му се сърдя, ако  не дойде с нас в парка или ме остави да се боря сама с някоя детска истерия.
Понякога ми е тежко, но си припомням, че той е направил огромна жертва тогава и че всичко, което съм искала е дете в ръцете ми и точно този мъж до мен.
Единият от вас е пред тежък избор да направи огромна жертва, но и другият ще трябва да живее със съзнанието, че му е оказана огромна чест.

# 46
  • Мнения: 343
Ню, а по-добре ли е да имаш дете, без да имаш кой да ти помага с желание и любов, ей така - само заради това да си майка? Примерно говоря, аз имам и дете и мъж мечта.

Не съм съгласна.  Naughty

Не бих родила дете на човек, който не желае силно.
Не бих родила дете, само защото не искам да умра сама.
Не бих родила дете на някой, който няма да иска да идва с мен на разходка в парка.
Не бих родила разбира се, и ако забременея случайно, само защото ме е страх от аборт.

Аз бих. За щастие не ми се наложи да раждам при такива обстоятелства, но бих. Embarassed Може и да не съм права, но моето лично мнение е, че никой мъж не заслужава точно тази жертва.

# 47
  • София
  • Мнения: 71
Латиницата тук доста не биха я чели...

бих те посъветвала да срежеш лентата..
не ми прилича на човек, който би те разбрал, съжалявам че така мисля, но...от разказаното..
Вярвам ти че е добър човек, но не е човек, с който да прекараш остатъка от дните си, ..а пък това с момиченце - ДА, момченце - НЕ...Извинявай..

И аз родих на 35, ..още не е късно за теб
Здравей!
Ето, пробвам да пиша на кирилица, ама е трагично направо........ Cry
Разбира ме човека, не е като да не ме разбира, но не може да си надвие собственото нежелание...... Може би е успял до известна степен в началото, но после то е изплувало отново с пълна сила. ooooh!

# 48
  • София
  • Мнения: 71
Zdravey Lo!
Razbira se, che si prava! A uvajavam reshenieto mu, kolkoto i to da e bolezneno za men. Prosto se nadyavah da go promeni s vremeto. Znam, che povecheto maje se plashat ot tezi neshta po mnogo tehni si prichini. Iskah, jiveeyki zaedno, da razbere, che az sam spokoen, razumen i otgovoren chovek, che moga da se grija dobre za semeystvoto si i che shte napravya vsichko vazmojno stresa za nego da e minimalen, zashtoto sam nayasno s mnenieto mu. Nyamam namerenie da go prinujdavam, da go pritiskam i postavyam ultimatomi. Deystvam po metoda na ubejdenieto. Toy dori ne jelae da razgovaryame za tova naposledak, s koeto yavno iska da pokaje, che vaprosa za nego e prikluchen. Prochitayki otgovora ti se zapitah: shtom tvoyat muj, nejelaeyki da ima deca, se e saglasil, zashtoto te obicha, kolko me obicha moya, sled kato dori otkazva da govorim za tova??? Dosega naistina misleh i chuvstvah, che me obicha, no ne se li samozalugvam s nadejdata, che vsichko shte se opravi??? Ne znam......

# 49
  • Мнения: 239
Grizanka, napylno podkrepjam kazanoto ot Lo. Dori da se syglasi s hiljadi ugovorki da imate dete, shte trjabva ti da se primirish s misylta, che po-goljamata chast ot grijite shte padne vyrhu teb. I pri nas e taka, neminuemo e. Dali mi e tyjno, che mi napomnja, che ne e iskal dete - ne, nali az imam deteto, koeto taka silno jelaeh, kakvato i da e zenata za tova. Az ne sym go postavila pred svyrshen fakt - deteto go jelaehme i dvamata. Ponjakoga se izmychvam, che ne mi pomaga poveche, no tova e polojenieto - nikoj ne e perfekten. Priemam go kakyvto e.

A kolkoto do tova dali tvojat te obicha- sigurna sym, che te obicha, no dali tova e dostatychno. Po  prinzip vryzki, v koito partniorite njamat shodni razbiranija za lubov, prijateli, sex, deza, pari, otnoshenie s roditelite, a sa na korenno razlichni mnenija, spored men sa obrecheni na proval - rano ili kysno...kogato popremine pyrvonachalnata euforija.

Jelaja ti mnogo sili i kysmet da namerish naj-pravilnoto reshenie za sebe si, no opitaj se da mislish i v njakolko stypki napred. Ako se syglasish da ostanesh s tozi chovek bez da imash deza, kak shte se chustvash sled 10 godini i dali vse oshte shte iskash da si s nego?
Ili obratno, ako toj se syglasi da imate dete, no absolutno s nishto ne te podkrepja i samo ti njatjakva, che ne e iskal deza...shte imash li sili sama da se spravish s vsichko?

