праскови и сини сливи

  • 1 637
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 249
На 7 месеца дадох праскова обелена - така не е мъхеста и не е алерген Mr. Green
Не е съвсем така, бях чела, че в месестата част на самата праскова (дори и на нектарината мисля, която няма мъх) има власинки, които дразнят стомахчето. Същото важи и за кайсията. Peace

# 16
  • Мнения: 2 807

Прасковите,кайсиите,пъпеша,кивито са алергени ...

А също и ягоди, малини, къпини, боровинки.


Mata kosmata, пак алергизира, не е от обелената, мъхестата или голата(нектарини) праскова.

# 17
  • Мнения: 33
Аз дадох обелена праскова в 6-ия месец,приготвена от мен, но бебка не я хареса и аз не съм и давала след това. Скоро, в 7-ия месец пак пробвах, но от готово пюре и пак не я яде и аз реших, че не харесва прасковата. Ами то и аз не я харесвам! За сините сливи давам редовно ако се запече от нещо и без лекарства си оправяме запека. Синята слива я уважавам много, може да се дава към 7-ия месец. Ползвам готово пюре от сини сливи и се приема добре. Следете готовите пюрета да нямат захар и всичките и производни, както и консерванти. Пюретата на Ганчев, от тази гледна точка са с най-лошо качество. Ако не намерите "чисти" пюрета за захранването, по-добре си ги правете вие. Избирайте винаги добре узрели и здрави плодове и зеленчуци.

# 18
  • Мнения: 90
Аз дадох на моята бебка доста рано праскова,но от готово пюре на Hipp и нямахме никакви проблеми,а и много и хареса защото е сладичка.На бурканчето си пишеше след 4 мес и нискоалергенна храна.Пък и на Хипп са качествени..

# 19
  • Мнения: 753
Давам максимум 1/2 нектарина обелена от 9ти месец,а  синя слива не хареса Simple Smile
/исках да я ползвам за разхлабително, но уви, е я пожела Simple Smile/

Общи условия

Активация на акаунт