Dali njama drug chovek, s kogoto da si pasvate po razbiraj i cennotsi po-dobre i kojto njama da imash shansa da sreshtnesh, ako ostanesh s nastojashtija myj. Pitaj tvoeto vytreshno AZ, to znae otgovora na vsichki vyprsi!
 Hug

# 50
  • Мнения: 4 305
Хора, сто пъти се каза - във форума се пише на кирилица!

# 51
  • София
  • Мнения: 71
Здравей Melicat!
Мисля върху тези вапроси денонощно, ако щещ вярвай! Времето ме притиска, мнението на човека до мен не се променя и нещата лека-полека се изяснявят. Мъчих  се доста време да избегна най-лошиа вариант - раздяла - но както изглежда това ще стане...... Благодаря ти за отговора и пожеланиата мила! Hug Hug Hug

# 52
  • София
  • Мнения: 71
Хора, сто пъти се каза - във форума се пише на кирилица!
Извинявай! Ще пиша на кирилица, но много бавно става, мамка му, отвикнала сам тотално и търся всяка буква по минута.... Embarassed Embarassed Embarassed Hug

# 53
  • Мнения: 3 376
Хора, сто пъти се каза - във форума се пише на кирилица!
Извинявай! Ще пиша на кирилица, но много бавно става, мамка му, отвикнала сам тотално и търся всяка буква по минута.... Embarassed Embarassed Embarassed Hug

Гризанке (почти адашки сме), като пишеш ново съобщение, горе на страницата на форума има едно синьо правоъгълниче, където по подразбиране пише EN. Кликаш веднъж върху него, и ще пише в червено BP. Пробвай сега да пишеш в полето за ново съобщение. ще видиш, че ще е на кирилица, но всяка буква ще съответства на латинския еквивалент, и практически ще можеш да ползваш бързината от познаването на латинската клавиатура. Пробвай!  Peace

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 702
Аз пък не подкрепям казаното от Ло. Има мъже, които просто не са научени да помагат в женската работа, към която спада и гледането на децата. И не го правят, въпреки че децата в семейството им са били желани. Имам около мен доста примери, включително и на такива, които не ходят на разходка с жената и детето в парка, въпреки че около зачеването и раждането не е имало никакви драми и дилеми. Манталитет просто.
Освен това има родители, които отглеждат децата си съвсем сами. Нима това, че бащата няма да се втурва към бебето, когато заплаче, може да бъде причина да се откажеш !?!

# 55
  • София
  • Мнения: 71
Хора, сто пъти се каза - във форума се пише на кирилица!
Извинявай! Ще пиша на кирилица, но много бавно става, мамка му, отвикнала сам тотално и търся всяка буква по минута.... Embarassed Embarassed Embarassed Hug

Гризанке (почти адашки сме), като пишеш ново съобщение, горе на страницата на форума има едно синьо правоъгълниче, където по подразбиране пише EN. Кликаш веднъж върху него, и ще пише в червено BP. Пробвай сега да пишеш в полето за ново съобщение. ще видиш, че ще е на кирилица, но всяка буква ще съответства на латинския еквивалент, и практически ще можеш да ползваш бързината от познаването на латинската клавиатура. Пробвай!  Peace
Ne namiram takova kvadratche! Moje bi zashtoto kompa ot koyto pisha e MAC, a pri tyah neshtata v mnogo sluchai se vijdat po-razlichno otkolkoto na PC-tata Cry Ogledah mnooogo vnimatelno, no ne namiram takova neshto. newsm78

# 56
  • Мнения: 3 376
Да не би да е забранен JavaScript-а при теб? Ако е забранен не се появява квадратчето и трябва да го разрешиш. Но може и заради Мак-а да е.

# 57
  • Мнения: 5 468
Горе, където пише ИЗХОД, до него е това квадратче. Щракваш на него да пише БГ и си пишеш свободно на латиница, а то излиза на кирилица.
Честно казано, темата ти ми е интересна, но не мога да те чета... прочитам 1-2 изречения и се отказвам.

# 58
  • София
  • Мнения: 71
Да не би да е забранен JavaScript-а при теб? Ако е забранен не се появява квадратчето и трябва да го разрешиш. Но може и заради Мак-а да е.
Ми де да знам...... Сега ползвам фонети4ната и се полу4ава криво-ляво........

# 59
  • София
  • Мнения: 71
Горе, където пише ИЗХОД, до него е това квадратче. Щракваш на него да пише БГ и си пишеш свободно на латиница, а то излиза на кирилица.
Честно казано, темата ти ми е интересна, но не мога да те чета... прочитам 1-2 изречения и се отказвам.
Няма такова квадратче, честно! Sad
Ами ще си пиша бавно и славно, пък накрая ще свикна, каде ще ходя..... Embarassed

# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Голяма глупост е тая тема - да можеш да раждаш а да се чудиш , мисля жената просто е длъжна пред бог, пред природата, пред себе си да роди поне едно дете..............другото е голяма глупост , суета и заблуда

# 61

LO  и такива мъже ли имало ,дето на децата им викате жертви, боже ,боже, не е истина,
само каква жертва, трагикомично

# 62
  • Мнения: 239
Голяма глупост е тая тема - да можеш да раждаш а да се чудиш , мисля жената просто е длъжна пред бог, пред природата, пред себе си да роди поне едно дете..............другото е голяма глупост , суета и заблуда
Доста грубо изказване - времената от средновековието насам са се променили и жената има право да избира дали да ражда деца или не...Ако на тебе ти се вижда глупост, то според авторката на темата и доста други жени, предполагам подобна дилема реално съществува.

# 63
  • Мнения: 953
Съжалявам мила  Sad
Това са коренно различни виждания за живота и няма начин да промениш нещата.
Твоят мъж не е някое незряло "момче" което не се чувства готово да бъде баща и да е необходимо време. Той е зрял мъж с вече големи отгледани деца и няма желание да има трето дете което да му нарушава спокойствието.  Так да се рече за него сега е времето да го удари на живот.
В неговите очи  си е намерил по млада и готина любовница от жена му, доволен е, живота му е спокоен и това го устройва напълно.

Общи условия

Активация на акаунт